reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Słabe nastroje na rynkach w regionie, stracił także złoty

Słabe nastroje na rynkach w regionie, stracił także złoty

Poniedziałkowe kwotowania przyniosły dalsze osłabienie złotego, a analitycy podkreślają, że przyczyniła się do tego także niespodziewana podwyżka stóp na Węgrzech i osłabienie forinta.

Około godziny 14.45 za euro płacono 4,07 zł wobec 4,0460 zł rano i 4,0650 zł w piątek po południu. Natomiast dolara wyceniano na 3,23 zł wobec odpowiednio 3,2095 zł i 3,2190 zł.

"Na rynku dominują nadal słabe nastroje i awersja do ryzyka. Rynek rozczarowała symboliczna podwyżka stóp na Węgrzech, co przełożyło się na historycznie słabego forinta, a to z kolei pogorszyło sytuację złotego. Dodatkowo po wyborczym sukcesie populistów na Słowacji trudno znaleźć pozytywne wiadomości w regionie" - powiedział Tomasz Kurkowski, analityk w Citibanku Handlowym.

Węgierski forint osłabił się do rekordowego poziomu wobec euro po poniedziałkowej decyzji banku centralnego o podwyżce stóp procentowych o 25 pkt bazowych.

Forint osłabił się do 275,92 za euro z 273,76 w piątek po południu.

W Polsce GUS podał, że przeciętne wynagrodzenie brutto w maju 2006 roku wzrosło o 5,2 proc., a mdm spadło o 0,8 proc. Natomiast zatrudnienie wzrosło o 3,1 proc. rdr i o 0,3 proc. mdm.

Tymczasem ekonomiści szacowali, że wynagrodzenia w maju wzrosły o 4,5 proc. rdr, a w ujęciu miesięcznym spadły o 1,5 proc.

"Najnowsze dane GUS wzmocniły oczekiwania na podwyżki stóp w Polsce" - dodał Kurkowski.

Na rynku długu około 14.45 dochodowość dwuletnich obligacji ukształtowała się na poziomie 4,69 proc. wobec 4,72 proc. rano i 4,70 proc. w piątek po południu. W przypadku papierów pięcioletnich było to 5,32 proc. wobec 5,30 proc. rano i w piątek, a dziesięcioletnich 5,54 proc. wobec 5,52 proc. i 5,49 proc.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Accace Polska

Accace to zespół doświadczonych ekspertów oferujących kompleksową obsługę prawną, profesjonalne usługi doradztwa podatkowego, doradztwa transakcyjnego oraz nowoczesny outsourcing księgowości, kadr i płac.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama