REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Ostatnie wskazówki przed kupnem peceta

Rafał Skwara
komputer
komputer

REKLAMA

REKLAMA

Planujesz zakup komputera? Przeczytałeś setki poradników i już wiesz, czego chcesz? Zaczekaj. Po przemyśleniu najważniejszych kwestii zostało jeszcze kilka tylko nieco mniej ważnych. Oto nad czym należy zastanowić się na chwilę przed zakupem nowego komputera.

Taka decyzja nie zapada szybko. Z pewnością poświęciłeś sporo czasu, rozważyłeś wszystkie za i przeciw i masz już w głowie wymarzoną konfigurację nowego peceta. Jest jeszcze kilka wskazówek, które powinieneś wziąć pod uwagę przed wyciągnięciem karty z portfela.

REKLAMA

Jaka gwarancja?

Myślałeś o tym, jak długi okres gwarancji będzie dla Ciebie wystarczający? Rok, dwa, a może pięć lat. Zwykle odpowiedź na to pytanie wydaje się oczywista i brzmi – jak najdłużej. Cóż, w takim razie zastanów się nad wykupieniem przedłużonego okresu gwarancyjnego.

Zobacz także: Kupujemy komputer PC

REKLAMA

Przedłużenie gwarancji to zwykle polisa ubezpieczeniowa zapewniająca Ci darmowe naprawy przez pewien okres czasu. Oczywiście zakres uszkodzeń, które polisa ta obejmuje jest szczegółowo opisany w regulaminie, z którym warto się zapoznać przed decyzją. Jeśli planujesz zakup naprawdę mocnego sprzętu, który będzie służył przez dobrych kilka lat, przedłużenie gwarancji może być rozsądnym ruchem, nawet jeśli istnieje możliwość, że nigdy z niego nie skorzystasz.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W Electro World możesz wykupić polisę na dostępne w ofercie sklepu artykuły. Cena zależna jest od wartości sprzętu oraz pakietu polisy. Pakiet pełny oferuje oprócz naprawy awarii z winy sprzętu także usunięcie usterek powstałych w wyniku nieszczęśliwych wypadków. Gwarancję można przedłużyć nawet do 5 lat.

Wejścia i wyjścia

Komputer to dziś często prawdziwy multimedialny kombajn. Podpinamy do niego masę urządzeń, czyniąc z niego studio fotograficzne, centrum rozrywki i miejsce pracy. Ale czy cały ten sprzęt, który mamy lub chcemy kupić da się do naszego nowego blaszaka podpiąć?

Obecność niektórych portów w komputerze wydaje się być oczywistością, lecz tak naprawdę nie zawsze nią jest. Zgoda, nie zdarzy Ci się, by nowy komputer nie miał gniazd USB. Ale czy będzie miał ich wystarczającą ilość? Sześć to minimum.

Pamiętaj, że niektóre urządzenia, jak zewnętrzne dyski twarde, potrzebują wejść eSATA lub FireWire. W Twoim nowym komputerze nie powinno zabraknąć również portów HDMI.

Rozsądne byłoby sprawdzenie domowych sprzętów pod kątem zgodności z nowym komputerem. Może się jednak okazać, że jakieś urządzenie nie da się podłączyć do peceta. Możesz wtedy zaopatrzyć się w odpowiednią przejściówkę, ale chyba ostatnią rzeczą, jakiej spodziewamy się po zakupie nowej maszyny jest konieczność późniejszego dokupowania sprzętu uzupełniającego.

Polecamy: Wybieramy komputer PC

Czy potrzebujesz go teraz?

REKLAMA

Jeśli choć trochę orientujesz się w rynku elektroniki, z pewnością masz świadomość faktu, że sprzęt, za który dziś zapłacisz fortunę, jutro może być wart tyle, co paczka zapałek. Jeśli wiesz, że mocniejszy komputer nie będzie Ci w przyszłości potrzebny i jesteś skłonny chwilę zaczekać – oszczędzisz trochę pieniędzy.

Ceny wkrótce spadną, to pewne. Lecz z drugiej strony nie czekaj, aż Twój wymarzony pecet będzie wart 20 procent dzisiejszej ceny, bo wtedy do niczego już Ci się nie przyda. Rada na koniec jest następująca: wybierz to, czego potrzebujesz i ustal rozsądną kwotę, jaką jesteś skłonny za to zapłacić. Z takimi wiadomościami idź do sklepu i spełnij swoje marzenie o nowej wspaniałej maszynie.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA