REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ostatnie wskazówki przed kupnem peceta

Rafał Skwara

REKLAMA

REKLAMA

Planujesz zakup komputera? Przeczytałeś setki poradników i już wiesz, czego chcesz? Zaczekaj. Po przemyśleniu najważniejszych kwestii zostało jeszcze kilka tylko nieco mniej ważnych. Oto nad czym należy zastanowić się na chwilę przed zakupem nowego komputera.

Taka decyzja nie zapada szybko. Z pewnością poświęciłeś sporo czasu, rozważyłeś wszystkie za i przeciw i masz już w głowie wymarzoną konfigurację nowego peceta. Jest jeszcze kilka wskazówek, które powinieneś wziąć pod uwagę przed wyciągnięciem karty z portfela.

REKLAMA

Jaka gwarancja?

Myślałeś o tym, jak długi okres gwarancji będzie dla Ciebie wystarczający? Rok, dwa, a może pięć lat. Zwykle odpowiedź na to pytanie wydaje się oczywista i brzmi – jak najdłużej. Cóż, w takim razie zastanów się nad wykupieniem przedłużonego okresu gwarancyjnego.

Zobacz także: Kupujemy komputer PC

REKLAMA

Przedłużenie gwarancji to zwykle polisa ubezpieczeniowa zapewniająca Ci darmowe naprawy przez pewien okres czasu. Oczywiście zakres uszkodzeń, które polisa ta obejmuje jest szczegółowo opisany w regulaminie, z którym warto się zapoznać przed decyzją. Jeśli planujesz zakup naprawdę mocnego sprzętu, który będzie służył przez dobrych kilka lat, przedłużenie gwarancji może być rozsądnym ruchem, nawet jeśli istnieje możliwość, że nigdy z niego nie skorzystasz.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W Electro World możesz wykupić polisę na dostępne w ofercie sklepu artykuły. Cena zależna jest od wartości sprzętu oraz pakietu polisy. Pakiet pełny oferuje oprócz naprawy awarii z winy sprzętu także usunięcie usterek powstałych w wyniku nieszczęśliwych wypadków. Gwarancję można przedłużyć nawet do 5 lat.

Wejścia i wyjścia

Komputer to dziś często prawdziwy multimedialny kombajn. Podpinamy do niego masę urządzeń, czyniąc z niego studio fotograficzne, centrum rozrywki i miejsce pracy. Ale czy cały ten sprzęt, który mamy lub chcemy kupić da się do naszego nowego blaszaka podpiąć?

Obecność niektórych portów w komputerze wydaje się być oczywistością, lecz tak naprawdę nie zawsze nią jest. Zgoda, nie zdarzy Ci się, by nowy komputer nie miał gniazd USB. Ale czy będzie miał ich wystarczającą ilość? Sześć to minimum.

Pamiętaj, że niektóre urządzenia, jak zewnętrzne dyski twarde, potrzebują wejść eSATA lub FireWire. W Twoim nowym komputerze nie powinno zabraknąć również portów HDMI.

Rozsądne byłoby sprawdzenie domowych sprzętów pod kątem zgodności z nowym komputerem. Może się jednak okazać, że jakieś urządzenie nie da się podłączyć do peceta. Możesz wtedy zaopatrzyć się w odpowiednią przejściówkę, ale chyba ostatnią rzeczą, jakiej spodziewamy się po zakupie nowej maszyny jest konieczność późniejszego dokupowania sprzętu uzupełniającego.

Polecamy: Wybieramy komputer PC

Czy potrzebujesz go teraz?

REKLAMA

Jeśli choć trochę orientujesz się w rynku elektroniki, z pewnością masz świadomość faktu, że sprzęt, za który dziś zapłacisz fortunę, jutro może być wart tyle, co paczka zapałek. Jeśli wiesz, że mocniejszy komputer nie będzie Ci w przyszłości potrzebny i jesteś skłonny chwilę zaczekać – oszczędzisz trochę pieniędzy.

Ceny wkrótce spadną, to pewne. Lecz z drugiej strony nie czekaj, aż Twój wymarzony pecet będzie wart 20 procent dzisiejszej ceny, bo wtedy do niczego już Ci się nie przyda. Rada na koniec jest następująca: wybierz to, czego potrzebujesz i ustal rozsądną kwotę, jaką jesteś skłonny za to zapłacić. Z takimi wiadomościami idź do sklepu i spełnij swoje marzenie o nowej wspaniałej maszynie.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Rozwój sztucznej inteligencji jak rewolucja przemysłowa? Firmy gotowe na zmiany

    Do 2030 r. będzie dziesiątki milionów nowych miejsc pracy dzięki SI - tak wynika z raportu McKinsey. Światowe Forum Ekonomiczne akcentuje jednak, że wiele stanowisk ulegnie likwidacji. O tym, że firmy muszą dostosować się do nowej rzeczywistości, wiadomo, pytanie brzmi - jak szybko? 

    Kalendarz marketingowy – czym jest i jak może pomóc w działalności małej firmy?

    Co to jest kalendarz marketingowy? Jak można wykorzystać to narzędzie do marketingu internetowego małych i średnich firm?

    Polska największym producentem jabłek w UE. Jabłek jemy jednak mało

    Polska jest największym producentem jabłek w Unii Europejskiej oraz 4. ich producentem na świecie. Mimo, że w naszym kraju tych owoców jest pod dostatkiem, a jabłko jest promowane jako owoc narodowy, jego spożycie nie rośnie. W gospodarstwach domowych zjada się rocznie ok. 11-12 kg jabłek na osobę.

    Hipermarkety tańsze niż dyskonty? Gdzie bardziej opłaca się robić zakupy?

    W sklepach ceny wciąż rosną, ale w niektórych trochę wolniej. Gdzie teraz opłaca się robić zakupy? Co lepiej kupić w dyskoncie a co w supermarkecie? Czy w najbliższym czasie można spodziewać się, że we wszystkich sklepach wzrost rdr. będzie jednocyfrowy? 

    REKLAMA

    Pożary paneli fotowoltaicznych. Jak zminimalizować ryzyko?

    Jak każdy inny rodzaj instalacji, fotowoltaika jest narażona na usterki i awarie: przegrzanie, uszkodzenia, przepięcia, a w skrajnych przypadkach nawet na pożary. Chociaż do zaprószenia ognia dochodzi bardzo rzadko, zawsze trzeba pamiętać o środkach ostrożności. Jak zminimalizować ryzyko awarii?

    Ze sztuczną inteligencją logistyka nie będzie już taka sama

    Sztuczna inteligencja w logistyce to przyszłość. W łańcuch dostaw z użyciem AI chce zainwestować już ponad 60% firm. Co może ułatwić ta technologia? 

    Nowy trend - zmiana okularów co sezon?

    Okulary jako element stylizacji i w dodatku regularnie wymieniany zgodnie z trendami już nikogo nie dziwi. Przychody na rynku okularów są coraz wyższe i będą się jeszcze zwiększać. Nie tylko ze względu na starzejące się społeczeństwo. 

    Bezpieczeństwo w leśnictwie. Apel przedsiębiorców o interwencję państwa

    W obliczu rosnącej liczby tragicznych wypadków w leśnictwie, przedsiębiorcy leśni wzywają do pilnej reakcji ze strony państwa. Postulują o zwiększenie nadzoru nad Lasami Państwowymi, odpolitycznienie kadr oraz opracowanie strategii dla sektora leśno-drzewnego. Ale czy ich głos zostanie wysłuchany?

    REKLAMA

    Pieniądze dla rolników uprawiających kukurydzę. Do 80 proc. kwoty wynikającej z niezapłaconych faktur lub rachunków. Do kiedy wnioski?

    Do 6 października 2023 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o pomoc finansową dla producenta rolnego, który w 2022 r. lub 2023 r. co najmniej raz nie otrzymał zapłaty za sprzedaną kukurydzę - poinformowała Agencja.

    Czy Technologia Internetu Rzeczy zrewolucjonizuje sektor farmaceutyczny?

    Łańcuch dostaw w sektorze farmaceutycznym to duże wyzwanie - bezpieczeństwo i jakość produktu jest obwarowana licznymi uregulowaniami i przepisami. Systemy i urządzenia oparte o technologię Internetu Rzeczy – IoT (z ang. Internet of Things) wydają się logicznym rozwiązaniem. 

    REKLAMA