reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

ARiMR: nabór wniosków na mikroprzedsiębiorstwa

Aktualizacja: 25.09.2011

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpocznie przyjmowanie wniosków o środki na tworzenie mikroprzedsiębiorstw i nowych miejsc pracy na wsi poza rolnictwem. Do rozdzielenia są pule 2,5 mld zł i 365 mln zł. Nabór na tworzenie mikroprzedsiębiorstw rozpocznie się dzisiaj, w poniedziałek i potrwa do piątku - 7 października - podało biuro prasowe ARiMR. »

Od 1 października e-deklaracje akcyzowe i podatku od gier

Aktualizacja: 25.09.2011

Od 1 października 2011 r. podatnicy będą mogli składać drogą elektroniczną deklaracje dotyczące podatku akcyzowego np. od piwa i deklaracje podatku od gier - informuje resort finansów. Liczba e-deklaracji zostanie rozszerzona 1 stycznia 2012 r. »

Pracodawcy chcą dalszych deregulacji

Aktualizacja: 25.09.2011

Ułatwienia podatkowe, zmniejszenie biurokracji, możliwość załatwiania spraw związanych z prowadzeniem biznesu drogą elektroniczną - m.in. takie postulaty zgłaszają przedstawiciele organizacji pracodawców, którzy w piątek spotkali się z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem. »

Stopa bezrobocia w sierpniu wyniosła 11,6 proc.

Aktualizacja: 25.09.2011

Stopa bezrobocia w sierpniu wyniosła 11,6 proc wobec 11,7 proc. w lipcu - poinformował w piątek Główny Urząd Statystyczny. Najwyższe bezrobocie utrzymywało się nadal w województwach: warmińsko-mazurskim, zachodnio-pomorskim i kujawsko-pomorskim »

W budownictwie duża konkurencja i niska rentowność

Aktualizacja: 22.09.2011

 Przedsiębiorcy budowlani potwierdzają sygnalizowane przez GUS pogorszenie koniunktury i nastrojów w budownictwie. Firmy narzekają na konkurencję na rynku oraz koszty zatrudnienia i materiałów. »

Polskie kabanosy z certyfikatem tradycyjnego produktu UE

Aktualizacja: 22.09.2011

Polskie kabanosy uzyskają za kilka tygodni unijny certyfikat Gwarantowanej Tradycyjnej Specjalności - powiedział PAP rzecznik unijnego komisarza ds. rolnictwa Roger Waite. W środę decyzję w tej sprawie podjęli eksperci państw członkowskich UE. »

We wrześniu pogorszenie koniunktury w budownictwie

Aktualizacja: 22.09.2011

We wrześniu ogólny klimat koniunktury w budownictwie kształtuje się na poziomie minus 4 wobec minus 1 w sierpniu. Poprawę koniunktury sygnalizuje 15 proc. przedsiębiorstw, a jej pogorszenie 19 proc. wobec odpowiednio 16 proc. i 17 proc. w sierpniu - podał GUS. »

GUS: koniunktura w przemyśle we wrześniu słabsza niż w sierpniu

Aktualizacja: 22.09.2011

Ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym we wrześniu oceniany jest gorzej niż przed miesiącem i przed rokiem, choć nadal pozytywnie - podał GUS w komunikacie. »

GUS: koniunktura we wrześniu w usługach oceniana pesymistycznie

Aktualizacja: 22.09.2011

W większości grup przedsiębiorstw usługowych koniunktura we wrześniu jest oceniana nieznacznie pesymistycznie - wynika z badania GUS. »

Nieprawidłowości w małych i dużych sklepach

Aktualizacja: 22.09.2011

Sprzedawcy oszukują nas na co szóstym produkcie. To gorzej niż rok temu - informuje "Życie Warszawy", powołując się na dane inspekcji handlowej. »

Polska dopiero na 53 miejscu w Raporcie Wolności Gospodarczej Świata

Aktualizacja: 20.09.2011

W tegorocznym Raporcie Wolności Gospodarczej Świata Polska zajęła 53. miejsce wśród 141 klasyfikowanych krajów, uzyskała 7,0 punktów na 10 możliwych. Wyższe miejsca od nas zajęły m.in. takie kraje jak: Gwatemala, Jamajka, Honduras i Uganda. »

Prognozowane PKB w wysokości 4,0 proc. w 2011 r.

Aktualizacja: 20.09.2011

Bank Credit Suisse (CS) podtrzymał prognozę PKB dla Polski w wysokości 4,0 proc. zarówno w 2011 r., jak i w 2012 r.  Jest to reakcja na poniedziałkowe dane GUS-u o produkcji przemysłowej sprzedanej. »

W 2011 r. więcej inwestycji zagranicznych

Aktualizacja: 20.09.2011

Tegoroczny napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ), dających miejsca pracy, może być o 10-20 proc. wyższy niż w 2010 r., co byłoby sukcesem - ocenił w rozmowie z PAP Sławomir Majman, prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. »

Samorządy średnio dbają o biznes

Aktualizacja: 20.09.2011

Trójka z plusem - taką ocenę wystawili przedsiębiorcy władzom gminnym w zakresie realizacji swobody gospodarczej - informuje "Rzeczpospolita" na podstawie badań IBnDiPP. »

Lewiatan apeluje o korzystanie z elektronicznych faktur

Aktualizacja: 19.09.2011

PKPP Lewiatan apeluje do wszystkich przedsiębiorców, by zachęcali swoich klientów i partnerów biznesowych do korzystania z elektronicznych faktur. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Aleksandra Chołub

Kancelaria Adwokacka Aleksandra Chołub

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama