reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Sprzęt biurowy i sieci > Jak wybrać firmę do utylizacji sprzętu komputerowego

Jak wybrać firmę do utylizacji sprzętu komputerowego

Odzyskiwanie materiałów? Bezpieczeństwo danych? Przepisy ochrony środowiska? Odpowiedzialność społeczna? Powodów, dla których firma potrzebuje należytego rozwiązania utylizacji przestarzałego sprzętu komputerowego, może być wiele.

Na rynku istnieją doświadczone firmy, specjalizujące się w odzyskiwaniu materiałów komputerowych, którym warto powierzyć działaniach remarketingu i utylizacji sprzętu komputerowego. Ich wiodąca pozycja na rynku europejskim to gwarancja maksymalnego zwrotu kapitału, jak i najmniejszego ryzyka oraz zgodności ze wszelkimi zasadami i przepisami.

Jednak w dzisiejszych czasach należy bezwzględnie dbać o bezpieczeństwo danych. Szereg skandali związanych z wyciekiem danych stanowi dowód powagi tego problemu. W procesach odzyskiwania materiałów i remarketingu, najwięcej uwagi poświęca się często samej czynności usuwania danych. Firmy dokładnie omawiają metody nadpisywania, certyfikacji procesów oraz zapewnienia bezpieczeństwa magazynów. I dlatego warto przyjrzeć się bliżej firmom oferującym tego typu usługi i zwrócić szczególną uwagę na ich ofertę. 

Ostatnio pisałam o regulacjach prawnych teraz kilka porad na co należy zwrócić uwagę przy wyborze firmy świadczącej usługi utylizacji sprzętu teleinformatycznego. Zacznijmy od sprawdzenia czy oferta firmy jest elastyczna i zgodna z charakterem prowadzonej przez nas działalności i czy rozwiązania wdrażania sprzętu są zintegrowane z jego wycofywaniem. 

Polecamy: serwis Leasing

Wybierzmy firmę, która oferuje rozwiązania polegające na wycofywaniu sprzętu dokładnie na czas, pozwalające uniknąć niepotrzebnego okresu magazynowania sprzętu co zmniejsza ryzyko nieupoważnionego dostępu do danych. Zwróćmy uwagę na profesjonalizm konsultantów, czy nas słuchają, potrafią doradzić i oferują rozwiązania dostosowane do naszych potrzeb. Jeśli obawiamy się o nasze dane i chcemy być absolutnie pewnym, że są bezpieczne, zażądajmy demontażu w siedzibie firmy. Jeśli jednak powierzymy wybranej firmie cały sprzęt to upewnijmy się, że transport jest bezpieczny.

Dowiedzmy się dokładnie gdzie następuje niszczenie danych, jaką metodą, czy zachowana jest anonimowość i bezpieczeństwo, czy otrzymujemy dokument potwierdzający wyczyszczenie dysków. Jest to ważne szczególnie w przypadku kiedy wybrana przez nas firmy świadczy także usługi sprzedaży poleasingowej.

Zwróćmy także uwagę czy jest możliwość monitorowania całego procesu, czy raportowanie jest szczegółowe i transparentne. Warto jest więc powierzyć swój sprzęt firmie, która ma wieloletnie doświadczenie na rynku i specjalizuje się w tej dziedzinie. 

Polecamy: Jak założyć firmę

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama