| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Ubezpieczenie leasingu jest zwolnione z podatku od towarów i usług

Aktualizacja: 31.03.2010

Zgodnie z orzecznictwem refakturowanie ubezpieczenia leasingu na korzystającego podlega 22-proc. VAT. Ostatnio WSA w Warszawie (sygn. akt III SA/Wa 1888/09) przełamał tę linię. Jakie będą tego konsekwencje? »

Ponad 90 proc. największych polskich firm obecna za granicą

Aktualizacja: 01.04.2010

Ponad 90 proc. największych polskich firm jest obecna na zagranicznych rynkach - poinformował prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Sławomir Majman. Znajdują się one głównie w Europie Zachodniej, Środkowej i Wschodniej. »

Zmiana certyfikatu dla przekazujących elektroniczne dokumenty do ZUS

Aktualizacja: 01.04.2010

Od czwartku płatnicy składek, którzy przekazują do ZUS dokumenty ubezpieczeniowe drogą elektroniczną, muszą zmienić certyfikat logowania do programu Płatnik - wynika z komunikatu ZUS. W przeciwnym razie elektroniczna komunikacja z Zakładem będzie niemożliwa. »

Od dziś firma zatrudni niepełnosprawnego bez opinii PIP

Aktualizacja: 30.03.2010

Przedsiębiorca przyjmując do pracy osobę ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności nie będzie musiał uzyskiwać opinii Państwowej Inspekcji Pracy. »

Zachowamy prawo do niższego VAT po 2010 r.

Aktualizacja: 30.03.2010

Parlament Europejski zgodził się na dalsze obowiązywanie niższych stawek VAT, m.in. dotyczących usług remontowych oraz restauracyjnych. »

Ostatni dzień na złożenie CIT-8

Aktualizacja: 30.03.2010

Do 31 marca podatnicy CIT muszą złożyć roczne zeznanie za 2009 rok. »

Przedsiębiorcy skarżą się na urzędników

Aktualizacja: 29.03.2010

Coraz więcej firm skarży się na nieprawidłowości w funkcjonowaniu urzędów. Działania urzędników skutkują upadłością i aresztami dla przedsiębiorców, uchylanymi następnie przez sądy. »

Zasiłek dla bezrobotnych także dla przedsiębiorców z zagranicy

Aktualizacja: 29.03.2010

Wojewódzki urząd pracy, ustalając bezrobotnemu prawo do zasiłku, uwzględni okres, przez jaki prowadził on biznes w innym państwie unijnym. »

Celnicy strzegą własności intelektualnej

Aktualizacja: 29.03.2010

Ministerstwo Finansów opublikowało plan strategiczny działania Służby Celnej. Jednym z priorytetów ma być poprawa poziomu ochrony prawa własności intelektualnej. Jak ta ochrona wygląda obecnie? »

NIK o specjalnych strefach ekonomicznych

Aktualizacja: 29.03.2010

Rząd nie ma wiedzy o wszystkich kosztach, jakie państwo ponosi w związku z działaniem specjalnych stref ekonomicznych (SSE) - uważa Najwyższa Izba Kontroli. To - jej zdaniem - utrudnia ocenę opłacalności funkcjonowania takich stref. »

Będzie zakaz handlu w niedzielę?

Aktualizacja: 26.03.2010

Powraca temat zakazu handlu w niedzielę. Być może jeszcze w tym roku zacznie obowiązywać ustawa regulująca tę kwestię. »

Nie będzie odsetek, jeśli kontrola skarbowa trwa za długo

Aktualizacja: 26.03.2010

Jeśli kontrola prowadzona przez Urząd Kontroli Skarbowej będzie trwać dłużej niż 6 miesięcy, za okres ten nie będą podatnikom naliczane odsetki za zwłokę od zaległości podatkowych, chyba że kontrola przedłuży się z winy podatnika - zdecydowali senatorowie. »

Niewielkie zainteresowanie pracodawców pomocą związaną z kryzysem

Aktualizacja: 25.03.2010

Niewielkie jest zainteresowanie pomocą dla pracodawców z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz świadczeniem z Funduszu Pracy na szkolenia. Możliwość takiej pomocy daje ustawa o łagodzeniu skutków kryzysu gospodarczego. »

Będą pieniądze na pomoc w założeniu firmy

Aktualizacja: 26.03.2010

W poniedziałek rozpoczyna się nabór wniosków na dofinansowanie projektów wspierających początkujących przedsiębiorców. Pieniądze mają być przeznaczone na uruchomienie i prowadzenie firmy - poinformowała Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. »

Kary za przejazd ciężarówką drogą krajową bez opłat - konstytucyjne

Aktualizacja: 26.03.2010

Kary finansowe nakładane na przedsiębiorców wykonujących usługi transportowe samochodami o masie ponad 3,5 tony bez karty potwierdzającej uiszczenie opłat za przejazd drogami krajowym są zgodne z konstytucją - orzekł Trybunał Konstytucyjny. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Filip Barański

Prawnik, specjalista w zakresie obsługi prawnej podmiotów gospodarczych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »