REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zakres ochrony uzależniony od branży

REKLAMA

Od początku lipca PZU Życie testuje sprzedaż nowych programów ubezpieczeń na życie. Ich konstrukcja jest oparta na popularnych grupowych ubezpieczeniach pracowniczych. Nowością jest m.in. opracowanie pakietów skierowanych do firm z określonych branż.
Dla ubezpieczeń na życie podstawowym kryterium podziału sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) dla PZU była liczba pracowników. Firmy zatrudniające od 3 do 30 osób mogą korzystać z wariantu PZU Ochrona Plus. Do większych, zatrudniających od 31 do 50 osób, skierowany jest pakiet PZU Ochrona Maksimum.

Specjalne oferty

Nowością jest wyodrębnienie pięciu branż, dla których towarzystwo przygotowało specjalne oferty dopasowane do ich specyfiki. Agentom oferującym te polisy będzie je dużo łatwiej sprzedawać, bo nie będą musieli zwracać się o ewentualne modyfikacje programu do swoich zwierzchników. Specjalne pakiety są adresowane do branż: transportowej, budowlanej, gastronomicznej, hotelarskiej, usług prawnych i finansowych.
– Konstrukcja pakietów oparta została na najbardziej charakterystycznych ryzykach występujących w poszczególnych zawodach – mówi Roman Kucharczyk, dyrektor oddziału PZU Życie w Warszawie.
Specyfika polega na tym, że warunki ubezpieczeń przewidują szerszy zakres świadczeń w razie zdarzeń, na które najbardziej narażona jest dana grupa. Na przykład dla branży transportowej będzie to oczywiście wypadek komunikacyjny, dla branży budowlanej – wypadek przy pracy.
– Branży gastronomicznej proponujemy dodatkowe ubezpieczenie na wypadek ciężkiej choroby, które zawiera świadczenie wypłacane w przypadku poważnego oparzenia ubezpieczonego oraz dodatkowe ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy – mówi Roman Kucharczyk.

Wyższe odszkodowania

W przypadku dodatkowych ubezpieczeń na wypadek śmierci ubezpieczonego spowodowanej wypadkiem komunikacyjnym czy wypadkiem przy pracy, wysokość świadczenia należnego uposażonemu w przypadku śmierci ubezpieczonego może być znacznie wyższa niż w przypadku zwykłej śmierci. Świadczenie w odniesieniu do tych ubezpieczeń może wynosić: 100 proc., 175 proc., 200 proc., 250 proc., 300 proc. lub 500 proc. sumy ubezpieczenia wyznaczonej na wypadek śmierci.
Wspólną cechą obu pakietów jest rozbudowany zakres ubezpieczeń medycznych i zdrowotnych. Pierwsze z nich gwarantują wypłaty w razie wystąpienia określonego rodzaju chorób czy konieczności wykonania operacji. Klienci mogą wybierać łącznie spośród 14 wariantów. Pięć wariantów ubezpieczeń zdrowotnych zapewnia różnych zakres dostępu do lekarzy i badań w prywatnych placówkach medycznych.
– Widać niezwykły wzrost zainteresowania naszych klientów ofertą ubezpieczeń zdrowotnych. Bezsprzecznie jest to związane z poziomem usług świadczonych przez publiczną służbę zdrowia – komentuje Roman Kucharczyk.
Sporą zachęta dla klientów jest szeroki zakres usług assistance, czyli pomocy w razie nieprzewidzianych problemów ze zdrowiem. Ta opcja jest szczególnie przydatna dla osób samotnych lub samotnie wychowujących dzieci czy mających pod opieką osoby wymagające pomocy.
Konstrukcja pakietów dla małych i średnich przedsiębiorstw została dostosowana do najczęstszych ryzyk

Zagraniczna diagnoza

Stosunkowo mało znaną opcją jest ubezpieczenie tzw. drugiej opinii medycznej. Działa ona w razie jakiegoś poważnego zachorowania, kiedy od właściwego zdiagnozowania zależy powodzenie leczenia, a więc i życie pacjenta. Towarzystwo organizuje i pokrywa koszty uzyskania opinii zagranicznych lekarzy, specjalistów z danej dziedziny. Dostają oni dokumenty opisujące przebieg i stan choroby oraz wszelkie wyniki badań. Na tej podstawie sugerują sposób, w jaki należy leczyć pacjenta. Zaletą takiej drugiej opinii jest to, że specjalista spogląda na pacjenta świeżym okiem i być może jest w stanie wyłowić coś, na co nie zwrócił uwagi lekarz prowadzący. Przypadek konsultuje się z lekarzem zagranicznym, bo w Polsce trudno jest przełamać solidarność zawodową – inni lekarze starają się nie kwestionować opinii kolegi.

KIEDY I JAK MOŻE POMÓC UBEZPIECZYCIEL
Przykładowy zakres pomocy w razie wypadku czy hospitalizacji ubezpieczonego:
• osoby samotne – zorganizowanie wizyty lekarza pierwszego kontaktu czy wizyty pielęgniarki w domu dla zapewnienia ubezpieczonemu opieki, nie dłużej jednak niż przez pierwsze 48 godzin po wypadku (w razie wypadku w domu) lub 5 dni po wypisaniu ubezpieczonego ze szpitala.
dzieci wychowywane przez osoby samotne – zorganizowanie przewozu dzieci ubezpieczonego (w wieku do 15 lat) do miejsca/osoby wskazanego przez ubezpieczonego lub przewóz tej osoby do miejsca zamieszkania dzieci. W przypadku braku takiej osoby zorganizowanie opieki nad dziećmi przez nie dłużej niż 7 dni. Po tym terminie towarzystwo ubezpieczeniowe pomaga zorganizować pomoc z opieki społecznej, jeśli dzieckiem nie może się zająć nikt z rodziny. Na podobny zakres pomocy mogą liczyć klienci opiekujący się osobami niesamodzielnymi.

Bianka Jaworska
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: GP
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Moja firma
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  KONFERENCJA O DOTACJACH - DOŚWIADCZENIA I PERSPEKTYWY. Katowice 29 lutego 2024 r. [wydarzenie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona]

  LPW Grupa na czele z ekspertami z LPW Consulting zaprasza na kolejną edycję wydarzenia pt. KONFERENCJA O DOTACJACH - DOŚWIADCZENIA I PERSPEKTYWY. W tym roku to wydarzenie odbędzie się w czwartek 29 lutego 2024 r. w godz.: 10:00-14:00 w Parku Technologicznym Ekoenergia w Katowicach, ul. Żeliwna 38. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po uprzednim zapisie online. Przy czym liczba miejsc jest ograniczona. Portal infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

  Czekolada w 2024 roku będzie droższa i nie tylko ona. Ceny kakao biją rekordy – może być nawet 7 tys. USD za tonę. Co to jest shrinkflacja?

  Nie ma dobrych wiadomości dla miłośników czekolady i kakao. Rekordowo wysokie ceny kakao na światowych giełdach nadal będą rosły i mogą nawet przekroczyć wartość 7 tys. dolarów za tonę. Tak prognozują autorzy raportu pt. „INDEKS CEN W SKLEPACH DETALICZNYCH”. Problemy z podażą i przewidywane znaczne spadki zbiorów oznaczają trzeci rok z rzędu globalnego deficytu surowca. Kluczowy okres zbierania ziaren skończy się w marcu, a następny zacznie się dopiero we wrześniu. Natomiast już w styczniu br. słodycze i desery zdrożały najbardziej ze wszystkich analizowanych kategorii produktów. Eksperci zapowiadają, że podwyżki w następnej kolejności obejmą kosmetyki, leki i suplementy bazujące na kakao. I dodają, że skok cen odczują producenci art. spożywczych, zakłady przetwórcze, cukiernie i restauracje. W następnej kolejności straty te zostaną przerzucone na konsumentów. Taki scenariusz może się wydarzyć już przed Wielkanocą. A jeśli sytuacja dalej będzie się pogarszała, to może nasilić się również zjawisko shrinkflacji. 

  Firmy widzą potencjał w sztucznej inteligencji, ale są pewne bariery

  Firmy, które zainwestowały w sztuczną inteligencję i widzą jej potencjał, chętniej rozważają dalsze innowacje. Ale są tez pewne przeszkody, z którymi muszą się mierzyć. 

  Ferie 2024. Wyjazdy nad morze coraz popularniejsze. Największą atrakcją morsowanie

  Czy Polacy coraz chętniej będą spędzać ferie nad morzem? Eksperci zauważają, że to był najlepszy początek roku w turystyce od 2019 roku. Czy przedsiębiorcom opłaca się teraz zamykać na zimę? 

  REKLAMA

  Jak założyć e-Doręczenia? Wniosek przedsiębiorcy

  Przedsiębiorcy mogą składać wnioski o utworzenie adresu do e-Doręczeń przez Biznes.gov. Po aktywacji adresu, firma korzysta ze skrzynki do e-Doręczeń w Koncie Przedsiębiorcy. Jak zrobić e-Doręczenia?

  Kompetencje kobiet w branży IT. Większy udział kobiet jest istotny z powodu deficytu wykwalifikowanych kadr

  W październiku 2024 r. zaczną obowiązywać unijne przepisy mające na celu zbudowanie większej odporności biznesu na cyberataki. W związku z tym należy podjąć działania podnoszące kompetencje z dziedziny cyberbezpieczeństwa. Tymczasem inicjatywy podnoszące kompetencje cyfrowe kobiet podejmowane są w zaledwie 20,4% miejsc pracy.

  Komisja Europejska proponuje zmniejszenie i uproszczenie obciążeń rolników. Czy to wystarczy by przerwać protesty?

  Komisja Europejska przesłała w czwartek prezydencji belgijskiej w Radzie UE dokument, zawierający listę działań mających na celu "zmniejszenie obciążeń administracyjnych, spoczywających na barkach rolników". Propozycje zostaną omówione z państwami członkowskimi 26 lutego na posiedzeniu Rady ds. Rolnictwa.

  Używasz smartfona? Twoje wrażliwe dane są jak na dłoni. Technologia pozbawia nas prywatności

  Użytkownicy różnych urządzeń, aplikacji czy systemów często nie są świadomi, przez kogo i do jakich celów są gromadzone i wykorzystywane dane na ich temat. Rozwój technologii rzadko idzie w parze ze świadomością użytkowników i regulacjami prawnymi. To stanowi zagrożenie dla ochrony danych osobowych.

  REKLAMA

  Wzrasta ryzyko prowadzenia biznesu. "Liczba wzmianek o geopolityce i ryzyku politycznym w dokumentach spółek wzrosła o 600%"

  Ryzyko prowadzenia biznesu w 2024 roku zwiększa rosnąca polaryzacja na światowej scenie politycznej. Istotna dla przedsiębiorców będzie minimalizacja potencjalnych niebezpieczeństw, m.in. poprzez zwiększenie odporności łańcuchów dostaw, odpowiednią politykę dostępu do zasobów i zaadresowanie kwestii ESG – wynika z raportu EY-Parthenon 2024 Geostrategic Outlook.

  Handel internetowy idzie w górę, stanowi 8,8% ogółu sprzedaży detalicznej

  Sprzedaż internetowa w ujęciu rocznym w styczniu wzrosła ogółem o 11%, co stanowił 8,8% ogółu sprzedaży detalicznej. Największy udział e-sprzedaży w całości sprzedaży detalicznej miały takie kategorie jak tekstylia, odzież, obuwie, prasa i książki. Tak wynika z danych przekazanych przez GUS.

  REKLAMA