reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > PIT-y wysyłaj, ale tylko z Polski

PIT-y wysyłaj, ale tylko z Polski

Dla zeznań podatkowych wysłanych z zagranicy za datę złożenia PIT uznaje się datę wpłynięcia formularza do urzędu, a nie datę stempla pocztowego.

Na złożenie zeznania za 2005 rok mamy czas do 2 maja 2006 r. Oznacza to, że jeśli wyślemy je tego dnia pocztą nawet krótko przed północą, termin zostanie zachowany. Ale uwaga – jest tak tylko w przypadku formularza wysłanego za pośrednictwem Poczty Polskiej. Ordynacja podatkowa mówi bowiem, że zeznanie jest dostarczone w terminie, gdy zostanie nadane w polskiej placówce pocztowej albo złożone w polskim urzędzie konsularnym.

Data ze stempla każdej innej poczty nie ma żadnego znaczenia. W przypadku osób, które chcą wysłać zeznanie do Polski za pośrednictwem poczty zagranicznej, o dacie złożenia zeznania decyduje więc moment wpłynięcia PIT do urzędu.

Ewa Matyszewska


reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją39.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sylwester Pietrzyk

SYLWESTER PIETRZYK Praktyk biznesu, trener zarządzania, właściciel ASPEKT HR – firmy szkoleniowej działającej od 2006 roku. Jest absolwentem Podyplomowych Studiów Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Szkole Głównej Handlowej (2005). Ma doświadczenie w zarządzaniu jednostkami biznesowymi (sektor finansowy – spółka brytyjska notowana na giełdzie w Londynie), jako kierownik projektu, kierownik zespołu sprzedażowego, trener wewnętrzny, dyrektor zarządzający) oraz specjalista w Ministerstwie Finansów. Sylwester Pietrzyk posiada Międzynarodowy Certyfikat Trenera Zarządzania (2000). Uczestniczył w szkoleniach trenerskich w prowadzonych przez CTI w Londynie i In Dialogue w Kopenhadze (2017). Ma uprawnienia Asesora i Doradcy w procesach certyfikacji trenerów (2016). Od 1999 roku jest aktywnie działającym Członkiem Stowarzyszenia Trenerów i Konsultantów MATRIK, obecnie trenerem Szkoły Trenerów MATRIK w module Ewaluacja Szkoleń. Współpracował z TACK International UK jako akredytowany trener. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu Train the Trainer, zarządzania zespołami, zarządzania sprzedażą, , zarządzania wiedza, prowadzenia prezentacji i wystąpień publicznych. Przeprowadził ponad 2500 dni treningów i warsztatów w ponad 1000 organizacji, z których otrzymuje bardzo wysokie oceny. Ich uczestnicy mówią, że prowadzi zajęcia dynamicznie, w fantastycznej atmosferze i z dużą liczbą interesujących przykładów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama