| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Urzędy przygotowane

Urzędy przygotowane

Gdy weszły w życie przepisy o wiążących interpretacjach prawa podatkowego, część przedsiębiorców odniosła się do tej nowej możliwości z dużą ostrożnością.

 Szczególnie niektórzy właściciele i osoby kierujące niedużymi firmami obawiali się kontroli na skutek złożenia wniosku.
– Obawy te nie sprawdziły się i obecnie można zaobserwować wzrost zainteresowania wiążącymi interpretacjami – podkreślają eksperci z firmy PricewaterhouseCoopers. Ich zdaniem, urzędy skarbowe – generalnie – dobrze przygotowały się do wydawania wiążących interpretacji. Świadczy o tym jakość wydanych do tej pory urzędowych postanowień dotyczących prawa podatkowego. – W trudnych sprawach wydano rzetelne postanowienia. Ich jakość jest dużo lepsza w porównaniu z informacjami dotyczącymi stosowania przepisów w poprzednim stanie prawnym – ocenia Józef Banach, radca prawny w PricewaterhouseCoopers.
Urzędy skarbowe dobrze radzą sobie również z dotrzymywaniem terminów wydawania interpretacji.
– Należy się jednak spodziewać, że w drugiej połowie roku zacznie być składanych znacznie więcej wniosków o wydanie wiążących interpretacji niż obecnie. Wtedy dopiero okaże się, jaka jest „wydolność” urzędów – uważają eksperci z PricewaterhouseCoopers. Jednocześnie radzą, aby we wniosku o wydanie postanowienia dokładnie opisać stan faktyczny. Zwiększa to znacznie szansę podatnika na otrzymanie z urzędu dobrze uzasadnionej wiążącej interpretacji.
Krzysztof Tomaszewski


Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Małopolski Instytut Studiów Podatkowych

Doradztwo podatkowe, rachunkowość, audyt, obsługa i pomoc w trakcie postępowań z organami podatkowymi, ceny transferowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »