| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Komorowski podpisał ustawę o udostępnianiu informacji gospodarczych

Aktualizacja: 29.04.2010

Pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski podpisał w czwartek ustawę o udostępnianiu informacji gospodarczych. W Biurach Informacji Gospodarczej nie będą mogły zasiadać osoby skazane prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo skarbowe. »

Walne przez internet

Aktualizacja: 30.04.2010

Najwcześniej w przyszłym roku pierwsza spółka zdecyduje się na umożliwienie akcjonariuszom głosowania na walnym zgromadzeniu drogą elektroniczną, twierdzi "Parkiet". »

Oszuści nie odliczą VAT

Aktualizacja: 28.04.2010

Organy podatkowe muszą udowodnić, że podatnik miał zamiar oszukać fiskusa. Tylko wtedy mogą zakwestionować prawo do odliczenia VAT. »

ZUS będzie weryfikował ważność podpisu on-line

Aktualizacja: 28.04.2010

Dokumenty ubezpieczeniowe z krajów UE będą mogły być przesyłane do ZUS drogą elektroniczną i podpisane kwalifikowanym e-podpisem. »

Rolnik prowadzący firmę musi zawiadomić KRUS

Aktualizacja: 28.04.2010

Rolnicy, którzy zakładając firmę, skorzystali z tzw. jednego okienka, muszą w ciągu 14 dni złożyć do KRUS oświadczenie potwierdzające chęć kontynuowania ubezpieczenia rolniczego. W innym przypadku trafią do ZUS. »

Przedsiębiorcy narzekają na bariery podatkowe

Aktualizacja: 27.04.2010

Wśród uciążliwości biurokratycznych przedsiębiorcy wymieniają najczęściej bariery podatkowe oraz te dotyczące wykorzystania funduszy strukturalnych i prowadzenia działalności gospodarczej - poinformował ekspert PKPP Lewiatan Jeremi Mordasewicz. »

Tylko 11,2 proc. Polaków chciałoby pracować w formie telepracy

Aktualizacja: 28.04.2010

Tylko 11,2 proc. pracowników chciałoby być zatrudnionych w formie telepracy. Uznają ją za mniej bezpieczną, wiążącą się z umową na zlecenie czy o dzieło; nie chcą też tracić kontaktów z kolegami - wynika z badania Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. »

Obniżenie kosztów egzekucyjnych zachęci do unikania spłaty długów

Aktualizacja: 27.04.2010

Niższe koszty obsługi egzekucji oraz możliwość sądowej obniżki wynagrodzenia komornika na wniosek dłużnika, mogą zaburzyć skuteczność ściągalności długów. Niepłacenie za usługi i produkty jest prawdziwą plagą, często prowadzącą firmy do bankructwa. »

Wydatki z paragonu mogą być kosztem

Aktualizacja: 27.04.2010

Podatnik, który wydatek udokumentowany tylko paragonem chce zaliczyć do kosztów podatkowych, musi zadbać o dodatkowe dowody potwierdzające jego poniesienie. »

Co piąty pracownik firmy może skorzystać z bezpłatnego szkolenia

Aktualizacja: 27.04.2010

Na unijne szkolenie nie można zakwalifikować więcej niż 20 proc. pracowników jednej firmy. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego tłumaczy, że dzięki temu ze szkoleń skorzysta więcej przedsiębiorstw. »

Kontrola w ramach szczególnego nadzoru podatkowego jest nieograniczona

Aktualizacja: 27.04.2010

Przepisy, które ograniczają czas trwania kontroli, nie mają zastosowania do postępowań prowadzonych w ramach szczególnego nadzoru podatkowego. »

Nie należy likwidować odrębnych sądów gospodarczych

Aktualizacja: 26.04.2010

Procedura odrębnych postępowań gospodarczych jest dla przedsiębiorców sporym obciążeniem, dlatego trzeba brać pod uwagę ich likwidację. Nie należy jednak likwidować odrębnych sądów gospodarczych. »

ZUS: korekta błędnych dokumentów do 30 kwietnia

Aktualizacja: 27.04.2010

30 kwietnia upływa termin weryfikacji i korekt dokumentów złożonych w ZUS przez przedsiębiorców, a dotyczących rozliczania składek za 2009 r. - przypomniał w przesłanym komunikacie Zakład Ubezpieczeń Społecznych. »

e-PIT też składa się do właściwego urzędu

Aktualizacja: 26.04.2010

Podatnik, który chce złożyć PIT drogą elektroniczną, musi w zeznaniu wpisać urząd skarbowy według miejsca zamieszkania. Gdy się pomyli, urzędnicy muszą ustalić właściwy urząd i przesłać e-PIT. »

Podatnicy mają czas do piątku na rozliczenie z fiskusem

Aktualizacja: 26.04.2010

W sobotę w całym kraju pracowały urzędy skarbowe. Część podatników wykorzystało ten dzień na złożenie rozliczeń podatkowych. Ci, którzy nie zdążyli, mają czas do końca kwietnia. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Olimpia Bronowicka

Rzecznik prasowy Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »