REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Biznes

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Firma w kryzysie: Formuła Wilcoxa-Gamblera, a zagrożenie bankructwem firmy

W czasach kryzysu aktualizuje się problematyka dokonywania oceny wartości przedsiębiorstwa. Na znaczeniu zyskują metody oceny w oparciu o dane bilansowe. Wykorzystać można w tych celach formułę Wilcoxa-Gamblera. Ekspert wyjaśnia jak ją zastosować.

HTC Ville – kolejny smartfon, tym razem ze Snapdragonem S4 Class na pokładzie

Firma HTC jak zwykle ma wiele planów i premier na przyszłość. Dzięki temu fani firmy nie mogą się nudzić, gdyż co jakiś czas zaskakiwani są nowymi rozwiązaniami. HTC Ville jest kolejnym smartfonem, który prezentuje wysoki poziom. Urządzenie ma być wyposażone w w bardzo wydajny i energooszczędny układ Qualcomm Snapdragon S4 Class, wykonany w technologii 28 nm. Co więcej kryje w sobie dwurdzeniowy Ville?

HTC Edge – nowy, czterordzeniowy smartfon z Tegrą na pokładzie

Już w lutym 2012 roku na rynku pojawią się dwa urządzenia z nowymi, czterordzeniowymi układami. Jednym z tych urządzeń jest smartfon HTC Edge. Wspominając zapowiedzi Peter’a Chou, nowe urządzenie nie będzie jedynie kolejnym smartfonem z Androidem, lecz ma to być urządzenie wyjątkowe i oryginalne. Czy warto czekać?

Fujitsu Arrows – tablet dla ekstremalnych biznesmenów?

Ostatnio na rynku panuje prawdziwa mnogość tabletów, ale ze świecą szukać urządzeń, które wytrzymają nieco więcej niż polerowanie delikatną szmatką. Dla osób, które chcą używać swojego tabletu zawsze i wszędzie bez względu na pogodę, przygotowano tablet Fujitsu Arrows. Jeśli nie chcemy swojego tabletu nosić w kilku miękkich torbach i wyjmować tylko wtedy, gdy wokół jest ciepło i przyjemnie, nowy tablet Fujitsu powinien nas zainteresować.

REKLAMA

Nowy tablet Lenovo z czterordzeniowym procesorem jeszcze w tym roku?

W sieci pojawia się coraz więcej mniej lub bardziej wiarygodnych plotek, które jedynie utwierdzają nas w przekonaniu, że przyszły rok 2012 zdominowany będzie przez urządzenia z potężną, czterordzeniową Tegrą 3 na pokładzie. W tym roku był wysyp tabletów dwurdzeniowych, w przyszłym zaś na półki trafią urządzenia z czterema rdzeniami. Czy to w ogóle jest potrzebne? To już pytanie na dłuższą rozprawkę, tymczasem sprawdźmy, co szykuje dla nas Lenovo.

eLocity A7+ - niedrogi tablet internetowy

Ostatnio na rynku pojawia się coraz więcej ciekawych i niedrogich tabletów internetowych, których cena oscyluje w okolicy 200 dolarów. Można do nich zaliczyć niedawno opisywane na naszych łamach tablety Amazon Kindle Fire (199 dolarów) czy B&N Nook Tablet (249 dolarów). Poniżej opisujemy kolejnego przedstawiciela tej grupy - eLocity A7+.

Verzo Kinzo – nowy smartfon w mało atrakcyjnej cenie

Czesko-amerykańska firma Verzo, uchodząca za firmę produkującą sprzęt ekskluzywny, poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży swojego pierwszego modelu smartfona. Pierwszy produkt Verzo Technology to smartfon o zgrabnej nazwie Kinzo. Smartfon oparty na systemie operacyjnym Google Android, wzbogaconym o nakładkę Verzo GUI wyposażono w dość duży wyświetlacz i mocny procesor. Ale czy cena jest adekwatna do tego, co oferuje nowy Kinzo?

Reforma kolei szansą na inwestycje?

Wprowadzenie szybkiej kolei może pozytywnie wpłynąć na rozwój miast piastujących miano centrów biznesowych. Czy szybka kolej powstanie w Polsce?

REKLAMA

Klasyfikacja kosztów w przedsiębiorstwie

Świadomość ponoszonych kosztów jest jednym z kluczowych czynników powodzenia każdego przedsięwzięcia. By dane do kosztach mogły być skuteczną informacją zarządczą, konieczne jest przedstawienie ich w odpowiednim przekroju. Sposób przedstawienia kosztów zależy przede wszystkim od celu, na potrzeby którego powstaje kalkulacja.

Dotacje z Unii dla związków wyznaniowych?

Unia Europejska nie finansuje religijnej działalności Kościoła katolickiego, wspiera natomiast edukacyjną, społeczną i kulturalną działalność związków wyznaniowych funkcjonujących przy społecznościach lokalnych i regionalnych, jak również modernizację i restaurację zabytkowych obiektów kościelnych.

Import z Chin: Kiedy najlepiej?

Czy import z Chin jest w tej chwili opłacalny? Sytuacja ekonomiczna, w której znajduje się Europa aktualizuje to pytanie. Ekspert podpowiada, co zrobić aby import z Chin był opłacalny.

40 proc. Polaków chce własnej firmy

40 proc. Polaków może wyobrazić sobie prowadzenie własnej firmy. Własny biznes prowadzi jedynie 6 proc. z nas. Dlaczego chcemy zakładać działalność gospodarczą?

Import z Chin: Jakość importowanych produktów

Nawiązując współpracę z chińskimi producentami musisz wyważyć cenę i jakość importowanych towarów. Czy niska chińska jakość jest mitem czy prawdą? Ekspert podpowiada jak postępować z kontrahentami z Państwa Środka, aby za niewielką cenę uzyskać satysfakcjonujący produkt.

Biznes w Chinach: Chińska wizja współpracy

Zamierzasz podjąć współpracę z chińskimi dostawcami? Prowadzenie biznesu z kontrahentami z Chin wymaga poznania historii i kultury Państwa Środka. Ekspert w przystępny sposób przedstawia chiński punkt widzenia na współpracę.

Jesteś niepełnosprawny? Załóż własną firmę

Pracodawcy coraz chętniej zatrudniają osoby niepełnosprawne dostrzegając korzyści z tym związane. Niepełnosprawni nie są jednak skazani na etat. Mogą prowadzić działalność samodzielnie, a może im w tym pomóc m.in. PFRON oraz organy samorządu powiatowego.

Targi Kantońskie 2012 - czy poszukiwać na nich produktów?

Decydując się na poszukiwanie chińskich produktów warto sięgnąć do samego źródła, czyli Państwa Środka i organizowanych w nim targów. Czy Targi Kantońskie to dobre miejsce na nawiązanie kontaktów biznesowych oraz odnalezienie atrakcyjnych dla polskich konsumentów towarów?

Służbowy laptop nie dla celów prywatnych

Pracownik nie może wykorzystywać służbowego laptopa do celów prywatnych. W szczególności dla potrzeb własnej działalności gospodarczej.

KRUS 2012 - składki na ubezpieczenie społeczne rolników

Ile wynosi składka na ubezpieczenie społeczne rolników KRUS w 2012 roku?

Sprostowanie a odpowiedź w prawie prasowym

Polskie prawo prasowe w ramach tzw. systemu sprostowań przewiduje aktualnie dwa środki umożliwiające osobie zainteresowanej przeciwdziałanie naruszeniom związanym z informacją nieprawdziwą, nieścisłą lub zagrażającą jej dobrom osobistym. Mianowicie mowa w tym wypadku o uregulowanym w art. 31 ustawy o prawie prasowym- sprostowaniu i odpowiedzi.

Czy opłata za studia przedsiębiorcy stanowi koszt podatkowy?

Wiele osób jeszcze podczas studiów decyduje się na rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej. Czy opłata za studia przedsiębiorcy stanowi koszt podatkowy?

Wynagrodzenie pełnomocnika w postępowaniu przed Krajową Izbą Odwoławczą

Odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej jest podstawowym środkiem ochrony prawnej w sprawach zamówień publicznych. Warto jednak pamiętać, że zasady rozliczenia koszów postępowania wywołanego wniesieniem odwołania znacząco różnią się od zasad rozliczania kosztów w postępowaniu przed sadem cywilnym, w szczególności w odniesieniu do kosztów wynagrodzenia pełnomocników.

Od stycznia pełny wymiar pracy dla niepełnosprawnych

Nowelizacja ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych spowoduje, że osoby ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności będą pracować od 1 stycznia 2012 r. w pełnym wymiarze. Eksperci twierdzą, że regulacja jest niejednoznaczna. Mogą pojawić się problemy z jej stosowaniem.

Konta oszczędnościowe dla firm tańsze niż indywidualne

Oprocentowanie kont oszczędnościowych dla firm jest niższe niż dla klientów indywidualnych. Czy firmowe konta oszczędnościowe pozwolą przedsiębiorcy zarobić?

Geolokalizacja pracowników a prawo pracy

Nowe formy nadzoru i kontroli pracowników stają się coraz bardziej powszechne. Jedną z takich form monitoringu jest geolokalizacja, tj. lokalizowanie przez pracodawcę miejsca pobytu pracowników wyposażonych w telefony komórkowe. Nadzorowanie pracowników w taki sposób nie jest bezpośrednio uregulowane w przepisach. Nie oznacza to jednak, że taka praktyka nie jest w ogóle objęta prawem i pewnymi ograniczeniami.

Zatrudnianie pracowników w formie telepracy - prawa i obowiązki pracodawcy

Telepraca jest postrzegana jako forma zatrudnienia umożliwiająca pracownikom godzenie życia zawodowego z życiem rodzinnym oraz stosowanie elastycznej organizacji pracy. Czy z punktu widzenia pracodawcy ma ona równie atrakcyjny charakter?

Emerytura w niższym wieku emerytalnym a wcześniejsza emerytura

Pojęciami emerytury w niższym wieku emerytalnym oraz wcześniejszej emerytury zamiennie posługują się dziennikarze, politycy a nawet prawnicy, mimo że są to odrębne rodzaje świadczeń, o odrębnej konstrukcji prawnej.

Bezrobocie nie drgnęło

Stopa bezrobocia w październiku pozostała na tym samym poziomie co we wrześniu - wynika z szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Nadal wynosi więc 11,8 proc.

ASUS Eee Pad Transformer Prime – kolejny “robot” w kolekcji Asus’a

Jakiś czas temu firma Nvidia ogłosiła premierę nowych procesorów o nazwie Tegra 3. Producenci nie pozostali obojętni na to wydarzenie i bardzo szybko wprowadzili nowe procesory do swojej oferty. Nie inaczej jest z firmą Asus, która oficjalnie zapowiedziała powiększenie swojej oferty o nowy model tabletu Eee Pad Transformer Prime. Czym charakteryzuje się nowy Transformer?

Nowy iPhone 4S – już od 11 listopada w Polsce

Firma Apple oficjalnie ogłosiła datę premiery iPhone'a 4S w Polsce. To już piąta generacja telefonu Apple, która zadebiutuje na naszym rynku 11 listopada tego roku. Już niedługo wielbiciele nadgryzionego jabłuszka dostaną w swoje ręce najnowsze urządzenie. Dla osób trochę mniej opętanych kultem Apple przygotowaliśmy krótkie streszczenie możliwości telefonu.

Nook Tablet – rośnie konkurent dla Kindle Fire?

Rynek tabletów internetowych rośnie w niesamowitym tempie. Praktycznie każdego dnia na rynke trafia nowe urządzenie uzupełniając konkretną półkę cenową. Sprawia to, że coraz więcej osób może sobie pozwolić na tego typu urządzenie bez znaczenia, czy jest to sprzęt za ponad 2000 zł, czy może urządzenie z najniższej półki. Co ciekawe, rozwój rynku powoduje także zacieranie granicy pomiędzy tabletami i czytnikami książek elektronicznych. Czy na rynku jest miejsce dla tego typu urządzeń?

Norton Tablet Security – system ochrony dla tabletów z Androidem

Już od lat ochrona komputera osobistego z pomocą najróżniejszych systemów ochrony w postaci pakietów antywirusowych jest praktycznie standardem. Każdy użytkownik komputera wie, że zagrożenie czyha praktycznie na każdym kroku – w mailach, na podejrzanych stronach internetowych, na portalach społecznościowych etc. Mało osób jednak zdaje sobie sprawę, że zagrożenia te powoli przenoszą się na urządzenia mobilne, takie jak telefony komórkowe oraz coraz popularniejsze ostatnio tablety. Czy jest jakaś recepta na tabletowe zagrożenia?

Motorola Motokey Social – kolejny telefon dla uzależnionych od Facebook’a

Nie da się ukryć, że najpopularniejszy serwis społecznościowy wkrada się do naszego życia drzwiami, oknami, a nawet kominem. W wielu nowoczesnych telefonach w standardzie znajdziemy aplikacje służące do łączenia się z naszym kontem na Facebook’u. Ostatnio coraz częściej mówi się o typowo facebookowych telefonach. Jednym z przedstawicieli nowej grupy jest telefon Motorola Motokey Social. Czym charakteryzuje się nowe urządzenie?

HTC Titan – potężny smartfon z systemem Windows Phone 7.5

HTC to jedna z firm, której można zaufać. Wiadomo, że produkty tej firmy są wykonane solidnie i oferują najwyższą jakość w swojej cenie. Nie inaczej jest z najnowszym dziełem firmy HTC. Nowy model o nazwie Titan to naprawdę mocne urządzenie. Ogromny wyświetlacz Super LCD o przekątnej 4,7 cala i rozdzielczości 480 x 800 pikseli robi spore wrażenie. Czym jeszcze charakteryzuje się nowe urządzenie?

HP Slate 2 – mocny tablet z Windows 7

Rynek tabletów już teraz jest bardzo gęsty, a w przyszłym roku prawdopodobnie będzie już pękał w szwach. Swoją cząstkę dokłada również firma HP prezentując nowy tablet o nazwie Slate 2. Tym razem nowe urządzenie nie będzie pracować pod kontrolą systemu webOS. Zamiast tego producent wyposażył urządzenie w Windowsa 7. Jak prezentuje się specyfikacja nowego HP Slate 2?

Pojazd kolekcjonerski - definicja

Pojazd kolekcjonerski to pojazd, który spełnia pewne kryteria, zarówno o charakterze ścisłym jak i niezwykle ocennym. W związku z akcesją Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku definicja tych pojazdów powinna być dostosowana do prawa europejskiego. Tak jednak nie było. Urzędy celne klasyfikowały auta i nadawały im przymiot kolekcjonerskich według decyzji wojewódzkich konserwatorów zabytków sporządzanych na podstawie opinii rzeczoznawców.

Timeshare, czyli własność wakacyjna

28 kwietnia 2012 roku wchodzi w życie ustawa o timeshare, czyli tzw. własności wakacyjnej. Instytucja, która niegdyś regulowana była przez przepisy kodeksu cywilnego i ustawę z 13 lipca 2000 r., obecnie jest całościowo unormowana w związku z koniecznością implementacji dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/122/WE z dnia 14 stycznia 2009 r. w sprawie ochrony konsumentów w odniesieniu do niektórych aspektów umów timeshare, umów o długoterminowe produkty wakacyjne, umów odsprzedaży oraz wymiany.

Zatory płatnicze barierą rozwoju

Przedsiębiorcy coraz częściej nie mogą odzyskać należności. Jeszcze 3 miesiące temu 20 proc. polskich firm deklarowała brak problemu z otrzymywaniem zapłaty za sprzedane towary lub usługi. W październiku ich odsetek zmalał do 11,4%.

Urzędnicy zapłacą za swoje błędy

Rażące naruszenie prawa spowodowane przez urzędnika będzie oznaczała dla niego karę finansową. Czy dla nierzetelnych urzędników to powód do obaw?

Spadnie koniunktura?

Indeks Biznesu PKPP Lewiatan zanotował w październiku spadek roczny o jeden punkt do 48 pkt. Indeks kwartalny pogorszył wynik o dwa punkty, również do 48 pkt. Czy koniunktura gospodarcza będzie nadal spadać?

Odpowiedzialność deliktowa a odpowiedzialność kontraktowa

W polskim prawie cywilnym wyróżniamy przede wszystkim dwa rodzaje odpowiedzialności cywilnej, tj. odpowiedzialność deliktową oraz odpowiedzialność kontraktową.

Czy firma może wystawić fakturę przed wykonaniem usługi?

Podatnicy VAT sa zobowiązani do wystawienia faktury stwierdzającej dokonanie sprzedaży. Czy przedsiębiorca może wystawić fakturę przed wykonaniem usługi?

Polscy przedsiębiorcy to pesymiści

Przedsiębiorcy z Europy Środkowej mają coraz gorsze nastroje. Największymi pesymistami okazują się Polacy - wynika z raportu przygotowanego przez firmę Deloitte.

Kiedy warto ogłosić zamówienie publiczne w trybie dialogu konkurencyjnego?

Dialog konkurencyjny to jeden z trybów udzielania zamówienia publicznego. Tryb ten polega na tym, że po publicznym ogłoszeniu o zamówieniu, zamawiający prowadzi z wybranymi przez siebie wykonawcami dialog, a następnie zaprasza ich do składania ofert.

Opłata targowa - zmiany

W czerwcu 2011 r. skończył się czas, jaki Trybunał Konstytucyjny dał ustawodawcy na zmianę przepisów dotyczących zwolnień z opłaty targowej sprzedaży prowadzonej w budynkach. Dochody budżetów gmin pochodzą m.in. z podatków i opłat lokalnych, wśród których wyróżnia się opłatę targową. Ponoszą ją oferujący towary do sprzedaży na targowiskach oraz we wszystkich innych miejscach o podobnym charakterze.

Odpowiedzialność z tytułu chorób zawodowych

Naprawienie szkód wywołanych chorobami zawodowymi następowało w różny sposób. Z reguły były to świadczenia dwojakiego rodzaju, tj. kompensujące utratę zdolności do zarobkowania oraz stanowiące odszkodowanie za utratę zdrowia lub żywiciela. Świadczenia kompensujące utratę zdolności do zarobkowania zawsze pochodziły z ubezpieczenia społecznego i były udzielane na korzystniejszych zasadach. Nieco inaczej kształtowała się kwestia prawa do odszkodowania za doznaną szkodę.

Choroby parazawodowe

Z pojęciem choroby zawodowej pracodawcy stykają się dość często, w szczególności przy okazji dochodzenia przez swoich pracowników świadczeń na podstawie ustawy z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych. W ostatnim czasie coraz częściej w obrocie mówi się także o zjawisku chorób parazawodowych. Pojęcie to nie ma charakteru tak powszechnego, wymaga przybliżenia, tym bardziej, że może otwierać pracownikom drogę do dochodzenia od pracodawcy odszkodowania na podstawach prawa cywilnego.

Chińskie firmy interesują się Polską

Systematycznie rośnie liczba chińskich inwestycji w Polsce. Ich wartość do 2010 roku wyniosła prawie 231 mld euro. Obecnie w Polsce działa 140 firm z udziałem kapitału chińskiego.

Bank w telefonie – funkcjonalny i bezpieczny?

Oczywiście wizyta w banku i operacja na koncie z pomocą pani zza okienka należy chyba do najbezpieczniejszych operacji bankowych, ale z pewnością nie jest to wygodne i nie oszczędza naszego czasu. Na szczęście dziś nie musimy ruszać się z domu, żeby dokonać niemal wszystkich podstawowych operacji na naszym koncie. Ale czy to jest do końca bezpieczne?

Bank w komórce – jak to wygląda w praktyce?

Ostatnio wiele mówi się o bankowości mobilnej, o jej funkcjonalności, wygodzie, innowacyjności etc. Niestety większość osób, tak naprawdę nie wie, na czym dokładnie ta bankowość mobilna polega. Poznajmy więc bliżej korzyści, jak i ograniczenia związane z bankowością w komórce.

Bankowość mobilna – jak to wygląda dziś?

Jeszcze kilka lat temu, żeby sprawdzić stan konta trzeba było złożyć wizytę w oddziale banku, stać w długiej kolejce by pani z okienka powiadomiła nas, jaka kwota widnieje na naszym koncie. Dziś nie musimy ruszać się z domu. Ba! Nie musimy nawet włączać komputera, gdyż nasz bank jest w naszej komórce. Wystarczy bowiem uruchomić odpowiednią aplikację, stronę WWW w smartfonie, aby nie tylko dowiedzieć się, ile mamy dostępnych środków, ale również wykonać podstawowe operacje bankowe takie jak przelew, płatność, spłata kredytu etc. Jak dziś wygląda bankowość mobilna?

REKLAMA