reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Rachunki i konta oszczędnościowe > Które konto osobiste z dostępem do bankowości elektronicznej wybrać?

Które konto osobiste z dostępem do bankowości elektronicznej wybrać?

Dziś prawie każde konto może być obsługiwane przez Internet, a podział na klasyczne konta osobiste i konta internetowe powoli traci rację bytu. Czy warto wybrać ofertę z dodatkami? Eksperci radzą, w którym banku opłaca się otworzyć rachunek.

Przygotowując ranking kont osobistych z dostępem do Internetu, wzięto pod uwagę poziom kosztów, związanych z obsługą i korzystaniem z konta, czyli: koszt prowadzenia rachunku, opłaty za przelewy internetowe do innego banku oraz opłaty za korzystanie z karty debetowej. Zwracano także uwagę na wysokość prowizji za wypłatę gotówki z bankomatu, który nie należy ani do naszego banku, ani do sieci partnerskich. Założono także, że dany rachunek będzie naszym głównym kontem, „zasilanym” miesięczną pensją – minimum 1500 zł – i z którego będziemy aktywnie korzystać, używając między innymi karty debetowej, dołączonej do konta.

Oceniając konta, uwzględniono „nowy” parametr, jakim są bonusy do konta. Mowa tutaj o usługach dodatkowych, takich jak: zwrot części wydatków, dokonanych za pomocą karty, premie za aktywne korzystanie z konta czy też usługi typu: concierge, opieka medyczna, ubezpieczenie assistance. Większość kont internetowych jest bezpłatna bądź też opłaty za ich prowadzenie zaliczają się do minimalnych, a to powoduje, że dodatkowy bonus jest istotnym wyróżnieniem i może mieć znaczenie dla klienta.

Założenia, jakie przyjęto przy ocenie konta, są proste i przejrzyste. Oceniając każde z 28 kont, przyznawano po 1 punkcie za „darmowość”, w przypadku kryteriów dotyczących opłat i prowizji, związanych z kontem. Dla przykładu, jeśli dany parametr, np. przelewy przez Internet, był darmowy, przyznawano 1 punkt. Każda, nawet najmniejsza opłata w ramach ocenianej kategorii, skutkowała brakiem punktów. Np. w BZ WBK opłata rzędu 0,5 zł. za przelew zewnętrzny wiąże się z brakiem punktów w tej kategorii. Może wydawać się to niektórym nieco niesprawiedliwe, bowiem 1,50 zł opłaty za kartę debetową w przypadku konta Nordea Spectrum nie jest równe opłacie 5 zł. w przypadku konta osobistego Alior Bank. Z drugiej strony, w przypadku aż 18 kont bankowych nie jest pobierana żadna opłata za korzystanie z karty debetowej i takie proklienckie podejście premiowano.

Uznano także, iż jednym z ważniejszych elementów, wpływających na ocenę konta, jest możliwość otworzenia darmowego konto oszczędnościowego. Przyznawano za to 0,5 pkt, a drugie 0,5 pkt., jeśli oprocentowanie takiego konta jest na poziomie nie niższym niż 3%. Jak się okazało, z otworzeniem darmowego rachunku oszczędnościowego w żadnym z banków problemu nie ma. W sześciu bankach natomiast, oprocentowanie darmowego konta oszczędnościowego było poniżej 3%.

Porównaj konta osobiste i wybierz najlepsze dla siebie!

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Obsługa elektroniczna konta stała się już standardem, teraz lepiej przyjrzeć się, jakie dodatkowe usługi może zaoferować nam bank.
Obsługa elektroniczna konta stała się już standardem, teraz lepiej przyjrzeć się, jakie dodatkowe usługi może zaoferować nam bank.

Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Deloitte

Audyt, konsulting, zarządzanie ryzykiem, doradztwo finansowe, podatkowe i prawne

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama