REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Unia wspiera przedsiębiorczych

Nadmierna liczba uregulowań prawnych w większym stopniu dotyka małe i średnie przedsiębiorstwa niż duże firmy, dlatego pożądane i możliwe byłoby zredukowanie kosztów biurokracji dla przedsiębiorców w Europie o co najmniej 25 proc.

Niedzielne zakupy pod lupą posłów

Ważą się losy projektu o zakazie handlu w niedzielę. Dziś w Sejmie specjalna komisja debatuje nad poprawką do kodeksu prawa pracy, zawierającą obostrzenia dla sieci handlowych. Większość przedstawicieli branży detalicznej sprzeciwia się.

Analiza GP: nowe podatki i składki - kto zyska, kto straci

Od 2007 roku zniknie wiele preferencji i ulg podatkowych w PIT. Zaakceptowane przez rząd propozycje zmian podatkowych przewidują między innymi likwidację ulgi odsetkowej.

Dlaczego warto korzystać z sądów polubownych

Sądy konsumenckie są tylko dla przedsiębiorcy z klientem nieprowadzącym działalności gospodarczej. Polubowne załatwianie sporów bywa szybsze i tańsze niż przed sądem powszechnym. Wyroki i ugody z sądów konsumenckich mają moc orzeczeń sądów powszechnych.

REKLAMA

Kontrola CBA u przedsiębiorców przez 4 tygodnie

Działania kontrolne Centralnego Biura Antykorupcyjnego u konkretnego przedsiębiorcy będą mogły być prowadzone tylko przez 4 tygodnie - zapowiedział w Senacie przyszły szef CBA Mariusz Kamiński.

Kurs złotego stabilny, minimalne zmiany dochodowości

W środę kurs złotego nie ulega większym wahaniom. Na początku kwotowań polska waluta osłabiła się nieco względem dolara, jednak w ciągu dnia kurs dolar/złoty ustabilizował się na poziomie 3,09.

Złoty na otwarciu słabszy wobec dolara

Złoty osłabił się wobec dolara, a rentowności obligacji wzrosły na krótkim końcu krzywej. Decydujące dla obrazu rynku na otwarciu były sygnały z rynków bazowych.

Rząd uzgodnił zmiany w podatkach

Rada Ministrów przyjęła wczoraj projekty zmian w podatkach. W latach 2007-2008 ma obowiązywać trzystopniowa skala PIT ze stawkami: 19, 30 i 40 proc.

REKLAMA

Przedsiębiorcze Mazowsze

Obsługa nieruchomości, usługi dla biznesu oraz działalność produkcyjna - to najlepiej funkcjonujące rodzaje działalności w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw.

Dobre prognozy dla branży

Rozwój firm leasingowych hamują niekorzystne przepisy prawne. Ich sprzymierzeńcem jest silna gospodarka.

Kolejny spokojny dzień na rynku walutowym

We wtorek kurs złotego utrzymuje się na stabilnym poziomie, a analitycy oceniają sesję jako spokojną. Sennie jest na rynku papierów dłużnych, gdzie obroty są ograniczone, a zainteresowanie inwestorów niewielkie.

Złoty stabilny, na rynku długu brak większych zmian

Początek wtorkowych kwotowań nie przyniósł dużych zmian kursu złotego oraz dochodowości papierów dłużnych. Znajdują się o­ne na poziomach zbliżonych do notowanych podczas poniedziałkowego zamknięcia.

Studenci chcą ulg

Dariusz Żuk, prezes zarządu Fundacji Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, zauważa, że osoby, które kończą studia, chcą założyć działalność, są do tego zniechęcane przez obowiązujące przepisy.

Odmrożona skala PIT zamarznie w 2009

Nie będzie zapowiadanej waloryzacji skali za 2006 rok, czyli tej, według której podatek płacimy w tym roku.

Budżet traci cło

Przepisy o VAT i akcyzie blokują rozwój polskiego transportu międzynarodowego, spedycji i logistyki. Firmy coraz chętniej korzystają z usług zagranicznych konkurentów.

Za dużo barier dla firm

Prawie trzykrotne skrócenie postępowań przed sądami gospodarczymi, wprowadzenie elektronicznej rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz ułatwienie mniejszym, czyli uboższym przedsiębiorcom dostępu do opieki prawnej - zapowiedział wczoraj w Krakowie minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Rząd przyjmie pakiet ustaw podatkowych

Rząd we wtorek przyjmie projekty ustaw składających się na reformę podatkową - poinformował premier Kazimierz Marcinkiewicz. Premier dodał, że rząd nie odejdzie od kotwicy budżetowej określonej na 30 mld zł deficytu rocznie.

Złoty powoli słabnie podczas poniedziałkowej sesji

"Na rynku niewiele się dzieje, obserwujemy jednak presję na osłabienie złotego, ale mniejszą od spodziewanej" - powiedział Rafał Uss, dealer Raiffeisen Banku.

Większe limity mleka nie dla wszystkich

Tylko co czwarty rolnik może liczyć na zwiększenie swoich limitów produkcji mleka.

Wzrośnie eksport

Ministerstwo Gospodarki szacuje, że eksport wzrośnie w 2006 roku o 15,0% do 88,3 mld euro, zaś import - o 13,4% do 89,7 mld euro, powiedział wiceminister gospodarki Andrzej Kaczmarek.

Na rynku walutowym jest spokojnie

Tydzień rozpoczyna się na rynku walutowym spokojnie, choć analitycy nie wykluczają delikatnego osłabienia złotego podczas poniedziałkowej sesji.

Przedsiębiorcy: system podatkowy nam szkodzi

Aż dziewięć na dziesięć osób zajmujących się działalnością gospodarczą uważa, że obecny system podatkowy utrudnia prowadzenie biznesu. Tak wynika z sondażu PBS DGA przeprowadzonego na zlecenie Gazety Prawnej i CMS Cameron McKenna.

Złoty wzmacnia się do dolara po publikacji danych z USA

Po publikacji danych z USA doszło do osłabienia dolara względem euro, co przełożyło się także na notowania polskiej waluty.

Premier: Wzrost gospodarczy w 2006 w przedziale 5-5,5 proc. PKB

Premier Kazimierz Marcinkiewicz szacuje wzrost gospodarczy w 2006 roku w przedziale 5-5,5 proc. PKB.

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR:

Rosną obawy o stałe dostawy paliw

Blisko połowa kierownictwa 116 wiodących firm sektora paliwowo--energetycznego z 43 krajów obawia się kryzysu energetycznego - wynika z badania firmy doradczej PricewaterhouseCoopers. Trzeba więc inwestować w nowe technologie.

Złoty silniejszy, rynek czeka na nowe dane makro w USA

Piątkowe otwarcie przyniosło umocnienie polskiej waluty wobec euro i dolara, a analitycy podkreślają oczekiwanie inwestorów na publikację nowych danych makro w USA, które mogą wyznaczyć kierunek dalszych zmian na rynkach.

UE: Fiasko rozmów w sprawie 48-godzinnego tygodnia pracy

Luksemburg (PAP) - Fiaskiem zakończyły się w czwartek późnym wieczorem w Luksemburgu wielogodzinne negocjacje ministrów pracy krajów członkowskich UE w sprawie 48-godzinnego tygodnia pracy w UE i możliwości jego wydłużenia - ogłosiła przewodnicząca w tym półroczu UE Austria.

W Polsce bezrobocie najwyższe

Stopa bezrobocia w strefie euro wyniosła w kwietniu, po uwzględnieniu czynników sezonowych, 8 proc., czyli tyle, ile w marcu - podał Eurostat.

Brak pieniędzy dla firm

Fundusze private equity działające w Polsce chcą w tym roku zebrać na nowe inwestycje 1,1 mld EUR.

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR:

Wciąż następuje poprawa warunków gospodarczych

Wskaźnik PMI liczony przez ABN AMRO Polska spadł w maju do 53,2 z 53,7 w kwietniu - podał badający koniunkturę NTC Research.

Firmy nie korzystają z pomocy prawników

Bank Światowy uważa, że w Polsce konieczna jest gruntowna reforma wymiaru sprawiedliwości. Eksperci Banku wskazują na wysokie koszty obsługi prawnej.

Złoty stabilny, rentowności obligacji nieco wyższe

Czwartkowy poranek na rynku walutowym upływa bardzo spokojnie, złoty jest nieco słabszy do dolara. Inwestorzy czekają na dane z gospodarek strefy euro i USA.

Przetwórcy wygrali na integracji

Przemysł rolno-spożywczy skorzystał na integracji Polski z Unią Europejską w większym stopniu niż rolnictwo - informuje Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

Polscy konsumenci - ufni czy nie

Biznesmeni i konsumenci w krajach Unii Europejskiej nadal są w dobrych nastrojach. Również w maju wskaźnik zaufania wzrósł, choć nieznacznie. W Polsce konsumenci tracą pewność, czy za rok gospodarka zachowa swoją kondycję.

Miliardy złotych z polis oraz kont

Banki biją rekordy pod względem osiąganych wyników. Zysk netto w pierwszym kwartale wzrósł o blisko 42 proc. Ten rok zamknie się kolejnym rekordem.

Zamówienia publiczne po zmianach

Nowelizacja zamówień publicznych wydaje się przykładem sprawnej legislacji, co w czasach pisania ustaw na kolanie warte jest odnotowania. Ile jednak pożytku będą z niej mieli przedsiębiorcy, pokaże praktyka, ponieważ możliwość korupcji ciągle tkwi w etapie początkowym, kiedy to budowane są specyfikacje istotnych warunków zamówienia.

MF liczy na utrzymanie się wysokiego tempa wzrostu PKB

Minister Finansów Zyta Gilowska liczy na utrzymanie się w kolejnych kwartałach wysokiego tempa wzrostu PKB.

Złoty odrabia straty, pomogły nieco dane o PKB

Po nocnym i porannym osłabieniu złoty w ciągu środowej sesji odrabia straty. Rynek nie zareagował na decyzję RPP w sprawie stóp.

RPP pozostawiła stopy bez zmian

Rada Polityki Pieniężnej na zakończonym w środę posiedzeniu pozostawiła wszystkie stopy procentowe bez zmian i główna stopa NBP nadal będzie na poziomie 4,00 proc.

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR:

Rząd o zatrudnianiu niepełnosprawnych

Na rozpoczętym w środę w południe posiedzeniu rząd zajmie się m.in. projektem nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

Złoty osłabił się po spadkach w regionie

Złoty osłabił się na środowym otwarciu na fali pogorszenia nastrojów na pozostałych rynkach z regionu. Obligacje na razie są stabilne, ale dealerzy i analitycy spodziewają się osłabienia.

Bank Światowy: chwali, ale...

Wzrost gospodarczy Polski może przyspieszyć nawet do 6 proc. PKB, jeśli rząd będzie wdrażał reformy - stwierdza Bank Światowy.

Rynek aut liczy na cud

Najbliższe miesiące mogą być przełomowe dla polskiej branży motoryzacyjnej, ale tylko wtedy gdy pomoże jej rząd.

Na rynku walutowym złoty stabilny

Złoty zachowuje się stabilnie podczas wtorkowej sesji, rynek jest spokojny i czeka na informacje, które mają być opublikowane w dalszej części tygodnia.

MG podtrzymuje prognozę

Ministerstwo Gospodarki podtrzymuje prognozę wzrostu PKB w I kw. na poziomie 4,9 proc., a w całym roku spodziewa się wzrostu na poziomie ok. 5 proc.- powiedział minister gospodarki Piotr Woźniak.

PwC: sektor usług finansowych na czwartym miejscu

Sektor usług finansowych zajął w 2005 roku czwarte miejsce w ogólnym zestawieniu transakcji fuzji i przejęć w Polsce, pod względem wartości jak i ilości dokonanych transakcji, wyłączając transakcję UniCredit/HVB - podała firma doradcza PricewaterhouseCoopers (PwC).

Złoty i dług słabiej, gracze niechętni rynkom wschodzącym

Złoty i rynek długu są słabsze na otwarciu, a gracze sądzą, że inwestorzy niechętnie będą wchodzili na rynki wschodzące co może przyczynić się do dalszych spadków.

REKLAMA