| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Windows 7 – jak wyłączyć nieużywane funkcje systemu?

Windows 7 – jak wyłączyć nieużywane funkcje systemu?

W systemie Windows 7 jest wiele funkcji, których wcale nie musimy używać, jeśli korzystamy z innych programów. Może to być na przykład przeglądarka Internet Explorer, jeśli korzystamy np. z Firefox’a, gry Microsoftu takie jak Saper czy pasjans, a także funkcje typu Tablet, jeśli pracujemy na laptopie lub komputerze stacjonarnym. Jak wyłączyć te funkcje i co na tym zyskamy?

Zbędne i nieużywane przez nas funkcje nie tylko zajmują miejsce w menu Start czy na pasku zadań, ale również kradną niewielkie zasoby komputera. Wyłączenie zbędnych funkcji pozwoli na zachowanie większego porządku w systemie i listach funkcji, a także uwolni nieco zasobów komputera, dzięki czemu będzie działał on trochę szybciej i płynniej. Jest to jedna z operacji, którą można przeprowadzić na systemie Windows 7 w celu przyspieszenie całego komputera, kolejne pokażemy w następnych poradnikach.

Aby wyłączyć zbędne funkcje systemu Windows 7 w pierwszej kolejności klikamy na Start, następnie wchodzimy w Panel sterowania, a w oknie Panelu sterowania wchodzimy w zakładkę Programy i funkcje. Po lewej stronie znajdują się funkcje, z których wybieramy Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows. Jeszcze przed całą operacją warto się zastanowić, których funkcji w ogóle nie używamy, aby bez wahania wybrać odpowiednie opcje.

Sprawdź też: Open Source w firmie – szansa czy zagrożenie?

Po wybraniu funkcji Włączy lub wyłącz funkcje systemu Windows, otworzy się okno. Dokładnie przeglądamy jego zawartość i usuwamy zaznaczenia tylko przy funkcjach, co do których jesteśmy pewni, że nie będziemy ich używać. Mogą to być na przykład programy Windows Media Center i DVD Maker, a także gry. W tym przypadku możemy kliknąć na +, a następnie wybrać gry, których nie używamy zostawiając te, w które czasem gramy w wolnych chwilach.

Bez wahania możemy również wyłączyć Platformę gadżetów systemu Windows oraz Składniki komputera typu Tablet, jeśli korzystamy z tradycyjnego komputera. Jeśli już jesteśmy pewni swoich wyborów, klikamy na OK, a następnie czekamy chwilę na wprowadzenie zmian. Po wprowadzeniu zmian uruchamiamy komputer ponownie, aby wszystkie operacje weszły w życie. Po całym procesie możemy jeszcze dokonać końcowych porządków.

Polecamy: Jak wykorzystać treści video w promowaniu sklepu internetowego?

Jeśli wyłączyliśmy przeglądarkę Internet Explorer możemy usunąć ją także z listy w menu Start, aby nie wprowadzała zamieszania, oraz z paska szybkiego uruchamiania. Pamiętajmy, że wszelkie zmiany nie są permanentne i można w każdej chwili odwrócić cały proces.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Clever Investment

Księgowość Bliska Tobie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »