REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Fundusze przyniosły zyski w kwietniu

Kwiecień okazał się udanym miesiącem dla właścicieli większości funduszy inwestycyjnych. Notowania funduszy rosły mimo kłopotów Grecji.

Po co prowadzone są bazy Whois

Musisz wiedzieć, że w sieci istnieją miliony witryn internetowych, których treść zależy w całości od jej twórców. Wszystkie dane odnoszące się do adresów WWW gromadzone są przez operatorów. Część informacji publikowana jest natomiast w bazach Whois, gdzie każdy ma możliwość zapoznania się z nimi.

Dobry miesiąc dla funduszy nieruchomości

Kwiecień okazał się udany dla właścicieli jednostek funduszy z rynku nieruchomości, zyskali oni w tym miesiącu od 1,3 do 5,5%

Procedura występowania o wsparcie dla projektów z województwa mazowieckiego

Droga do uzyskania dotacji unijnej bywa długa i kręta. Pierwszym krokiem do jej zdobycia jest przygotowanie dokumentacji konkursowej i aplikowanie o środki w ramach ogłoszonego naboru wniosków o dofinansowanie.

REKLAMA

Greckie problemy budzą coraz większy strach

Rozszerza się strach przed powtórzeniem się kłopotów z finansami publicznymi, z jakimi od tygodni boryka się Grecja, w innych częściach świata.

Jak pozyskiwać fundusze europejskie, czyli regionalne programy operacyjne w praktyce

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i planujesz realizację nowoczesnego przedsięwzięcia, zainteresuj się już dziś możliwościami wsparcia, które oferuje Unia Europejska w ramach tzw. regionalnych programów operacyjnych.

Plan pomocy dla Grecji umocnił dolara

Zatwierdzenie planu pomocy dla Grecji w wysokości 110 mld euro miało uspokoić rynki finansowe. Skutek był odwrotny, euro szybko zaczęło tracić na rzecz amerykańskiej waluty.

Czego nie można dofinansować z UE w projektach z Mazowsza

Podczas przygotowania i realizacji projektu współfinansowanego ze środków unijnych nie wszystkie koszty ponoszone przez przedsiębiorcę mogą zostać uznane za kwalifikowane i podlegać zwrotowi. W takim przypadku koszty niekwalifikowane, czyli niepodlegające dofinansowaniu z UE, przedsiębiorca jest zobligowany pokryć ze środków własnych.

REKLAMA

Gdzie po fundusze unijne dla przedsiębiorców w mazowieckim

Przedsiębiorcy z Mazowsza zainteresowani otrzymaniem unijnej dotacji powinni zainteresować się możliwościami, jakie zostały przygotowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Dotacje unijne na rozwój przedsiębiorczości na Mazowszu

Przedsiębiorcy z Mazowsza zainteresowani pozyskaniem zewnętrznego kapitału na rozwój swojej firmy powinni poszukać możliwości sfinansowania swoich przedsięwzięć z funduszy unijnych.

Wydatki kwalifikowane w projektach na rozpoczęcie działalności gospodarczej w opolskim

Wkrótce ruszy nabór wniosków o dofinansowanie dla osób planujących rozpocząć działalność gospodarczą przy współudziale środków unijnych. Osoby zainteresowane otrzymaniem takiego wsparcia powinny zwrócić szczególną uwagę na zakres kwalifikowalności wydatków w ramach realizowanego projektu.

Dotacje unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej w województwie opolskim

Osoby fizyczne, które zamierzają rozpocząć działalność gospodarczą w województwie opolskim już niedługo będą mogły to zrobić dzięki funduszom unijnym. Właśnie zostało opublikowane ogłoszenie o naborze wniosków do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.

Wniosek o dofinansowanie dla projektu współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw na Warmii i Mazurach

Ruszył nabór projektów wspierających organizację staży i szkoleń dla pracowników przedsiębiorstw i jednostek naukowych. Aby aplikować o środki unijne w ramach konkursu konieczne jest złożenie dokumentacji aplikacyjnej zgodnie z wymaganiami regulaminu konkursu.

Wsparcie unijne dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw w województwie warmińsko-mazurskim

Coraz mniej czasu zostało na złożenie dokumentów aplikacyjnych w konkursie na transfer wiedzy pomiędzy przedsiębiorstwami a jednostkami naukowymi w regionie warmińsko-mazurskim. Podmioty zainteresowane otrzymaniem pomocy unijnej powinny rozpocząć przygotowanie wniosku o dofinansowanie wraz z wymaganymi załącznikami.

Dotacje unijne na szkolenia i doradztwo

W ramach komponentu regionalnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przewidziano możliwość dofinansowania różnorodnych projektów szkoleniowo-doradczych.

Dotacje unijne na szkolenia, usługi doradcze oraz studia podyplomowe

Przedsiębiorcy zainteresowani podniesieniem kwalifikacji zawodowych swoich pracowników mają szansę na otrzymanie dotacji ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wykonywanie zobowiązań gwarancyjnych a rozliczenia VAT

W czasach walki o klienta i wysokiej konkurencji gwarancja jakości produktu jest jednym z rodzajów odpowiedzialności za sprzedaż wadliwego towaru. Jest to także potwierdzenie jakości produktu, stanowiące nierzadko również narzędzie marketingowe.

Odpowiedzialność za zobowiązania spółki z o.o. w organizacji

Proszę o informację, kto odpowiada za zobowiązania spółki z o.o. w organizacji? Czy jest to osoba, która w imieniu takiej spółki dokonywała określonej czynności? A może jest to sama spółka?

Czy osobę, która pracowała jako pracownik tymczasowy, można zatrudnić w tej samej firmie na okres próbny

Chcemy zatrudnić w naszej firmie osobę, która wcześniej wykonywała u nas pracę jako pracownik tymczasowy. Czy możemy zatrudnić tę osobę na podstawie umowy o pracę na okres próbny? Będzie ona u nas pracowała na tym samym stanowisku, co wcześniej jako pracownik tymczasowy.

40 tys. miejsc pracy dzięki zagranicznym inwestycjom

Nawet 40 tysięcy nowych miejsc pracy w ciągu najbliższych lat może powstać dzięki inwestycjom zagranicznym, które wspiera Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Ich łączna wartość to ok. 5,6 mld euro - poinformowała Katarzyna Antosik z PAIiIZ.

Banki prognozują złagodzenie polityki kredytowania firm

W II kwartale 2010 r. banki prognozują, że polityka kredytowa dla firm zostanie złagodzona, natomiast utrzymane zostaną zaostrzone kryteria przyznawania kredytów mieszkaniowych - wynika z badań Narodowego Banku Polskiego "Sytuacja na rynku kredytowym".

Rosną ceny ropy, tanieje miedź

Umocnienie dolara na rynku walutowym wyjątkowo nie wpłynęło na obniżenie cen ropy naftowej.

Dobre prognozy dla polskiego przemysłu

Wskaźnik aktywności gospodarczej polskiego przemysłu, wyliczany przez firmę Markit we współpracy z bankiem HSBC, wyniósł w kwietniu 52,5 punktu. Ta wartość, najwyższa od ponad dwóch lat, utrzymuje się już trzeci miesiąc z rzędu.

Nie widać optymizmu na rynkach

Zatwierdzony w niedzielę plan pomocy dla Grecji nie wywołały euforii na rynkach finansowych. Dominują obawy, że uchwalona pomoc może być niewystarczająca.

Optymalizacja danych (Excel)

Microsoft Office Excel 2007 posiada bardzo rozbudowane możliwości analityczne. Program nie tylko umożliwia obliczanie i właściwą prezentacje danych, pozwala również przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi obliczyć równanie jedną oraz z wieloma niewiadomymi. Możliwe jest także wielowariantowe prezentowanie danych finansowych.

Urząd skarbowy najpierw wezwie do złożenia wyjaśnień na piśmie

W postępowaniu podatkowym wyraźne pierwszeństwo może zostać przyznane zasadzie składania pisemnych wyjaśnień.

Jak rozliczyć w pkpir stratę ze sprzedaży wierzytelności „własnej”

Jako indywidualny przedsiębiorca prowadzę zakład stolarski. Jestem podatnikiem VAT. W sierpniu 2009 r. jednemu z kontrahentów sprzedałem towar o wartości 42 000 zł netto. Taką wartość wykazałem jako przychód należny w dacie wystawienia faktury, tj. 19 sierpnia 2009 r. Niestety, kontrahent zbankrutował i nie uregulował wystawionej faktury. W marcu br. udało mi się sprzedać tę należność firmie windykacyjnej. Z tytułu tej sprzedaży otrzymałem 30 000 zł. Czy w tym przypadku stratę poniesioną na sprzedaży opisanej należności mogę zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? Jak powyższe zdarzenie ująć w pkpir?

Przedsiębiorcy przygotowują się do kontroli podatkowych

Pomimo, że aż 75 proc. przedsiębiorców nie posiada w strukturach swoich firm wewnętrznych specjalistów podatkowych, to jednak coraz częściej przygotowują się oni do kontroli skarbowych i podatkowych, korzystając z możliwości prawnych i organizacyjnych.

Bezrobotny może odbyć praktykę w firmie

Pracodawcy rzadko ubiegają się w urzędach pracy o przyjmowanie na praktyki bezrobotnych w ramach przygotowania zawodowego dorosłych.

Sprostowanie świadectwa pracy

Wydanie pracownikowi świadectwa pracy to jeden z podstawowych obowiązków pracodawcy. Natomiast uwzględnienie wniosku pracownika o sprostowanie tego świadectwa w praktyce oznacza wydanie nowej, poprawnej jego wersji.

Leasing - niezmiennie rosnąca w siłę forma finansowania przedsiębiorstw

Leasing jako forma finansowania działalności przedsiębiorstwa jest bardzo popularnym produktem, jednakże patrząc na coroczną dynamikę, można śmiało stwierdzić, ze należy do obszarów, które w dalszym ciągu silnie się rozwijają.

Akcje PZU dadzą zarobić przynajmniej 8%

Porównując akcje PZU do poprzednio debiutujących na giełdzie spółek Skarbu Państwa można szacować, że akcje PZU przyniosą wyraźne zyski mimo, że cena emisyjna została ustalona na maksymalnym poziomie.

Duplicate Files Searcher

Duplicate Files Searcher to bardzo przydatny program, pomocny w szukaniu i usuwaniu duplikatów plików jakie zgromadziliśmy na naszych dyskach i płytach.

Driver Cleaner Professional

Darmowa aplikacja służąca m.in do deinstalowania sterowników sprzętowych i usuwania ich pozostałości. Usuwa ponadto zbędne pliki i wpisy z rejestru systemowego Windows.

Dofinansowanie inwestycji dolnośląskich firm w ich początkowej fazie rozwoju

Małe i średnie przedsiębiorstwa są siłą napędową rozwoju gospodarczego w każdym regionie. Dlatego tak istotne jest wspieranie tych przedsiębiorstw.  Dlatego też polskie regiony w swoich programach pomocowych przeznaczają finanse na wspieranie inwestycji w tych firmach.

Załączniki do wniosku na doradztwo i udział w targach w lubuskim

Po zapoznaniu się z zasadami aplikowania o środki z działania 2.3 oraz wymaganiami dotyczącymi przygotowania dokumentacji, teraz przyszła pora na poznanie załączników do wniosku o dofinansowanie. Kompletność dokumentacji aplikacyjnej badana jest na etapie oceny formalnej wniosku o dofinansowanie.

Rola sekretarki podczas wizyty gości w firmie

Spotkania biznesowe są na porządku dziennym w każdej firmie. Warto jest zatem wiedzieć jak odpowiednio przygotować biuro do wizyty gości.

Jak poprawnie przygotować dokumentacje aplikacyjną na doradztwo i udział w targach w lubuskim

W ramach ogłoszonego konkursu przedsiębiorcy mogą otrzymać dofinansowanie na zakup specjalistycznych usług doradczych świadczonych przez zewnętrzne podmioty oraz na udział w targach i misjach gospodarczych zarówno na terenie kraju jak i za granicą. Wszystko to możliwe jest w ramach działania 2.3 Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubuskiego.

Jak poprawnie promować i informować o unijnym dofinansowaniu w łódzkim?

Przedsiębiorcy realizujący projekty w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego są zobowiązani do zachowania odpowiednich wymogów w zakresie promocji i informacji o unijnej pomocy.

Senat przyjął ustawę o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych

29 kwietnia br. Senat RP przyjął uchwaloną 8 kwietnia br. przez Sejm ustawę o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych. Z uwagi na wprowadzone poprawki - ustawa, wyłącznie w zakresie tych wprowadzonych zmian musi zostać przyjęta przez Sejm.

Unijne pieniądze na doradztwo, targi i misje gospodarcze w lubuskim

Istnieje możliwość otrzymania unijnego wsparcia na realizację projektów związanych z uzyskaniem specjalistycznego doradztwa oraz udziału w targach i misjach gospodarczych. Ruszył konkurs na wsparcie tego typu projektów w województwie lubuskim.

Unijne pieniądze na promocję regionalnych produktów w łódzkim

Już niedługa rusza nabór wniosków o dofinansowanie dla przedsiębiorców zainteresowanych otrzymaniem wsparcia na promocję marek i regionalnych produktów. Pieniądze te będą dostępne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Minister infrastruktury o zmianach w budownictwie mieszkaniowym

Jesteśmy w przededniu debaty nad polityką państwa w budownictwie mieszkaniowym. W maju Ministerstwo Infrastruktury skieruje do konsultacji społecznych dokument zawierający założenia polityki mieszkaniowej. Zapraszam do udziału w tej debacie – powiedział Cezary Grabarczyk, minister infrastruktury, otwierając Krajowy Kongres Finansowania Nieruchomości.

Firmy wybierają przyjazne urzędy skarbowe

W tym roku - już po raz ósmy - przedsiębiorcy ocenią, które urzędy skarbowe zasługują na miano najlepszych. Od 2003 roku Ministerstwo Finansów oraz Business Centre Club organizują konkurs: Urząd skarbowy przyjazny przedsiębiorcy.

Pracownicy sklepów nie mogą handlować 1 i 3 maja

Choć 1 i 3 maja to dni wolne od pracy, niektóre sklepy będą otwarte. Handlować w nich mogą jednak tylko właściciele lub osoby zatrudnione na umowę zlecenie. Pracownicy zatrudnieni na stałe mają w tym czasie wolne.

Firmy rodzinne będą mogły uczestniczyć w szkoleniach

Polskie firmy rodzinne mogą skorzystać z programu szkoleniowego odpowiadającego na ich potrzeby. Organizatorem tego projektu jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wraz ze stowarzyszeniem Inicjatywą Firm Rodzinnych.

Praktyka w firmie może być szansą dla bezrobotnego

Pracodawcy rzadko ubiegają się w urzędach pracy o przyjmowanie na praktyki bezrobotnych w ramach przygotowania zawodowego dorosłych.

PIT: lepiej popełnić błąd niż nie złożyć zeznania

Jeśli jeszcze nie złożyłeś zeznania, zostało ci niewiele czasu – tylko do północy 30 kwietnia.

Asystentka też ma szansę na awans

Jeśli jesteś asystentką prezesa, to drogę do awansu masz otwartą. Asystentce jest łatwiej niż sekretarce objąć wyższe stanowisko w strukturze firmy.

Komorowski podpisał ustawę o udostępnianiu informacji gospodarczych

Pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski podpisał w czwartek ustawę o udostępnianiu informacji gospodarczych. W Biurach Informacji Gospodarczej nie będą mogły zasiadać osoby skazane prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo skarbowe.

REKLAMA