| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Windows 7 – jak wyłączyć nieużywane funkcje systemu?

Windows 7 – jak wyłączyć nieużywane funkcje systemu?

W systemie Windows 7 jest wiele funkcji, których wcale nie musimy używać, jeśli korzystamy z innych programów. Może to być na przykład przeglądarka Internet Explorer, jeśli korzystamy np. z Firefox’a, gry Microsoftu takie jak Saper czy pasjans, a także funkcje typu Tablet, jeśli pracujemy na laptopie lub komputerze stacjonarnym. Jak wyłączyć te funkcje i co na tym zyskamy?

Zbędne i nieużywane przez nas funkcje nie tylko zajmują miejsce w menu Start czy na pasku zadań, ale również kradną niewielkie zasoby komputera. Wyłączenie zbędnych funkcji pozwoli na zachowanie większego porządku w systemie i listach funkcji, a także uwolni nieco zasobów komputera, dzięki czemu będzie działał on trochę szybciej i płynniej. Jest to jedna z operacji, którą można przeprowadzić na systemie Windows 7 w celu przyspieszenie całego komputera, kolejne pokażemy w następnych poradnikach.

Aby wyłączyć zbędne funkcje systemu Windows 7 w pierwszej kolejności klikamy na Start, następnie wchodzimy w Panel sterowania, a w oknie Panelu sterowania wchodzimy w zakładkę Programy i funkcje. Po lewej stronie znajdują się funkcje, z których wybieramy Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows. Jeszcze przed całą operacją warto się zastanowić, których funkcji w ogóle nie używamy, aby bez wahania wybrać odpowiednie opcje.

Sprawdź też: Open Source w firmie – szansa czy zagrożenie?

Po wybraniu funkcji Włączy lub wyłącz funkcje systemu Windows, otworzy się okno. Dokładnie przeglądamy jego zawartość i usuwamy zaznaczenia tylko przy funkcjach, co do których jesteśmy pewni, że nie będziemy ich używać. Mogą to być na przykład programy Windows Media Center i DVD Maker, a także gry. W tym przypadku możemy kliknąć na +, a następnie wybrać gry, których nie używamy zostawiając te, w które czasem gramy w wolnych chwilach.

Bez wahania możemy również wyłączyć Platformę gadżetów systemu Windows oraz Składniki komputera typu Tablet, jeśli korzystamy z tradycyjnego komputera. Jeśli już jesteśmy pewni swoich wyborów, klikamy na OK, a następnie czekamy chwilę na wprowadzenie zmian. Po wprowadzeniu zmian uruchamiamy komputer ponownie, aby wszystkie operacje weszły w życie. Po całym procesie możemy jeszcze dokonać końcowych porządków.

Polecamy: Jak wykorzystać treści video w promowaniu sklepu internetowego?

Jeśli wyłączyliśmy przeglądarkę Internet Explorer możemy usunąć ją także z listy w menu Start, aby nie wprowadzała zamieszania, oraz z paska szybkiego uruchamiania. Pamiętajmy, że wszelkie zmiany nie są permanentne i można w każdej chwili odwrócić cały proces.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sergiusz Felbur

Prawnik, specjalista ds. produktów prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »