| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > PiS zapowiada nowelizację ustawy o rzemiośle

PiS zapowiada nowelizację ustawy o rzemiośle

Klub PiS w ciągu kilku dni złoży projekt nowelizacji ustawy o rzemiośle, która ma uelastycznić przepisy i pomóc w rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości -  poinformował w Sejmie poseł PiS Michał Wójcik.

Nowelizacja ma m.in. wprowadzić definicję rzemiosła i wykaz zawodów rzemieślniczych.Zgodnie z projektem, mówił Wójcik, rzemieślnikiem będzie osoba wykonująca jeden z zawodów wymienionych w ustawie (ma być ich sto kilkadziesiąt) oraz będąca członkiem jednej z organizacji rzemieślniczych. W wykazie zawodów zaliczonych do rzemiosła znajdą się m.in. profesje związane z gastronomią. Umożliwi to m.in. restauratorom otrzymanie refundacji kosztów nauki czeladników - mówił poseł.Poseł dodał, że PiS dąży także do innych zmian mających polepszyć warunki pracy rzemieślników. Proponuje m.in. zmiany w prawie autorskim umożliwiające słuchanie radia np. u fryzjera, czy w sklepie bez konieczności wnoszenia opłat do Związku Artystów i Kompozytorów Scenicznych.Wójcik zapewnił, że projekt nowelizacji ustawy o rzemiośle był konsultowany ze środowiskiem rzemieślniczym i jest przez nie oczekiwany. Ustawa o rzemiośle z 1989 r. byłą wielokrotnie nowelizowana, ostatnio w 2003 r.Obecny na konferencji sekretarz klubu PiS Zbigniew Girzyński podkreślił, że mali i średni przedsiębiorcy są "kręgosłupem polskiej gospodarki". Dlatego, jak zaznaczył, PiS wnosił o stworzenie stałej sejmowej podkomisji ds. rzemiosła i usług.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Connected Life Magazine

Connected Life Magazine jest pierwszym w Polsce pismem skupiającym uwagę na zagadnieniach z zakresu rosnącego rynku Internetu Rzeczy i szeroko rozumianych usługach connected.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »