| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Na finansowanie wzrostu małej firmy

Na finansowanie wzrostu małej firmy

Polbank, znany z telewizyjnych reklam szybkich pożyczek, ma też ciekawą, przede wszystkim bardzo elastyczną, ofertę dla małych i średnich przedsiębiorstw.

W ofercie Polbanku skierowanej dla MSP są: szybki obrotowy kredyt firmowy, obrotowy kredyt finansowy, kredyt firmowy na zakup sprzętu, kredyt firmowy na zakup lub remont nieruchomości, kredyty zabezpieczone hipotecznie oraz depozytowy rachunek firmowy (DRF).

– Misją Polbanku jest wzrastać wraz z rozwojem małych firm. To nasz segment docelowy i na tej też grupie skupiamy naszą ofertę kredytową – mówi Iwona Zaleta, dyrektor Biura Małych Przedsiębiorstw Polbanku. – Co do zasady, oferta kredytowa dla przedsiębiorstw adresowana jest do małych rodzinnych „biznesów” oraz dla grupy wolnych zawodów. Podczas oceny przedsiębiorstwa stawiamy nie tylko na dane finansowe, ale przede wszystkim na to, jakie doświadczenie w danej branży ma przedsiębiorca i jak radzi sobie na danym rynku.

Podczas oceny przedsiębiorstwa stawiamy nie tylko na dane finansowe, ale przede wszystkim na to, jakie doświadczenie ma przedsiębiorca i jak radzi sobie na rynku

Obrotowy kredyt finansowy

Szybki obrotowy kredyt firmowy udzielany na dowolny cel w wysokości od 8 do 30 tys. zł i bez zabezpieczeń. Obrotowy kredyt finansowy jest udzielany na dowolny cel w wysokości do 250 tys. zł (bez zabezpieczeń) lub do 1 mln zł (z zabezpieczeniem).

Kredyt na zakup sprzętu może być przeznaczony na zakup wyposażenia związanego z prowadzoną działalnością w wysokości 250 tys. zł (bez zabezpieczeń) lub do 1 mln zł (z zabezpieczeniem) i udzielany jest nawet do 10 lat.

Z kolei kredyt firmowy na zakup lub remont nieruchomości – udzielany przedsiębiorcom, którzy chcą nabyć lub wyremontować nieruchomość przeznaczoną na prowadzenie działalności (odpowiednik kredytu hipotecznego) – udzielany jest do 20 lat.

Depozytowy Rachunek Firmowy

Rachunek ten jest przeznaczony dla tych przedsiębiorców, którzy są zainteresowani lokowaniem nawet najmniejszych nadwyżek kapitału na atrakcyjnie oprocentowanym rachunku, oferującym płynny dostęp do zgromadzonego kapitału. Cechuje go brak opłaty za prowadzenie oraz stosunkowo wysokie oprocentowanie zmienne liniowe (bez progów) – na poziomie 4,5 proc. (oprocentowanie zmienne w stosunku rocznym – stan na dzień 02.06.2006 r.) Ponadto DRF zapewnia dużą elastyczność, na którą składa się m.in. możliwość wpłacania dowolnych kwot w dogodnym dla klienta czasie oraz możliwość wypłaty z rachunku w każdej chwili bez utraty odsetek.

Rachunek ma funkcjonalność automatycznych przelewów (SWEEP). Funkcjonalność ta służy temu, by z bieżącego rachunku firmowego transferowane były nadwyżki ponad wskazane przez klienta minimalne dostępne saldo. Gdy zaś saldo rachunku bieżącego jest niższe od minimum, następuje automatyczne jego uzupełnienie środkami z rachunku depozytowego.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Leszczyńska

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »