REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Firmowy komputer, Sprzęt do firmy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Profesjonalne kamery cyfrowe – czym się charakteryzują?

Profesjonalne kamery wideo z najwyższej półki charakteryzują się ogromnymi możliwościami i niestety ogromną ceną. Jeśli jednak chcemy zacząć lub już zajmujemy się produkcją filmów, zakup takiej kamery jest niezbędną inwestycją. Na rynku można znaleźć niezliczona liczbę modeli zaprojektowanych specjalnie pod konkretne warunki kręcenia filmów. Jednak tak naprawdę niezależnie od wybranego modelu otrzymamy najwyższą jakość dostępną w kategorii cyfrowych kamer wideo. Na szczególną uwagę zasługują najwyższej jakości obiektywy oraz możliwość modyfikacji wszelkich cech filmu w trakcie kręcenia. Czego jeszcze możemy się spodziewać?

Cyfrowa lustrzanka z możliwością nagrywania wideo – alternatywa dla kamery?

Często zdarza się tak, że w firmie potrzebna jest kamera wideo na jeden raz. Kupno drogiego sprzętu wydaje się wtedy złym pomysłem. Jeśli w firmie znajduje się aparat fotograficzny, lub jeśli kupno aparatu fotograficznego byłoby lepszym pomysłem, można skorzystać z opcji nagrywania wideo w takim urządzeniu. Wbrew pozorom nie jest to tak zły pomysł, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Najnowsze lustrzanki są jak najbardziej zdolne kręcić wideo wysokiej jakości, jak również robić zdjęcia. Modele z wyższej półki posiadają olbrzymie analizatory obrazu, jak również świetne obiektywy, więc użytkownik bez problemów może kręcić doskonałe wideo w HD. Czy to się sprawdzi?

Czy półprofesjonalna kamera HD przyda się w firmie?

W niektórych firmach proste i niedrogie kamery kieszonkowe z nawiązką spełniają swoje zadanie, w innych zaś konieczny jest zakup jednej lub nawet kilku profesjonalnych kamer HD – wszystko zależy od branży i wymagań potencjalnych użytkowników. Nie jest tajemnicą, że profesjonalna kamera HD nie przyda się amatorowi, gdyż ten po prostu nie będzie w stanie wykorzystać nawet połowy z tego, co oferuje taki sprzęt. Jeśli jednak mamy spore doświadczenie w tej materii, warto zainteresować się sprzętem, który uwydatni nasze zdolności.

Tradycyjne kamery HD – wysoka jakość za rozsądną cenę

Jeśli kamera kieszonkowa jest dla nas za mała i nie spełnia podstawowych oczekiwań, urządzenie SD to dla nas relikt przeszłości. Jeśli liczy się dla nas większa ilość opcji i chcemy, żeby sprzęt był jednocześnie wygodny i w rozsądnej cenie, to tradycyjna kamera ogólnego zastosowania będzie dla nas idealnym rozwiązaniem. Sprawdźmy, jakie zalety mają kamery HD.

REKLAMA

Kamery Standard-Definition – czy stary format sprawdzi się w firmie?

Ostatnio w świecie RTV najczęściej powtarzanym skrótem jest chyba HD. Format High Definition to obecnie praktycznie standard w telewizorach, kinie domowym czy kamerach wideo. Nawet niektóre telefony oferują taką rozdzielczość wyświetlaczy. Czemu więc w ogóle rozważać zakup kamery w starym formacie SD? Podobnie jak w przypadku kamer kieszonkowych, tak samo kamery SD są przeznaczone dla tych, którzy nie szukają niesamowitych efektów lub profesjonalnych funkcji. Jeśli chcemy kupić urządzenie na długie lata, oczywiście lepiej zainwestować w urządzenie HD, jeśli jednak nie mamy funduszy, a kamera jest nam potrzebna „na wczoraj”, urządzenie SD będzie najlepszą alternatywą.

Kamera kieszonkowa – czy sprawdzi się w firmie?

Mamy XXI wiek i żyjemy w kraju z wolnym rynkiem. Daje to praktycznie nieograniczone możliwości w wyborze towarów. Obecnie bez znaczenia, czy potrzebujemy podręcznego urządzenia do nagrywania krótkich filmików dla siebie, czy może żyjemy i utrzymujemy się z nagrywania i produkowania filmów o profesjonalnej jakości, na rynku bez problemu znajdziemy kamerę odpowiednią dla siebie. Zacznijmy może od modeli, które przeznaczone są dla osób, które chcą je schować do kieszeni, a cena dopasuje się do każdego portfela. Na początek poznajmy kamery kieszonkowe

Jak wybrać właściwą kartę SD do firmowej kamery?

Jeśli zdecydowaliśmy się kupić kamerę cyfrową, której pamięć będzie oparta na kartach SD, będziemy musieli dokupić osobną przestrzeń na filmy i zapisane materiały. Co prawda do zestawu wraz z kamerą bardzo często producent dołącza zestaw startowy z kartą SD, jednak zazwyczaj jest to karta o niewielkiej pojemności. Poznajmy więc najważniejsze kryteria decydujące o wyborze odpowiedniej karty pamięci. Zacznijmy może od początku, czyli od formatów kart SD.

Jak przywrócić system z ukrytej partycji w laptopie?

Obecnie na rynku można spotkać bardzo dużą ilość notebooków wyposażonych przez producenta w system operacyjny Windows. System nazywa się preinstalowanym, gdyż wgrywany jest przez samego producenta sprzętu już na etapie produkcji. Niestety najczęściej w zestawie nie znajdziemy dołączonej tradycyjnej płyty DVD z systemem, która pozwalałaby na przeinstalowanie Windowsa, gdy ten ulegnie awarii. Jak sobie z tym poradzić?

REKLAMA

Złącza, wyjścia, wejścia – na co zwracać uwagę wybierając drukarkę?

Wiele osób wybierając drukarkę, zarówno do małego, czy dużego biura, tak samo do domu i gabinetu, nie zwraca uwagi na takie kwestie, jak rodzaje złącz, w które jest wyposażone dane urządzenie. Priorytetem jest technologia, w jakiej działa drukarka (atrament lub laser), jakość druku oraz kwestie ekonomiczne. Kierując się tymi aspektami, warto zwrócić uwagę na to, w jakie złącza, wejścia i wyjścia wyposażona jest interesująca nas drukarka. Być może początkowo zbędne złącze, przyda się w przyszłości. Poznajmy więc najpopularniejsze rodzaje złącz, wejść i wyjść w drukarce.

Co robić z firmowymi elektroodpadami

W wielu firmach, ale również w domach, przedsiębiorcy borykają się z obowiązkami dotyczącymi składowania elektrośmieci lub utylizacji przestarzałych komputerów, monitorów, skanerów. W praktyce sprzęt, który wychodzi z użycia nie trudno zauważyć na śmietniku, a warto pamiętać, że jego wyrzucanie narusza przepisy.

Notebook multimedialny, jako partner w biznesie?

Notebooki multimedialne rzadko znajdują swoje zastosowanie w biznesie. Są one dość specyficzne, a ich charakterystyka z pozoru nie pasuje do wymagań, jakie stawiają przed nimi przedsiębiorcy i biznesmeni. Jest to dość duży błąd, gdyż komputery tego typu mogą być świetną alternatywą dla komputerów stacjonarnych. Poza tym, urządzenia tego typu oferują dość dobrą mobilność, co jak wiadomo jest niezwykle ważne w biznesie. Czym charakteryzują się notebooki multimedialne?

Jak wybrać drukarkę do dużego biura?

Wiemy już, jak wybrać drukarkę do małego biura. Wiemy również, że nie należy kupować pierwszego lepszego urządzenia zwracając uwagę jedynie na jego cenę. Drukarka to wbrew pozorom bardzo złożone urządzenie. Wydajność tego sprzętu zależy od wielu czynników. Wybierając drukarkę do większego biura powinniśmy tym bardziej poświęcić temu więcej czasu i uwagi. Nawet z pozoru błahy aspekt z perspektywy czasu może mieć bardzo duże znaczenie. Czym kierować się wybierając drukarkę do dużego biura?

Jak wybrać odpowiednią mysz do biura?

Myszki biurowe najczęściej kojarzą się z najtańszymi urządzeniami przewodowymi z marketu. Można to zaobserwować najczęściej w urzędach czy innych instytucjach. Prawda jest jednak taka, że im większy komfort pracy, tym lepsza jej wydajność, a jak wiemy za pomocą myszy wykonujemy sporą część pracy przy komputerze. Zacinające się i szwankujące urządzenie z pewnością nie umili ani nie przyspieszy pracy. Dlatego też warto bliżej przyjrzeć się myszom, bez względu na to czy kupujemy kilkanaście myszek dla całej firmy, czy tylko jedną dla nas samych.

Notebooki uniwersalne – dobre do wszystkiego, czy do niczego?

Istnieją notebooki z konkretnym przeznaczeniem. Mogą to być notebooki biznesowe, notebooki multimedialne, czy urządzenia skierowane dla graczy. W przypadku takiego podziału, parametry urządzenia są dobrane pod względem przeznaczenia. Istnieją również notebooki uniwersalne, które z założenia powinny sprostać wszystkim stawianym przez użytkownika wymaganiom. Czy takie urządzenia sprawdzą się w biznesie?

Jak wybrać drukarkę do małego biura?

Drukarka to obok komputera najważniejsze urządzenie w każdy biurze czy nawet domu. Drukowanie dokumentów, umów, faktur czy nawet ulotek to chleb powszedni każdego małego biura. Oczywiście nie jest problemem wizyta w markecie i zakup najtańszego urządzenia. Problem pojawia się wtedy, gdy to urządzenie nie będzie wystarczająco wydajne, niezawodne czy ekonomiczne, o jakości wydruków nie wspominając. Dlatego też, jeśli chcemy kupić urządzenie, które sprawdzi się w wielu sytuacjach, warto poświęcić temu chwilę czasu.

Netbooki – czy sprawdzają się w biznesie?

Jeszcze jakiś czas temu na słowo „netbook” reagowaliśmy uśmiechem, gdyż wydawało nam się, że ktoś się przejęzyczył. Obecnie netbooki stanowią bardzo silną gałąź urządzeń przenośnych. Popularność ta nie jest nieuzasadniona, gdyż netbooki to ogromna wygoda i mobilność, która w niektórych przypadkach jest ważniejsza od wydajności. Ale czy niewielkie netbooki sprawdzą się w biznesie?

Na co zwracać uwagę podczas wypożyczania sprzętu do firmy?

Obecnie sprzęt komputerowy i różnego rodzaju elektronika jest praktycznie niezbędna do organizacji różnorodnych prezentacji, przyjęć, wykładów, konkursów czy promocji. Niestety jak wiadomo sprzęt komputerowy, projektory i ekrany LCD czy też plazmowe są zazwyczaj bardzo drogie, a kupno całego sprzętu wyłącznie na jedną prezentację mija się raczej z celem, głównie ze względów finansowych. Wypożyczając sprzęt komputerowy czy biurowy należy mieć na uwadze kilka aspektów.

Wypożyczanie sprzętu biurowego - co można wynająć i czy to się opłaca?

Wynająć można teoretycznie wszystko, jednak skupmy się na najważniejszych sprzętach biurowych oraz do zastosowań biznesowych. Wynajem sprzętu biurowego jest również dobrą alternatywą dla firm, które dopiero wchodzą na rynek i nie mają wystarczających środków na starcie, aby zakupić drogą drukarkę laserową, kolorowe ksero, faxy czy skanery.

W delegacje z pożyczonym sprzętem?

Czasem pracując w dużej firmie o zasięgu większym niż obręb miasta trzeba wyjeżdżać w delegacje. Bywa, że zdarzają się one raz do roku, bywa też, że są one comiesięczną lub cotygodniową normą. O ile jeszcze w przypadku częstych wyjazdów biznesowych, kupno przenośnego komputera staje się opłacalne i praktycznie wymagane, to już w przypadku rzadkich wyjazdów, kupno laptopa za kilka tysięcy tylko po to, żeby on był komputerem stacjonarnym leżącym na biurku mija się z celem.

Szkolenia, konferencje, wykłady na wypożyczonym sprzęcie komputerowym?

Czasy, gdy szkolenia przeprowadzano „na sucho” wypisując wszelkie informacje na czarnych tablicach kredą, a wszelkie zdjęcia były przekazywane z ręki do ręki po całej auli liczącej często kilkaset osób powoli zanikają. Czasy te są wypierane przez nowoczesność i co najważniejsze, płynącą z niej wygodę i funkcjonalność. Jednak jeśli w naszej firmie szkolenia czy prezentacje przeprowadzane są kilka razy w roku, kupowanie drogiego sprzętu mija się z celem.

Wypożyczanie sprzętu komputerowego zamiast kupna - czy to się opłaca?

Wypożyczenie komputera, ekrany LCD czy projektora może być dla niektórych jedyną alternatywą dla zakupu tych drogich urządzeń w sklepie. Organizując nowoczesną prezentację, wystawę czy szkolenie, sprzęt elektroniczny jest dziś niezbędny. Zamiast kupować wypożyczać? Oczywiście, że tak, gdyż koszt wypożyczenia kompletnego zestawu do prezentacji, monitorów LCD, laptopów, rzutników czy projektorów może być o wiele niższy niż kupno samego laptopa w sklepie. Dla kogoś, dla kogo posiadanie takiego sprzętu na własność nie jest konieczne, wynajem sprzętu to świetne rozwiązanie.

Jak wybrać notebooka biznesowego?

Niemal z dnia na dzień na rynku pojawiają się coraz nowsze komputery przenośne. To, co było nowoczesne miesiąc temu, dziś może być już standardem. Patrząc na komputery z zeszłego roku, porównując je do tych dzisiejszych można dojść do wniosku, że przez ten czas producenci nie próżnowali i wprowadzili do sprzedaży nowe i lepsze modele. Doczekaliśmy się kolejnych platform mobilnych, interesujących rozwiązań technologicznych i dodatków, które uprzyjemniają pracę. Czym kierować się wybierając biznesowego notebooka?

Jak wybrać firmę do utylizacji sprzętu komputerowego

Odzyskiwanie materiałów? Bezpieczeństwo danych? Przepisy ochrony środowiska? Odpowiedzialność społeczna? Powodów, dla których firma potrzebuje należytego rozwiązania utylizacji przestarzałego sprzętu komputerowego, może być wiele.

Jak funkcjonuje polski rynek call center

Polska jest w światowej czołówce outsourcingu, do którego należą m.in. usługi call center. Jesteśmy nie tylko liderem w Europie Środkowo - Wschodniej, lecz mamy także przewagę w globalnej klasyfikacji. Rynek call/contact center bez wątpienia rośnie.

Na czym polega komunikacja zintegrowana

Dobrze funkcjonująca komunikacja w przedsiębiorstwie stanowi nieodzowny warunek szybkiego i elastycznego reagowania na dynamiczne, współczesne warunki rynkowe. Wytrzymanie twardej, międzynarodowej konkurencji, oznacza dla przedsiębiorstwa szybsze docieranie do ważnych informacji, ich ocenę i przekazywanie osobom decyzyjnym.

Na czym polega leasing oprogramowania

W przypadku braku środków na zakup oprogramowania można sięgnąć po zróżnicowane źródła finansowania. Jednym z nich jest leasing.  Na czym on polega? Jak często sięgają po to rozwiązanie prowadzący działalność? Przeczytaj.

Jak skutecznie kontrolować TCO

Planujesz zakup sprzętu teleinformatycznego? Chcesz wiedzieć jak niedrogo kupić dobry sprzęt? Zapoznaj się z zasadami TCO – Total Cost of Ownership.

Czy leasing IT to tylko narzędzie płynności finansowej

Często managerowie firm postrzegają leasing IT jedynie jako narzędzie płynności. Powszechnie panuje opinia, że lepiej jest być właścicielem sprzętu niż go wydzierżawiać, nawet jeśli zakup miałby być sfinansowany kredytem bankowym.

Jak stworzyć skrót klawiszowy do zmiany planu zasilania?

Użytkownicy laptopów doskonale wiedzą, czym jest zmiana planu zasilania, gdyż każdego dnia muszą sobie z nią radzić nawet kilkukrotnie. Zazwyczaj wybieramy "Wysoka wydajność", kiedy laptop jest podłączony do zasilania, albo "Oszczędzanie energii", kiedy pracujemy na zasilaniu bateryjnym w parku lub w podróży. Zamiast klikać myszą na ikonie baterii w prawym dolnym rogu ekranu i wybierać za każdym razem odpowiedni plan, o wiele łatwiej przygotować sobie wcześniej odpowiednie skróty, które będziemy mogli uruchamiać z klawiatury.

Jak testować i wyciszyć dysk twardy?

Raz na jakiś czas warto sprawdzić kondycję twardego dysku, aby uniknąć przykrych konsekwencji nagłej awarii. Wszyscy wiemy, z czym to się wiąże: utrata ważnych dokumentów, pamiątkowych zdjęć, biblioteki filmów i muzyki kolekcjonowanej przez lata etc. Jest wiele aplikacji, które pozwalają na przeprowadzenie takich testów, a niektóre z nich oferują dodatkowo inne, przydatne funkcje. Jedną z takich aplikacji jest Victoria.

Jak chronić sprzęt firmowy przed burzą

Jak uniknąć negatywnych i kosztownych skutków uderzeń piorunów oraz braków zasilania? Dlaczego piorunochron to za mało? Przeczytaj.

Typingweb – uczymy się pisać

Szybkie, bezwzrokowe pisanie na klawiaturze to cenna umiejętność. Na rynku dostępne są lepsze i gorsze programy pomagające w jej zdobyciu, ale nie wszystkie są darmowe. Alternatywą dla nich może być serwis Typingweb – strona, która nauczy nas pisać za darmo.

Jak wybrać procesor do komputera aktywnego gracza?

