Kategorie

Najlepsze lokaty terminowe w marcu 2011 r. - porada

Lokata z dzienną kapitalizacją odsetek to prosty sposób na szybki zysk.
W marcu na rynku lokat nastąpiły istotne zmiany. Jakie oferty depozytowe są obecnie najciekawsze? Dowiedz się, do którego banku radzą zgłosić się eksperci.

Najnowszy ranking lokat przyniósł sporą zmianę w konkurujących ze sobą bankach. AIG Bank Polska S.A., jeden z najlepszych „banków oszczędnościowych”, został połączony z Santander Consumer Bank, czyli „specjalistą” od ofert kredytów samochodowych. Od teraz w rankingu lokat pojawia się nowa instytucja – Santander Consumer Bank. Sprawdźmy, czy lokaty połączonych banków będą wysoko oprocentowane.

W którym banku ulokować swoje oszczędności?

Meritum Bank nadal pozostaje jednym z liderów mocnych lokat, oprocentowanych na 4,51% i 4,8%. Odpowiednio zakładane są one na 3 i 6 miesięcy. W lokatach na 12 miesięcy, z oprocentowaniem 5,30%, instytucja zajmuje 2. miejsce. FM Bank proponuje lokatę z oprocentowaniem w wysokości 5,45% na 12 miesięcy i zajmuje pierwsze miejsce w rankingu lokat rocznych. Wszystkie wymienione lokaty posiadają dzienną kapitalizację odsetek, czyli nie płacimy podatku od zysków kapitałowych. Do banków walczących o nasze depozyty przyłączył się niedawno Idea Bank.

Wygodna lokata na 2 miesiące! 5,64% w skali roku!

Lokaty umożliwiające szybki zarobek

Reklama

Bardzo ciekawą ofertę zaproponował swoim klientom BOŚ Bank – Lokatę na Dzień Dobry. Odsetki otrzymamy już w momencie otwarcia depozytu. Nasz zysk będzie zależny od wysokości kapitału, który zdeponujemy. Oprocentowanie wynosi 5,8%, minimalna kwota lokaty to tylko 1 000 zł, a sama lokata zakładana jest na 9 miesięcy. Jest to lokata z kapitalizacją na koniec okresu rozliczeniowego, ale w tym przypadku zyski wypłacone są już na początku.

Na miesiąc depozytu warto zainwestować w lokatę Allianz Banku. Allianz lokata z codziennym zyskiem oprocentowana jest na 3,65% z dzienną kapitalizacją odsetek. Oprócz tej lokaty tylko Inteligo proponuje swoim klientom Dobolokatę na miesiąc, z codzienną kapitalizacją. Zajmuje ona trzecie miejsce w rankingu.

Sprawdź które lokaty dają najwięcej! Najnowsze porównanie!

Deutsche Bank zaproponował swoim klientom „Lokatomanię”. Promocja polega na tym, że jeśli posiadacz konta dbNET do 11 kwietnia założy trzymiesięczną lokatę db Pełny Zysk, zamiast standardowych 3,44% otrzyma odsetki, odpowiadające oprocentowaniu w wysokości aż 6,88%. Minimalna kwota lokaty to 5 000 zł, maksymalna – 18 000 zł. Jest to lokata z dzienną kapitalizacją odsetek, dzięki czemu nie płacimy podatku od naszych zysków. Dodatkowymi warunkami otrzymania podwyższonego oprocentowania jest zasilanie konta dbNET kwotą 1 000 zł w każdym miesiącu trwania lokaty oraz dokonanie transakcji bezgotówkowych kartą Visa na kwotę nie mniejszą niż 500 zł w okresie trwania lokaty.

Na czym polega dzienna kapitalizacja odsetek?

Przypominamy – od zysków kapitałowych, wypracowanych np. na lokatach, w Polsce pobierany jest podatek w wysokości 19%, tzw. „podatek Belki”. Dzienna kapitalizacja odsetek, poprzez odpowiednie parametry – dobranie maksymalnej wysokości kwoty lokaty i procentu – pozwala „ominąć” ten podatek. Dlatego w większości przypadków lokaty z dzienną kapitalizacją są bardziej opłacalne niż klasyczne lokaty z terminem zapadalności na koniec okresu depozytu.

Duży wybór lokat

Większość ofert lokat bankowych w rankingu stanowią oferty z dzienną kapitalizacją odsetek – dzięki nim osiągniemy maksymalny zysk z naszego kapitału. Właśnie trwa swoisty festiwal promocji lokat, np. w Deutsche Banku, BNP Paribas Fortis i BOŚ, dzięki czemu nasze zyski mogą być jeszcze wyższe.

Eksperci TotalMoney.pl

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Moja firma
  1 sty 2000
  14 cze 2021
  Zakres dat:

  Zdjęcie samochodu z rejestracją nie narusza RODO

  Zdjęcie samochodu z rejestracją spokojnie można publikować. Powód? Numer rejestracyjny pojazdu nie stanowi danych osobowych.

  Cupra Ateca [TEST]: w 4,9 sek. do setki w... rodzinnym SUV-ie

  Cupra Ateca choć ma typowo rodzinne ubranie, oferuje kierowcy aż 300 koni. Czy takie połączenie sprawdza się na drodze?

  Jak sprawdzić numer PKK? Kierowcę czeka wizyta w urzędzie...

  Jak sprawdzić numer PKK? Niestety, ale ustawodawca nie przewidział możliwości sprawdzenia online. To oznacza, że kierowca musi zawitać w urzędzie.

  Co zawiera pakiet dla zagranicznych inwestorów?

  Proponowany pakiet dla zagranicznych inwestorów to m.in.: "jedno okienko", w którym firma będzie mogła ustalić wszystkie podatkowe aspekty inwestycji, czy możliwość odliczania VAT od usług finansowych.

  Rynek nieruchomości biurowych w Europie

  Rynek nieruchomości biurowych. Z powodu pandemii Covid-19 spadło zapotrzebowanie na biura w Europie i inwestycje w nowe nieruchomości. W Londynie ten trend zaczyna się odwracać. We Francji wzrasta zapotrzebowanie na zielone dachy i tarasy. W Szwecji myśli się o "biurach przyszłości". Nadal puste pozostają biura we Włoszech, Hiszpanii i Portugalii.

  Kasa fiskalna 2021 - rejestracja i zwolnienie

  Bez względu na rodzaj kasy przedsiębiorca ma obowiązek dokonania jej fiskalizacji i uzyskać numer ewidencyjny. Jak zarejestrować kasę fiskalną? Kto może to zrobić? Ile to kosztuje?

  Wniosek o dokonanie adnotacji w dowodzie rejestracyjnym

  Wniosek o dokonanie adnotacji w dowodzie rejestracyjnym: jak wygląda, jakie dokumenty do niego dołączyć i ile kosztuje załatwienie sprawy?

  Dlaczego pracownicy wolą model hybrydowy?

  Aż 61 proc. pracowników chce pracować w modelu hybrydowym, pracę wyłącznie z domu chciałoby świadczyć zaledwie 15 proc. Jak ten trend wpływa na rynek nieruchomości biurowych?

  Dlaczego ciągłość IT jest numerem 1 dla firm?

  Zdolność firm do szybkiego odtworzenia środowiska pracy w wyniku awarii lub cyberataku jest dziś wystawiana na bardzo trudną próbę. Bardzo wiele biznes „zawdzięcza” tutaj pandemii i powszechnemu przejściu na pracę zdalną.

  Ile czasu jest ważny numer PKK?

  Ile czasu jest ważny numer PKK? To pytanie, które mogą zadać kandydaci na kierowców. A więc? Postaramy się odpowiedzieć na nie w naszym materiale.

  Backup w firmie - dlaczego jest taki ważny?

  Backup w firmie powinien być obowiązkowy. Przypadkowo usunięty dokument, złośliwe oprogramowanie lub uszkodzenie sprzętu – przyczyn utraty danych może być co najmniej kilka. W każdym przypadku konsekwencje są jednak takie same. Jak można ich uniknąć?

  Wakacje 2021 - jakie są trendy turystyczne?

  Gdzie wyjedziemy na tegoroczne wakacje? Wybierzemy urlop w kraju czy za granicą? Jakie kierunki są popularne? Czy biura podróży mają szansę w tym sezonie na odrobienie strat?

  Dotacja na założenie firmy - zabezpieczenie środków [VIDEO]

  Jedną z najpopularniejszych form wsparcia z urzędu pracy, dostępną dla zarejestrowanych osób bezrobotnych, jest dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej. Jak zabezpieczyć zwrot dofinansowania?

  Bitcon i kryptomilionerzy - gdzie zapłacą swoje podatki?

  Na świecie ujawniają się pierwsi miliarderzy, którzy dorobili się tylko na bitconie, a w Polsce jest coraz więcej krypto-milionerów. Czy odprowadzają podatki do polskiej kasy?

  Fabryczny gaz nie wbity w dowód. Co to oznacza?

  Fabryczny gaz nie wbity w dowód tworzy poważny problem dla kierowcy. Powód? Samochód nie przejdzie przeglądu technicznego!

  Koniec systemu opustów od przyszłego roku - co to oznacza dla przedsiębiorców?

  Zapowiedź końca systemu opustów od początku przyszłego roku ogłoszona w projekcie nowelizacji ustawy - Prawo energetyczne i ustawy o odnawialnych źródłach energii zatrzęsła branżą PV i wywołała burzę wśród osób planujących w najbliższym czasie inwestycję w fotowoltaikę.

  Ponad 6,5 tys. spraw w wydziale dla frankowiczów

  W ostatnich dwóch miesiącach do nowo utworzonego wydziału dla frankowiczów wpłynęło ponad 6,4 tys. pozwów. Z tego prawie 3 tys. przesunięto z innych wydziałów. Z czego wynika wzrost liczby pozwów?

  Wynajem mieszkania - wysokość czynszu w 2021 roku

  Wynajem mieszkania - wysokość czynszu w 2021 roku. Wynajem 50-metrowego mieszkania bez liczników i opłat dodatkowych to wydatek od 800 zł miesięcznie. W drogich zazwyczaj Wrocławiu czy Krakowie można znaleźć oferty oscylujące wokół 1000 zł. Aż 5890 zł to najwyższa stawka w Warszawie. Za tak duże różnice odpowiada m.in. lokalizacja i standard wykończenia.

  Nowy Lexus NX. Wygląda jak stary, ale jest nowy i ma plug-ina

  Nowy Lexus NX został oficjalnie zaprezentowany. Druga odsłona SUV-a segmentu D zdaniem producenta otrzymała aż 95 proc. nowych komponentów.

  Dynamiczny wzrost aktywności deweloperów

  Rynek nowych nieruchomości mieszkaniowych. Obserwujemy dynamiczny wzrost aktywności deweloperów. Znacznie więcej wydanych pozwoleń na budowę i rozpoczętych inwestycji.

  Rzecznik MŚP wnioskuje o rekompensatę za ostatnie miesiące lockdownu

  Jest wniosek rzecznika MŚP o przedłużenie o miesiąc wypłaty rekompensat z tarczy branżowej dla branż, które nie mogły osiągać przychodów w maju, m.in. klubów nocnych i dyskotek.

  Program „Ciepła woda bez piecyka” - do 200 tys. zł dofinansowania

  Program „Ciepła woda bez piecyka”. Do 200 tys. zł dofinansowania mogą otrzymać zarządcy budynków wielorodzinnych, w tym wspólnot mieszkaniowych w Krakowie, którzy przystąpią do programu „Ciepła woda bez piecyka”. Zakłada on zastępowanie piecyków łazienkowych centralną instalacją ciepłej wody.

  Czy pracownik na home office naraża firmę na cyberataki?

  Blisko 80% organizacji doświadczyło cyberataków z powodu zwiększonej liczby pracowników pracujących z domu podczas pandemii. Niestety specjaliści ds. bezpieczeństwa bagatelizują prawdopodobieństwo wystąpienia istotnych incydentów.

  Od czego zależy bezpieczeństwo IT w firmie?

  Bezpieczeństwo IT to podstawa w firmie. Bez odpowiednich regulacji i polityk w tym zakresie, organizacje same narażają się na szereg zagrożeń związanych z bezpieczeństwem wrażliwych danych, ciągłością działania, utratą reputacji a co za tym idzie stratami finansowymi.

  Bieżąca prognoza ekonomiczna - bezrobocie, inflacja, PKB

  Spowolnienie gospodarcze w 2020 roku w Polsce okazało się łagodniejsze niż to na poziomie średniej unijnej. PKB Polski w 2020 roku spadło o zaledwie o 2,8%, podczas gdy PKB strefy euro skurczyło się o 6.6%. Jak wyglądają pozostałe wskaźniki ekonomiczne?