| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Sprzęt biurowy i sieci > Ryzyko używania podrabianych wkładów w Twojej drukarce

Ryzyko używania podrabianych wkładów w Twojej drukarce

Podrabianie produktów jest w dzisiejszych czasach problemem globalnym. Firma HP dokłada wszelkich starań, aby klienci mogli bez problemu odróżnić oryginalne wkłady atramentowe i kasety z tonerem od szkodliwych podróbek. Używanie podróbek naraża bowiem firmy na dodatkowe koszty związane z naprawą i konserwacją urządzeń i co najważniejsze może negatywnie wpłynąć na jej wizerunek.

Advertisement

Towary podrabiane

W czasach, gdy globalny handel i powszechny dostęp do Internetu sprawiają, że świat jest coraz bardziej połączony, klienci stają się nieufni wobec ofert, które są zbyt atrakcyjne, aby były prawdziwe. Mogą one oznaczać, że produkt nie jest oryginalny. Jednocześnie instytucje rządowe i organy wymiaru sprawiedliwości różnych krajów coraz ściślej ze sobą współpracują, aby wykrywać i ścigać sądownie przestępców handlujących podejrzanymi produktami. Jednak jeśli chodzi o światowy handel podróbkami, zawsze jest jeszcze dużo do zrobienia. Firmy i użytkownicy powinni zwracać uwagę na podrabiane produkty, które w oszukańczy sposób wyciągają od nich pieniądze w zamian za kiepską jakość.

Światowa Organizacja Celna (WCO) szacuje, że 10 procent światowego handlu to podróbki, produkty pirackie i szara strefa. Dane WCO wskazują także na to, że rośnie liczba produktów, które naruszają prawa własności intelektualnej, konfiskowanych na granicach Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i Chin1. Antypirackie konsorcjum Business Action to Stop Counterfeiting and Piracy (BASCAP), stanowiące część Międzynarodowej Izby Handlowej (ICC), przewiduje, że w roku 2015 straty ekonomiczne i społeczne na skutek fałszowania produktów i piractwa dojdą do poziomu 1,7 biliona USD.

W związku z tym HP i inni liderzy rynku dokładają starań, aby chronić klientów przed oszustami, których podrabiane produkty zmniejszają zaufanie między firmami i ich klientami, a także mogą być szkodliwe. W ciągu ostatnich czterech lat HP przeprowadził w regionie EMEA prawie 1000 dochodzeń, których efektem było ponad 800 kontroli ze strony władz i skonfiskowanie prawie miliona sztuk podrobionych produktów do druku z tego regionu, w tym wkładów atramentowych i kaset do drukarek laserowych.

Walka z fałszerzami stale się rozwija. HP współpracuje z innymi globalnymi markami i organizacjami międzynarodowymi, starając się znaleźć nowe sposoby blokowania działalności przestępców na całym świecie” — powiedziała Tina Rose, kierownik programu marketingu walki z podróbkami, dział druku i komputerowych systemów osobistych HP w regionie EMEA.

Budowanie reputacji

Podrabianie produktów nie stanowi problemu jedynie dla HP i innych marek, których prawa własności intelektualnej są naruszane. Przynosi to szkodę również klientom drukującym w swoich firmach lub w domu. Firmy ze wszystkich branż wykorzystują wysokiej jakości drukowane dokumenty i obrazy do budowania swojej reputacji, generowania nowych możliwości biznesowych oraz komunikowania się z klientami i partnerami. Przedsiębiorstwa i instytucje, od lokalnych szpitali i szkół po międzynarodowe banki, są często celem oszustów, którzy sprzedają im gorszej jakości wkłady atramentowe i kasety z tonerem.

Tylko pozorna oszczędność!

Wbrew pozorom podrabiane materiały eksploatacyjne nie dają oszczędności jako produkty podobne o niższych cenach, lecz narażają firmy i użytkowników na dodatkowe koszty. Częściej się psują lub ciekną, co może doprowadzić do uszkodzenia drukarki i utraty gwarancji. Dla klienta oznacza to konieczność płacenia za naprawy lub nawet zakup nowej drukarki. Ponadto oryginalne materiały eksploatacyjne HP zapewniają nie tylko jednolitą i wyższą jakość druku, lecz także efektywniejsze wykorzystanie atramentu. Z najnowszego badania przeprowadzonego przez Buyers Laboratory wynika, że za pomocą oryginalnych materiałów eksploatacyjnych HP można wydrukować średnio o 50 procent więcej stron niż z użyciem testowanych wkładów napełnianych lub regenerowanych.

W odróżnieniu od podróbek autentyczne wkłady atramentowe i kasety do drukarek laserowych HP są produkowane w oparciu o długą historię inwestowania i testowania, co zapewnia doskonałą jakość, jednolite wyniki i wysoką niezawodność przy konkurencyjnych cenach. Dlatego badanie przeprowadzone przez QualityLogic na zlecenie HP potwierdziło, że wkłady HP nie mają żadnych wad jakościowych. Natomiast okazało się, że ponad 40 procent wkładów innych dostawców było wadliwych.

Ochrona środowiska

Produkty podrabiane, które są wytwarzane nielegalnie i przemycane przez granice, nie podlegają tym samym wymogom dotyczącym ochrony środowiska i bezpieczeństwa co wyroby legalne. Z powodu złej jakości materiałów stosowanych w nielegalnych fabrykach podrabiane wkłady drukujące mogą zawierać nieznane i potencjalnie toksyczne chemikalia, które mogą być szkodliwe dla użytkowników i dla środowiska. Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości wyjaśnia, że podczas gdy licencjonowani producenci starają się zmniejszyć szkodliwy wpływ na środowisko oraz chronić klientów i pracowników zatrudnionych przy produkcji, fałszerze tylko obniżają ceny, oferując produkty gorszej jakości i nie troszcząc się o bezpieczeństwo miejsca pracy ani o środowisko naturalne.

Ważne jest, aby legalni producenci dbali o ochronę swoich inwestycji w badania i rozwój, co pozwoli im kontynuować tworzenie innowacji z pożytkiem dla klientów.

Chcesz sprawdzić oryginalność materiałów eksploatacyjnych? Wejdź na www.hp.pl/tonercheck

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Drukarki HP
Drukarki HP

PIT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Business Tax Professionals Sp. z o.o. sp. k.

Doradztwo podatkowe, przeglądy i szkolenia podatkowe, ceny transferowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »