| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Nie spada popyt na zarządzanie flotami

Nie spada popyt na zarządzanie flotami

Mniejsze zainteresowanie klasycznym leasingiem samochodów rekompensuje duży popyt na auta z usługą zarządzania flotą lub z pakietem serwisowym.

Pierwszy kwartał nie przyniósł zmian w pierwszej trójce firm oferujących usługi full service leasing – wynika z opublikowanego przez Instytut FlotaMONITOR raportu „Rynek Car Fleet Management w Polsce”. Z dokumentu wynika, że rynek wynajmu długoterminowego nadal rozwija się dynamicznie, a jego wartość w porównaniu z czerwcem 2005 roku zwiększyła się o ponad 50 mln złotych (obecnie wynosi ok. 840 mln zł rocznie).

Według danych instytutu, na koniec marca 2006 roku polskie firmy CFM obsługiwały flotę 60 441 pojazdów. 78 proc. aut podlegało usługom full service, a 22 proc. samemu zarządzaniu. Liderem nadal pozostaje Masterlease Polska, a jego przewaga nad konkurentami ciągle wzrasta.

Firma posiada obecnie 14,5 proc. udziału w polskim rynku FSL. Na koniec 2005 roku
Masterlease posiadał 1279 klientów. Obecnie firma może pochwalić się już 1526 klientami. 19-procentowy wzrost w portfelu klientów odbił się również na wielkości obsługiwanej floty. Na koniec kwietnia Masterlease finansował i zarządzał flotą 7045 samochodów.

– W pierwszym kwartale nasza flota powiększyła się o kolejne 528 aut obsługiwanych w usłudze full service leasing. Duży wpływ na ten sukces miał kontrakt na kilkaset pojazdów, jaki Masterlease zawarł z Polską Telefonią Cyfrową, operatorem sieci Era i Heyah. Podpisana przez nas umowa ramowa pozwala nam ciągle rozszerzać współpracę, dlatego liczymy, że do końca roku nasza flota powiększy się jeszcze bardziej – mówi Konrad Karpowicz, dyrektor departamentu handlowego Masterlease Polska.


Jan Borkowski

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kamil Kopka

Wiceprezes ds. finansowania rolnictwa i budownictwa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK