| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Dzięki dobrej wyszukiwarce klient znajdzie firmę bez kłopotu

Dzięki dobrej wyszukiwarce klient znajdzie firmę bez kłopotu

W poszukiwaniu sposobów precyzyjnego dotarcia do swoich potencjalnych klientów przedsiębiorcy coraz chętniej korzystają z reklamy w wyszukiwarkach internetowych.

Nie potrafią jeszcze w pełni wykorzystać ich potencjału.


Większość małych i średnich przedsiębiorstw dysponuje relatywnie niewielkim budżetem reklamowym. Tym bardziej im zależy, by każda złotówka wydana na promocję mogła bezpośrednio przełożyć się na pozyskanie nowych klientów. Wielu przedsiębiorców podkreśla również, jak bardzo ważna jest dla nich możliwość stałego kontrolowania przebiegu kampanii i wydatków na nią przeznaczanych. Internet spełnia te wymagania. Jeżeli nasza oferta nie znajdzie się na górze wyników wyszukiwania, klient prawdopodobnie trafi do konkurenta.


W roku 2005 na promocję w wyszukiwarkach polskie firmy wydały dwukrotnie więcej niż rok wcześniej. Co więcej, takie tempo może się utrzymać w najbliższych latach. O ile bowiem w USA 40 proc. wydatków na reklamę w internecie przeznaczane jest na poprawienie obecności firmy w wyszukiwarkach, to w Polsce liczba ta przekracza zaledwie 10 proc. Nasi przedsiębiorcy zauważyli więc już szanse, jakie dają im wyszukiwarki, ale nie potrafią jeszcze w pełni wykorzystać ich potencjału.Precyzja dotarcia

Gwałtowny wzrost popularności wyszukiwarek jako medium reklamowego wynika z ich skuteczności. Firma, sprzedająca np. usługi telekomunikacyjne, z łatwością może określić, po jakich zapytaniach zadawanych przez użytkowników wyszukiwarki chce prezentować im swoją ofertę. Na pewno bowiem każdy internauta pytający o „dostęp do internetu”, „transmisję danych”, „usługi telekomunikacyjne” jest jej potencjalnym klientem. Taka precyzja dotarcia powoduje, że użytkownicy sieci ponad 10-krotnie częściej klikają w linki sponsorowane niż w reklamy graficzne (średni wskaźnik to 6,7 proc.). Jeżeli naszą działalność prowadzimy w konkretnym regionie, z łatwością możemy ograniczyć wyświetlanie naszej reklamy jedynie do internautów pochodzących z danego województwa. W ten sposób oferta zawsze będzie prezentowana osobom zainteresowanym naszym asortymentem i mieszkającym na obszarze, który jesteśmy w stanie obsłużyć.


Jest przy tym niezwykle istotne, aby znaleźć się wysoko w wynikach wyszukiwania po słowach kluczowych, które są ważne dla naszego biznesu. Badania pokazują, że internauci najczęściej (w zależności od metodologii – w 55-70 proc. przypadków) oglądają wyniki tylko z pierwszej strony. Jeżeli nasza oferta nie znajdzie się na górze wyników wyszukiwania, klient prawdopodobnie trafi do jednego z naszych konkurentów.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Eugenia Jabłokow

Radca prawny- ekspert w dziedzinie postępowania spadkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »