REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zakres ochrony uzależniony od branży

REKLAMA

Od początku lipca PZU Życie testuje sprzedaż nowych programów ubezpieczeń na życie. Ich konstrukcja jest oparta na popularnych grupowych ubezpieczeniach pracowniczych. Nowością jest m.in. opracowanie pakietów skierowanych do firm z określonych branż.
Dla ubezpieczeń na życie podstawowym kryterium podziału sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) dla PZU była liczba pracowników. Firmy zatrudniające od 3 do 30 osób mogą korzystać z wariantu PZU Ochrona Plus. Do większych, zatrudniających od 31 do 50 osób, skierowany jest pakiet PZU Ochrona Maksimum.

Specjalne oferty

Nowością jest wyodrębnienie pięciu branż, dla których towarzystwo przygotowało specjalne oferty dopasowane do ich specyfiki. Agentom oferującym te polisy będzie je dużo łatwiej sprzedawać, bo nie będą musieli zwracać się o ewentualne modyfikacje programu do swoich zwierzchników. Specjalne pakiety są adresowane do branż: transportowej, budowlanej, gastronomicznej, hotelarskiej, usług prawnych i finansowych.
– Konstrukcja pakietów oparta została na najbardziej charakterystycznych ryzykach występujących w poszczególnych zawodach – mówi Roman Kucharczyk, dyrektor oddziału PZU Życie w Warszawie.
Specyfika polega na tym, że warunki ubezpieczeń przewidują szerszy zakres świadczeń w razie zdarzeń, na które najbardziej narażona jest dana grupa. Na przykład dla branży transportowej będzie to oczywiście wypadek komunikacyjny, dla branży budowlanej – wypadek przy pracy.
– Branży gastronomicznej proponujemy dodatkowe ubezpieczenie na wypadek ciężkiej choroby, które zawiera świadczenie wypłacane w przypadku poważnego oparzenia ubezpieczonego oraz dodatkowe ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy – mówi Roman Kucharczyk.

Wyższe odszkodowania

W przypadku dodatkowych ubezpieczeń na wypadek śmierci ubezpieczonego spowodowanej wypadkiem komunikacyjnym czy wypadkiem przy pracy, wysokość świadczenia należnego uposażonemu w przypadku śmierci ubezpieczonego może być znacznie wyższa niż w przypadku zwykłej śmierci. Świadczenie w odniesieniu do tych ubezpieczeń może wynosić: 100 proc., 175 proc., 200 proc., 250 proc., 300 proc. lub 500 proc. sumy ubezpieczenia wyznaczonej na wypadek śmierci.
Wspólną cechą obu pakietów jest rozbudowany zakres ubezpieczeń medycznych i zdrowotnych. Pierwsze z nich gwarantują wypłaty w razie wystąpienia określonego rodzaju chorób czy konieczności wykonania operacji. Klienci mogą wybierać łącznie spośród 14 wariantów. Pięć wariantów ubezpieczeń zdrowotnych zapewnia różnych zakres dostępu do lekarzy i badań w prywatnych placówkach medycznych.
– Widać niezwykły wzrost zainteresowania naszych klientów ofertą ubezpieczeń zdrowotnych. Bezsprzecznie jest to związane z poziomem usług świadczonych przez publiczną służbę zdrowia – komentuje Roman Kucharczyk.
Sporą zachęta dla klientów jest szeroki zakres usług assistance, czyli pomocy w razie nieprzewidzianych problemów ze zdrowiem. Ta opcja jest szczególnie przydatna dla osób samotnych lub samotnie wychowujących dzieci czy mających pod opieką osoby wymagające pomocy.
Konstrukcja pakietów dla małych i średnich przedsiębiorstw została dostosowana do najczęstszych ryzyk

Zagraniczna diagnoza

Stosunkowo mało znaną opcją jest ubezpieczenie tzw. drugiej opinii medycznej. Działa ona w razie jakiegoś poważnego zachorowania, kiedy od właściwego zdiagnozowania zależy powodzenie leczenia, a więc i życie pacjenta. Towarzystwo organizuje i pokrywa koszty uzyskania opinii zagranicznych lekarzy, specjalistów z danej dziedziny. Dostają oni dokumenty opisujące przebieg i stan choroby oraz wszelkie wyniki badań. Na tej podstawie sugerują sposób, w jaki należy leczyć pacjenta. Zaletą takiej drugiej opinii jest to, że specjalista spogląda na pacjenta świeżym okiem i być może jest w stanie wyłowić coś, na co nie zwrócił uwagi lekarz prowadzący. Przypadek konsultuje się z lekarzem zagranicznym, bo w Polsce trudno jest przełamać solidarność zawodową – inni lekarze starają się nie kwestionować opinii kolegi.

KIEDY I JAK MOŻE POMÓC UBEZPIECZYCIEL
Przykładowy zakres pomocy w razie wypadku czy hospitalizacji ubezpieczonego:
• osoby samotne – zorganizowanie wizyty lekarza pierwszego kontaktu czy wizyty pielęgniarki w domu dla zapewnienia ubezpieczonemu opieki, nie dłużej jednak niż przez pierwsze 48 godzin po wypadku (w razie wypadku w domu) lub 5 dni po wypisaniu ubezpieczonego ze szpitala.
dzieci wychowywane przez osoby samotne – zorganizowanie przewozu dzieci ubezpieczonego (w wieku do 15 lat) do miejsca/osoby wskazanego przez ubezpieczonego lub przewóz tej osoby do miejsca zamieszkania dzieci. W przypadku braku takiej osoby zorganizowanie opieki nad dziećmi przez nie dłużej niż 7 dni. Po tym terminie towarzystwo ubezpieczeniowe pomaga zorganizować pomoc z opieki społecznej, jeśli dzieckiem nie może się zająć nikt z rodziny. Na podobny zakres pomocy mogą liczyć klienci opiekujący się osobami niesamodzielnymi.

Bianka Jaworska
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Od dziś ważna zmiana w prawie transportowym: taksówkarz i kurier muszą mieć polskie prawo jazdy. Będzie paraliż tych usług

Taksówkarz i kurier od dziś tylko z polskim prawem jazdy. Dziś, w poniedziałek 17 czerwca weszła w życie nowelizacja ustawy o transporcie drogowym, w myśl której wszyscy kierowcy oferujący odpłatny przejazd w ramach wszystkich dostępnych aplikacji będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Jak wpłynie to na branżę i naszą codzienną rzeczywistość?

Branża handlowa w letargu. Co czwarta firma obawia się mniejszych zamówień, a co druga wysokich cen

Branża handlowa w Polsce jest jedyną, która nie wyszła nawet na krótko z kryzysu w ciągu minionych dwóch lat. Menadżerowie nie widzą wciąż sprzyjających okoliczności do prowadzenia biznesu w handlu – ani teraz, ani w najbliższej przyszłości.

Budownictwo narzeka na brak kredytów i sięga po faktoring, to za sprawą coraz wyższych nieregulowanych na czas wzajemnych zobowiązań

Wskaźniki koniunktury poprawiają się i coraz więcej firm prognozuje poprawę płynności. Ale szukające finansowego wsparcia przedsiębiorstwa z budownictwa nie zawsze mogą liczyć na przychylność banków w staraniach o kredyt. Stały się za to klientem numer jeden dla firm faktoringowych. Dotyczy to zwłaszcza mikrofirm.

Pieniądze z KPO. Kto zyska, a kto może stracić?

W ramach KPO do Polski trafiło już 7 mld euro. Czy optymizm inwestycyjny sprawi, że w Polsce na każdym kroku będzie plac budowy, a inflacja znów poszybuje w górę? Które firmy mogą rekordowo zyskać? A kto straci?

REKLAMA

Finansowanie ze środków UE. Z jakich programów mogą korzystać przedsiębiorcy z MŚP?

Z jakich programów finansowania może skorzystać przedsiębiorca w 2024 roku? Unia Europejska kontynuuje swoje zaangażowanie we wsparcie przedsiębiorców z MŚP. Stawia na różnorodne programy i ułatwienia, które mają na celu stymulowanie innowacyjności, wzrostu gospodarczego oraz konkurencyjności firm w UE.

Od 12 czerwca zapłacisz okiem za zakupy. W których sklepach?

12 czerwca w pięciu salonach Empik w całej Polsce rozpoczyna się pilotażowy program płatności biometrycznych. To innowacyjne rozwiązanie opiera się na fuzji biometrii tęczówki oka i twarzy. Dostawcą tej technologii jest polski fintech PayEye, we współpracy z Planet Pay. Program jest pierwszym tego rodzaju w Europie i działa w ramach programu Mastercard Biometric Checkout.

Będzie zakaz nowych licencji na transport międzynarodowy, zablokuje zakładanie jednoosobowych firm

Planowany przez Ministerstwo Infrastruktury pomysł zakazu wydawania licencji dla transportu międzynarodowego może okazać się dużym problemem dla polskich przewoźników. To praktycznie zakaz zakładanie nowych jednoosobowych firm. Ponadto blokada zakupu nowych ciężarówek.

Mikrofirmy budowlane mogą się pożegnać z kredytami?

Przeterminowane zaległości firm budowlanych to już ponad półtora miliarda złotych. Większość zadłużonych przedsiębiorców to mikrofirmy. Prognozowana poprawa płynności wcale nie oznacza, że firmy mogą liczyć na kredyty bankowe.

REKLAMA

Rewolucja w handlu internetowym. Szczegółowe dane trafią do skarbówki

Szczegółowe informacje o transakcjach internetowych, w tym wynajmu mieszkań, będą przekazywane do Urzędu Skarbowego. Dodatkowo, konta na platformach takich jak Allegro, OLX czy Vinted mogą zostać zablokowane, a wypłaty wstrzymane - informuje "Gazeta Wyborcza".

Połowa konsumentów deklaruje, że wybierze firmę wspierającą odpowiedzialny rozwój zamiast tej, która nie podejmuje takich działań

Inwestowanie ESG (Environmental, Social, Governance), czyli społeczna odpowiedzialność biznesu może być odpowiedzią na pościg za wynikami. Celem działalności firm powinno być dziś nie tylko osiąganie dobrych wyników finansowych, widocznych w raportach kwartalnych, ale także budowanie otoczenia społecznego, ochrona środowiska czy wspieranie ważnych inicjatyw. To istotne dla wielu inwestorów instytucjonalnych, jak również detalicznych, którzy wybierają inwestycje online mające na uwadze środowisko i otoczenie społeczne.

REKLAMA