| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Polaczek: resort chce odejść od koncesyjnego modelu budowy autostrad

Polaczek: resort chce odejść od koncesyjnego modelu budowy autostrad

Minister transportu i budownictwa Jerzy Polaczek powiedział na otwartym posiedzeniu rządu, podsumowującym sto dni działalności rządu, że resort chce odejść od dotychczasowego koncesyjnego modelu budowy autostrad.

"W tej chwili pracujemy nad planem finansowania drogownictwa na lata 2006-2013" - powiedział.Program budowy autostrad i dróg ekspresowych w latach 2006-2013 zakłada, że w 2006 roku w Polsce będzie 743 km autostrad oraz 261 km dróg ekspresowych. Trzy lata później ma być ich odpowiednio - 1072 km i 843 km, a w 2013 r. - 1729 km i 1800 km. W latach 2007-2009 rząd zamierza wydać na drogowe inwestycje 38,1 mld zł, a w latach 2010-2013 - 51 mld zł.Minister dodał, że zakończono prace nad strategią rozwoju transportu kolejowego do roku 2009."Ta strategia ma zapewnić zrównoważony rozwój kolei na rynku wewnętrznym i wzmocnić jej konkurencyjność na obszarze zagranicznym. Gospodarzem infrastruktury kolejowej będzie niezależna kapitałowo firma Polskie Linie Kolejowe" - wyjaśnił. Przyjęty w ostatni wtorek przez rząd projekt ustawy "o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania" Polaczek wymienił jako jedną z podstaw uruchomienia programu budownictwa społecznego na własność.Projekt ustawy przewiduje zwrot 50 proc. odsetek od kredytów hipotecznych zaciąganych przez rodziny na zakup mieszkania lub domu jednorodzinnego. Dofinansowanie będzie udzielane przez 8 lat od dnia pierwszej spłaty odsetek.Zapowiedział, że wraz z ministrem sprawiedliwości wyjaśni do końca przyczyny katastrofy budowlanej w Katowicach.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dariusz Dwojewski

Prawnik, specjalista z zakresu prawa pracy i prawa oświatowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »