| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Mało chętnych na dopłaty bezpośrednie

Mało chętnych na dopłaty bezpośrednie

Dotychczas tylko około 216 tys. wniosków o tegoroczne dopłaty bezpośrednie trafiło do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Termin ich składania upływa 15 maja. W ubiegłym roku z dopłat skorzystało 1,360 mln rolników. Na ich konta trafiło około 5,8 mld złotych.
– Jesteśmy zaniepokojeni małą liczbą złożonych wniosków. W związku z tym wprowadziliśmy wiele ułatwień. Rolnicy mogą wysyłać wnioski drogą pocztową, nie muszą pojawiać się w biurach powiatowych osobiście – powiedział Wojciech Pomajda, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).
W 2005 roku biura powiatowe ARiMR przyjmują wnioski o dopłaty bezpośrednie w terminie od 15 marca do 15 maja, z kolei płatności będą realizowane od 1 grudnia 2005 roku do 30 czerwca 2006 roku.
Wojciech Olejniczak, minister rolnictwa, podkreślił, że rolnicy w tym roku otrzymali wnioski spersonalizowane, które są łatwiejsze do wypełnienia, a poza tym mają już doświadczenie z ubiegłego roku. W takich indywidualnych wnioskach jest już wpisane wiele danych dotyczących określonych gospodarstw czy działek ewidencyjnych. Dlatego też łatwiej jest je wypełnić. W tym roku każdy rolnik otrzyma z Agencji potwierdzenie przyjęcia wniosku. W ubiegłym roku Agencja nie miała obowiązku wydania takiego dokumentu.
Ubiegłoroczne dopłaty płatności trafiły na konta 1,360 mln osób. Nadal nie zostały zrealizowane płatności dla 40 tys. rolników, którzy złożyli wniosek w ubiegłym roku. Wiadomo jednak, że spośród nich 10 tys. nie kwalifikuje się do otrzymania dopłat.
Nie wiadomo, ile wyniosą tegoroczne dopłaty. Zależy to od kursu, po jakim euro zostanie przeliczone na złote. Komisja Europejska nie podjęła jeszcze decyzji w tej sprawie.
Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

Marcin Kowalczyk


Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kadry dla Każdego

Strona poświęcona aktualnościom kadrowo-płacowym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK