REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

W piątek w większości firm i instytucji - dzień wolny

REKLAMA

W ministerstwach, urzędach centralnych i samorządowych, bankach, supermarketach i wielu firmach prywatnych, a także innych instytucjach piątek, dzień pogrzebu Jana Pawła II, został ogłoszony dniem wolnym od pracy. Pracować będą m.in. służby dyżurne miast, stacje benzynowe, szpitale. O ogłoszenie piątku dniem wolnym rząd zaapelował do przedstawicieli władz samorządowych oraz pracodawców.
W wielu instytucjach nie wiadomo jeszcze, czy pracownicy będą musieli ten dzień odpracować. Wiele firm o wstrzymaniu pracy zdecyduje dopiero w czwartek. Odwołano w piątek zajęcia i lekcje na uczelniach i w szkołach. Dzień pogrzebu Jana Pawła II będzie wolny od pracy w sądach.

Rzeczniczka Ministerstwa Sprawiedliwości Barbara Mąkosa-Stępkowska poinformowała PAP, że odbędą się jedynie rozprawy "nie cierpiące zwłoki". Piątek będzie też dniem wolnym w warszawskich prokuraturach - także apelacyjnej. Jak poinformował PAP rzecznik prokuratury okręgowej Maciej Kujawski do spraw "nie cierpiących zwłoki" wyznaczeni zostaną prokuratorzy dyżurni.

Czynne będą niektóre placówki Poczty Polskiej, w tym m.in. poczta główna. O ustanowienie tego dnia wolnym od pracy zaapelowały konfederacje pracodawców prywatnych. Wiele firm odpowiedziało na ten apel, podkreślając, że chcą umożliwić pracownikom godne oddanie ostatniego hołdu Ojcu Świętemu. Zarząd firm zrzeszonych w Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji (POHiD) zdecydował, że sklepy największych sieci handlowych w Polsce oraz ich biura będą w dniu pogrzebu Jana Pawła II nieczynne.

W piątek będą czynne stacje benzynowe. Jednocześnie w Shell Polska poinformowano PAP w środę, że wszyscy pracownicy, którzy będą chcieli wziąć udział w pogrzebie Ojca Świętego, na pewno otrzymają taką możliwość. Nieczynnych będzie część prywatnych placówek medycznych, we wszystkich będą jednak zorganizowane dyżury lekarskie lub szpitalne. W niektórych pełny zakres usług będzie świadczony od godzin popołudniowych.

Zamknięte będą banki. W piątek będzie można składać zlecenia drogą elektroniczną, wypłacać pieniądze z bankomatów oraz dokonywać transakcji w punktach akceptujących karty płatnicze - poinformował Związek Banków Polskich. Również w Narodowym Banku Polskim piątek ogłoszono dniem wolnym.

Będą jednak prowadzone rachunki bieżące banków w złotych i euro oraz przeprowadzane za ich pomocą rozrachunki międzybankowe, a także transakcje elektroniczne. Także Giełda Papierów Wartościowych będzie tego dnia zamknięta. Jak poinformowano PAP w środowym komunikacie, każdego dnia w południe od poniedziałku do dnia pogrzebu pracownicy Giełdy 3- minutową ciszą czczą pamięć Jana Pawła II.

W dniu pogrzebu Jana Pawła II, wszystkie samochody ciężarowe zostaną zatrzymane w godz. 7-17 - poinformował PAP sekretarz generalny Zrzeszenia Międzynarodowego Transportu Drogowego (ZMTD) Jan Buczek. Dodał, że polscy przedsiębiorcy transportowi ogłosili piątek Dniem Ciszy.
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

REKLAMA

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

Jak zbudować dobre „candidate experience”

Czym jest candidate experience? Na co wpływa? Jak zmierzyć candidate experience i jak zbudować dobre?

31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

REKLAMA

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

REKLAMA