| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Rolnicy chcą zakładać własny biznes na wsi

Aktualizacja: 30.08.2010

Ponad 4 850 wniosków o dofinansowanie własnego biznesu na wsi wpłynęło do piątku do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W kilku województwach pula pieniędzy została już wyczerpana - poinformował Departament Komunikacji Społecznej ARiMR. »

Ponowne zatrudnienie pracownika bez obowiązkowych badań lekarskich?

Aktualizacja: 26.08.2010

Pracownik, który jest ponownie zatrudniany u tego samego pracodawcy, na tym samym stanowisku w krótkim odstępie czasu od ustania poprzedniej umowy, nie powinien być poddawany obowiązkowym badaniom lekarskim. »

Podlaskie: 320 miejsc pracy powstanie w firmach dzięki dotacjom z UE

Aktualizacja: 25.08.2010

320 nowych miejsc pracy powstanie w 43 małych i średnich firmach dzięki unijnym dotacjom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego - poinformował Podlaski Urząd Marszałkowski po zakończonym konkursie na te projekty. »

PIT za podatnika rozliczy urząd skarbowy?

Aktualizacja: 27.08.2010

Klub PSL zaapelował do PO o poparcie projektu zmian w ustawie o podatku PIT, które umożliwiłyby rozliczanie podatnika przez urząd skarbowy. PO podchodzi do pomysłu sceptycznie. »

Podwyżka VAT bardzo źle wpłynie na firmy i rynek pracy

Aktualizacja: 24.08.2010

Nawet kilkadziesiąt tysięcy osób może stracić pracę w wyniku zapowiedzianych przez rząd podwyżek stawek VAT - szacuje PKPP Lewiatan. Przedsiębiorcy zrzeszeni w organizacji obawiają się też wynikających ze zmiany stawek kosztów. »

ARiMR: do 100 tys. zł na działalność pozarolniczą na wsi

Aktualizacja: 25.08.2010

Handel, opieka nad dziećmi, naprawa maszyn czy agroturystyka - to tylko niektóre przykłady biznesu na wsi. Na rozpoczęcie takiej działalności można dostać do 100 tys. zł. Agencja we wtorek rozpoczęła nabór wniosków. Chętnych nie brakuje. »

Kwotowa waloryzacja świadczeń może być niesprawiedliwa

Aktualizacja: 27.08.2010

Jednakowa dla wszystkich emerytów i rencistów kwotowa waloryzacja świadczeń może być niesprawiedliwa społecznie i niezgodna z konstytucją - ostrzega Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan. »

PiS proponuje podatek od banków zamiast podwyżki VAT

Aktualizacja: 26.08.2010

PiS proponuje wprowadzanie podatku, który płaciłyby banki zamiast podwyżki stawki VAT z 22 na 23 proc. Według polityków PiS, dałoby to większe środki do budżetu i nie uderzałoby finansowo w społeczeństwo. »

Przedsiębiorcy dotknięci sierpniową powodzią mogą płacić składki z opóźnieniem

Aktualizacja: 25.08.2010

Właściciele firm poszkodowanych w sierpniowej powodzi mogą opłacić składki z kilkumiesięcznym opóźnieniem. W tym celu powinni jak najszybciej złożyć odpowiedni wniosek do ZUS. »

Od 1 do 14 września firmy będą mogły ubiegać się o pomoc z MSP

Aktualizacja: 23.08.2010

Od 1 do 14 września przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o pomoc publiczną na restrukturyzację lub modernizację swoich firm. To ostatni moment na przygotowanie wszystkich dokumentów, by w terminie wnioskować o dofinansowanie - przypomina resort skarbu. »

Małym firmom może być trudniej uzyskać kredyt

Aktualizacja: 23.08.2010

Mikroprzedsiębiorcy mogą mieć problemy z pozyskaniem kredytu w związku z zaostrzeniem kryteriów ich przyznawania klientom detalicznym. »

Przedsiębiorca może posiadać status bezrobotnego w okresie zawieszenia działalności

Aktualizacja: 23.08.2010

Osoba, która przy składaniu wniosku o wpis do ewidencji działalności gospodarczej oznaczy późniejszy termin podjęcia działalności, może posiadać jednocześnie status bezrobotnego aż do tego dnia – tak sporną kwestię podwójnego statusu rozstrzygnęła Rada Ministrów. »

Przedsiębiorcy przeciwni podwyżce VAT i składki rentowej

Aktualizacja: 20.08.2010

Ratowanie budżetu państwa kosztem nieuzasadnionych podwyżek podatków może w konsekwencji doprowadzić do zahamowania rozwoju polskiej gospodarki oraz zmniejszenia konkurencyjności polskich przedsiębiorców na rynku europejskim. »

Gliwice: duże zainteresowanie projektem wsparcia młodego biznesu

Aktualizacja: 19.08.2010

Ponad 160 pomysłów na biznes zgłoszono do rozpoczętego w Gliwicach projektu "Własna firma twoją drogą do sukcesu". Jego uczestnicy mogą liczyć na wsparcie szkoleniowe, doradcze i finansowe przy uruchamianiu własnego biznesu. »

Nowa oferta kredytów dla polskich eksporterów

Aktualizacja: 19.08.2010

Polscy eksporterzy jeszcze w tym roku mogą liczyć na nowe instrumenty finansowe. Ministerstwo Gospodarki poszerza dla nich ofertę kredytów oraz obniża koszty ich uzyskania. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Ręczkowska

Specjalista w zakresie księgowości, kadr i płac

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK