Kategorie

Ryzyko używania podrabianych wkładów w Twojej drukarce

Drukarki HP
Podrabianie produktów jest w dzisiejszych czasach problemem globalnym. Firma HP dokłada wszelkich starań, aby klienci mogli bez problemu odróżnić oryginalne wkłady atramentowe i kasety z tonerem od szkodliwych podróbek. Używanie podróbek naraża bowiem firmy na dodatkowe koszty związane z naprawą i konserwacją urządzeń i co najważniejsze może negatywnie wpłynąć na jej wizerunek.
Advertisement

Towary podrabiane

Reklama

W czasach, gdy globalny handel i powszechny dostęp do Internetu sprawiają, że świat jest coraz bardziej połączony, klienci stają się nieufni wobec ofert, które są zbyt atrakcyjne, aby były prawdziwe. Mogą one oznaczać, że produkt nie jest oryginalny. Jednocześnie instytucje rządowe i organy wymiaru sprawiedliwości różnych krajów coraz ściślej ze sobą współpracują, aby wykrywać i ścigać sądownie przestępców handlujących podejrzanymi produktami. Jednak jeśli chodzi o światowy handel podróbkami, zawsze jest jeszcze dużo do zrobienia. Firmy i użytkownicy powinni zwracać uwagę na podrabiane produkty, które w oszukańczy sposób wyciągają od nich pieniądze w zamian za kiepską jakość.

Światowa Organizacja Celna (WCO) szacuje, że 10 procent światowego handlu to podróbki, produkty pirackie i szara strefa. Dane WCO wskazują także na to, że rośnie liczba produktów, które naruszają prawa własności intelektualnej, konfiskowanych na granicach Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i Chin1. Antypirackie konsorcjum Business Action to Stop Counterfeiting and Piracy (BASCAP), stanowiące część Międzynarodowej Izby Handlowej (ICC), przewiduje, że w roku 2015 straty ekonomiczne i społeczne na skutek fałszowania produktów i piractwa dojdą do poziomu 1,7 biliona USD.

W związku z tym HP i inni liderzy rynku dokładają starań, aby chronić klientów przed oszustami, których podrabiane produkty zmniejszają zaufanie między firmami i ich klientami, a także mogą być szkodliwe. W ciągu ostatnich czterech lat HP przeprowadził w regionie EMEA prawie 1000 dochodzeń, których efektem było ponad 800 kontroli ze strony władz i skonfiskowanie prawie miliona sztuk podrobionych produktów do druku z tego regionu, w tym wkładów atramentowych i kaset do drukarek laserowych.

Walka z fałszerzami stale się rozwija. HP współpracuje z innymi globalnymi markami i organizacjami międzynarodowymi, starając się znaleźć nowe sposoby blokowania działalności przestępców na całym świecie” — powiedziała Tina Rose, kierownik programu marketingu walki z podróbkami, dział druku i komputerowych systemów osobistych HP w regionie EMEA.

Budowanie reputacji

Podrabianie produktów nie stanowi problemu jedynie dla HP i innych marek, których prawa własności intelektualnej są naruszane. Przynosi to szkodę również klientom drukującym w swoich firmach lub w domu. Firmy ze wszystkich branż wykorzystują wysokiej jakości drukowane dokumenty i obrazy do budowania swojej reputacji, generowania nowych możliwości biznesowych oraz komunikowania się z klientami i partnerami. Przedsiębiorstwa i instytucje, od lokalnych szpitali i szkół po międzynarodowe banki, są często celem oszustów, którzy sprzedają im gorszej jakości wkłady atramentowe i kasety z tonerem.

Tylko pozorna oszczędność!

Reklama

Wbrew pozorom podrabiane materiały eksploatacyjne nie dają oszczędności jako produkty podobne o niższych cenach, lecz narażają firmy i użytkowników na dodatkowe koszty. Częściej się psują lub ciekną, co może doprowadzić do uszkodzenia drukarki i utraty gwarancji. Dla klienta oznacza to konieczność płacenia za naprawy lub nawet zakup nowej drukarki. Ponadto oryginalne materiały eksploatacyjne HP zapewniają nie tylko jednolitą i wyższą jakość druku, lecz także efektywniejsze wykorzystanie atramentu. Z najnowszego badania przeprowadzonego przez Buyers Laboratory wynika, że za pomocą oryginalnych materiałów eksploatacyjnych HP można wydrukować średnio o 50 procent więcej stron niż z użyciem testowanych wkładów napełnianych lub regenerowanych.

W odróżnieniu od podróbek autentyczne wkłady atramentowe i kasety do drukarek laserowych HP są produkowane w oparciu o długą historię inwestowania i testowania, co zapewnia doskonałą jakość, jednolite wyniki i wysoką niezawodność przy konkurencyjnych cenach. Dlatego badanie przeprowadzone przez QualityLogic na zlecenie HP potwierdziło, że wkłady HP nie mają żadnych wad jakościowych. Natomiast okazało się, że ponad 40 procent wkładów innych dostawców było wadliwych.

Ochrona środowiska

Produkty podrabiane, które są wytwarzane nielegalnie i przemycane przez granice, nie podlegają tym samym wymogom dotyczącym ochrony środowiska i bezpieczeństwa co wyroby legalne. Z powodu złej jakości materiałów stosowanych w nielegalnych fabrykach podrabiane wkłady drukujące mogą zawierać nieznane i potencjalnie toksyczne chemikalia, które mogą być szkodliwe dla użytkowników i dla środowiska. Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości wyjaśnia, że podczas gdy licencjonowani producenci starają się zmniejszyć szkodliwy wpływ na środowisko oraz chronić klientów i pracowników zatrudnionych przy produkcji, fałszerze tylko obniżają ceny, oferując produkty gorszej jakości i nie troszcząc się o bezpieczeństwo miejsca pracy ani o środowisko naturalne.

Ważne jest, aby legalni producenci dbali o ochronę swoich inwestycji w badania i rozwój, co pozwoli im kontynuować tworzenie innowacji z pożytkiem dla klientów.

Chcesz sprawdzić oryginalność materiałów eksploatacyjnych? Wejdź na www.hp.pl/tonercheck


Podrabiane opakowania

Oszuści produkują napełniane lub regenerowane wkłady drukujące w podrabianych opakowaniach markowych, co ma fałszywie sugerować nabywcom, że kupują oryginalne produkty renomowanej firmy. Te nielegalne produkty znacznie się różnią od legalnie napełnianych lub regenerowanych wkładów, które są wyraźnie oznaczone i sprzedawane w opakowaniach innych niż wkłady oryginalne. Różnica polega przede wszystkim na tym, że producenci legalnych wkładów alternatywnych nie próbują oszukać nabywców, sugerując fałszywie, że są one czymś innym.

Tak jak w przypadku wszystkich oryginalnych marek porównywanych z podróbkami, najważniejszym dowodem na oryginalność wkładu drukującego jest wysoka, jednolita jakość druku. Jednak istnieją też inne czynniki, które mogą wskazywać na to, że oferowany wkład drukujący nie jest oryginałem, za który ma uchodzić. Oryginalne wkłady drukujące HP są zawsze nowe — nigdy nie są ponownie napełniane lub regenerowane — i powinny być dostarczane w nieotwieranym opakowaniu wysokiej jakości.

Fałszerze oszukują nieświadomych klientów, którzy sądząc, że kupują oryginalny, markowy produkt, wydają swoje ciężko zarobione pieniądze na podróbki marnej jakości” — powiedział Dave Cooper, dyrektor ds. globalnych programów wywiadu i walki z podróbkami (Global Brand Intelligence & Global Anti-Counterfeiting Programmes) w HP.

Drukarka sama ostrzeże przed podróbką!

Aby jeszcze bardziej ułatwić klientom ochronę przed podróbkami, HP opracował nowatorskie oprogramowanie do sprawdzania autentyczności, które klienci mogą pobrać i zainstalować na swoich komputerach. To darmowe oprogramowanie uruchamia się automatycznie po zainstalowaniu nowego wkładu drukującego i wykrywa cechy nietypowe oraz ostrzega klientów i informuje, co należy zrobić dalej.

Wszystkie oryginalne kasety z tonerem do drukarek HP LaserJet i wiele wkładów atramentowych ma etykiety z zaawansowanymi znakami holograficznymi i kodem Quick Response (QR), który klient może szybko zweryfikować za pomocą smartfona z dostępem do Internetu lub na stronie www.hp.com/go/ok7. Kod ten można zeskanować i uzyskać natychmiastową odpowiedź — legalne etykiety generują wiadomość z potwierdzeniem, że produkt ma prawidłowy kod. Niewłaściwa etykieta oznacza, że produkt może nie być oryginalny — w tym przypadku odpowiedź zawiera instrukcję, co klient powinien zrobić dalej.

HP Flow CM Professional

Wielofunkcyjne drukarki HP LaserJet Flow wyposażone w oryginalne atramenty i tonery można w łatwy sposób zintegrować z HP Flow CM Professional. HP Flow CM Professional to łatwe w obsłudze rozwiązanie działające w chmurze, które może pomóc małym i średnim firmom w zarządzaniu informacjami oraz bezpieczniejszym przechowywaniu i korzystaniu z informacji z myślą o zoptymalizowanej współpracy.

HP Flow CM Professional oferuje praktycznie nieograniczony dostęp do kompletnego zestawu sprawdzonych narzędzi do zarządzania dokumentami, które umożliwiają efektywniejsze rejestrowanie, przechowywanie, przeszukiwanie, pobieranie i udostępnianie informacji. Rozwiązanie to pozwala:

• usprawnić obieg dokumentów i zwiększyć wydajność współpracy dzięki wygodnym narzędziom do udostępniania i powiadamiania;

• pozbyć się szaf na akta – zarządzanie dokumentami w chmurze ułatwia dostęp do akt papierowych i cyfrowych;

• rejestrować dokumenty w formie zdjęć – technologia udoskonalania obrazu HP automatycznie poprawia ich jakość.

HP Flow CM Professional to rozwiązanie, na którym można polegać, zostało bowiem stworzone i przetestowane przez należącą do HP firmę Autonomy, pioniera branży w dziedzinie systemów zarządzania treścią.

HP Flow CM Professional pomaga efektywnie i bezpiecznie przechowywać informacje biznesowe online, dzięki czemu są one łatwo dostępne w dowolnym miejscu i czasie. Rozwiązanie oferuje łatwy w obsłudze, intuicyjny interfejs niezależnie od tego, czy użytkownik korzysta z komputera biurkowego, urządzenia mobilnego czy panelu sterowania urządzenia wielofunkcyjnego HP.

Zobacz serwis: e-Firma

Advertisement

Advertisement

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Moja firma
  1 sty 2000
  23 cze 2021
  Zakres dat:
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail

  Nowy Peugeot 308 SW - jest po prostu piękny!

  Nowy Peugeot 308 SW został oficjalnie zaprezentowany. Powabne kombi ma 600-litrowy bagażnik i paletę pięciu silników.

  Maksymalna opłata za śmieci przy metodzie "od wody"

  Ustawa śmieciowa. Przy zastosowaniu metody "od wody" opłata za odpady nie będzie mogła być wyższa niż 7,8 proc. przeciętnego miesięcznego dochodu rozporządzalnego na jedną osobę ogółem za gospodarstwo domowe, tj. około 150 zł. Jakie jeszcze zmiany zawiera nowela ustawy śmieciowej?

  ARiMR: ostatnie dni na złożenie wniosków m.in. ws. premii dla młodych rolników

  Jeszcze do 28 czerwca można składać wnioski na inwestycje w ekosystemy leśne, z kolei do końca czerwca jest czas, aby starać się o premie dla młodych rolników i dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej - przypomina ARiMR.

  Jak branża handlowa może wykorzystać analitykę danych?

  Ponad połowa wiodących producentów oraz dystrybutorów już wykorzystuje analitykę danych i sztuczną inteligencję, a trzy czwarte z nich osiąga dzięki tym działaniom wymierne korzyści. Po co analizować dane w handlu?

  Peugeot 2008 [TEST]: mały, miejski lew dorósł!

  Peugeot 2008 jest miejskim crossoverem. Niech jednak ten tytuł Was nie zmyli. Bo auto jest bardziej dojrzałe, niż mogłoby się wydawać!

  Co może zrobić pracodawca, kiedy pracownik jest dłużnikiem?

  Biorąc pod uwagę statystyki, co dziesiąty Polak ma długi, a większość z nich to osoby w wieku produkcyjnym, które na co dzień pracują. Pracownik dłużnik może być dla firmy dużym problemem. Jak sobie z nim poradzić?

  Niezapłacone faktury wpływają na kondycję firmy

  60 proc. firm w pandemii skarży się, że ich kontrahenci nie płacą w terminie faktur. Dodatkowo 44 proc. wskazuje, że odbiorcy w ostatnich trzech miesiącach w ogóle nie uregulowali należności za otrzymane towary czy wykonane usługi.

  Brak tabliczki znamionowej w przyczepie. No i jest problem...

  Brak tabliczki znamionowej w przyczepie? Kierowcę czeka wizyta w wydziale komunikacji, stacji kontroli pojazdów i znowu wydziale komunikacji.

  Zastaw rejestrowy na samochodzie. Jak sprawdzić auto?

  Zastaw rejestrowy na samochodzie. Jak sprawdzić czy używane auto nie jest obciążone prawami osób trzecich? Są na to tak naprawdę trzy sposoby.

  Jak zgłosić informację o porzuconych odpadach?

  Informację o porzuconych odpadach, niebezpiecznych czy komunalnych może zgłosić przez stronę Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska - poinformował wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba. Zgłoszenia można dokonać anonimowo.

  Jakich pracowników poszukuje branża logistyczna?

  Polski sektor e-commerce należy obecnie do najbardziej dynamicznie rosnących rynków europejskich. Wraz z rozwojem branży widać rosnące zapotrzebowanie na konkretne zawody. Kto jest potrzebny najbardziej?

  Pandemia oszczędziła rynek fundacji

  Fundacje w Polsce wciąż nieźle się trzymają. Rocznie sądy rejestrują ponad 2 tys. nowych organizacji. Eksperci zwracają też uwagę na to, że rynek ten jest u nas dobrze wyważony i nawet pandemia nie zmieniła tego stanu rzeczy.

  280 tys. zł dotacji dla firm na przygotowanie dokumentacji

  Od początku czerwca przyjmowane są wnioski o wsparcie w II rundzie konkursu Granty na Eurogranty. Firmy, które planują realizację projektu z dofinansowaniem mogą otrzymać nawet 280 tys. zł na przygotowanie niezbędnej dokumentacji. Kiedy upływa termin składania wniosków?

  Nawet 100 tys. zł dla rolników poszkodowanych w pożarze

  Minister Grzegorz Puda podjął decyzję o udzieleniu pomocy rolnikom poszkodowanym w pożarze we wsi Nowa Biała w Małopolsce. Jaka pomoc zostanie przyznana? Kto otrzyma wsparcie?

  Zgubiłem numer PKK. Co zrobić w takiej sytuacji?

  Zgubiłem numer PKK. Jak go odzyskać? No i tu pojawia się spory problem, bo kandydata na kierowcę czeka... No właśnie co?

  Deweloperski Fundusz Gwarancyjny - jak wpłynie na ceny mieszkań?

  Deweloperski Fundusz Gwarancyjny (DFG). Czy ceny mieszkań będą nadal rosły? Czy wprowadzenie Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego, postępująca inflacja, rosnące koszty budowy i zakupu gruntów, czy opóźnienia w wydawaniu decyzji administracyjnych przełożą się na dalszy wzrost cen na rynku mieszkaniowym? O ile w tym roku mogą zdrożeć mieszkania?

  Szkody spowodowane przez najemcę - za co odpowiada właściciel mieszkania?

  Szkody spowodowane przez najemcę. Najemcy dość często powodują szkody wykraczające poza lokal. Ucierpieć może mieszkanie sąsiada albo część wspólna budynku. Kto odpowiada za te szkody?

  Sprzedaż części używanych na oku fiskusa. Ruszają kontrole.

  Sprzedaż części używanych na celowniku skarbówki. Powód? Wielu sprzedawców albo nie zarejestrowało nawet firmy, albo zaniża dochody ze sprzedaży.

  Działka rekreacyjna - na co zwracać uwagę przy zakupie

  Działka rekreacyjna. Na rynku nieruchomości zapanował boom na działki rekreacyjne. Warto wiedzieć na co zwracać uwagę przy zakupie, aby się nie naciąć. Wzmożone zainteresowanie sprawiło, że ceny w tym segmencie rynku poszybowały w górę. Duża konkurencja wśród nabywców i presja na szybką decyzję mogą spowodować, że źle ulokujemy swoje oszczędności. Aby ograniczyć ryzyko związane z zakupem działki rekreacyjnej warto się do niego wcześniej przygotować. Przede wszystkim należy wiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie, aby inwestycja była trafiona.

  Ile elektryk przejedzie na rezerwie?

  Firma Edmunds sprawdziła, jaki dystans może pokonać samochód elektryczny, gdy komputer pokładowy pokazuje, że mają 0 km zasięgu.

  Rzucił korporację, założył start-up, wrócił do niej z płaczem

  Popularnością cieszą się wciąż kolejne historie przedstawiające osoby, które rzuciły pracę w korporacji, założyły własny start-up i osiągnęły sukces. Statystycznie jest to jednak dość niewielki odsetek – reszta kończy na skraju depresji i wraca z podwiniętym ogonem do pracodawcy, by zacząć spłacać długi.

  Modernizacja gospodarstw rolnych - można składać wnioski

  Wnioski o wsparcie modernizacji gospodarstw rolnych będzie można składać do 19 sierpnia - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Chodzi m.in. o rozwój produkcji prosiąt, mleka krowiego, bydła mięsnego i nawadniania w gospodarstwie.

  Zwolnienie ze składek ZUS - wnioski do 30 czerwca br.

  Do 30 czerwca tego roku można składać wnioski o zwolnienie ze składek w ramach Tarczy 9.0. - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Kto może złożyć wniosek?

  Jak pandemia wpłynęła na lukę płatniczą w firmach? [BADANIE]

  Paradoksalnie pandemia ma także pozytywny wpływ na przedsiębiorców, którzy zwiększyli swoją świadomość na temat konsekwencji opóźnionych płatności. Widmo zbliżającej się recesji zmotywowało ich, by zająć się nieco bardziej aktywnie problemem zatorów płatniczych.

  Ile pieniędzy trafia do budżetu państwa z branży hazardowej?

  Rynek hazardowy tylko w 2020 roku odprowadził do budżetu z tytułu podatku od gier i dopłat na fundusze celowe ok. 3,5 mld złotych. Czy Państwo jednak w pełni wykorzystuje potencjał polskiej branży?