| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Do początku października trzy pakiety projektów ustaw

Aktualizacja: 19.08.2010

Szef doradców premiera Michał Boni powiedział, że do początku października rząd przygotuje trzy pakiety projektów ustaw. Jeden - dotyczący budżetu i reformy finansów publicznych - zostanie przygotowany do końca września, bo wtedy Sejm musi otrzymać projekt ustawy budżetowej. »

8 miesięcy zostało na zakup kasy fiskalnej

Aktualizacja: 17.08.2010

Wielu przedsiębiorców, którzy obecnie cieszą się zwolnieniem będzie zobowiązanych do ewidencjonowania swojego obrotu za pomocą kas fiskalnych od maja 2011 r. »

Umorzenia składek na ZUS dla matek prowadzących firmy - do września

Aktualizacja: 16.08.2010

Tylko do 1 września kobiety, które prowadząc własną działalność, korzystały z zasiłku macierzyńskiego lub urlopu wychowawczego, mogą składać w ZUS wnioski o umorzenie należności z tytułu składek na ubezpieczenie emerytalno-rentowe. »

Handel tonie w długach

Aktualizacja: 18.08.2010

Obroty w niektórych sklepach spadły nawet o 30 proc. Producenci 90 dni muszą czekać na pieniądze za towary dostarczone do sklepów. Handel tonie w długach i grozi nam fala bankructw, alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna". »

Baza wiedzy o nowych technologiach dla firm

Aktualizacja: 16.08.2010

Przedsiębiorcy mogą już korzystać z nowego portalu umożliwiającego poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych. »

Będzie centralna baza danych o podatnikach

Aktualizacja: 16.08.2010

Senat przyjął nowelizację ustawy Ordynacja podatkowa, która przewiduje m.in. utworzenie centralnej bazy danych o podatnikach. »

Senat poparł nowelizację ustawy o cenach

Aktualizacja: 16.08.2010

Senat przyjął nowelizację ustawy o cenach. Zgodnie z nowymi przepisami sprzedawcy nie muszą obniżać ceny towaru wadliwego bądź uszkodzonego. »

Rejestracja spółki z o.o. będzie możliwa przez internet

Aktualizacja: 13.08.2010

Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad projektem nowelizacji kodeksu spółek handlowych, który umożliwi zakładanie spółki z o.o. przez internet. »

W końcu sierpnia rozstrzygną się losy reformy emerytalnej

Aktualizacja: 16.08.2010

W końcu sierpnia rozstrzygną się losy przygotowanych przez resort pracy założeń do zmian w ustawie o emeryturach kapitałowych. Wtedy bowiem, po kilku miesiącach pracy i debat nad założeniami, zajmie się nimi Komitet Stały Rady Ministrów. »

Kasy fiskalne dla nowych grup podatników

Aktualizacja: 13.08.2010

Dnia 1 stycznia 2011 r. wejdzie w życie rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie kas fiskalnych, które nakłada m. in. na kancelarie prawne oraz prywatne gabinety lekarskie obowiązek zainstalowania kasy fiskalnej najpóźniej w dniu 1 maja 2011 r. »

Pożyczki na odbudowę firm poszkodowanych przez powódź

Aktualizacja: 12.08.2010

12 siepnia Sejm przyjął poprawki Senatu do ustawy gwarantującej pożyczki przedsiębiorcom poszkodowanym w powodziach z maja i czerwca. Poprawki zapewniają to samo właścicielom firm, którzy ucierpieli wskutek żywiołu w całym 2010 r. »

Nie trzeba opłacać składek od części przychodów zleceniobiorców

Aktualizacja: 11.08.2010

Zleceniobiorcy zostali od 1 sierpnia br. włączeni do katalogu ubezpieczonych, którzy korzystają z prawa do zwolnienia od składek części osiąganych przychodów. Większość ekspertów uważa, że ze zwolnień tych mogą korzystać już od marca 2010 r., tj. od dnia opublikowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 16 lutego 2010 r. (sygn. akt P 16/09). »

Mandaty za brak ewidencji sprzedaży na kasach fiskalnych

Aktualizacja: 11.08.2010

W ramach prowadzonej od początku wakacji akcji "Weź paragon" do końca lipca kontrolerzy skarbowi wystawili 7,5 tys. mandatów na prawie 2 mln zł. »

Osoby prowadzące działalność na własny rachunek z prawem do urlopu rodzicielskiego

Aktualizacja: 06.08.2010

Osoby prowadzące działalność na własny rachunek oraz ich partnerzy uzyskają lepszą ochronę socjalną, w tym po raz pierwszy – prawo do urlopu macierzyńskiego. »

Duże firmy chcą inwestować

Aktualizacja: 10.08.2010

Prawie 80 proc. dużych firm działających w Polsce zamierza w najbliższych dwóch latach inwestować. Prawie 40 proc. z nich nie planuje brania na ten cel kredytów, bo będzie wykorzystywać własne środki - wynika z badań PKPP Lewiatan i firmy Deloitte. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Controlling i Zarządzanie

Controlling i Zarządzanie to fachowy magazyn kierowany do profesjonalistów rachunkowości zarządczej, controllingu, analizy finansowej i sprawozdawczości zewnętrznej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK