REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Więcej reklam w sieci

REKLAMA

Rynek reklamy internetowej na świecie od 1997 roku wykazuje stały i bardzo dynamiczny wzrost. Szacuje się, że do roku 2000 przychody na tym rynku zwiększyły się ponadsześciokrotnie.
W Polsce, według danych Interactive Advertising Bureau (IAB), wydatki na reklamę w sieci wyniosły w ubiegłym roku 87 mln zł, co oznacza ich wzrost w stosunku do roku 2003 o 65 proc.
Światowe przychody z reklamy w internecie w 2003 roku wyniosły ponad 7,3 miliarda dolarów. W porównaniu z 2002 rokiem stanowi to 21-proc wzrost. Firmy zaczęły doceniać wartość sieci i aktywnie wykorzystywać internet do promocji sprzedaży. Jednak w roku 2000 nastąpił przełom i w jego trzecim kwartale tendencja wzrostu przychodów po raz pierwszy zmieniła kierunek. Od 2000 do 2002 roku odnotowano na świecie 25-proc. spadek wydatków na reklamę on-line. Sytuacja odwróciła się w drugiej połowie 2002 r., kiedy zanotowano wzrost przychodów z reklamy w internecie. Tendencja wzrostowa utrzymała się do 2004 roku.
W 2003 roku 96 proc. wszystkich światowych przychodów z reklamy on-line zostało wygenerowanych przez 50 wiodących przedsiębiorstw. Ponad 70 proc. tych przychodów było zasługą tylko 10 największych firm światowych.
W Polsce rynek reklamy w internecie to najszybciej rozwijający się segment branży reklamowej w kraju. W 2004 roku jego wartość w stosunku do roku 2003 wzrosła o 65 proc. i wyniosła 87 milionów złotych netto.
Liczba przedsiębiorstw aktywnie wykorzystujących sieć do promocji sprzedaży swoich produktów wzrosła w 2004 roku o 45 proc. Kluczową rolę na tym rynku reklamy odgrywają portale internetowe mające własne biura reklamy.
Na rynku funkcjonują również sieci reklamowe. Pośredniczą w procesie zakupu powierzchni reklamowej pomiędzy reklamodawcami a witrynami. Sieci reklamowe oferują powierzchnię reklamową jako miejsce w pojedynczej witrynie, w pakietach obejmujących emisję w witrynach tematycznych oraz w pakiecie sieciowym. Najsilniejszą pozycję wśród sieci działających na polskim rynku reklamy on-line posiada Ad.net.
Z kolei brokerzy poza standardowym pośrednictwem w zakupie powierzchni w internecie oferują tworzenie strategii komunikacji reklamowej, optymalizowanie prowadzonej kampanii reklamowej oraz szczegółowe analizy po zakończeniu kampanii.
Od niedawna na rynku sprzedaży reklamy internetowej działa nowy broker, Galposter online. Jego wyróżnikiem jest brak własnej powierzchni reklamowej, co zdaniem przedstawicieli Galposter gwarantuje obiektywizm planowania i zakupu kampanii w internecie. W standardowej usłudze zakupu kampanii bez dodatkowych opłat dokonuje tzw. postanalizy zawierającej nie tylko informacje, ile osób zobaczyło reklamę i przeszło na stronę reklamowaną, ale również, kto to był.
Robert Olesiński


Autopromocja

REKLAMA

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

REKLAMA

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

Jak zbudować dobre „candidate experience”

Czym jest candidate experience? Na co wpływa? Jak zmierzyć candidate experience i jak zbudować dobre?

31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

REKLAMA

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

REKLAMA