REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ryzyko używania podrabianych wkładów w Twojej drukarce

Drukarki HP
Drukarki HP

REKLAMA

REKLAMA

Podrabianie produktów jest w dzisiejszych czasach problemem globalnym. Firma HP dokłada wszelkich starań, aby klienci mogli bez problemu odróżnić oryginalne wkłady atramentowe i kasety z tonerem od szkodliwych podróbek. Używanie podróbek naraża bowiem firmy na dodatkowe koszty związane z naprawą i konserwacją urządzeń i co najważniejsze może negatywnie wpłynąć na jej wizerunek.

Towary podrabiane

REKLAMA

W czasach, gdy globalny handel i powszechny dostęp do Internetu sprawiają, że świat jest coraz bardziej połączony, klienci stają się nieufni wobec ofert, które są zbyt atrakcyjne, aby były prawdziwe. Mogą one oznaczać, że produkt nie jest oryginalny. Jednocześnie instytucje rządowe i organy wymiaru sprawiedliwości różnych krajów coraz ściślej ze sobą współpracują, aby wykrywać i ścigać sądownie przestępców handlujących podejrzanymi produktami. Jednak jeśli chodzi o światowy handel podróbkami, zawsze jest jeszcze dużo do zrobienia. Firmy i użytkownicy powinni zwracać uwagę na podrabiane produkty, które w oszukańczy sposób wyciągają od nich pieniądze w zamian za kiepską jakość.

REKLAMA

Światowa Organizacja Celna (WCO) szacuje, że 10 procent światowego handlu to podróbki, produkty pirackie i szara strefa. Dane WCO wskazują także na to, że rośnie liczba produktów, które naruszają prawa własności intelektualnej, konfiskowanych na granicach Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i Chin1. Antypirackie konsorcjum Business Action to Stop Counterfeiting and Piracy (BASCAP), stanowiące część Międzynarodowej Izby Handlowej (ICC), przewiduje, że w roku 2015 straty ekonomiczne i społeczne na skutek fałszowania produktów i piractwa dojdą do poziomu 1,7 biliona USD.

W związku z tym HP i inni liderzy rynku dokładają starań, aby chronić klientów przed oszustami, których podrabiane produkty zmniejszają zaufanie między firmami i ich klientami, a także mogą być szkodliwe. W ciągu ostatnich czterech lat HP przeprowadził w regionie EMEA prawie 1000 dochodzeń, których efektem było ponad 800 kontroli ze strony władz i skonfiskowanie prawie miliona sztuk podrobionych produktów do druku z tego regionu, w tym wkładów atramentowych i kaset do drukarek laserowych.

Walka z fałszerzami stale się rozwija. HP współpracuje z innymi globalnymi markami i organizacjami międzynarodowymi, starając się znaleźć nowe sposoby blokowania działalności przestępców na całym świecie” — powiedziała Tina Rose, kierownik programu marketingu walki z podróbkami, dział druku i komputerowych systemów osobistych HP w regionie EMEA.

Budowanie reputacji

Podrabianie produktów nie stanowi problemu jedynie dla HP i innych marek, których prawa własności intelektualnej są naruszane. Przynosi to szkodę również klientom drukującym w swoich firmach lub w domu. Firmy ze wszystkich branż wykorzystują wysokiej jakości drukowane dokumenty i obrazy do budowania swojej reputacji, generowania nowych możliwości biznesowych oraz komunikowania się z klientami i partnerami. Przedsiębiorstwa i instytucje, od lokalnych szpitali i szkół po międzynarodowe banki, są często celem oszustów, którzy sprzedają im gorszej jakości wkłady atramentowe i kasety z tonerem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Tylko pozorna oszczędność!

REKLAMA

Wbrew pozorom podrabiane materiały eksploatacyjne nie dają oszczędności jako produkty podobne o niższych cenach, lecz narażają firmy i użytkowników na dodatkowe koszty. Częściej się psują lub ciekną, co może doprowadzić do uszkodzenia drukarki i utraty gwarancji. Dla klienta oznacza to konieczność płacenia za naprawy lub nawet zakup nowej drukarki. Ponadto oryginalne materiały eksploatacyjne HP zapewniają nie tylko jednolitą i wyższą jakość druku, lecz także efektywniejsze wykorzystanie atramentu. Z najnowszego badania przeprowadzonego przez Buyers Laboratory wynika, że za pomocą oryginalnych materiałów eksploatacyjnych HP można wydrukować średnio o 50 procent więcej stron niż z użyciem testowanych wkładów napełnianych lub regenerowanych.

W odróżnieniu od podróbek autentyczne wkłady atramentowe i kasety do drukarek laserowych HP są produkowane w oparciu o długą historię inwestowania i testowania, co zapewnia doskonałą jakość, jednolite wyniki i wysoką niezawodność przy konkurencyjnych cenach. Dlatego badanie przeprowadzone przez QualityLogic na zlecenie HP potwierdziło, że wkłady HP nie mają żadnych wad jakościowych. Natomiast okazało się, że ponad 40 procent wkładów innych dostawców było wadliwych.

Ochrona środowiska

Produkty podrabiane, które są wytwarzane nielegalnie i przemycane przez granice, nie podlegają tym samym wymogom dotyczącym ochrony środowiska i bezpieczeństwa co wyroby legalne. Z powodu złej jakości materiałów stosowanych w nielegalnych fabrykach podrabiane wkłady drukujące mogą zawierać nieznane i potencjalnie toksyczne chemikalia, które mogą być szkodliwe dla użytkowników i dla środowiska. Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości wyjaśnia, że podczas gdy licencjonowani producenci starają się zmniejszyć szkodliwy wpływ na środowisko oraz chronić klientów i pracowników zatrudnionych przy produkcji, fałszerze tylko obniżają ceny, oferując produkty gorszej jakości i nie troszcząc się o bezpieczeństwo miejsca pracy ani o środowisko naturalne.

Ważne jest, aby legalni producenci dbali o ochronę swoich inwestycji w badania i rozwój, co pozwoli im kontynuować tworzenie innowacji z pożytkiem dla klientów.

Chcesz sprawdzić oryginalność materiałów eksploatacyjnych? Wejdź na www.hp.pl/tonercheck


Podrabiane opakowania

Oszuści produkują napełniane lub regenerowane wkłady drukujące w podrabianych opakowaniach markowych, co ma fałszywie sugerować nabywcom, że kupują oryginalne produkty renomowanej firmy. Te nielegalne produkty znacznie się różnią od legalnie napełnianych lub regenerowanych wkładów, które są wyraźnie oznaczone i sprzedawane w opakowaniach innych niż wkłady oryginalne. Różnica polega przede wszystkim na tym, że producenci legalnych wkładów alternatywnych nie próbują oszukać nabywców, sugerując fałszywie, że są one czymś innym.

Tak jak w przypadku wszystkich oryginalnych marek porównywanych z podróbkami, najważniejszym dowodem na oryginalność wkładu drukującego jest wysoka, jednolita jakość druku. Jednak istnieją też inne czynniki, które mogą wskazywać na to, że oferowany wkład drukujący nie jest oryginałem, za który ma uchodzić. Oryginalne wkłady drukujące HP są zawsze nowe — nigdy nie są ponownie napełniane lub regenerowane — i powinny być dostarczane w nieotwieranym opakowaniu wysokiej jakości.

Fałszerze oszukują nieświadomych klientów, którzy sądząc, że kupują oryginalny, markowy produkt, wydają swoje ciężko zarobione pieniądze na podróbki marnej jakości” — powiedział Dave Cooper, dyrektor ds. globalnych programów wywiadu i walki z podróbkami (Global Brand Intelligence & Global Anti-Counterfeiting Programmes) w HP.

Drukarka sama ostrzeże przed podróbką!

Aby jeszcze bardziej ułatwić klientom ochronę przed podróbkami, HP opracował nowatorskie oprogramowanie do sprawdzania autentyczności, które klienci mogą pobrać i zainstalować na swoich komputerach. To darmowe oprogramowanie uruchamia się automatycznie po zainstalowaniu nowego wkładu drukującego i wykrywa cechy nietypowe oraz ostrzega klientów i informuje, co należy zrobić dalej.

Wszystkie oryginalne kasety z tonerem do drukarek HP LaserJet i wiele wkładów atramentowych ma etykiety z zaawansowanymi znakami holograficznymi i kodem Quick Response (QR), który klient może szybko zweryfikować za pomocą smartfona z dostępem do Internetu lub na stronie www.hp.com/go/ok7. Kod ten można zeskanować i uzyskać natychmiastową odpowiedź — legalne etykiety generują wiadomość z potwierdzeniem, że produkt ma prawidłowy kod. Niewłaściwa etykieta oznacza, że produkt może nie być oryginalny — w tym przypadku odpowiedź zawiera instrukcję, co klient powinien zrobić dalej.

HP Flow CM Professional

Wielofunkcyjne drukarki HP LaserJet Flow wyposażone w oryginalne atramenty i tonery można w łatwy sposób zintegrować z HP Flow CM Professional. HP Flow CM Professional to łatwe w obsłudze rozwiązanie działające w chmurze, które może pomóc małym i średnim firmom w zarządzaniu informacjami oraz bezpieczniejszym przechowywaniu i korzystaniu z informacji z myślą o zoptymalizowanej współpracy.

HP Flow CM Professional oferuje praktycznie nieograniczony dostęp do kompletnego zestawu sprawdzonych narzędzi do zarządzania dokumentami, które umożliwiają efektywniejsze rejestrowanie, przechowywanie, przeszukiwanie, pobieranie i udostępnianie informacji. Rozwiązanie to pozwala:

• usprawnić obieg dokumentów i zwiększyć wydajność współpracy dzięki wygodnym narzędziom do udostępniania i powiadamiania;

• pozbyć się szaf na akta – zarządzanie dokumentami w chmurze ułatwia dostęp do akt papierowych i cyfrowych;

• rejestrować dokumenty w formie zdjęć – technologia udoskonalania obrazu HP automatycznie poprawia ich jakość.

HP Flow CM Professional to rozwiązanie, na którym można polegać, zostało bowiem stworzone i przetestowane przez należącą do HP firmę Autonomy, pioniera branży w dziedzinie systemów zarządzania treścią.

HP Flow CM Professional pomaga efektywnie i bezpiecznie przechowywać informacje biznesowe online, dzięki czemu są one łatwo dostępne w dowolnym miejscu i czasie. Rozwiązanie oferuje łatwy w obsłudze, intuicyjny interfejs niezależnie od tego, czy użytkownik korzysta z komputera biurkowego, urządzenia mobilnego czy panelu sterowania urządzenia wielofunkcyjnego HP.

Zobacz serwis: e-Firma

Advertisement

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

Paragon fiskalny przy sprzedaży on-line: kiedy i jak powinien wystawić sprzedawca oraz dostarczyć klientowi [wszystkie przypadki]

Dla klientów kupowanie w e-sklepach jest wygodniejsze niż w placówkach stacjonarnych. Dla samych sprzedawców jednak procedura ta jest dużo bardziej skomplikowana od strony fiskalnej. Dotyczy to zwłaszcza wystawiania paragonów i obowiązków w podatku VAT.

REKLAMA

Pomoc dla sadowników do 31 stycznia 2025 roku

Pomoc dla polskich sadowników (sady i winorośle) do 31 stycznia 2025 roku - Komisja Europejska zdecydowała. To wsparcie dla sadowników, którzy ucierpieli w trakcie kwietniowych przymrozków i gradobicia.

Wyższa opłata środowiskowa za użytkowanie samochodów spalinowych od 2026 roku - dla kogo?

Wyższa opłata środowiskowa za użytkowanie samochodów spalinowych od 2026 roku nie dla wszystkich. Kto zapłaci więcej? Co więcej, sposób naliczania opłaty oraz stawki dla części dotyczącej transportu zmienią się od 2026 r.

Tachografy do wymiany, ważna zmiana prawa. Kto musi, w jakim terminie, jaka kara

Nadchodzi rewolucja w branży transportowej. Od styczna 2025 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące tachografów wynikające z Pakietu Mobilności. Pierwszy etap obowiązkowej wymiany urządzeń na inteligentne tachografy drugiej generacji (G2V2) kończy się już w grudniu 2024 roku.

Udostępnianie i wymiana informacji gospodarczych - zmiana przepisów jeszcze w 2024 roku. Rząd przyjął projekt nowelizacji

W dniu 9 lipca 2024 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych, przedłożony przez Ministra Rozwoju i Technologii. Rząd chce uprościć przepisy, które dotyczą udostępniania oraz wymiany informacji i danych gospodarczych. Proponowane zmiany obejmują też pracę biur informacji gospodarczej. Co się zmieni i od kiedy?

REKLAMA

Branża IT pracuje na rzecz zrównoważonego rozwoju [WYWIAD]

Sektor data center i chmury - jak pogodzić cyfrową transformację z drogą do zrównoważonego rozwoju? Czym w praktyce jest unijny pakiet ustaw Fit for 55 i co będą musiały zrobić przedsiębiorstwa, żeby się dostosować do zmian? Rozmawiamy z Wojciechem Stramskim, Prezesem Zarządu Beyond.pl, dostawcy usług data center, chmury i Managed Services i pierwszego w Polsce operatora zasilającego swoje obiekty w 100% energią odnawialną. 

Cyfryzacja dwóch prędkości. Jak się digitalizują polskie firmy?

Analizy rynkowe wskazują na istnienie wśród polskich przedsiębiorstw zjawiska „cyfryzacji dwóch prędkości”. Implementacja elementarnych cyfrowych narzędzi, jak podpis elektroniczny czy cyfrowa pieczęć, może stać się pierwszym krokiem w kierunku zniwelowania różnic względem liderów.

REKLAMA