REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Spory gospodarcze - alternatywne metody rozstrzygania

Spory gospodarcze. Dostrzegając problem długotrwałych i kosztownych procesów gospodarczych, Ministerstwo Gospodarki, w celu zdiagnozowania problemu oraz ewentualnego kreowania dalszych rozwiązań, zrealizowało projekt badawczy. Przedsiębiorcy wobec alternatywnych form rozstrzygania sporów gospodarczych.

Legalizacja przechowywania plików cookies

Dnia 22 marca 2013 roku weszły w życie przepisy, zgodnie z którymi przechowywanie informacji lub uzyskiwanie dostępu do informacji już przechowywanej w telekomunikacyjnym urządzeniu końcowym abonenta lub użytkownika końcowego, w szczególności plików cookies jest dozwolone, ale po uprzednim uzyskaniu zgody użytkownika.

Ulga dla przedsiębiorstw energochłonnych

Ulga dla przedsiębiorstw energochłonnych. „Solidarność” grozi strajkiem generalnym, jeśli rząd nie spełni jej postulatów. Jednym z nich jest stworzenie specjalnej ustawy wspierającej przedsiębiorstwa energochłonne. Tymczasem posłowie od miesięcy pracują nad nowelizacją Prawa energetycznego, gdzie przewidziane są ulgi dla takich firm.

Zakładam firmę - inkubatory przedsiębiorczości

Moment, w którym zdecydujesz się na otworzenie własnej firmy, z pewnością będzie chwilą dość przełomową w twoim życiu. Masz pomysł na swój biznes, posiadasz nieduży kapitał potrzebny, aby działalność rozpocząć, masz ogromne chęci i zapał do pracy – ale co dalej?

REKLAMA

Roczny urlop dla matek pierwszego kwartału

Matki pierwszego kwartału będą mogły korzystać z urlopu macierzyńskiego w wymiarze jednego roku. Tak jak matki, które urodziły dzieci po 17 marca 2013 roku. Decyzję ogłosił Donald Tusk po spotkaniu z kobietami.

Ułatwienia dla przedsiębiorców - czwarta ustawa deregulacyjna

Czwarta ustawa deregulacyjna. MG kontynuuje prace na rzecz poprawy warunków prowadzenia biznesu w Polsce. W ich ramach dokonano już łącznie 284 zmian w 109 ustawach. Rozwiązania zawarte w założeniach projektu ustawy o ułatwieniu warunków wykonywania działalności gospodarczej to odpowiedź na konkretne i realne problemy przedsiębiorców.

Ustawa o terminach płatniczych - czy skróci zatory płatnicze?

Terminy płatnicze. W umowie będzie można zapisać maksymalnie 60-dniowy termin płatności, a w przypadku, gdy stroną jest podmiot publiczny – 30-dniowy – to główny zapis ustawy o terminach zapłaty w transakcjach handlowych, która wchodzi w życie w niedzielę, 28 kwietnia. Celem jej wprowadzenia jest skuteczna walka z opóźnieniami w płatnościach i ustalenie sztywnego terminu płatności.

Czas pracy kierowców - zmiany w ustawie

Czas pracy kierowców. Przedsiębiorca dokonujący przewozu drogowego własnym środkiem transportu będzie podlegał takim samym przepisom dotyczącym czasu pracy jak kierowcy zatrudnieni na etacie. Jego wymiar czasu pracy będzie wynosił średnio 48 lub 60 godzin tygodniowo.

REKLAMA

Facebook - być tam czy nie być?

Facebook to obecnie najpopularniejszy serwis społecznościowy. W samej Polsce korzysta z niego ponad 10 milionów użytkowników. Jak odnaleźć się w tym świecie i dlaczego warto promować tam swój biznes?

Praca w motoryzacji

Większość Polaków jest skłonna zmienić pracę, jeśli dostanie propozycję wyższego wynagrodzenia. W branży motoryzacyjnej szansę na rozwój i dobre zarobki mają przede wszystkim dobrze wykwalifikowani specjaliści.

Pomoc dla przedsiębiorców współpracujących z samorządami

Z danych Ministerstwa Rozwoju Regionalnego wynika, że do tej pory podpisano 30 umów partnerstwa publiczno-prywatnego, z czego cztery objęte są współfinansowaniem unijnym. Wartość tych umów to w sumie ponad 2 mld zł. Ministerstwo liczy na znaczący wzrost liczby takich umów w latach 2014-2020. Działania resortu wspiera Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Więcej informacji na paragonach od października

1 kwietnia 2013 roku weszło w życie nowe rozporządzenie w sprawie kas fiskalnych (z 14 marca 2013 roku). Wśród zmian dotyczących kryteriów i warunków technicznych, jakie muszą spełniać kasy rejestrujące, takich jak np. doprecyzowanie funkcjonalności zegara systemowego czy zapisywanie programu pracy kasy w pamięci fiskalnej, znajdują się także przepisy ustanawiające nowe wymogi odnośnie wystawiania paragonów fiskalnych.

Grzywna za nieterminowe zeznanie podatkowe

Spóźnienie się ze złożeniem w terminie zeznania podatkowego jest wykroczeniem skarbowym zagrożonym grzywną. Jeśli trzeba dopłacić podatek, niedochowanie terminu rozliczenia się z fiskusem oznacza także konieczność zapłaty odsetek. Jeżeli podatnik dopełni wszystkich obowiązków wobec urzędu skarbowego, ma szansę na zwolnienie z odpowiedzialności za wykroczenie skarbowe.

Nieznaczny wzrost sprzedaży detalicznej w marcu br.

Świętom Wielkanocnym zawdzięczamy minimalny wzrost sprzedaży detalicznej w marcu br. To one pomogły w jej utrzymaniu na poziomie porównywalnym z marcem ubiegłego roku, kiedy przecież nie mieliśmy świąt.

Utrzymuje się spowolnienie gospodarcze

Spowolnienie gospodarcze w Polsce utrzymuje się - wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego. 

Zakładanie spółki z o.o. przez Internet

Przy zakładaniu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością można wykorzystać wzorzec umowy i założyć firmę przez Internet. Jak założyć spółkę z o.o. przez Internet?

Promocja firmy i marki - interaktywne video

Interaktywne reklamy video bardzo szybko zyskują zwolenników. Cieszą się zainteresowaniem nie tylko reklamodawców, ale także klientów. To skuteczny sposób promocji firm i marek w Internecie. Na czym polega ta forma promocji i jakie są jej zalety i wady stara się odpowiedzieć poniższy artykuł.

Zwolnienie z VAT a kasa fiskalna

Zwolnienie z VAT nie eliminuje obowiązku rejestrowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej. Przedsiębiorca musi ją wprowadzić do firmy, gdy wysokość jego obrotów z osobami fizycznymi nieprowadzącymi działalności gospodarczej i rolnikami ryczałtowymi przekroczy 20 000 złotych.

Kolejna ustawa antykryzysowa

Zdaniem ekspertów Pracodawców RP wejście w życie tzw. ustawy antykryzysowej bis dopiero pod koniec II kwartału 2013 r. – co zapowiedział Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej Jacek Męcina – może być spóźnioną decyzją.

Ranking kredytów samochodowych – kwiecień 2013

Za oknami spóźniona nieco wiosna, a na koncie brak wystarczającej kwoty pieniędzy pozwalających na zakup auta. Co więc zrobić? Jedną z możliwości jest zaciągniecie kredytu samochodowego na auto nowe lub używane. W kwietniowym wydaniu rankingu tego rodzaju kredytów podwójnym zwycięzcą okazał się Santander Consumer Bank. Jak poradziła sobie reszta banków?

Ranking pożyczek i kredytów gotówkowych – kwiecień 2013

TotalMoney.pl poddał analizie kredyty gotówkowe w kwocie 5 000 zł oferowane przez 20 banków. Najistotniejszym czynnikiem – od którego uzależniona była pozycja danego banku w zestawieniu – była wysokość miesięcznej raty kredytu.

Wynagradzanie pracowników w firmie - niektóre patologie

W poprzednim artykule starałem się zwrócić uwagę na duże znaczenie prawidłowego określenia poziomu i struktury wynagrodzenia oraz jego indywidualnego zróżnicowania, na motywację pracowników firmy do pracy, w tym lojalności wobec pracodawcy. Tutaj kilka słów o patologiach. Jeśli pracodawca się ich nie ustrzeże, na nic wszystkie wcześniejsze starania o stworzenie oczekiwanego systemu płac i motywacyjną funkcję wynagrodzenia.

Mały trójpak. Zakres regulacji, obowiązywanie i konsekwencje dla branży

Zapraszamy do uczestnictwa w specjalistycznym szkoleniu pt. „Mały trójpak. Zakres regulacji, obowiązywanie i konsekwencje dla branży”, które odbędzie się 23 maja 2013 roku w Warszawie.

Korekta błędów w zeznaniu PIT

Jeżeli podatnik popełni błąd w zeznaniu PIT za 2012 r., ma prawo złożyć korektę deklaracji podatkowej. Musi do niej dołączyć wyjaśnienie, dlaczego chce zeznanie poprawić. Ma na to 5 lat, ale im szybciej, tym lepiej – bo jeśli urząd pierwszy znajdzie błąd, to w niektórych przypadkach podatnik musiałby się liczyć z sankcjami karnoskarbowymi. Małe błędy urząd skarbowy poprawia sam.

Kontraktowanie węgla. Realizacja i egzekwowanie umów

W imieniu Organizatora – Zespołu CBE Polska – zapraszamy do udziału w specjalistycznych warsztatach „Kontraktowanie węgla. Realizacja i egzekwowanie umów”, które odbędą się 22 maja 2013 roku, w Warszawie.

Druga ustawa antykryzysowa

 Druga ustawa antykryzysowa powinna byc wprowadzona wcześniej niż pod koniec II kwartału 2013 r. Tak uważają eksperci Pracodawców RP

ZAIKSOWI nie zawsze należy się wynagrodzenie od przedsiębiorcy za korzystanie z radia

Puszczanie muzyki w sklepie czy restauracji wymaga uzyskania licencji np. od ZAiKS. Czy odtwarzanie muzyki w sklepie zawsze jest odpłatne?

SSE przyciągają inwestorów

W kryzysie, w warunkach ostrej konkurencji nie możemy rezygnować z żadnego instrumentu, który mógłby przyciągnąć do Polski zagranicznych inwestorów – uważa prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Zmiana umowy o pracę - jak jej dokonać?

Zmiana umowy o pracę może być przeprowadzona przez pracodawcę w każdym czasie. Jest to możliwe za pomocą porozumienia zmieniające, a jeżeli pracownik się nie zgodzi, możliwe jest  przedstawienie pracownikowi wypowiedzenia zmieniającego umowę o pracę. Jak przeprowadzić zmianę umowy o pracę?

Zapaść rynku zamówień publicznych

Kolejny miesiąc z rzędu produkcja przemysłowa spada. Co prawda, po wyeliminowaniu czynników sezonowych, była ona jednak o 0,6 proc. wyższa, ale to efekt niskiej bazy z marca 2012 roku.

IKE w banku może się opłacić

Oferowane przez banki Indywidualne Konta Emerytalne w formie rachunków oszczędnościowych dają zarobić od 3 do 4,5 proc. To tyle co na tradycyjnych kontach lokacyjnych, ale ze sporą korzyścią podatkową.

Wynajem bardziej opłacalny od lokat i obligacji

Na tle gwałtownie spadającego oprocentowania bankowych depozytów i malejącej atrakcyjności skarbowych obligacji, inwestycja w mieszkanie na wynajem staje się propozycją coraz bardziej wartą rozważenia.

Ryczałt - utrata prawa do podatku ryczałtowego

Prowadzący firmę, który rozlicza podatek ryczałtem może stracić do niego prawo, jeśli dokona sprzedaży towarów lub wyświadczy usługę na rzecz swojego byłego pracodawcy. Narzucona przez przepisy podatkowe zmiana formy opodatkowania nie oznacza jednak potrzeby korygowania wcześniejszych rozliczeń z fiskusem.

Kredyty w złotówkach mają już niższe raty niż w CHF

Ostatnie "cięcia" stóp procentowych w Polsce sprawiły, że osoba, która w połowie 2007 r. zaciągnęła kredyt hipoteczny w złotych płaci już niższe raty niż ktoś, kto zadłużył się we franku szwajcarskim. Na dodatek na osobach z kredytem frankowym ciąży widmo utrudnionej sprzedaży zadłużonego mieszkania.

Eksport receptą na kryzys

Rosnący eksport na najbardziej perspektywiczne rynki ma być lekarstwem na spowolnienie gospodarcze w kraju – twierdzi Janusz Piechociński, wicepremier i minister gospodarki.

Zwolnienie pracownika podczas urlopu bezpłatnego

Zasadniczo pracodawca nie może zwolnić pracownika podczas urlopu bezpłatnego ani też wypowiedzieć warunków pracy lub płacy. Możliwe jest to tylko w wyjątkowych okolicznościach. Kiedy istnieje możliwość zwolnienia pracownika podczas urlopu bezpłatnego?

Rzecznik Praw Przedsiębiorców - czy potrzebny?

Co jakiś czas wraca pytanie o sens powołania Rzecznika Praw Przedsiębiorców. Miałby on bronić interesów przedsiębiorców w sytuacjach konfliktowych, w których stroną przeciwną jest państwo.Czy rzecznik przedsiębiorców jest potrzebny?

Innowacja dla mikro, małych i średnich firm. Rewolucja w HR - reklama

Zachęcamy mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z Lubelszczyzny zatrudniające m.in. pracownice w wieku 50 lat i więcej do skorzystania z możliwości testowania w swojej firmie nowoczesnego rozwiązania informatyczno-psychologicznego służącego zarządzaniu personelem – KONSULTANTA HR. Aplikacja jest tworzona w ramach prestiżowego innowacyjnego projektu współfinansowanego przez Unię Europejską. Współtworzenie narzędzi i ich testowanie związane z gratyfikacją finansową niesie za sobą wiele korzyści dla zakładu pracy i jego pracowników.

Nowa ustawa antykryzysowa

Nowa ustawa antykryzysowa. Juz niedługo pracodawcy będa mogli skorzystać z rozwiązań jakie mają być wprowadzone w celu ochrony miejsc pracy. Jakie rozwiązania przewiduje projekt drugiej ustawy antykryzysowej?

Pozyskaj pieniądze na własny biznes

Rusza kolejny cykl spotkań „W cztery oczy z inwestorem”, na którym pomysłodawcy mają szansę pozyskać potrzebny kapitał na realizację swojego pomysłu lub też rozwój dobrze rokującego, działającego już biznesu.

Rynek afrykański - wsparcie dla przedsiębiorców

Polscy przedsiębiorcy, którzy chcą zaistnieć na rynkach afrykańskich, mogą się starać o rządowe wsparcie. Pomoc można uzyskać w Banku Gospodarstwa Krajowego i Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych.  Oferują one m.in. niskooprocentowane kredyty, finansujące nawet całość inwestycji. To ważny element inaugurowanego tym roku projektu „Go Africa”, którego celem jest promocja współpracy Polski z wybranymi krajami tego kontynentu.

Zmiana kodeksu pracy może zaszkodzić rynkowi pracy

Pracodawcy liczą na większe uelastycznienie kodeksu pracy niż to proponowane przez rząd. Projekt rządowy przewiduje wydłużenie do 12 miesięcy okresu rozliczeniowego i wprowadzenie ruchomego czasu pracy.

CSR - spółka odpowiedzialna społecznie

Domeną wielkich spółek takich jak Coca-Cola, KGHM czy Kompania Piwowarska jest pojęcie spółki odpowiedzialnej społecznie (CSR). Wielkie koncerny od dawna bowiem dostrzegają ogromną wartość, jaką niesie za sobą uczestniczenie w działalności społecznej i wspieranie inicjatyw lokalnych. Nie tylko znane marki są jednak aktywne na tym polu. Coraz więcej przedsiębiorstw z sektora MŚP angażuje się w podobne inicjatywy. Przykładem jest spółka LKJ BUD z Brzegu, realizująca swoje projekty na terenie Polski południowej i południowo-zachodniej.

Ranking kont oszczędnościowych - kwiecień 2013

Obniżki stóp procentowych NBP, które miały miejsce w ostatnich miesiącach nie wpłynęły korzystnie na oprocentowanie zarówno lokat terminowych jak i kont oszczędnościowych. Czy zatem wpłacając pieniądze na konto oszczędnościowe możemy liczyć na korzystny zysk? Pewne jest to, że ci, którzy chcą oszczędzać z pewnością znajdą propozycje dla siebie. Przedstawiamy kwietniowy ranking kont oszczędnościowych TotalMoney.pl.

Ranking lokat terminowych – kwiecień 2013

W którym banku najlepiej założyć lokatę terminową w kwietniu 2013 roku? Która z nich przyniesie nam największe zyski? TotalMoney.pl sprawdził to i przygotował zestawienie najlepszych depozytów terminowych, które możemy założyć na 1, 3, 6 lub 12 miesięcy

Etykiety energetyczne - UOKiK rozpoczyna kontrole

Za brak specjalnych etykiet na suszarkach czy telewizorach grozi kara w wysokości co najmniej 15 tysięcy złotych. Dostawcy i dystrybutorów sprzętu RTV i AGD mają od lutego tego roku obowiązek informowania o tym, ile energii zużywa dane urządzenie. Jeszcze w tym roku ruszą kontrole sprawdzające, czy jest on przestrzegany.

Martwe przepisy o odpowiedzialności urzędników

Mimo że ustawa o odpowiedzialności majątkowej urzędników za błędne decyzje obowiązuje dwa lata, ani jeden urzędnik nie został zobowiązany do zapłacenia odszkodowania na podstawie tych przepisów.

Startup - jak zacząć?

Obecnie panuje moda na zakładanie firmy. Posiadanie startupu przez młode osoby to już nie tylko alternatywa dla nużącej pracy w korporacji, ale często pewien dość osobliwy styl życia.  Kiedy już wpadniemy na odpowiedni pomysł na biznes, należy od słów przejść do czynów. Jak stworzyć swój własny startup?

Pieniądze dla rolnika na założenie firmy

Osoba będąca rolnikiem może ubiegać się o dofinansowanie na założenie pozarolniczej działalności gospodarczej. Jak tego dokonać?

Sklep odzieżowy - własny biznes w AIP

Amancio Ortega, właściciel firmy odzieżowej Zara jest od lat jednym z najbogatszych ludzi na globie. LPP to obecnie najdroższa spółka na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.   Chcąc kupić tylko jedną akcję tej Gdańskiej firmy, musimy liczyć się z wydatkiem ponad 6 tysięcy złotych. Wydaje się zatem, że biznes odzieżowy to całkiem dochodowy rodzaj działalności. W ostatnich miesiącach jednymi z najczęściej otwieranych biznesów w ramach Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości przy Szkole Głównej Handlowej są właśnie firmy odzieżowe. Co skłania młode osoby do otwierania firm zajmujących się właśnie produkcją ubrań?

REKLAMA