REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

PUCHAR MENEDŻERA, dla tych którzy łączą biznes z pasją sportową

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Z jednej strony rodzinna, piknikowa atmosfera, z drugiej - nieformalne spotkanie przedstawicieli świata biznesu.
Ponad 2500 osób uczestniczyło w słoneczną niedzielę 11 czerwca w elitarnej imprezie Towarzyskie Wydarzenie Lata 2006, pod honorowym patronatem ambasadora Republiki Federalnej Niemiec Jego Ekscelencji, dr Reinharda Schweppe. Liczba przybyłych gości była imponująca, zważywszy że był to pierwszy naprawdę upalny weekend tego sezonu oraz na fakt, iż wtedy właśnie odbywała się kolejna edycja Pikniku Lotniczego Góraszka. Na drogach dojazdowych do miejsca spotkania wolno posuwały się auta najlepszych marek.

W trakcie tego wielkiego pikniku wręczono nagrody w drugiej edycji konkursu Puchar Menedżera 2006, zorganizowanego przez miesięcznik manager magazin.
Honorowymi patronami nagrody byli Pani Irena Szewińska, prezes PZLA i Pan Wojciech Kostrzewa Prezes Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej.
Goście mm bawili się w podwarszawskim klubie Buksza Polo. Jedną z głównych atrakcji dnia był towarzyski turniej Superfund Polo Nations Trophy, rozegrany pomiędzy polskimi i niemieckimi zawodnikami.
Wśród licznych atrakcji były również prezentowane samochody prestiżowych marek, jak BMW, Land Rover, Mercedes, Jaguar, Audi, Porsche czy SsangYong. Niektóre z modeli można było przetestować w ekstremalnych warunkach.
Były również gry i zabawy dla najmłodszych gości pikniku.
Wśród gości rozlosowano cenne nagrody m.in. za najpiękniejszy kapelusz.

Całą imprezę prowadziła znana prezenterka Katarzyna Dowbor, a turniej polo komentował aktor Paweł Kleszcz.

Nagrody w ośmiu kategoriach sportowych zostały przyznane przez redakcję manager magazin oraz prezesów związków sportowych, w tym m.in. przez Apoloniusza Tajnera, prezesa Polskiego Związku Narciarskiego i twórcę sukcesu jednego z najpopularniejszych polskich sportowców Adama Małysza. Puchary Menedżera wręczała legenda polskiego sportu Irena Szewińska.

Puchar Menedżera jest wyrazem uznania dla menedżerów propagujących różne dziedziny sportu oraz popularyzujących zachowania sportowe, zwłaszcza zasadę fair play. Wydawca manager magazin chce w ten sposób zachęcić przedstawicieli kadry zarządzającej, by pokazywali szerszemu gremium, iż można pogodzić intensywną pracę z czynnym uprawianiem sportu. Propagowanie sportowych postaw w biznesie - zwłaszcza uczciwej konkurencji - przypomina, że olimpijskie zasady powinny obowiązywać nie tylko na bieżni, ale i w firmie oraz na giełdowym parkiecie.

NAGRODY PUCHAR MENEDŻERA W 2006 r. OTRZYMALI:

Kategoria GOLF:
Stanisław Tytz, prezes firmy PLANNJA Sp. z o.o.

Kategoria MARATON:
Jerzy Żałopa, członek zarządu firmy UNILEVER

Kategoria SPORTY MOTOROWE:
Cezary Droszcz, prezes PZM Holding

Kategoria NARCIARSTWO:
Paweł Olechnowicz, prezes GRUPY LOTOS

Kategoria STRZELNICTWO:
Krzysztof Genczelewski, dyrektor Działu Marketingu MUZA S.A.

Kategoria SQUASH:
Tomasz Krawczyński, dyrektor zarządzający firmy TELECA Sp. z o.o.

Kategoria TENIS:
Jacek Kseń, prezes BZ WBK

Kategoria ŻEGLARSTWO:
Wojciech Kot i Piotr Kot, współwłaściciele DELPHIA YACHTS.

Świat biznesu reprezentowało wielu znamienitych gości, wśród nich:

Wojciech Kostrzewa, wiceprezes ITI Holding
Krzysztof Kalicki, prezes Deutsche Bank
Sylwester Cacek, prezes Dominet Bank
Irena Eris i Henryk Orfinger, twórcy i właściciele firmy Dr. Irena Eris
Stefan Kuźmiński, dyrektor generalny SsangYong Polska
Ryszard Pieńkowski, prezes Grupy Wydawniczej Infor
Paweł Czajkowski, prezes Hewlett Packard,
Andrzej Kopeć, wiceprezes BGŻ SA,
Marek Hołdyński, członek zarządu TVP,
Iwona Kosman, członek zarządu Orange.

Gala manager magazin przyciągnęła także gwiazdy świata mediów, m.in.:

Oliviera Janiaka (dziennikarz TVN) i Karolinę Malinowską (modelka),
Andrzeja Morozowskiego (dziennikarz TVN),
Krzysztofa Szewczyka (dziennikarz muzyczny),
Pawła Olbrycha i Grażynę Olbrych (redaktor naczelna miesięcznika Glamour),
Barbarę Bursztynowicz (aktorka).

Wśród innych znanych gości znalezł się m.in. gen. Roman Polko, były dowódca GROM-u.
Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak założyć spółkę z o.o. z aktem notarialnym?

Umowa spółki z o.o. w formie aktu notarialnego jest konieczna, gdy wspólnicy zamierzają wprowadzić do umowy postanowienia, których dodanie nie jest możliwe w przypadku spółki z o.o. zakładanej przez S24. Dotyczy to m.in. sytuacji, w których wspólnicy zamierzają wnieść wkłady niepieniężne, wprowadzić obowiązek powtarzających się świadczeń niepieniężnych, zmienić zasady głosowania w spółce, uprzywilejować udziały co do głosu, czy do dywidendy.

W jaki sposób hakerzy wykorzystują e-maile do ataków? Mają swoje sposoby

Najpopularniejszą formą cyberataku jest obecnie phishing. Fałszywe wiadomości są coraz trudniejsze do wykrycia, bo cyberprzestępcy doskonale się wyspecjalizowali. Jak rozpoznać niebzepieczną wiadomość? Jak chronić swoją firmę przed cyberatakami?

Co nowego dla firm biotechnologicznych w Polsce? [WYWIAD]

Na co powinny przygotować się firmy z branży biotechnologicznej? O aktualnych problemach i wyzwaniach związanych z finansowaniem tego sektora mówi Łukasz Kościjańczuk, partner w zespole Biznes i innowacje w CRIDO, prelegent CEBioForum 2025.

Coraz trudniej rozpoznać fałszywe opinie w internecie

40 proc. Polaków napotyka w internecie na fałszywe opinie, wynika z najnowszego badania Trustmate.io. Pomimo, że UOKiK nakłada kary na firmy kupujące fałszywe opinie to proceder kwietnie. W dodatku 25 proc. badanych ma trudności z rozróżnieniem prawdziwych recenzji.

REKLAMA

To nie sztuczna inteligencja odbierze nam pracę, tylko osoby umiejące się nią posługiwać [WYWIAD]

Sztuczna inteligencja stała się jednym z największych wyścigów technologicznych XXI wieku. Polskie firmy też biorą w nim udział, ale ich zaangażowanie w dużej mierze ogranicza się do inwestycji w infrastrukturę, bez realnego przygotowania zespołów do korzystania z nowych narzędzi. To tak, jakby maratończyk zaopatrzył się w najlepsze buty, zegarek sportowy i aplikację do monitorowania wyników, ale zapomniał o samym treningu. O tym, dlaczego edukacja w zakresie AI jest potrzebna na każdym szczeblu kariery, jakie kompetencje są niezbędne, które branże radzą sobie z AI najlepiej oraz czy sztuczna inteligencja doprowadzi do redukcji miejsc pracy, opowiada Radosław Mechło, trener i Head of AI w BUZZcenter.

Lider w oczach pracowników. Dlaczego kadra zarządzająca powinna rozwijać kompetencje miękkie?

Sposób, w jaki firma buduje zespół i rozwija wiedzę oraz umiejętności swoich pracowników, to dzisiaj jeden z najważniejszych czynników decydujących o jej przewadze konkurencyjnej. Konieczna jest tu nie tylko adaptacja do szybkich zmian technologicznych i rynkowych, lecz także nieustanny rozwój kompetencji miękkich, które okazują się kluczowe dla firm i ich liderów.

Dziękuję, które liczy się podwójnie. Jak benefity mogą wspierać ludzi, firmy i planetę?

Coraz więcej firm mówi o zrównoważonym rozwoju – w Polsce aż 72% organizacji zatrudniających powyżej 1000 pracowników deklaruje działania w tym obszarze1. Jednak to nie tylko wielkie strategie kształtują kulturę organizacyjną. Często to codzienne, pozornie mało znaczące decyzje – jak wybór dostawcy benefitów czy sposób ich przekazania pracownikom – mówią najwięcej o tym, czym firma kieruje się naprawdę. To właśnie one pokazują, czy wartości organizacji wykraczają poza hasła w prezentacjach.

Windykacja należności. Na czym powinna opierać się działalność windykacyjna

Chociaż windykacja kojarzy się z negatywnie, to jest ona kluczowa w zapewnieniu stabilności finansowej przedsiębiorstw. Branża ta, często postrzegana jako pozbawiona jakichkolwiek zasad etycznych, w ciągu ostatnich lat przeszła znaczną transformację, stawiając na profesjonalizm, przejrzystość i szacunek wobec klientów.

REKLAMA

Będą duże problemy. Obowiązkowe e-fakturowanie już za kilka miesięcy, a dwie na trzy małe firmy nie mają o nim żadnej wiedzy

Krajowy System e-Faktur (KSeF) nadchodzi, a firmy wciąż nie są na niego przygotowane. Nie tylko od strony logistycznej czyli zakupu i przygotowania odpowiedniego oprogramowania, ale nawet elementarnej wiedzy czym jest KSeF – Krajowy System e-Faktur.

Make European BioTech Great Again - szanse dla biotechnologii w Europie Środkowo-Wschodniej

W obliczu zmian geopolitycznych w świecie Europa Środkowo-Wschodnia może stać się nowym centrum biotechnologicznych innowacji. Czy Polska i kraje regionu są gotowe na tę szansę? O tym będą dyskutować uczestnicy XXIII edycji CEBioForum, największego w regionie spotkania naukowców, ekspertów, przedsiębiorców i inwestorów zajmujących się biotechnologią.

REKLAMA