| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Przedsiębiorcy przechowują sto tysięcy ton faktur

Aktualizacja: 19.08.2010

Według opublikowanego w 2009 r. raportu Komisji Europejskiej dotyczącego usuwania barier administracyjnych dla przedsiębiorców, w Polsce wystawianych jest rocznie 1,5 mld faktur. Ponieważ faktury muszą być wystawiane w dwóch egzemplarzach, daje to 3 mld stron papieru rocznie. »

Przedsiębiorcy mają obowiązek przekazywania danych na żądanie UOKiK

Aktualizacja: 19.08.2010

Przedsiębiorcy zobowiązani są do przekazywania wszelkich potrzebnych danych i dokumentów na żądanie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi im sankcja finansowa nawet do 50 milionów euro. »

Nie zawsze obaj pracodawcy młodych rodziców są zwolnieni z obowiązku opłacania składek na FP i FGŚP

Aktualizacja: 17.08.2010

ZUS w uzgodnieniu z MPiPS zajął niekorzystne stanowisko dla wielu pracodawców, których pracownicy wrócili z urlopu macierzyńskiego lub dodatkowego urlopu macierzyńskiego. Jeśli zasiłek macierzyński pobierali zarówno ojciec, jak i matka dziecka (lub przyszli rodzice adopcyjni), może się okazać, że pracodawca jednego z nich nie był zwolniony z obowiązku opłacania składek na FP i FGŚP. »

Wspólnik zapłaci podatek dopiero po zbyciu majątku spółki

Aktualizacja: 18.08.2010

Momentem powstania przychodu u wspólnika z likwidacji spółki będzie moment zbycia składnika majątku. »

ARiMR: do 100 tys. zł na działalność pozarolniczą na wsi

Aktualizacja: 16.08.2010

Handel, opieka nad dziećmi, naprawa maszyn czy agroturystyka - to tylko niektóre przykłady biznesu na wsi. Na rozpoczęcie takiej działalności można dostać do 100 tys. zł. Nabór wniosków rusza 24 sierpnia. »

Do początku października trzy pakiety projektów ustaw

Aktualizacja: 19.08.2010

Szef doradców premiera Michał Boni powiedział, że do początku października rząd przygotuje trzy pakiety projektów ustaw. Jeden - dotyczący budżetu i reformy finansów publicznych - zostanie przygotowany do końca września, bo wtedy Sejm musi otrzymać projekt ustawy budżetowej. »

8 miesięcy zostało na zakup kasy fiskalnej

Aktualizacja: 17.08.2010

Wielu przedsiębiorców, którzy obecnie cieszą się zwolnieniem będzie zobowiązanych do ewidencjonowania swojego obrotu za pomocą kas fiskalnych od maja 2011 r. »

Umorzenia składek na ZUS dla matek prowadzących firmy - do września

Aktualizacja: 16.08.2010

Tylko do 1 września kobiety, które prowadząc własną działalność, korzystały z zasiłku macierzyńskiego lub urlopu wychowawczego, mogą składać w ZUS wnioski o umorzenie należności z tytułu składek na ubezpieczenie emerytalno-rentowe. »

Handel tonie w długach

Aktualizacja: 18.08.2010

Obroty w niektórych sklepach spadły nawet o 30 proc. Producenci 90 dni muszą czekać na pieniądze za towary dostarczone do sklepów. Handel tonie w długach i grozi nam fala bankructw, alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna". »

Baza wiedzy o nowych technologiach dla firm

Aktualizacja: 16.08.2010

Przedsiębiorcy mogą już korzystać z nowego portalu umożliwiającego poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych. »

Będzie centralna baza danych o podatnikach

Aktualizacja: 16.08.2010

Senat przyjął nowelizację ustawy Ordynacja podatkowa, która przewiduje m.in. utworzenie centralnej bazy danych o podatnikach. »

Senat poparł nowelizację ustawy o cenach

Aktualizacja: 16.08.2010

Senat przyjął nowelizację ustawy o cenach. Zgodnie z nowymi przepisami sprzedawcy nie muszą obniżać ceny towaru wadliwego bądź uszkodzonego. »

Rejestracja spółki z o.o. będzie możliwa przez internet

Aktualizacja: 13.08.2010

Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad projektem nowelizacji kodeksu spółek handlowych, który umożliwi zakładanie spółki z o.o. przez internet. »

W końcu sierpnia rozstrzygną się losy reformy emerytalnej

Aktualizacja: 16.08.2010

W końcu sierpnia rozstrzygną się losy przygotowanych przez resort pracy założeń do zmian w ustawie o emeryturach kapitałowych. Wtedy bowiem, po kilku miesiącach pracy i debat nad założeniami, zajmie się nimi Komitet Stały Rady Ministrów. »

Kasy fiskalne dla nowych grup podatników

Aktualizacja: 13.08.2010

Dnia 1 stycznia 2011 r. wejdzie w życie rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie kas fiskalnych, które nakłada m. in. na kancelarie prawne oraz prywatne gabinety lekarskie obowiązek zainstalowania kasy fiskalnej najpóźniej w dniu 1 maja 2011 r. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK