| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Sprzęt biurowy i sieci > Na co zwracać uwagę podczas wypożyczania sprzętu do firmy?

Na co zwracać uwagę podczas wypożyczania sprzętu do firmy?

Obecnie sprzęt komputerowy i różnego rodzaju elektronika jest praktycznie niezbędna do organizacji różnorodnych prezentacji, przyjęć, wykładów, konkursów czy promocji. Niestety jak wiadomo sprzęt komputerowy, projektory i ekrany LCD czy też plazmowe są zazwyczaj bardzo drogie, a kupno całego sprzętu wyłącznie na jedną prezentację mija się raczej z celem, głównie ze względów finansowych. Wypożyczając sprzęt komputerowy czy biurowy należy mieć na uwadze kilka aspektów.

Wypożyczając sprzęt należy zwrócić szczególną uwagę przy odbiorze na to, co dostajemy w komplecie i w jakim stanie jest dane urządzenie. Jest to bardzo ważne, gdyż jeśli przyjmiemy sprzęt uszkodzony lub porysowany, a stan ten nie będzie wpisany do protokołu odbioru, przy zwrocie sprzętu możemy być obarczeni karą umowną za uszkodzenie sprzętu. Jeśli wynajmujemy urządzenie korzystające z materiałów eksploatacyjnych, takie jak drukarka czy kserokopiarka, na umowie powinny być wyszczególnione elementy dodatkowe takie jak tusze, papier do druku etc. Musimy pamiętać, że używany sprzęt nie jest nasz i zniszczenie go będzie się wiązało ze zwrotem równowartości wypożyczonego sprzętu, a w przypadku wynajmu ekranów plazmowych czy projektora multimedialnego koszt ten będzie bardzo wysoki.

Zobacz również: Google pomaga tworzyć strony internetowe

Wynajem komputerów, laptopów, projektorów multimedialnych czy ekranów plazmowych może być świetną alternatywą dla tych, którym kupno tych sprzętów zrujnowałoby budżet, a ich przydatność będzie tylko jednorazowa. Okazji do użycia takiego sprzętu może być niewiele, a koszta związane z magazynowaniem i amortyzacją starzenia się tego typu urządzeń ogromne. Po co wydawać tysiące złotych na sprzęt, którego nie będziemy używać, skoro można go wypożyczyć za znacznie niższe pieniądze? 

Zobacz również: Jak przeprowadzać ankiety marketingowe?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Koronczok

Sprzedaż Internetowa24

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »