REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Aktualności

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Będą zwolnienia niepełnosprawnych pracowników?

Pracodawcy z chronionego rynku pracy zapowiadają zwolnienia niepełnosprawnych pracowników.

SN. Sprawy gospodarcze przedawniają się po trzech latach

Zgodnie z kodeksem cywilnym, roszczenia związane z prowadzeniem działalności gospodarczej przedawniają się z upływem trzech lat.

Narodowy Planu Rozwoju. Konkurencyjność przedsiębiorstw

Będzie kolejna edycja PHARE 2003

Komisja Europejska przyznała Polsce akredytacje EDIS, dzięki czemu w najbliższych tygodniach może zostać uruchomiona kolejna edycja PHARE 2003.

REKLAMA

Bezrobotni. Podatek od dotacji na założenie własnej firmy

Bezrobotni, którzy dostali z urzędu pracy dotacje na założenie własnej firmy, muszą teraz od otrzymanych pieniędzy zapłacić podatek.

Korekty VAT. Niespodziewanie wysokie zyski lub straty firm

Niewykluczone, że w składanych w marcu br. deklaracjach dotyczących rozliczeń podatku dochodowego za luty część firm może wykazać niespodziewanie wysokie zyski lub straty.

Składki na ubezpieczenia społeczne. Od dzisiaj wzrasta koszt prowadzenia firmy

O blisko 40 zł wzrasta od dzisiaj koszt prowadzenia firmy dla osób prowadzących samodzielnie działalność gospodarczą. To konsekwencja podwyżki opłacanych przez nich składek.

Certyfikaty na eksport produktów mleczarskich do Rosji

35 spośród 75 skontrolowanych przez rosyjskie służby weterynaryjne polskich eksporterów produktów mleczarskich otrzymało certyfikaty na eksport produktów do Rosji.

REKLAMA

Przewidywania inflacyjne NBP

Od dziś obowiązuje: nowe limity dla dorabiających emerytów i rencistów

Resort finansów opracowuje plan B

Ministerstwo Finansów chce dokonać rewolucyjnych zmian podatkowych. Prace owiane są tajemnicą.

Dziś  wchodzi w życie: 22-proc. VAT na usługi internetowe

Dziś  wchodzi w życie 22-proc. stawka podatku VAT na usługi internetowe dla klientów indywidualnych (wcześniej wynosiła 0 proc.)

KIG. Łatwiejsze kontakty polskich i włoskich przedsiębiorstw

Krajowa Izba Gospodarcza (KIG) podpisała umowę o współpracy z włoską izbą gospodarczą Unioncamere - poinformował prezes KIG Andrzej Arendarski.

Fundusze Equal na rozwój przedsiębiorczości. Podsumowanie

Całkowity budżet na realizację Equal w Polsce do końca 2006 r. wynosi 721 mln zł. Wartość 751 zgłoszonych projektów sięgnęła prawie 5 mld zł.

W 2006 roku możliwe otwarcie rynku pracy w Luksemburgu

Możliwe, że w 2006 roku Luksemburg zniesie ograniczenia w dostępie do swego rynku pracy dla obywateli nowych krajów UE - uważa sekretarz generalny w MSZ tego państwa Georges Santer, który spotkał się w piątek w Warszawie z komisjami ds. UE Sejmu i Senatu.

Sejm. Ordynacja podatkowa w tym tygodniu w podkomisji

W tym tygodniu specjalna podkomisja ma kontynuować prace nad projektem nowelizacji Ordynacji podatkowej.

UOKiK. Bezprawna windykacja długów

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął dwa postępowania przeciwko firmom prowadzącym windykację długów konsumenckich, którym zarzuca praktyki naruszające zbiorowe interesy konsumentów.

SOKiK. Zakazane klauzule w umowach z kablówką

Telewizja kablowa nie ma prawa jednostronnie zmieniać wysokości abonamentu bez przyznania klientowi prawa odstąpienia od umowy.

RPP: Nastawienie zmienione na ekspansywne, stopy bez zmian

Rada Polityki Pieniężnej niespodziewanie zasygnalizowała zamiar szybszego złagodzenia polityki monetarnej i zmieniła nastawienie na ekspansywne ("łagodne") z restrykcyjnego, pozostawiając stopy procentowe bez zmian - podał w piątek NBP.

Zachowanie numeru telefonu komórkowego od października

Od października br. posiadacze telefonów komórkowych będą mogli zachować swój obecny numer, nawet jeśli zmienią operatora.

Kampania na rzecz zatrudniania niepełnosprawnych

„Sprawni w pracy” to hasło właśnie rozpoczętej ogólnopolskiej kampanii na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych.

Ochrona produktów tradycyjnych w UE

W Polsce jest zidentyfikowanych ponad 700 produktów, które mogą być zarejestrowane i chronione - poinformowało Ministerstwo Rolnictwa.

Emeryci muszą rozliczyć dochody do 28 lutego

VAT na internet: firmy nie muszą informować o podwyżkach?

Według Polskiej Izby Telekomunikacji i Informatyki wprowadzenie od 1 marca br. 22-proc. stawki VAT na dostęp do internetu nie może być traktowane jako podwyżka cen i firmy nie muszą informować klientów o podwyższeniu opłat z tego powodu.

Ważne dla podatników VAT: dziś upływa termin korekty

Dziś, 25 lutego, mija termin na obliczenie tzw. proporcji za okres od 1 maja do 31 grudnia 2004 r. i na skorygowanie na tej podstawie podatku naliczonego przez bardzo wielu podatników VAT.

Ipsos: Coraz więcej osób spodziewa się zahamowania inflacji

W porównaniu ze styczniem zwiększyła się liczba osób oczekujących zahamowania inflacji - wynika z badań oczekiwań inflacyjnych przeprowadzonych w lutym przez ośrodek Ipsos.

OPZZ: uwolnienie pensji prezesów niekorzystne dla pracowników

Rząd, przyjmując na ostatnim posiedzeniu ustawę uchylającą tzw. ustawę kominową, dostrzegł jedynie problem wynagrodzeń kadry kierowniczej, zapominając o pracownikach - twierdzi OPZZ.

Zwrot nadpłaty podatku: 1 proc. kwoty może trafić do Poczta Polskiej

Decydując się na zwrot podatku za pośrednictwem Poczty Polskiej, podatnik powinien być przygotowany, iż od realizacji każdego przekazu z urzędu skarbowego poczta pobiera opłatę, której wysokość w 2005 r. wynosi 1 proc. kwoty przekazu plus 4,70 zł.

NIK o zabezpieczeniu interesów państwa w prywatyzowanych spółkach

W swym raporcie NIK krytycznie oceniła sposób i metody zabezpieczenia interesów państwa w spółkach z mniejszościowym udziałem SP.

Fundusz Strefowy. Rozliczanie wpływów podatkowych

 Rada Ministrów wydała właśnie rozporządzenie w sprawie przekazywania i rozliczania wpływów z podatku dochodowego na rachunek Funduszu Strefowego.

Rada Ochrony Pracy: egzekucje wynagrodzeń niezgodne z konstytucją

Znowelizowane przepisy kodeksu postępowania cywilnego, umożliwiające komornikom zajmowanie wynagrodzeń pracowników zadłużonych przedsiębiorstw, są niezgodne z konstytucją - twierdzi Rada Ochrony Pracy.

Mogą być problemy z rozliczeniem dochodów z papierow wartościowych.

Osoby, które w 2004 r. osiągnęły podlegające opodatkowaniu dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych, mogą mieć ogromne kłopoty z prawidłowym wypełnieniem rocznego zeznania PIT-38

UZP: Dużo uchybień w przetargach na zamówienia publiczne

Na 84 zakończonych kontroli postępowań dotyczących zamówień publicznych, tylko w 12 przetargach (14 proc.) nie stwierdzono uchybień, a w niemal jednej piątej wykazano poważne naruszenia przepisów ustawy o zamówieniach publicznych - poinformował w środę na konferencji prasowej prezes Urzędu Zamówień Publicznych (UZP) Tomasz Czajkowski.

GUS: Bezrobocie w styczniu 2005 r. wyniosło 19,5 proc.

Bezrobocie w końcu stycznia 2005 r. wyniosło 19,5 proc. - poinformował w środę Główny Urząd Statystyczny.

ZFŚS. Wyższe odpisy na 2005 r.

Znana jest już wysokość przeciętnej miesięcznej płacy w 2004 r., na podstawie której pracodawcy mogą zacząć obliczać wysokość odpisów w br. na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych (ZFŚS). W 2005 r. odpisy będą wyższe niż w ub.r.

Energetyka. Rozwiązywanie umów długoterminowych

Rząd przyjął projekt ustawy o zasadach pokrywania kosztów powstałych w przedsiębiorstwach w związku z przedterminowym rozwiązaniem umów długoterminowych sprzedaży mocy i energii elektrycznej doprowadzi do powstania w Polsce wolnego rynku energetycznego.

Egzekucje komornicze z wynagrodzeń. Zmiany w procedurze cywilnej

Rząd poparł wczoraj prezydencki projekt zmian w k.p.c. odnoszący się do skutków zajęcia przez komornika rachunku bankowego dłużnika. Z szerokiej ochrony materialnej skorzystaliby pracobiorcy, straciliby wierzyciele.

Ponad 74 tys. Polaków zarejestrowało się do pracy w W.Brytanii

Ponad 74 tys. Polaków zarejestrowało się do pracy w W.Brytanii w okresie od 1 maja do końca grudnia 2004 r. To 56 proc. wszystkich obcokrajowców, którzy w tym czasie zarejestrowali się do pracy w Anglii - podał we wtorek brytyjski resort spraw wewnętrznych (Home Office).

SOKiK. Świadczenie usług dostępu do internetu

Operator świadczący usługi dostępu do internetu nie może z góry wyłączać swojej odpowiedzialności za szkody poniesione przez abonenta.

Rozpoczął się przetarg na wolne częstotliwości GSM 1800 i UMTS

Rozpoczął się przetarg na wolne częstotliwości dla telefonii komórkowej GSM 1800 i UMTS - poinformował na wtorkowej konferencji prasowej prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty Witold Graboś.

NIK: Skarb Państwa ma niewielkie korzyści z posiadanych udziałów w spółkach

 Skarb Państwa ma niewielkie korzyści z posiadanych mniejszościowych udziałów w spółkach - wynika z raportu NIK.

GUS. Dobra koniunktura w przemyśle, gorsza w handlu

Koniunktura w przemyśle przetwórczym jest w lutym dobra, podobna do zanotowanej w styczniu, choć nieco gorsza niż przed rokiem. Poprawiły się warunki funkcjonowania większości firm usługowych. Zła jest natomiast koniunktura w budownictwie i handlu detalicznym, jest o­na jednak korzystniejsza niż w analogicznym okresie ostatnich kilku lat - wynika z badań Głównego Urzędu Statystycznego.

Rząd przyjął projekt ustawy uchylającej ustawę "kominową"

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy uchylającej tzw. ustawę "kominową", ograniczającą płace kadry kierowniczej w spółkach skarbu państwa - poinformował minister skarbu Jacek Socha po wtorkowym posiedzeniu rządu.

Do końca lutego prześlij PIT-11/8B

Ulgowy recykling do 2014 r.

Bankructwa polskich firm w 2004 r.

W ubiegłym roku splajtowało w Polsce 1025 firm, przede wszystkim spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, głównie z Mazowsza i województwa śląskiego. Najbardziej narażonymi na bankructwo branżami były handel hurtowy, produkcja i budownictwo.

Komisja Europejska: konsultacje na temat zmiany przepisów VAT

Komisja Europejska zainicjowała konsultacje mające na celu zebranie opinii na temat ewentualnych zmian przepisów VAT obowiązujących w Unii, a stosowanych, w sytuacji gdy usługi są świadczone dla prywatnych konsumentów.

Dziś i jutro egzamin ustny na doradcę

Międzynarodowy Standard Sprawozdawczości Finansowej nr 2 opublikowany

Komisja Europejska opublikowała w formie rozporządzenia Międzynarodowy Standard Sprawozdawczości Finansowej nr 2 „Płatności w formie akcji własnych”.

Prawo energetyczne. Senat wniósł poprawki

Senat wniósł poprawki do uchwalonej nowelizacji prawa energetycznego oraz prawa ochrony środowiska.

REKLAMA