REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Ostatnie wskazówki przed kupnem peceta

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Rafał Skwara
komputer
komputer

REKLAMA

REKLAMA

Planujesz zakup komputera? Przeczytałeś setki poradników i już wiesz, czego chcesz? Zaczekaj. Po przemyśleniu najważniejszych kwestii zostało jeszcze kilka tylko nieco mniej ważnych. Oto nad czym należy zastanowić się na chwilę przed zakupem nowego komputera.

Taka decyzja nie zapada szybko. Z pewnością poświęciłeś sporo czasu, rozważyłeś wszystkie za i przeciw i masz już w głowie wymarzoną konfigurację nowego peceta. Jest jeszcze kilka wskazówek, które powinieneś wziąć pod uwagę przed wyciągnięciem karty z portfela.

REKLAMA

Jaka gwarancja?

Myślałeś o tym, jak długi okres gwarancji będzie dla Ciebie wystarczający? Rok, dwa, a może pięć lat. Zwykle odpowiedź na to pytanie wydaje się oczywista i brzmi – jak najdłużej. Cóż, w takim razie zastanów się nad wykupieniem przedłużonego okresu gwarancyjnego.

Zobacz także: Kupujemy komputer PC

REKLAMA

Przedłużenie gwarancji to zwykle polisa ubezpieczeniowa zapewniająca Ci darmowe naprawy przez pewien okres czasu. Oczywiście zakres uszkodzeń, które polisa ta obejmuje jest szczegółowo opisany w regulaminie, z którym warto się zapoznać przed decyzją. Jeśli planujesz zakup naprawdę mocnego sprzętu, który będzie służył przez dobrych kilka lat, przedłużenie gwarancji może być rozsądnym ruchem, nawet jeśli istnieje możliwość, że nigdy z niego nie skorzystasz.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W Electro World możesz wykupić polisę na dostępne w ofercie sklepu artykuły. Cena zależna jest od wartości sprzętu oraz pakietu polisy. Pakiet pełny oferuje oprócz naprawy awarii z winy sprzętu także usunięcie usterek powstałych w wyniku nieszczęśliwych wypadków. Gwarancję można przedłużyć nawet do 5 lat.

Wejścia i wyjścia

Komputer to dziś często prawdziwy multimedialny kombajn. Podpinamy do niego masę urządzeń, czyniąc z niego studio fotograficzne, centrum rozrywki i miejsce pracy. Ale czy cały ten sprzęt, który mamy lub chcemy kupić da się do naszego nowego blaszaka podpiąć?

Obecność niektórych portów w komputerze wydaje się być oczywistością, lecz tak naprawdę nie zawsze nią jest. Zgoda, nie zdarzy Ci się, by nowy komputer nie miał gniazd USB. Ale czy będzie miał ich wystarczającą ilość? Sześć to minimum.

Pamiętaj, że niektóre urządzenia, jak zewnętrzne dyski twarde, potrzebują wejść eSATA lub FireWire. W Twoim nowym komputerze nie powinno zabraknąć również portów HDMI.

Rozsądne byłoby sprawdzenie domowych sprzętów pod kątem zgodności z nowym komputerem. Może się jednak okazać, że jakieś urządzenie nie da się podłączyć do peceta. Możesz wtedy zaopatrzyć się w odpowiednią przejściówkę, ale chyba ostatnią rzeczą, jakiej spodziewamy się po zakupie nowej maszyny jest konieczność późniejszego dokupowania sprzętu uzupełniającego.

Polecamy: Wybieramy komputer PC

Czy potrzebujesz go teraz?

REKLAMA

Jeśli choć trochę orientujesz się w rynku elektroniki, z pewnością masz świadomość faktu, że sprzęt, za który dziś zapłacisz fortunę, jutro może być wart tyle, co paczka zapałek. Jeśli wiesz, że mocniejszy komputer nie będzie Ci w przyszłości potrzebny i jesteś skłonny chwilę zaczekać – oszczędzisz trochę pieniędzy.

Ceny wkrótce spadną, to pewne. Lecz z drugiej strony nie czekaj, aż Twój wymarzony pecet będzie wart 20 procent dzisiejszej ceny, bo wtedy do niczego już Ci się nie przyda. Rada na koniec jest następująca: wybierz to, czego potrzebujesz i ustal rozsądną kwotę, jaką jesteś skłonny za to zapłacić. Z takimi wiadomościami idź do sklepu i spełnij swoje marzenie o nowej wspaniałej maszynie.

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Będą duże problemy. Obowiązkowe e-fakturowanie już za kilka miesięcy, a dwie na trzy małe firmy nie mają o nim żadnej wiedzy

Krajowy System e-Faktur (KSeF) nadchodzi, a firmy wciąż nie są na niego przygotowane. Nie tylko od strony logistycznej czyli zakupu i przygotowania odpowiedniego oprogramowania, ale nawet elementarnej wiedzy czym jest KSeF – Krajowy System e-Faktur.

Make European BioTech Great Again - szanse dla biotechnologii w Europie Środkowo-Wschodniej

W obliczu zmian geopolitycznych w świecie Europa Środkowo-Wschodnia może stać się nowym centrum biotechnologicznych innowacji. Czy Polska i kraje regionu są gotowe na tę szansę? O tym będą dyskutować uczestnicy XXIII edycji CEBioForum, największego w regionie spotkania naukowców, ekspertów, przedsiębiorców i inwestorów zajmujących się biotechnologią.

Jak ustanowić zarząd sukcesyjny za życia przedsiębiorcy? Procedura krok po kroku

Najlepszym scenariuszem jest zaplanowanie sukcesji zawczasu, za życia właściciela firmy. Ustanowienie zarządu sukcesyjnego sprowadza się do formalnego powołania zarządcy sukcesyjnego i zgłoszenia tego faktu do CEIDG.

Obowiązek sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju w Polsce: wyzwania i możliwości dla firm

Obowiązek sporządzania sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju dotyczy dużych podmiotów oraz notowanych małych i średnich przedsiębiorstw. Firmy muszą działać w duchu zrównoważonego rozwoju. Jakie zmiany w pakiecie Omnibus mogą wejść w życie?

REKLAMA

Nowa funkcja Google: AI Overviews. Czy zagrozi polskim firmom i wywoła spadki ruchu na stronach internetowych?

Po latach dominacji na rynku wyszukiwarek Google odczuwa coraz większą presję ze strony takich rozwiązań, jak ChatGPT czy Perplexity. Dzięki SI internauci zyskali nowe możliwości pozyskiwania informacji, lecz gigant z Mountain View nie odda pola bez walki. AI Overviews – funkcja, która właśnie trafiła do Polski – to jego kolejna próba utrzymania cyfrowego monopolu. Dla firm pozyskujących klientów dzięki widoczności w internecie, jest ona powodem do niepokoju. Czy AI zacznie przejmować ruch, który dotąd trafiał na ich strony? Ekspert uspokaja – na razie rewolucji nie będzie.

Coraz więcej postępowań restrukturyzacyjnych. Ostatnia szansa przed upadłością

Branża handlowa nie ma się najlepiej. Ale przed falą upadłości ratuje ją restrukturyzacja. Przez dwa pierwsze miesiące 2025 r. w porównaniu do roku ubiegłego, odnotowano już 40% wzrost postępowań restrukturyzacyjnych w sektorze spożywczym i 50% wzrost upadłości w handlu odzieżą i obuwiem.

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji, ale nie hurtowo

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji i pozytywnie oceniają większość zmian zaprezentowanych przez Rafała Brzoskę. Deregulacja to tlen dla polskiej gospodarki, ale nie można jej przeprowadzić hurtowo.

Ekspansja zagraniczna w handlu detalicznym, a zmieniające się przepisy. Jak przygotować systemy IT, by uniknąć kosztownych błędów?

Według danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego (Tygodnik Gospodarczy PIE nr 34/2024) co trzecia firma działająca w branży handlowej prowadzi swoją działalność poza granicami naszego kraju. Większość organizacji docenia możliwości, które dają międzynarodowe rynki. Potwierdzają to badania EY (Wyzwania polskich firm w ekspansji zagranicznej), zgodnie z którymi aż 86% polskich podmiotów planuje dalszą ekspansję zagraniczną. Przygotowanie do wejścia na nowe rynki obejmuje przede wszystkim kwestie związane ze szkoleniami (47% odpowiedzi), zakupem sprzętu (45%) oraz infrastrukturą IT (43%). W przypadku branży retail dużą rolę odgrywa integracja systemów fiskalnych z lokalnymi regulacjami prawnymi. O tym, jak firmy mogą rozwijać międzynarodowy handel detaliczny bez obaw oraz o kompatybilności rozwiązań informatycznych, opowiadają eksperci INEOGroup.

REKLAMA

Leasing w podatkach i optymalizacja wykupu - praktyczne informacje

Leasing od lat jest jedną z najpopularniejszych form finansowania środków trwałych w biznesie. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z tej opcji, ponieważ pozwala ona na rozłożenie kosztów w czasie, a także oferuje korzyści podatkowe. Warto jednak pamiętać, że zarówno leasing operacyjny, jak i finansowy podlegają różnym regulacjom podatkowym, które mogą mieć istotne znaczenie dla rozliczeń firmy. Dodatkowo, wykup przedmiotu leasingu niesie ze sobą określone skutki podatkowe, które warto dobrze zaplanować.

Nie czekaj na cyberatak. Jakie kroki podjąć, aby być przygotowanym?

Czy w dzisiejszych czasach każda organizacja jest zagrożona cyberatakiem? Jak się chronić? Na co zwracać uwagę? Na pytania odpowiadają: Paweł Kulpa i Robert Ługowski - Cybersecurity Architect, Safesqr.

REKLAMA