Aktywni, lub nawet zawodowi gracze komputerowi to całkowicie odmienna grupa, jeśli porównać ją do graczy okazjonalnych. Zawodowi gracze zazwyczaj wyciskają siódme poty z posiadanego sprzętu i nigdy nie idą na kompromis przy ustawieniach jakości wyświetlanego obrazu. Po prostu wszystko musi być na maksymalnych ustawieniach, a animacja musi być płynna. W przypadku procesorów cena i pobór mocy ma znaczenie drugorzędne, a najważniejsza jest wydajność.

Czy instalowanie wielu programów ochronnych poprawia bezpieczeństwo komputera?

Istnieje wielu użytkowników komputerów, którzy z jakiegoś niewyjaśnionego powodu również w przypadku programów zabezpieczających stosują w praktyce powiedzenie: Im więcej tym lepiej. Oczywiście po części to prawda, że obecnie do zapewniania bezpieczeństwa komputera niezbędnych jest kilka narzędzi zabezpieczających, jednak przesadzanie z ilością takich programów może odbić się nie tylko na samym, ale i na wydajności całego systemu.

Jak wybrać procesor do stacji roboczej?

Jak wybrać procesor do komputera okazjonalnego gracza?

Oszczędzamy energię - usypiać czy hibernować?

Dzisiejsze systemy operacyjne pozwalają nam oszczędzać baterie naszych laptopów na wiele różnych sposobów, pozwalając na coraz dłuższą pracę bez ładowania. Nasz przenośny komputer potrafi jednak pobierać prąd nawet wówczas, gdy nie pracuje. W jakim stanie powinniśmy zostawiać komputer, gdy robimy sobie przerwę?

Jak wyróżnić laptopa z tłumu

Masz dość szarej obudowy swojego notebooka? Razi Cię w oczy jego przeciętność i „normalność”? A przecież Twój laptop może w przeciągu kilku minut z nijakiego kawałka plastiku stać się prawdziwym dziełem sztuki, które wyrazi Ciebie i zwróci uwagę innych.

Jak wybrać procesor do komputera multimedialnego?

Ostatnie wskazówki przed kupnem peceta

Planujesz zakup komputera? Przeczytałeś setki poradników i już wiesz, czego chcesz? Zaczekaj. Po przemyśleniu najważniejszych kwestii zostało jeszcze kilka tylko nieco mniej ważnych. Oto nad czym należy zastanowić się na chwilę przed zakupem nowego komputera.

Jak wybrać procesor do komputera typu HTPC?

Jak wybrać procesor do routera, mikro serwera lub car-pc?

Jak wykryć uszkodzenia płyt CD/DVD?

Każdy doskonale wie, że płyty CD czy DVD to bardzo delikatny nośnik, który łatwo ulega uszkodzeniom. Wystarczy chwila nieuwagi, aby płyta została zarysowana. Mimo to nie każda ryska czy zadrapanie na płycie musi skutkować brakiem dostępu do danych. W celu dokładnego sprawdzenia warto posłużyć się specjalnym programem.

Jak wybrać odpowiedni wentylator do komputera?

Jeśli komputer się przegrzewa, szczególnie w upalne letnie dni, warto pomyśleć nad wymianą wentylatora. Wentylator jest zamontowany w komputerze samodzielnie (np. wentylator obudowy wprowadzający lub wyprowadzający powietrze) lub na radiatorze (np. wentylator procesora lub zasilacza). Czym się kierować wybierając wentylator do komputera?

Jak wybrać procesor do serwera wirtualnego?

Jak wybrać procesor do komputera biurowego?

Jak działają słuchawki bezprzewodowe dla biura

Wraz z rozwojem call-center, na rynku pojawiają się nowe modele słuchawek, oferujących innowacyjne możliwości prowadzenia rozmów metoda bezprzewodową.

Jakie powinny być słuchawki dla call center

Wybór zestawów słuchawkowych do firmy powinien opierać się na analizie potrzeb zarówno pracownika, jak i pracodawcy. Komplety, które nie posiadają blokad przed przekroczeniem granicznych progów dźwięku stanowią zagrożenie dla pracownika.

Twoją księgowość może prowadzić komputer

Rozpoczynasz działalność gospodarczą w sektorze małych firm i nie planujesz zatrudniać dużo osób. W takiej sytuacji warto jest wykorzystać podręczny sprzęt na całość. Dowiedz się, co możesz zrobić za pomocą jednego komputera.

Mity o e-learningu

E-learning to nowoczesna i skuteczna metoda nauczania. Jedna jeżeli nauczanie na odległość jest taką świetną sprawą, to dlaczego nie jest on masowo wdrażany w przedsiębiorstwa i szkoły?

REKLAMA