REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Premier: rząd przedstawi program na 2006 rok

REKLAMA

Premier Kazimierz Marcinkiewicz zapowiedział, że rząd niebawem przedstawi program tego, co będzie chciał zrealizować w 2006 roku. Dodał, że chciałby, aby większość najważniejszych ustaw z tego programu trafiła do Sejmu w pierwszym półroczu.
Mówiąc w radiowych "Sygnałach Dnia" o tych najważniejszych ustawach, premier wymienił m.in. projekty ustaw podatkowych, o finansach publicznych, o działalności gospodarczej, budownictwie, zagospodarowaniu przestrzennym, zmianie systemu waloryzacji rent i emerytur, reformie służby zdrowia.

Podsumowując sto pierwszych dni pracy rządu, podkreślił, że jeśli weźmie się pod uwagę rynek finansowy jako jeden ze wskaźników ocennych, "to się okaże, że rynek wycenił te sto dni bardzo dobrze".

"Giełda w ciągu tych 100 dni pokazała doskonałe wyniki, że o złotówkę musimy dbać, chuchać i dmuchać, żeby nie była zbyt silna. Inflacja jest najniższa w Europie. To już jest bicie przez pana prezesa Leszka Balcerowicza (prezes NBP) rekordów" - powiedział.

Premier przyznał, że fakt, jaki budżet został przeprowadzony, jakie ustawy zostały przygotowane i nadal są przygotowywane przez rząd, ma wpływ na to, co dzieje się na rynkach finansowych.

"Znalezienie takiego punktu równowagi między tym, jak może wyglądać pomoc społeczna, socjalna, a tym, co ma wpływ na wysokie tempo wzrostu gospodarczego, jest bardzo trudne, ale nam się to udaje" - powiedział o zrealizowanych już przez rząd działaniach, powołując się na opinie ekonomistów i komentatorów.

"Ja wierzę ekonomistom. oni do niedawna, przy każdym działaniu rządu, premiera, wicepremiera do spraw finansowych mówili o reakcjach rynku, o tym, że coś jest lepsze, coś jest gorsze. Dziś komentatorzy, jako że rynki oceniają nas bardzo dobrze mówią, że oddzieliła się polityka od gospodarki" - wyjaśnił.

Dodając wyliczenia statystyczne premier poinformował, że jego gabinet otrzymał 25 projektów ustaw po rządzie premiera Marka Belki, natomiast przyjął już i przesłał bądź w najbliższym czasie prześle do Sejmu 58 własnych projektów.

Uznał też, że jest zadowolony ze wszystkich swoich ministrów, mimo że ma świadomość, że "jak się ciężko pracuje, to się popełnia błędy".

"Bardzo się tego boję, żeby nie oderwać się od potrzeb społecznych. Dla mnie jest bardzo ważne to, żeby nie było podziału na rządzących i rządzonych, żeby być z ludźmi i czuć to samo, co ludzie w Polsce czują, w jaki sposób odbierają i w jaki sposób reagują na to, co w Polsce się dzieje. Do tej pory bardzo wielu polityków "odjeżdżało", "odlatywało" od społeczeństwa w momencie rządzenia. Będę robił wszystko, żeby tego nie zrobić - podsumował premier. 
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

REKLAMA

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

REKLAMA

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

REKLAMA