REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Na finansowanie wzrostu małej firmy

REKLAMA

Polbank, znany z telewizyjnych reklam szybkich pożyczek, ma też ciekawą, przede wszystkim bardzo elastyczną, ofertę dla małych i średnich przedsiębiorstw.
W ofercie Polbanku skierowanej dla MSP są: szybki obrotowy kredyt firmowy, obrotowy kredyt finansowy, kredyt firmowy na zakup sprzętu, kredyt firmowy na zakup lub remont nieruchomości, kredyty zabezpieczone hipotecznie oraz depozytowy rachunek firmowy (DRF).

– Misją Polbanku jest wzrastać wraz z rozwojem małych firm. To nasz segment docelowy i na tej też grupie skupiamy naszą ofertę kredytową – mówi Iwona Zaleta, dyrektor Biura Małych Przedsiębiorstw Polbanku. – Co do zasady, oferta kredytowa dla przedsiębiorstw adresowana jest do małych rodzinnych „biznesów” oraz dla grupy wolnych zawodów. Podczas oceny przedsiębiorstwa stawiamy nie tylko na dane finansowe, ale przede wszystkim na to, jakie doświadczenie w danej branży ma przedsiębiorca i jak radzi sobie na danym rynku.

Podczas oceny przedsiębiorstwa stawiamy nie tylko na dane finansowe, ale przede wszystkim na to, jakie doświadczenie ma przedsiębiorca i jak radzi sobie na rynku

REKLAMA

Obrotowy kredyt finansowy

REKLAMA

Szybki obrotowy kredyt firmowy udzielany na dowolny cel w wysokości od 8 do 30 tys. zł i bez zabezpieczeń. Obrotowy kredyt finansowy jest udzielany na dowolny cel w wysokości do 250 tys. zł (bez zabezpieczeń) lub do 1 mln zł (z zabezpieczeniem).

Kredyt na zakup sprzętu może być przeznaczony na zakup wyposażenia związanego z prowadzoną działalnością w wysokości 250 tys. zł (bez zabezpieczeń) lub do 1 mln zł (z zabezpieczeniem) i udzielany jest nawet do 10 lat.

Z kolei kredyt firmowy na zakup lub remont nieruchomości – udzielany przedsiębiorcom, którzy chcą nabyć lub wyremontować nieruchomość przeznaczoną na prowadzenie działalności (odpowiednik kredytu hipotecznego) – udzielany jest do 20 lat.

Depozytowy Rachunek Firmowy

REKLAMA

Rachunek ten jest przeznaczony dla tych przedsiębiorców, którzy są zainteresowani lokowaniem nawet najmniejszych nadwyżek kapitału na atrakcyjnie oprocentowanym rachunku, oferującym płynny dostęp do zgromadzonego kapitału. Cechuje go brak opłaty za prowadzenie oraz stosunkowo wysokie oprocentowanie zmienne liniowe (bez progów) – na poziomie 4,5 proc. (oprocentowanie zmienne w stosunku rocznym – stan na dzień 02.06.2006 r.) Ponadto DRF zapewnia dużą elastyczność, na którą składa się m.in. możliwość wpłacania dowolnych kwot w dogodnym dla klienta czasie oraz możliwość wypłaty z rachunku w każdej chwili bez utraty odsetek.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Rachunek ma funkcjonalność automatycznych przelewów (SWEEP). Funkcjonalność ta służy temu, by z bieżącego rachunku firmowego transferowane były nadwyżki ponad wskazane przez klienta minimalne dostępne saldo. Gdy zaś saldo rachunku bieżącego jest niższe od minimum, następuje automatyczne jego uzupełnienie środkami z rachunku depozytowego.

Depozytowy Rachunek Firmowy można też prowadzić bez konieczności posiadania rachunku bieżącego w Polbanku.

O POLBANKU

Polbank EFG jest oddziałem Eurobank EFG (EFG Eurobank Ergasias SA), drugiego co do wielkości banku w Grecji z aktywami sięgającymi 45 mld euro. Eurobank EFG jest notowany na ateńskiej giełdzie papierów wartościowych. Jego wartość rynkowa wynosi około 11 mld euro. W ciągu ostatnich lat bank z sukcesem rozpoczął działalność na terenie Bułgarii, Rumunii i Serbii. W Polsce Polbank EFG rozpoczął swoją działalność w połowie lutego. Do tej pory bank otworzył już 29 oddziałów w największych miastach. W tym roku planowana jest rozbudowa sieci placówek do 50 oddziałów w całej Polsce.

Kredyty zabezpieczone hipotecznie

Od początku swojej działalności Polbank EFG proponuje małym firmom możliwość udzielania kredytów zabezpieczonych hipotecznie. Takie zabezpieczenie może mieć niemal każdy kredyt dla małej firmy. Jest to preferowane przez bank zabezpieczenie, a objęte mogą nim być zarówno kredyty obrotowe, gdzie celem kredytowania jest działalność bieżąca, jak i kredyty inwestycyjne. W Polbanku zabezpieczenie hipoteczne powoduje, że zarówno warunki cenowe, jak i wysokość kredytu są zdecydowanie korzystniejsze dla klienta, niż w wypadku innych zabezpieczeń.

