REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zakres ochrony uzależniony od branży

REKLAMA

Od początku lipca PZU Życie testuje sprzedaż nowych programów ubezpieczeń na życie. Ich konstrukcja jest oparta na popularnych grupowych ubezpieczeniach pracowniczych. Nowością jest m.in. opracowanie pakietów skierowanych do firm z określonych branż.
Dla ubezpieczeń na życie podstawowym kryterium podziału sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) dla PZU była liczba pracowników. Firmy zatrudniające od 3 do 30 osób mogą korzystać z wariantu PZU Ochrona Plus. Do większych, zatrudniających od 31 do 50 osób, skierowany jest pakiet PZU Ochrona Maksimum.

Specjalne oferty

Nowością jest wyodrębnienie pięciu branż, dla których towarzystwo przygotowało specjalne oferty dopasowane do ich specyfiki. Agentom oferującym te polisy będzie je dużo łatwiej sprzedawać, bo nie będą musieli zwracać się o ewentualne modyfikacje programu do swoich zwierzchników. Specjalne pakiety są adresowane do branż: transportowej, budowlanej, gastronomicznej, hotelarskiej, usług prawnych i finansowych.
– Konstrukcja pakietów oparta została na najbardziej charakterystycznych ryzykach występujących w poszczególnych zawodach – mówi Roman Kucharczyk, dyrektor oddziału PZU Życie w Warszawie.
Specyfika polega na tym, że warunki ubezpieczeń przewidują szerszy zakres świadczeń w razie zdarzeń, na które najbardziej narażona jest dana grupa. Na przykład dla branży transportowej będzie to oczywiście wypadek komunikacyjny, dla branży budowlanej – wypadek przy pracy.
– Branży gastronomicznej proponujemy dodatkowe ubezpieczenie na wypadek ciężkiej choroby, które zawiera świadczenie wypłacane w przypadku poważnego oparzenia ubezpieczonego oraz dodatkowe ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy – mówi Roman Kucharczyk.

Wyższe odszkodowania

W przypadku dodatkowych ubezpieczeń na wypadek śmierci ubezpieczonego spowodowanej wypadkiem komunikacyjnym czy wypadkiem przy pracy, wysokość świadczenia należnego uposażonemu w przypadku śmierci ubezpieczonego może być znacznie wyższa niż w przypadku zwykłej śmierci. Świadczenie w odniesieniu do tych ubezpieczeń może wynosić: 100 proc., 175 proc., 200 proc., 250 proc., 300 proc. lub 500 proc. sumy ubezpieczenia wyznaczonej na wypadek śmierci.
Wspólną cechą obu pakietów jest rozbudowany zakres ubezpieczeń medycznych i zdrowotnych. Pierwsze z nich gwarantują wypłaty w razie wystąpienia określonego rodzaju chorób czy konieczności wykonania operacji. Klienci mogą wybierać łącznie spośród 14 wariantów. Pięć wariantów ubezpieczeń zdrowotnych zapewnia różnych zakres dostępu do lekarzy i badań w prywatnych placówkach medycznych.
– Widać niezwykły wzrost zainteresowania naszych klientów ofertą ubezpieczeń zdrowotnych. Bezsprzecznie jest to związane z poziomem usług świadczonych przez publiczną służbę zdrowia – komentuje Roman Kucharczyk.
Sporą zachęta dla klientów jest szeroki zakres usług assistance, czyli pomocy w razie nieprzewidzianych problemów ze zdrowiem. Ta opcja jest szczególnie przydatna dla osób samotnych lub samotnie wychowujących dzieci czy mających pod opieką osoby wymagające pomocy.
Konstrukcja pakietów dla małych i średnich przedsiębiorstw została dostosowana do najczęstszych ryzyk

Zagraniczna diagnoza

Stosunkowo mało znaną opcją jest ubezpieczenie tzw. drugiej opinii medycznej. Działa ona w razie jakiegoś poważnego zachorowania, kiedy od właściwego zdiagnozowania zależy powodzenie leczenia, a więc i życie pacjenta. Towarzystwo organizuje i pokrywa koszty uzyskania opinii zagranicznych lekarzy, specjalistów z danej dziedziny. Dostają oni dokumenty opisujące przebieg i stan choroby oraz wszelkie wyniki badań. Na tej podstawie sugerują sposób, w jaki należy leczyć pacjenta. Zaletą takiej drugiej opinii jest to, że specjalista spogląda na pacjenta świeżym okiem i być może jest w stanie wyłowić coś, na co nie zwrócił uwagi lekarz prowadzący. Przypadek konsultuje się z lekarzem zagranicznym, bo w Polsce trudno jest przełamać solidarność zawodową – inni lekarze starają się nie kwestionować opinii kolegi.

KIEDY I JAK MOŻE POMÓC UBEZPIECZYCIEL
Przykładowy zakres pomocy w razie wypadku czy hospitalizacji ubezpieczonego:
• osoby samotne – zorganizowanie wizyty lekarza pierwszego kontaktu czy wizyty pielęgniarki w domu dla zapewnienia ubezpieczonemu opieki, nie dłużej jednak niż przez pierwsze 48 godzin po wypadku (w razie wypadku w domu) lub 5 dni po wypisaniu ubezpieczonego ze szpitala.
dzieci wychowywane przez osoby samotne – zorganizowanie przewozu dzieci ubezpieczonego (w wieku do 15 lat) do miejsca/osoby wskazanego przez ubezpieczonego lub przewóz tej osoby do miejsca zamieszkania dzieci. W przypadku braku takiej osoby zorganizowanie opieki nad dziećmi przez nie dłużej niż 7 dni. Po tym terminie towarzystwo ubezpieczeniowe pomaga zorganizować pomoc z opieki społecznej, jeśli dzieckiem nie może się zająć nikt z rodziny. Na podobny zakres pomocy mogą liczyć klienci opiekujący się osobami niesamodzielnymi.

Bianka Jaworska
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dwa ważne terminy dla przedsiębiorców. Z czym księgowi muszą zdążyć przed końcem stycznia

Najbliższe tygodnie nie dadzą księgowym wytchnienia - terminy. Maraton obowiązków rozliczeniowych za 2024 rok rozpoczyna wystawienie formularzy PIT-11. Są sporym wyzwaniem zarówno dla księgowych, jak i płatników – zawierają szereg danych dochodowych istotnych dla prawidłowego rozliczenia podatników, a jednocześnie czas na ich wystawienie jest bardzo krótki.

Pozytywne oceny na Facebooku oraz opinie influencerów znacząco zwiększają sprzedaż

Social media odgrywają coraz większą rolę w skutecznym marketingu. Choć niemal trzy czwarte Polaków nie kupuje bezpośrednio na tych platformach, to polecenia znajomych, influencerów i testerów odgrywają coraz większą rolę przy decyzjach zakupowych.

Najmniejsze firmy coraz gorzej oceniają koniunkturę gospodarczą. Obawiają się spadku sprzedaży swoich produktów i redukują plany inwestycyjne

Jaka koniunktura? Dynamika polskiego wzrostu gospodarczego od dekad opiera się na najmniejszych firmach, które najłatwiej dostosowują się do zmieniającej się rzeczywistości.

By uciec przed komornikiem, płacą pod stołem. Ale czy tylko dlatego. Gdzie najczęściej pracuje się na czarno, czym to grozi

Wypłacanie wynagrodzenia pod stołem,  w celu ukrycia dochodów pracownika i uniemożliwienia egzekucji komorniczej wiąże się z poważnymi konsekwencjami dla firmy. Jednak praktyka ta wciąż jest stosowana. Takie działania naruszają przepisy prawa pracy, podatkowego i karnego, a także zagrażają reputacji i stabilności firmy. Jakie są skutki prawne i biznesowe, potencjalne zagrożenia tego typu działań.

REKLAMA

Skutki zawarcia układu w postępowaniu restrukturyzacyjnym

Przyjęcie i zatwierdzenie układu zmienia sytuację prawną wierzycieli. Odtąd mogą oni realizować swoje uprawnienia jedynie zgodnie z treścią układu. Powoduje to umorzenie pierwotnych postępowań zabezpieczających i egzekucyjnych. Układ powinien objąć wszystkich wierzycieli, których roszczenia podlegają restrukturyzacji.

"Umowa z Mercosurem korzystna dla Polski" Jest jeden warunek [WYWIAD]

Jak Polska może stać się liderem wzrostu gospodarczego w Europie? Czy płaca minimalna zabija klasę średnią? Czy umowa z Mercosurem jest zagrożeniem, a może szansą dla Polski? Czy Polska zyska na prezydenturze Trumpa i niestabilnym świecie? Gość Infor.pl - prof. Marcin Piątkowski.

Architekci nowej ery pracy. Zmiana paradygmatu roli działu HR w organizacji

Sztuczna inteligencja wkrótce zmieni to, jak żyjemy, spędzamy wolny czas, a już na pewno to, jak pracujemy. Warto zadać sobie pytanie, kto w erze AI będzie kierował organizacjami i zapewni, że funkcjonowanie pracowników stanie się lepsze niż dotychczas? Odpowiedzią są działy HR. W erze, gdy pracownicy oczekują od firm większego zaangażowania w kwestie społeczne, dział HR powinien wrócić do swoich korzeni i położyć większy nacisk na słowo human, stając się tym samym strażnikiem ludzkości poprzez działania koncentrujące się w równym stopniu na człowieku, jak i na biznesie. Jednak te poczynania należy zacząć od siebie.

Zbliża się obowiązek stosowania przez firmy Europejskiego Aktu o Dostępności: co to oznacza w praktyce. Kto skorzysta, jakie nowe obowiązki dla firm i przedsiębiorców

Zbliża się obowiązek stosowania przez firmy Europejskiego Aktu o Dostępności: co to oznacza w praktyce. Kto skorzysta, jakie nowe obowiązki dla firm i przedsiębiorców. Wielkimi krokami nadchodzi Europejski Akt o Dostępności (European Accessibility Act – EAA), który zacznie obowiązywać już od czerwca 2025 roku. Dyrektywa drastycznie zmieni sposób funkcjonowania produktów w przestrzeni cyfrowej.

REKLAMA

ZUS: 1,4 mln przedsiębiorców z ulgami w ramach wakacji składkowych

Ponad 1,6 mln przedsiębiorców złożyło wnioski o zwolnienie z obowiązku opłacenia składek za wskazany miesiąc. Chodzi o wakacje składkowe. ZUS poinformował, że do tej pory przyznano już 1,4 mln ulg. Informacje o tym widnieją na profilach płatnika na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Jakie benefity dla pracowników oferują najczęściej małe i średnie firmy?

Ubezpieczenie na życie, spotkania integracyjne i prywatna opieka medyczna to trzy najczęstsze benefity oferowane pracownikom w sektorze MŚP. Choć ponad 90% firm w tej kategorii zapewnia świadczenia pozapłacowe, ich zakres wciąż odbiega od tego, co oferują duże przedsiębiorstwa. Jakie benefity są dostępne dla zatrudnionych w małych i średnich firmach?

REKLAMA