REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

PUCHAR MENEDŻERA, dla tych którzy łączą biznes z pasją sportową

REKLAMA

Z jednej strony rodzinna, piknikowa atmosfera, z drugiej - nieformalne spotkanie przedstawicieli świata biznesu.
Ponad 2500 osób uczestniczyło w słoneczną niedzielę 11 czerwca w elitarnej imprezie Towarzyskie Wydarzenie Lata 2006, pod honorowym patronatem ambasadora Republiki Federalnej Niemiec Jego Ekscelencji, dr Reinharda Schweppe. Liczba przybyłych gości była imponująca, zważywszy że był to pierwszy naprawdę upalny weekend tego sezonu oraz na fakt, iż wtedy właśnie odbywała się kolejna edycja Pikniku Lotniczego Góraszka. Na drogach dojazdowych do miejsca spotkania wolno posuwały się auta najlepszych marek.

W trakcie tego wielkiego pikniku wręczono nagrody w drugiej edycji konkursu Puchar Menedżera 2006, zorganizowanego przez miesięcznik manager magazin.
Honorowymi patronami nagrody byli Pani Irena Szewińska, prezes PZLA i Pan Wojciech Kostrzewa Prezes Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej.
Goście mm bawili się w podwarszawskim klubie Buksza Polo. Jedną z głównych atrakcji dnia był towarzyski turniej Superfund Polo Nations Trophy, rozegrany pomiędzy polskimi i niemieckimi zawodnikami.
Wśród licznych atrakcji były również prezentowane samochody prestiżowych marek, jak BMW, Land Rover, Mercedes, Jaguar, Audi, Porsche czy SsangYong. Niektóre z modeli można było przetestować w ekstremalnych warunkach.
Były również gry i zabawy dla najmłodszych gości pikniku.
Wśród gości rozlosowano cenne nagrody m.in. za najpiękniejszy kapelusz.

Całą imprezę prowadziła znana prezenterka Katarzyna Dowbor, a turniej polo komentował aktor Paweł Kleszcz.

Nagrody w ośmiu kategoriach sportowych zostały przyznane przez redakcję manager magazin oraz prezesów związków sportowych, w tym m.in. przez Apoloniusza Tajnera, prezesa Polskiego Związku Narciarskiego i twórcę sukcesu jednego z najpopularniejszych polskich sportowców Adama Małysza. Puchary Menedżera wręczała legenda polskiego sportu Irena Szewińska.

Puchar Menedżera jest wyrazem uznania dla menedżerów propagujących różne dziedziny sportu oraz popularyzujących zachowania sportowe, zwłaszcza zasadę fair play. Wydawca manager magazin chce w ten sposób zachęcić przedstawicieli kadry zarządzającej, by pokazywali szerszemu gremium, iż można pogodzić intensywną pracę z czynnym uprawianiem sportu. Propagowanie sportowych postaw w biznesie - zwłaszcza uczciwej konkurencji - przypomina, że olimpijskie zasady powinny obowiązywać nie tylko na bieżni, ale i w firmie oraz na giełdowym parkiecie.

NAGRODY PUCHAR MENEDŻERA W 2006 r. OTRZYMALI:

Kategoria GOLF:
Stanisław Tytz, prezes firmy PLANNJA Sp. z o.o.

Kategoria MARATON:
Jerzy Żałopa, członek zarządu firmy UNILEVER

Kategoria SPORTY MOTOROWE:
Cezary Droszcz, prezes PZM Holding

Kategoria NARCIARSTWO:
Paweł Olechnowicz, prezes GRUPY LOTOS

Kategoria STRZELNICTWO:
Krzysztof Genczelewski, dyrektor Działu Marketingu MUZA S.A.

Kategoria SQUASH:
Tomasz Krawczyński, dyrektor zarządzający firmy TELECA Sp. z o.o.

Kategoria TENIS:
Jacek Kseń, prezes BZ WBK

Kategoria ŻEGLARSTWO:
Wojciech Kot i Piotr Kot, współwłaściciele DELPHIA YACHTS.

