Z pewnością wiele osób pomyśli, że najprostszym sposobem jest użycie panelu sterowania i opcji usuwania programów. Owszem, opcja ta jest najprostsza, ale mało efektywna. Po odinstalowaniu jakiegokolwiek programu w systemie zostają różne pliki, które magazynują się zwalniając jednocześnie system. W komputerze biurowym, w którym bardzo często instalowane i usuwane są programy może to doprowadzić do bardzo szybkiego „zniszczenia” systemu. Jak sobie z tym poradzić?
Zdarza się, że w niektórych klawiaturach, a w szczególności w laptopach prawy klawisz Alt jest na tyle mały, że osoby z większymi dłońmi mają problem i trafiają omyłkowo w klawisz obok. Zdarza się również tak, że szczególnie w firmowych komputerach ilość aplikacji jest zatrważająca, a włączanie wszystkiego za pomocą skrótów powoduje pomyłki. Na szczęście istnieje rozwiązanie takich problemów. Dzięki odpowiedniej aplikacji możemy przypisać dowolne funkcje dowolnym klawiszom lub nawet wyłączyć niektóre klawisze na klawiaturze.
Już wiele się mówiło o niebezpieczeństwach czyhających w Internecie. Obecnie Internet to wielki świat, do którego przeniosły się takie dziedziny codziennego życia, jak rozrywka, zakupy czy życie towarzyskie. Korzystając z tych przywilejów każdy użytkownik pozostawia po sobie bardzo wiele cyfrowych śladów i wzmianek o swoich preferencjach. Nawet takie z pozoru błahe informacje, jak ulubione tytuły książek i filmów, ulubiony gatunek muzyki czy wykonawca, ludzie, z którymi się kontaktujesz, przedmioty, które kupujesz, i wiele innych szczegółów z naszego życia mogą być prawdziwą kopalnią złota dla speców od reklamy a co gorsze, dla internetowych oszustów. Jak w Internecie zachować czujność i bezpieczeństwo?
Każdy użytkownik Internetu doskonale się, że jego komputer ma swego rodzaju wizytówkę, czyli adres IP. Jak wiadomo, adresy te są wykorzystywane do komunikacji pomiędzy poszczególnymi maszynami. Adresy IP to niemal fundamenty, elementy tworzące siatkę, jaką jest Internet. Niestety już niedługo, liczba wykorzystywanych adresów stosowanego obecnie protokółu IPv4 może zostać wyczerpana. Rozwiązaniem jest wdrażany nowe rozwiązanie IPv6. Niestety modernizacje przeprowadzane są w ślimaczym tempie. Co może nam grozić za kilka miesięcy?
Urządzenia, nawet te najprostsze czasami się psują. Co zrobić, gdy w firmie zepsuje się tak proste akcesorium komputerowe jak myszka? Zazwyczaj wpadamy w panikę, bo przecież nie możemy sprawdzić poczty czy najnowszych informacji w sieci. Poza tym korzystanie z klawiatury to znacznie szybszy i po krótkim treningu, wygodniejszy sposób na przeglądanie witryn WWW. Szczególnie dzięki przemyślanym rozwiązaniom zawartym w przeglądarce Firefox, taki sposób przeglądania jest prosty do opanowania nawet dla początkujących.
Zakup nieruchomości na kredyt wiąże się nie tylko z kosztami odsetek, czy prowizją za udzielenie kredytu. Do całkowitego kosztu transakcji, należy doliczyć również opłaty notarialne, sądowe, skarbowe, jak i ewentualnie prowizje agencji nieruchomości. Dopiero zsumowanie wszystkich opłat pozwala przygotować się świadomie transakcji zakupu nieruchomości.
Złoty rozpoczął dzisiejszą sesję od lekkiego odreagowania wczorajszego umocnienia względem euro, a notowania EUR/PLN zwyżkowały powyżej 3,9300. Kurs znajduje się w połowie kanału spadkowego, którego dolne ograniczenie kształtuje się obecnie w pobliżu poziomu 3,8800 – chwilowo silniejszą zniżkę wartości euro powinny powstrzymywać okolice 3,9200 PLN za EUR (poziom ten aż do pierwszej połowy października stanowił silne wsparcie dla pary EUR/PLN).
W opinii wiceministra finansów Polska na trwale weszła na ścieżkę wzrostu gospodarczego, a dynamika PKB w III i IV kwartale może przekroczyć 3,5 proc., a w przyszłym roku wynieść 3,5-4,0 proc. Ludwik Kotecki oczekuje też przyspieszenia inflacji, chociaż jak zaznaczył, wskaźnik CPI nie wzrośnie w tym roku powyżej 3 proc. Te słowa stały się dzisiaj głównym motorem do umocnienia naszej waluty, gdyż padły we „właściwym momencie”. Inwestorzy zawiedzeni brakiem konsensusu po roboczym spotkaniu państw G-20 w weekend, ponownie szukali atrakcyjnych inwestycji na rynkach wschodzących.
W naszym zakładzie pracownicy są zatrudnieni w systemie podstawowym czasu pracy. Pracują na 3 zmiany. Jakie wynagrodzenie mamy wypłacić pracownikom, którzy będą pracować na nocnej zmianie z 30 na 31 października br. w godz. 22.00–6.00, kiedy nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy? Przepracują wtedy o 1 godzinę dłużej, niż mają zaplanowane w rozkładzie czasu pracy, i nie wiemy, jakie wynagrodzenie im się za tę godzinę należy.