REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak wybrać procesor do komputera biurowego?

Kamil Rogala

REKLAMA

REKLAMA

Komputer biurowy, z pozoru bardzo niepozorna maszyna, a tak na prawdę można znaleźć ją wszędzie. Kasjerka, sekretarka, księgowa czy aptekarka, to tylko kilka przykładów osób, które używają takich komputerów. W średniej firmie można znaleźć nawet do kilkudziesięciu takich komputerów, nie mówiąc już o dużych urzędach czy korporacjach. Czym się kierować wybierając procesor do takiego komputera?

Wybieramy procesor do komputer biurowego

REKLAMA

REKLAMA

Głównym kryterium wyboru procesora do zastosowań biurowych jest cena. Nie ma co się oszukiwać, komputer biurowy nie musi być mocny, dlatego też warto wybrać w miarę tani procesor. Obecnie dostępne nowe procesory są na tyle wydajne, że w zasadzie możemy wybrać dowolny model z najniższej półki, a ten i tak sprawdzi się w takim zastosowaniu. Jeśli już staniemy przed wyborem, warto wziąć pod uwagę procesor dwurdzeniowy. Z pozoru nie jest on potrzebny w biurze, ale z drugiej strony jeden rdzeń może zająć się obsługą systemu operacyjnego oraz zasobożernego firmowego antywirusa, drugi z kolei bez większych problemów opanuje wszystkie włączone aplikacje biurowe.

Warto pamiętać, że zazwyczaj firmowe nakłady finansowe na utrzymanie takich komputerów są minimalne. Komputer biurowy z raz zainstalowanym systemem często pracuje przez kilka dobrych lat, dlatego też warto zastanowić się nad wydajnością procesora. Czasem lepiej wybrać procesor z nieco większą mocą, niż potem inwestować w modernizacje.

Zobacz również: Internet - Samouczek

Jeśli dysponujemy większą ilością gotówki, warto zainteresować się poborem mocy. Jest to szczególnie ważne, jeśli w firmie pracuje wiele takich maszyn. Z pozoru może to się wydać nieistotne, ale jeśli w firmie pracuje niemal non stop kilkanaście takich maszyn, w stosunku rocznym oszczędność na rachunku za energię elektryczną może sięgać nawet kilkuset złotych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Podsumowując, wybieramy procesor dwurdzeniowy w cenie do około 200 złotych. Na chwilę obecną za tą cenę możemy dostać procesor Intel Celeron Dual-Core E3300 2.50 GHz z boksowym chłodzeniem. Możemy również zdecydować się na procesor AMD Athlon 64 X2 5000+. Oczywiście wybór zależy od posiadanej płyty głównej.

Zobacz również: Komputer-Foto - Podstawowe narzędzia

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r. Kto może złożyć wniosek o umorzenie składek? Jakie warunki należy spełniać, by wystąpić z wnioskiem o umorzenie składek? Co będzie podlegało umorzeniu?

Polityka klimatyczna UE. Czy Europejski Zielony Ład osłabia konkurencyjność unijnej gospodarki

Europa ma coraz mniejszy udział w światowej gospodarce. W 2010 r. gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, natomiast w 2020 r. Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. Przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej - mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik.

W biznesie jest miejsce na empatię

Rozmowa z Agatą Swornowską-Kurto, socjolożką, CEO w Grupie ArteMis i autorką kampanii „Bliżej Siebie”, o tym, dlaczego zrozumienie emocji i troska o zdrowie psychiczne pracowników są dziś podstawą długoterminowego sukcesu organizacji.

Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

REKLAMA

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

REKLAMA

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

Taryfa C11. Szaleńcze ceny prądu w Polsce: 1199 zł/MWh, 2099 zł/MWh, 2314 zł/MWh, 3114 zł/MWh

To stawki dla biznesu. Małe i średnie firmy (MŚP nie będzie w 2025 r. objęty zamrożeniem cen prądu. 

REKLAMA