Świat biznesu reprezentowało wielu znamienitych gości, wśród nich:

Wojciech Kostrzewa, wiceprezes ITI Holding
Krzysztof Kalicki, prezes Deutsche Bank
Sylwester Cacek, prezes Dominet Bank
Irena Eris i Henryk Orfinger, twórcy i właściciele firmy Dr. Irena Eris
Stefan Kuźmiński, dyrektor generalny SsangYong Polska
Ryszard Pieńkowski, prezes Grupy Wydawniczej Infor
Paweł Czajkowski, prezes Hewlett Packard,
Andrzej Kopeć, wiceprezes BGŻ SA,
Marek Hołdyński, członek zarządu TVP,
Iwona Kosman, członek zarządu Orange.

Gala manager magazin przyciągnęła także gwiazdy świata mediów, m.in.:

Oliviera Janiaka (dziennikarz TVN) i Karolinę Malinowską (modelka),
Andrzeja Morozowskiego (dziennikarz TVN),
Krzysztofa Szewczyka (dziennikarz muzyczny),
Pawła Olbrycha i Grażynę Olbrych (redaktor naczelna miesięcznika Glamour),
Barbarę Bursztynowicz (aktorka).

Wśród innych znanych gości znalezł się m.in. gen. Roman Polko, były dowódca GROM-u.
Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Firmy przestają mieć obawy przed inflacją i dlatego spodziewają się wzrostu sprzedaży swoich towarów i usług

Subindeks Barometru EFL dla branży produkcyjnej w czwartym kwartale tego roku wyniósł 51,1 pkt. i choć odnotował minimalny spadek w ujęciu kwartalnym (-0,3 pkt.), to jednak prezentuje się optymistycznie. Wszak odczyt przez cały 2024 rok utrzymał się powyżej progu 50 pkt., co oznacza, że firmy produkcyjne cały czas widzą perspektywy rozwoju swojego biznesu.

Czy firmy w Polsce dbają o zrównoważony rozwój

Aż 40 proc. przedstawicieli działających w Polsce organizacji narzeka na niewystarczające zainteresowanie zarządu w obszar ESG. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez LeasingTeam Group. 

Cyfrowe rozwiązania w firmie na drodze do ESG

Biznes obecnie to umiejętne łączenie efektywności operacyjnej i odpowiedzialności ekologicznej i społecznej. Chęć jednoczesnego zachowania konkurencyjności i odpowiedzialności związanej z ochroną środowiska wymaga sięgania po różne rozwiązania, np. cyfrowe. 

ESG w praktyce - jakie kroki podejmować, by zmiany były skuteczne?

Raportowanie ESG działa już w wielu branżach. W 2024 roku presja regulacyjna związana z ESG stała się kluczowym czynnikiem wpływającym na rynek nieruchomości komercyjnych. Chociaż inwestorzy traktują ESG jako wartość dodaną, a nie obciążenie, to nie brakuje wyzwań w tym kontekście. 

REKLAMA

Raport: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe

Raport Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe. Jak firmy operujące na rynku polskim podchodzą do kwestii środowiskowych, społecznych i zarządzania przedsiębiorstwem (ESG)?

Przedsiębiorców Mikołaj uszczęśliwiłby najbardziej, dając im gotówkę na podróże lub rozwój pasji. Poprawa finansów firmy już nie jest priorytetem

W co zainwestowaliby przedsiębiorcy, gdyby dostali 100 tys. zł od Mikołaja? Nieruchomości i firma są daleko. Work life balance jest na topie także u przedsiębiorców, a specyficzna biznesowa jego odmiana wskazuje na podróże i rozwijanie pasji.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r. Kto może złożyć wniosek o umorzenie składek? Jakie warunki należy spełniać, by wystąpić z wnioskiem o umorzenie składek? Co będzie podlegało umorzeniu?

Polityka klimatyczna UE. Czy Europejski Zielony Ład osłabia konkurencyjność unijnej gospodarki

Europa ma coraz mniejszy udział w światowej gospodarce. W 2010 r. gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, natomiast w 2020 r. Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. Przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej - mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik.

REKLAMA

W biznesie jest miejsce na empatię

Rozmowa z Agatą Swornowską-Kurto, socjolożką, CEO w Grupie ArteMis i autorką kampanii „Bliżej Siebie”, o tym, dlaczego zrozumienie emocji i troska o zdrowie psychiczne pracowników są dziś podstawą długoterminowego sukcesu organizacji.

Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

REKLAMA