reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty osłabił się, rentowności obligacji na poziomach z otwarcia

Złoty osłabił się, rentowności obligacji na poziomach z otwarcia

Rentowności obligacji są zbliżone do poziomów z otwarcia, a złoty osłabił się we wtorek po południu na fali pogorszenia nastrojów na rynkach kapitałowych. Nie była to jednak reakcja na obniżkę stóp procentowych.

Około godziny 15.10 za euro płacono 3,8380 zł wobec 3,8200 zł na otwarciu i 3,8182 zł na zamknięciu w poniedziałek. Dolara wyceniano na 3,1680 zł wobec 3,1570 zł i 3,1595 zł. Odchylenie od parytetu wynosiło 17,4 proc."Po okresie względnego spokoju rynek zaczął ponownie zwracać uwagę na politykę. Jest już jasne, że prezydent nie otrzyma dziś budżetu do podpisania. Wchodzimy w okres dwutygodniowej niepewności" - ocenia Marcin Bilbin z Pekao SA. Według analityka rynek walutowy nie jest wyjątkiem, a pogorszenie sentymentu widać również na giełdzie i rynku długu.Około godziny 15.10 dochodowość dwuletnich papierów OK1207 wyniosła 4,40 proc. wobec 4,35 proc. na otwarciu i 4,39 proc. wieczorem w poniedziałek, pięcioletnich DS1110 4,95 proc. w stosunku do 4,96 proc. i 4,94 proc., a dziesięcioletnich DS1015 5,06 proc. względem 5,08 proc. i 5,07 proc."Wbrew oczekiwaniom na rynku obligacji nie nastąpiła poprawa. Mamy dalszy ciąg wyprzedaży zapoczątkowany w poniedziałek. Decyzja RPP została wykorzystana do zamknięcia pozycji, przede wszystkim przez inwestorów zagranicznych" - powiedział Bilbin.RPP zgodnie z oczekiwaniami rynku obniżyła stopy procentowe o 25 pb.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Kaźmierczak, Tomasz Wojdal

KRS Kancelaria świadczy kompleksowe usługi prawne i podatkowe dla biznesu - zajmuje się obsługą prawną i podatkową podmiotów gospodarczych, opracowuje dla nich plany restrukturyzacji (m.in. przekształcenia, wydzielenia, fuzje), wprowadza optymalizacyjne rozwiązania podatkowe oraz dba o to, aby zawierane kontrakty handlowe dawały maksymalne poczucie bezpieczeństwa.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama