REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Unijne dotacje dla nowopowstałych przedsiębiorstw w województwie lubelskim - część I

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Dotacje dla firm w województwie lubelskim
Dotacje dla firm w województwie lubelskim

REKLAMA

REKLAMA

To ostatni dzwonek na otrzymanie unijnej dotacji dla mikroprzedsiębiorców realizujących projekty inwestycyjne na terenie województwa lubelskiego. Właśnie ruszył nabór wniosków o dofinansowanie projektów realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Regionalny Program Operacyjny Województw Lubelskiego

REKLAMA

Unijne dotacje dla nowopowstałych przedsiębiorstw w województwie lubelskim to ostatni dzwonek dla mikroprzedsiębiorców, którzy chcieliby skorzystać z unijnej dotacji na rozwój swojej firmy. Powinni zapoznać się z możliwościami jakie oferuje na ten cel Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego. W ramach działania 1.1. mogą oni otrzymać wsparcie finansowe na inwestycje, które przyczynią się do poprawy konkurencyjności przedsiębiorstwa na rynku. Organizatorzy konkursu wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, kierują swoją pomoc do najmniejszych firm znajdujących się w początkowej fazie ich funkcjonowania. W założeniu oferowana pomoc ma przyczynić się do poprawy ich zdolności inwestycyjnej na tym etapie działalności gospodarczej. Za skuteczne zarządzanie programem odpowiada Marszałek Województwa Lubelskiego, natomiast procedura naboru wniosków o dofinansowanie została powierzona Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości (LAWP). Wnioskodawcy projektów, potencjalnie kwalifikujący się do dofinansowania w ramach tego działania powinni złożyć dokumentację aplikacyjną w trybie i terminie określonym w ogłoszeniu o konkursie.

REKLAMA

Mikroprzedsiębiorcy zainteresowani udziałem w konkursie powinni złożyć kompletną dokumentację aplikacyjną w terminie od dnia 29 października 2010 roku do 10 grudnia 2010 roku. Wnioski można składać osobiście, przez posłańca lub przesyłką kurierską w siedzibie Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie.

Dowiedz się: Dotacje unijne - poradnik przedsiębiorcy

Kto może ubiegać się o dotację unijną?

Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla mikroprzedsiębiorstw realizujących projekty na terenie województwa lubelskiego. Konkurs dotyczy wyłącznie nowych przedsiębiorstw, tzn. takich, które rozpoczęły działalność gospodarczą nie wcześniej niż 24 miesiące przed dniem złożenia wniosku.

Przez „rozpoczęcie działalności gospodarczej” jest tutaj rozumiany dzień uzyskania wpisu do ewidencji działalności gospodarczej lub wpisu do rejestru przedsiębiorców.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy serwis ABC funduszy unijnych

Kwalifikowalność wnioskodawcy projektu jest weryfikowana na etapie oceny formalnej wniosku. Projekty wnioskodawców, którzy nie spełniają powyższych kryteriów zostaną odrzucone w procesie oceny i ubiegania się o dotację unijną w ramach tego konkursu.

Pozostałe informacje dotyczące zasad naboru projektów w ramach konkursu zostały przedstawione w drugiej części artykułu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

REKLAMA

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA

Paragon fiskalny przy sprzedaży on-line: kiedy i jak powinien wystawić sprzedawca oraz dostarczyć klientowi [wszystkie przypadki]

Dla klientów kupowanie w e-sklepach jest wygodniejsze niż w placówkach stacjonarnych. Dla samych sprzedawców jednak procedura ta jest dużo bardziej skomplikowana od strony fiskalnej. Dotyczy to zwłaszcza wystawiania paragonów i obowiązków w podatku VAT.

Pomoc dla sadowników do 31 stycznia 2025 roku

Pomoc dla polskich sadowników (sady i winorośle) do 31 stycznia 2025 roku - Komisja Europejska zdecydowała. To wsparcie dla sadowników, którzy ucierpieli w trakcie kwietniowych przymrozków i gradobicia.

REKLAMA