| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Unijne dotacje dla nowopowstałych przedsiębiorstw w województwie lubelskim - część I

Unijne dotacje dla nowopowstałych przedsiębiorstw w województwie lubelskim - część I

To ostatni dzwonek na otrzymanie unijnej dotacji dla mikroprzedsiębiorców realizujących projekty inwestycyjne na terenie województwa lubelskiego. Właśnie ruszył nabór wniosków o dofinansowanie projektów realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Regionalny Program Operacyjny Województw Lubelskiego

Unijne dotacje dla nowopowstałych przedsiębiorstw w województwie lubelskim to ostatni dzwonek dla mikroprzedsiębiorców, którzy chcieliby skorzystać z unijnej dotacji na rozwój swojej firmy. Powinni zapoznać się z możliwościami jakie oferuje na ten cel Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego. W ramach działania 1.1. mogą oni otrzymać wsparcie finansowe na inwestycje, które przyczynią się do poprawy konkurencyjności przedsiębiorstwa na rynku. Organizatorzy konkursu wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, kierują swoją pomoc do najmniejszych firm znajdujących się w początkowej fazie ich funkcjonowania. W założeniu oferowana pomoc ma przyczynić się do poprawy ich zdolności inwestycyjnej na tym etapie działalności gospodarczej. Za skuteczne zarządzanie programem odpowiada Marszałek Województwa Lubelskiego, natomiast procedura naboru wniosków o dofinansowanie została powierzona Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości (LAWP). Wnioskodawcy projektów, potencjalnie kwalifikujący się do dofinansowania w ramach tego działania powinni złożyć dokumentację aplikacyjną w trybie i terminie określonym w ogłoszeniu o konkursie.

Mikroprzedsiębiorcy zainteresowani udziałem w konkursie powinni złożyć kompletną dokumentację aplikacyjną w terminie od dnia 29 października 2010 roku do 10 grudnia 2010 roku. Wnioski można składać osobiście, przez posłańca lub przesyłką kurierską w siedzibie Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie.

Dowiedz się: Dotacje unijne - poradnik przedsiębiorcy

Kto może ubiegać się o dotację unijną?

Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla mikroprzedsiębiorstw realizujących projekty na terenie województwa lubelskiego. Konkurs dotyczy wyłącznie nowych przedsiębiorstw, tzn. takich, które rozpoczęły działalność gospodarczą nie wcześniej niż 24 miesiące przed dniem złożenia wniosku.

Przez „rozpoczęcie działalności gospodarczej” jest tutaj rozumiany dzień uzyskania wpisu do ewidencji działalności gospodarczej lub wpisu do rejestru przedsiębiorców.

Polecamy serwis ABC funduszy unijnych

Kwalifikowalność wnioskodawcy projektu jest weryfikowana na etapie oceny formalnej wniosku. Projekty wnioskodawców, którzy nie spełniają powyższych kryteriów zostaną odrzucone w procesie oceny i ubiegania się o dotację unijną w ramach tego konkursu.

Pozostałe informacje dotyczące zasad naboru projektów w ramach konkursu zostały przedstawione w drugiej części artykułu.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Green OK

Producent biologicznie aktywnych oraz przyjaznych dla środowiska ekologicznych nawozów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »