| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Warto wiedzieć > Dlaczego warto założyć konto internetowe

Dlaczego warto założyć konto internetowe

Czy wiesz, że konto internetowe jest tańsze w kosztach jego prowadzenia i użytkowania od konta klasycznego nawet o kilkaset złotych rocznie? Jeżeli wysoko cenisz swój czas, to ta oszczędność może być jeszcze większa.

Rachunki prowadzone przez Internet pozwalają nam również na oszczędność czasu. Nie musimy już w większości przypadków wybierać się do oddziału banku, by np. wziąć kredyt gotówkowy lub kartę kredytową.

Rachunek internetowy to najczęściej przede wszystkim:
1. darmowe prowadzenie rachunku;
2. darmowe przelewy internetowe;
3. darmowa karta debetowa;
4. swoboda dostępu 24 godziny/7 dni w tygodniu;

Najlepsze konta internetowe - wejdź, wybierz i załóż łatwo konto przez Internet!

Zakładając aktywne korzystanie z konta rachunki klasyczne w kosztach swojego prowadzenia (przy aktywnym użytkowaniu) potrafią być nawet o kilkaset złotych droższe. Dla porównania – korzystając z dbNET przez rok nie zapłacimy ani złotówki (korzystając z bankowości elektronicznej), niezależnie od ilości operacji. Wystarczy tylko, żebyśmy wykonali raz w miesiącu transakcję bezgotówkową kartą debetową na dowolną kwotę. Tymczasem używając przez rok np. Eurokonta Optymalnego Pekao SA, gdzie miesięcznie wykonujemy po 5 przelewów internetowych do innych banków, wykonując 4 transakcje bezgotówkowe, zapłacimy już 101,76 zł. Oczywiście są to założenia „złagodzone”, bo zazwyczaj korzystamy jeszcze aktywniej z naszego rachunku.

Wybrane oferty kont internetowych
Bank/ nazwa kontaProwadzenierachunkuPrzelewinternetowy zewnętrznyOpłatamies.
za kartę debetową
Wypłata
z obcych bankomatów
DeutscheBank / dbNET0zł0zł0zł*0zł
INGBank Śląski / Konto Direct0zł0zł0zł*0zł
VolkswagenBank / e-direct0zł0zł0zł1,50zł**
Inteligo/ Konto Osobiste0zł***0zł0zł*5zł
BankMillennium / Konto Internetowe0zł0zł0zł*5zł
* przy wykonaniu wymaganej ilościtransakcji bezgotówkowych
** przy wypłacie powyżej 400 złopłata nie jest pobierana
*** przy utrzymianiu salda 100 zł
Dane z porównywarki kont osobistych TotalMoney.pl

Część rachunków, m. in. dbNET, Konto Direct ING Banku Śląskiego czy, po uiszczeniu opłaty comiesięcznej za odpowiednią usługę, mBank daje swoim klientom możliwość darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów w kraju.

Najlepsze konto internetowe za 0 zł. Sprawdź dlaczego i otwórz online!

Logując się do systemu bankowości elektronicznej, posiadając rachunek internetowy, możemy bez wychodzenia z domu załatwić kredyt gotówkowy, na samochód, czy zamówimy kartę kredytową. W kilka minut wypełnimy formularz dostępny online, co w porównaniu do kilkugodzinnej wyprawy do oddziału banku jest znacznym uproszczeniem całej sprawy.

Banki niekiedy proponują również lepsze warunki, np. przy zakładaniu lokaty przez db easyNET otrzymamy oprocentowanie podwyższone o 0,25%! Zważywszy na fakt, że konto dbNET jest w pakiecie z kontem dbNET Konto Oszczędnościowe, które również ma w tym przypadku (w pakiecie) oprocentowanie wyższe o 0,2%, to jest to naprawdę propozycja warta rozważenia.

Jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z oddziału, np. wykonując przelew, musimy liczyć się ze znacznie wyższą opłatą za niego niż w przypadku kont klasycznych. Podobnie przy korzystaniu z pomocy konsultanta telefonicznego – zapłacimy wyższą prowizję od operacji. Niektóre konta internetowe są również bardziej kosztowne pod względem używania obcych bankomatów.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Paragona

europejski lider w dziedzinie rozwiązań kadrowych w sektorze medycznym

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »