reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Rachunki i konta oszczędnościowe > Które konto oszczędnościowe wybrać?

Które konto oszczędnościowe wybrać?

Konto z dzienną kapitalizacją odsetek gwarantuje, że oszczędzamy więcej. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że dziewięć spośród dziesięciu lokat opartych jest o ten system. Czy wiesz, które banki naliczają odsetki pod koniec każdego dnia? Dowiedz się, którą ofertę radzą wybrać specjaliści.

Specjaliści sprawdzili, jakie zmiany zaszły w rankingu kont oszczędnościowych z depozytem na 10 000 zł w styczniu. Lider zestawienia, czyli Konto WIĘCEJ Oszczędnościowe BNP Paribas Fortis, oferuje oprocentowanie na poziomie 5,8% z dzienną kapitalizacją. Na drugim miejscu w zestawieniu uplasował się Rachunek Mocno Oszczędzający Polbanku z oprocentowaniem 4,75% i dzienną kapitalizacja odsetek. Wysokie trzecie miejsce uzyskało Konto Oszczędnościowe Getin Banku, które można założyć tylko przez Internet, a oprocentowane wynosi 4,5% w skali roku.

Zakładając Konto Oszczędnościowe w Getin Banku do 14 marca 2011 roku zyskamy więcej – do tego dnia trwa promocja jego oprocentowania. W tej chwili, deponując środki na tym rachunku, możemy liczyć na 4,5% w skali roku z dzienną kapitalizacją odsetek. W drugiej połowie marca oprocentowanie wróci do poziomu 2%.

Na 10. pozycji zadebiutował Lukas Bank, którego Rachunek Oszczędzam z opcją Codzienne Zyski oprocentowany jest na 4%.

Tu porównasz oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych wszystkich banków

Jakie są zalety posiadania rachunku oszczędnościowego? Przede wszystkim mamy dostęp do naszych środków 24h na dobę, bez utraty odsetek. Większość ofert stanowią propozycje z dzienną kapitalizacją odsetek, gwarantując nam optymalizację zysków. Co więcej, jak pokazują rankingi z ostatnich miesięcy, wysokie oprocentowanie pozwala kontom oszczędnościowym na konkurowanie z najlepszymi lokatami terminowymi na rynku.

Polecamy serwis: Budżet domowy

Ostatnio sporo się dzieje, jeśli chodzi o konta oszczędnościowe. Rachunki są coraz wyżej oprocentowane, opłaty za drugi przelew w miesiącu oraz kolejne przelewy z rachunku oszczędnościowego na rachunek osobisty maleją, istnieje również możliwość założenia większej liczby kont oszczędnościowych. Liczne promocje, takie jak Konto WIĘCEJ Oszczędnościowe BNP Paribas Fortis czy Konto Oszczędnościowe Getin Banku, powodują, że tego typu odkładanie środków pieniężnych to bardzo atrakcyjna forma oszczędzania.

Ranking kont oszczednościowych - kwota 10000 zł
Lp. BankNazwaproduktuOprocentowanieOprocentowaniepo podatkuKapitalizacja
1BNPParibas FortisKontoWIĘCEJ Oszczędnościowe5,805,80dzienna
2PolbankEFGRachunekMocno Oszczędzający4,754,75dzienna
3GetinBankKontoOszczędnościowe (internet)4,504,50dzienna
4MeritumBankMeritumKontoSilnie zarabiające4,504,50dzienna
5KredytBankKontoLokata Swobodna4,304,30dzienna
6BPHSezamOszczędzam Plus4,204,20dzienna
7DeutscheBankdbKonto Oszczędnościowe 24H4,094,09dzienna
8Eurobankrachunekoszczędnościowy4,054,05dzienna
9ToyotaBankKontoHybrydowe5,004,05miesięczna
10LukasbankRachunekOszczędzam (Codzienne Zyski) 4,004,00dzienna
Stanna 23.01.2011

Eksperci TotalMoney.pl

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Barnik

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama