reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Wybór lokaty terminowej > Najlepsze lokaty terminowe w marcu 2011 r. - porada

Najlepsze lokaty terminowe w marcu 2011 r. - porada

W marcu na rynku lokat nastąpiły istotne zmiany. Jakie oferty depozytowe są obecnie najciekawsze? Dowiedz się, do którego banku radzą zgłosić się eksperci.

Najnowszy ranking lokat przyniósł sporą zmianę w konkurujących ze sobą bankach. AIG Bank Polska S.A., jeden z najlepszych „banków oszczędnościowych”, został połączony z Santander Consumer Bank, czyli „specjalistą” od ofert kredytów samochodowych. Od teraz w rankingu lokat pojawia się nowa instytucja – Santander Consumer Bank. Sprawdźmy, czy lokaty połączonych banków będą wysoko oprocentowane.

Meritum Bank nadal pozostaje jednym z liderów mocnych lokat, oprocentowanych na 4,51% i 4,8%. Odpowiednio zakładane są one na 3 i 6 miesięcy. W lokatach na 12 miesięcy, z oprocentowaniem 5,30%, instytucja zajmuje 2. miejsce. FM Bank proponuje lokatę z oprocentowaniem w wysokości 5,45% na 12 miesięcy i zajmuje pierwsze miejsce w rankingu lokat rocznych. Wszystkie wymienione lokaty posiadają dzienną kapitalizację odsetek, czyli nie płacimy podatku od zysków kapitałowych. Do banków walczących o nasze depozyty przyłączył się niedawno Idea Bank.

Wygodna lokata na 2 miesiące! 5,64% w skali roku!

Bardzo ciekawą ofertę zaproponował swoim klientom BOŚ Bank – Lokatę na Dzień Dobry. Odsetki otrzymamy już w momencie otwarcia depozytu. Nasz zysk będzie zależny od wysokości kapitału, który zdeponujemy. Oprocentowanie wynosi 5,8%, minimalna kwota lokaty to tylko 1 000 zł, a sama lokata zakładana jest na 9 miesięcy. Jest to lokata z kapitalizacją na koniec okresu rozliczeniowego, ale w tym przypadku zyski wypłacone są już na początku.

Na miesiąc depozytu warto zainwestować w lokatę Allianz Banku. Allianz lokata z codziennym zyskiem oprocentowana jest na 3,65% z dzienną kapitalizacją odsetek. Oprócz tej lokaty tylko Inteligo proponuje swoim klientom Dobolokatę na miesiąc, z codzienną kapitalizacją. Zajmuje ona trzecie miejsce w rankingu.

Sprawdź które lokaty dają najwięcej! Najnowsze porównanie!

Deutsche Bank zaproponował swoim klientom „Lokatomanię”. Promocja polega na tym, że jeśli posiadacz konta dbNET do 11 kwietnia założy trzymiesięczną lokatę db Pełny Zysk, zamiast standardowych 3,44% otrzyma odsetki, odpowiadające oprocentowaniu w wysokości aż 6,88%. Minimalna kwota lokaty to 5 000 zł, maksymalna – 18 000 zł. Jest to lokata z dzienną kapitalizacją odsetek, dzięki czemu nie płacimy podatku od naszych zysków. Dodatkowymi warunkami otrzymania podwyższonego oprocentowania jest zasilanie konta dbNET kwotą 1 000 zł w każdym miesiącu trwania lokaty oraz dokonanie transakcji bezgotówkowych kartą Visa na kwotę nie mniejszą niż 500 zł w okresie trwania lokaty.

Przypominamy – od zysków kapitałowych, wypracowanych np. na lokatach, w Polsce pobierany jest podatek w wysokości 19%, tzw. „podatek Belki”. Dzienna kapitalizacja odsetek, poprzez odpowiednie parametry – dobranie maksymalnej wysokości kwoty lokaty i procentu – pozwala „ominąć” ten podatek. Dlatego w większości przypadków lokaty z dzienną kapitalizacją są bardziej opłacalne niż klasyczne lokaty z terminem zapadalności na koniec okresu depozytu.

Większość ofert lokat bankowych w rankingu stanowią oferty z dzienną kapitalizacją odsetek – dzięki nim osiągniemy maksymalny zysk z naszego kapitału. Właśnie trwa swoisty festiwal promocji lokat, np. w Deutsche Banku, BNP Paribas Fortis i BOŚ, dzięki czemu nasze zyski mogą być jeszcze wyższe.

Eksperci TotalMoney.pl

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dorota Zawadzka-Siesicka, MarokoArt.com

MarokoArt.com

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama