| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Zakres ochrony uzależniony od branży

Zakres ochrony uzależniony od branży

Od początku lipca PZU Życie testuje sprzedaż nowych programów ubezpieczeń na życie. Ich konstrukcja jest oparta na popularnych grupowych ubezpieczeniach pracowniczych. Nowością jest m.in. opracowanie pakietów skierowanych do firm z określonych branż.

Dla ubezpieczeń na życie podstawowym kryterium podziału sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) dla PZU była liczba pracowników. Firmy zatrudniające od 3 do 30 osób mogą korzystać z wariantu PZU Ochrona Plus. Do większych, zatrudniających od 31 do 50 osób, skierowany jest pakiet PZU Ochrona Maksimum.

Specjalne oferty

Nowością jest wyodrębnienie pięciu branż, dla których towarzystwo przygotowało specjalne oferty dopasowane do ich specyfiki. Agentom oferującym te polisy będzie je dużo łatwiej sprzedawać, bo nie będą musieli zwracać się o ewentualne modyfikacje programu do swoich zwierzchników. Specjalne pakiety są adresowane do branż: transportowej, budowlanej, gastronomicznej, hotelarskiej, usług prawnych i finansowych.
– Konstrukcja pakietów oparta została na najbardziej charakterystycznych ryzykach występujących w poszczególnych zawodach – mówi Roman Kucharczyk, dyrektor oddziału PZU Życie w Warszawie.
Specyfika polega na tym, że warunki ubezpieczeń przewidują szerszy zakres świadczeń w razie zdarzeń, na które najbardziej narażona jest dana grupa. Na przykład dla branży transportowej będzie to oczywiście wypadek komunikacyjny, dla branży budowlanej – wypadek przy pracy.
– Branży gastronomicznej proponujemy dodatkowe ubezpieczenie na wypadek ciężkiej choroby, które zawiera świadczenie wypłacane w przypadku poważnego oparzenia ubezpieczonego oraz dodatkowe ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy – mówi Roman Kucharczyk.

Wyższe odszkodowania

W przypadku dodatkowych ubezpieczeń na wypadek śmierci ubezpieczonego spowodowanej wypadkiem komunikacyjnym czy wypadkiem przy pracy, wysokość świadczenia należnego uposażonemu w przypadku śmierci ubezpieczonego może być znacznie wyższa niż w przypadku zwykłej śmierci. Świadczenie w odniesieniu do tych ubezpieczeń może wynosić: 100 proc., 175 proc., 200 proc., 250 proc., 300 proc. lub 500 proc. sumy ubezpieczenia wyznaczonej na wypadek śmierci.
Wspólną cechą obu pakietów jest rozbudowany zakres ubezpieczeń medycznych i zdrowotnych. Pierwsze z nich gwarantują wypłaty w razie wystąpienia określonego rodzaju chorób czy konieczności wykonania operacji. Klienci mogą wybierać łącznie spośród 14 wariantów. Pięć wariantów ubezpieczeń zdrowotnych zapewnia różnych zakres dostępu do lekarzy i badań w prywatnych placówkach medycznych.
– Widać niezwykły wzrost zainteresowania naszych klientów ofertą ubezpieczeń zdrowotnych. Bezsprzecznie jest to związane z poziomem usług świadczonych przez publiczną służbę zdrowia – komentuje Roman Kucharczyk.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Andrzej Łukaszewicz

Ekspert z zakresu zamówień publicznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK