REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Premier: rząd przedstawi program na 2006 rok

REKLAMA

Premier Kazimierz Marcinkiewicz zapowiedział, że rząd niebawem przedstawi program tego, co będzie chciał zrealizować w 2006 roku. Dodał, że chciałby, aby większość najważniejszych ustaw z tego programu trafiła do Sejmu w pierwszym półroczu.
Mówiąc w radiowych "Sygnałach Dnia" o tych najważniejszych ustawach, premier wymienił m.in. projekty ustaw podatkowych, o finansach publicznych, o działalności gospodarczej, budownictwie, zagospodarowaniu przestrzennym, zmianie systemu waloryzacji rent i emerytur, reformie służby zdrowia.

Podsumowując sto pierwszych dni pracy rządu, podkreślił, że jeśli weźmie się pod uwagę rynek finansowy jako jeden ze wskaźników ocennych, "to się okaże, że rynek wycenił te sto dni bardzo dobrze".

"Giełda w ciągu tych 100 dni pokazała doskonałe wyniki, że o złotówkę musimy dbać, chuchać i dmuchać, żeby nie była zbyt silna. Inflacja jest najniższa w Europie. To już jest bicie przez pana prezesa Leszka Balcerowicza (prezes NBP) rekordów" - powiedział.

Premier przyznał, że fakt, jaki budżet został przeprowadzony, jakie ustawy zostały przygotowane i nadal są przygotowywane przez rząd, ma wpływ na to, co dzieje się na rynkach finansowych.

"Znalezienie takiego punktu równowagi między tym, jak może wyglądać pomoc społeczna, socjalna, a tym, co ma wpływ na wysokie tempo wzrostu gospodarczego, jest bardzo trudne, ale nam się to udaje" - powiedział o zrealizowanych już przez rząd działaniach, powołując się na opinie ekonomistów i komentatorów.

"Ja wierzę ekonomistom. oni do niedawna, przy każdym działaniu rządu, premiera, wicepremiera do spraw finansowych mówili o reakcjach rynku, o tym, że coś jest lepsze, coś jest gorsze. Dziś komentatorzy, jako że rynki oceniają nas bardzo dobrze mówią, że oddzieliła się polityka od gospodarki" - wyjaśnił.

Dodając wyliczenia statystyczne premier poinformował, że jego gabinet otrzymał 25 projektów ustaw po rządzie premiera Marka Belki, natomiast przyjął już i przesłał bądź w najbliższym czasie prześle do Sejmu 58 własnych projektów.

Uznał też, że jest zadowolony ze wszystkich swoich ministrów, mimo że ma świadomość, że "jak się ciężko pracuje, to się popełnia błędy".

"Bardzo się tego boję, żeby nie oderwać się od potrzeb społecznych. Dla mnie jest bardzo ważne to, żeby nie było podziału na rządzących i rządzonych, żeby być z ludźmi i czuć to samo, co ludzie w Polsce czują, w jaki sposób odbierają i w jaki sposób reagują na to, co w Polsce się dzieje. Do tej pory bardzo wielu polityków "odjeżdżało", "odlatywało" od społeczeństwa w momencie rządzenia. Będę robił wszystko, żeby tego nie zrobić - podsumował premier. 
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pozytywne oceny na Facebooku oraz opinie influencerów znacząco zwiększają sprzedaż

Social media odgrywają coraz większą rolę w skutecznym marketingu. Choć niemal trzy czwarte Polaków nie kupuje bezpośrednio na tych platformach, to polecenia znajomych, influencerów i testerów odgrywają coraz większą rolę przy decyzjach zakupowych.

Najmniejsze firmy coraz gorzej oceniają koniunkturę gospodarczą. Obawiają się spadku sprzedaży swoich produktów i redukują plany inwestycyjne

Jaka koniunktura? Dynamika polskiego wzrostu gospodarczego od dekad opiera się na najmniejszych firmach, które najłatwiej dostosowują się do zmieniającej się rzeczywistości.

By uciec przed komornikiem, płacą pod stołem. Ale czy tylko dlatego. Gdzie najczęściej pracuje się na czarno, czym to grozi

Wypłacanie wynagrodzenia pod stołem,  w celu ukrycia dochodów pracownika i uniemożliwienia egzekucji komorniczej wiąże się z poważnymi konsekwencjami dla firmy. Jednak praktyka ta wciąż jest stosowana. Takie działania naruszają przepisy prawa pracy, podatkowego i karnego, a także zagrażają reputacji i stabilności firmy. Jakie są skutki prawne i biznesowe, potencjalne zagrożenia tego typu działań.

Skutki zawarcia układu w postępowaniu restrukturyzacyjnym

Przyjęcie i zatwierdzenie układu zmienia sytuację prawną wierzycieli. Odtąd mogą oni realizować swoje uprawnienia jedynie zgodnie z treścią układu. Powoduje to umorzenie pierwotnych postępowań zabezpieczających i egzekucyjnych. Układ powinien objąć wszystkich wierzycieli, których roszczenia podlegają restrukturyzacji.

REKLAMA

"Umowa z Mercosurem korzystna dla Polski" Jest jeden warunek [WYWIAD]

Jak Polska może stać się liderem wzrostu gospodarczego w Europie? Czy płaca minimalna zabija klasę średnią? Czy umowa z Mercosurem jest zagrożeniem, a może szansą dla Polski? Czy Polska zyska na prezydenturze Trumpa i niestabilnym świecie? Gość Infor.pl - prof. Marcin Piątkowski.

Architekci nowej ery pracy. Zmiana paradygmatu roli działu HR w organizacji

Sztuczna inteligencja wkrótce zmieni to, jak żyjemy, spędzamy wolny czas, a już na pewno to, jak pracujemy. Warto zadać sobie pytanie, kto w erze AI będzie kierował organizacjami i zapewni, że funkcjonowanie pracowników stanie się lepsze niż dotychczas? Odpowiedzią są działy HR. W erze, gdy pracownicy oczekują od firm większego zaangażowania w kwestie społeczne, dział HR powinien wrócić do swoich korzeni i położyć większy nacisk na słowo human, stając się tym samym strażnikiem ludzkości poprzez działania koncentrujące się w równym stopniu na człowieku, jak i na biznesie. Jednak te poczynania należy zacząć od siebie.

Zbliża się obowiązek stosowania przez firmy Europejskiego Aktu o Dostępności: co to oznacza w praktyce. Kto skorzysta, jakie nowe obowiązki dla firm i przedsiębiorców

Zbliża się obowiązek stosowania przez firmy Europejskiego Aktu o Dostępności: co to oznacza w praktyce. Kto skorzysta, jakie nowe obowiązki dla firm i przedsiębiorców. Wielkimi krokami nadchodzi Europejski Akt o Dostępności (European Accessibility Act – EAA), który zacznie obowiązywać już od czerwca 2025 roku. Dyrektywa drastycznie zmieni sposób funkcjonowania produktów w przestrzeni cyfrowej.

ZUS: 1,4 mln przedsiębiorców z ulgami w ramach wakacji składkowych

Ponad 1,6 mln przedsiębiorców złożyło wnioski o zwolnienie z obowiązku opłacenia składek za wskazany miesiąc. Chodzi o wakacje składkowe. ZUS poinformował, że do tej pory przyznano już 1,4 mln ulg. Informacje o tym widnieją na profilach płatnika na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

REKLAMA

Jakie benefity dla pracowników oferują najczęściej małe i średnie firmy?

Ubezpieczenie na życie, spotkania integracyjne i prywatna opieka medyczna to trzy najczęstsze benefity oferowane pracownikom w sektorze MŚP. Choć ponad 90% firm w tej kategorii zapewnia świadczenia pozapłacowe, ich zakres wciąż odbiega od tego, co oferują duże przedsiębiorstwa. Jakie benefity są dostępne dla zatrudnionych w małych i średnich firmach?

Każda podwyżka najniższej krajowej to nowa fala bankructw. Teraz wypadają z rynku te, dla których ciężarem były ubiegłoroczne. Ile upadnie przez wzrost płacy minimalnej 2025 przekonamy się za rok

Przedsiębiorcy uważają, że tak dynamiczne podwyżki płacy minimalnej są na dłuższą metę zabójcze dla gospodarki. Tempa nie wytrzymują mikro i małe firmy, które przez trzy dekady były motorem napędowym polskiej gospodarki. Upadają i lada moment pociągną za sobą te większe i całe branże.

REKLAMA