Iwona Zaleta, dyrektor Biura Małych Przedsiębiorstw: – Kredyty zabezpieczone hipoteką cieszą się dużym powodzeniem przede wszystkim dlatego, że przy zabezpieczeniu hipotecznym małe firmy mogą uzyskać bardzo wysokie kwoty kredytów przy umiarkowanym oprocentowaniu. Istotne jest również to, że nasza oferta kredytów zabezpieczonych hipotecznie skierowana jest również do firm działających na rynku relatywnie niedługo – min. 12 miesięcy. Taki sposób finansowania pozwala na uzyskanie kredytu na rozwój swojej działalności doświadczonym przedsiębiorcom. Dodam, że Polbank finansuje również małe firmy rozliczające się na zasadach ryczałtu ewidencjonowanego oraz karty podatkowej.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: GP
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Moja firma
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Wakacje składkowe dla małych przedsiębiorców. Nowa wersja projektu ustawy z rocznym limitem wydatków

  Ministerstwo Rozwoju i Technologii opublikowało nową wersję projektu ustawy o tzw. wakacjach składkowych. Obniżono w nim szacunek kosztu rozwiązania dla finansów publicznych w 10 lat do 20,4 mld zł z niemal 25 mld zł.

  Model pracy w firmie: work-life balance czy work-life integration? Pracować by żyć, czy żyć, by pracować?

  Zacierają się granice między życiem prywatnym i zawodowym. Jednak dla większości pracowników życie osobiste jest ważniejsze niż zawodowe. Pracodawcy powinni wsłuchiwać się w potrzeby i oczekiwania swoich pracowników i w zależności od tego wybierać model pracy w firmie.

  Jak handel wykorzystuje nowe technologie

  Technologia to nieodłączna część funkcjonowania nowoczesnej dystrybucji towarów. Pracownicy sektora sprzedaży nie wyobrażają sobie bez niej pracy. Tak wynika z raportu Slack przygotowanego na bazie ankiety wśród dyrektorów i menadżerów z sektora handlowego. 

  Komisja Europejska wydała wstępną pozytywną ocenę pierwszego wniosku z Krajowego Planu Odbudowy

  Mamy dobrą wiadomość: jest formalna zgoda KE ws. akceptacji pierwszego wniosku z Krajowego Planu Odbudowy, jak też warunku związanego z Kartą Praw Podstawowych UE - poinformowała w czwartek minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

  REKLAMA

  Ukrainie trzeba pomagać, ale import produktów rolnych do Unii Europejskiej nie może mieć takiej formy jak obecnie

  Po wybuchu wojny doszło do załamania wymiany handlowej Ukrainy. Obecnie głównym kierunkiem ukraińskiej sprzedaży zagranicznej jest Unia Europejska. Otwarcie UE na ukraiński import produktów rolnych nie może mieć takiej formy jak obecnie. Rolnicy polscy i z innych krajów unijnych nie wytrzymają konkurencji.

  Firma źle zarządzająca ryzykiem może pożegnać się z ubezpieczeniem?

  Jedynie 44 proc. firm w Polsce ma sformalizowaną politykę zarządzania ryzykiem. Podejście do zarządzania ryzykiem w biznesie wciąż wymaga jeszcze dużo pracy. Co firmy ubezpieczają najczęściej? 

  Ponad 20 mln zł z tytułu niezapłaconych podatków. Rozbita została zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przestępczością akcyzową

  Zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przestępczością akcyzową została rozbita. Śledczy szacują straty Skarbu Państwa na ponad 20 mln zł.

  Co to jest działalność badawczo-rozwojowa? W teorii i praktyce

  Działalność badawczo-rozwojową definiuje m.in. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce – ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. oraz Podręcznik Frascati. Zgodnie z definicją działalność badawczo-rozwojowa to twórcza praca podejmowana w sposób celowy i systematyczny, mająca na celu zwiększenie zasobów wiedzy oraz tworzenie nowych zastosowań dla istniejącej wiedzy. Działalność B+R zawsze ukierunkowana jest na nowe odkrycia, oparte na oryginalnych koncepcjach lub hipotezach. Nie ma pewności co do ostatecznego wyniku, ale jest ona planowana i budżetowana, a jej celem jest osiągnięcie wyników, które mogłyby być swobodnie przenoszone lub sprzedawane na rynku. Co to oznacza w praktyce? 

  REKLAMA

  Każdy projekt finansowany z UE musi uwzględniać zasady horyzontalne. O jakie zasady chodzi?

  Polityka horyzontalna Unii Europejskiej, która powinna być uwzględniona w każdym projekcie dofinansowanym z Funduszy Europejskich, to równe szanse i niedyskryminacja, równość kobiet i mężczyzn, zrównoważony rozwój oraz zasada „nie czyń poważnych szkód”. Ponadto, beneficjenci są zobligowani do przestrzegania Karty Praw Podstawowych UE oraz spełnienia horyzontalnego warunku podstawowego w zakresie wdrażania postanowień Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych.

  Polskie bizneswoman systematycznie przejmują kierowanie firmami z branży hotelarskiej i gastronomicznej

  Już prawie co czwarta firma działająca w branży HoReCa – hotele, restauracje, catering, ma szefową a nie szefa. W firmach mających jednego właściciela ten odsetek jest nawet wyższy i wynosi 48 procent. Biznesy zarządzane przez kobiety z tej branży należą do prowadzonych najlepiej.

  REKLAMA