REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Ceny, Działalność gospodarcza

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy można zaciągając kredyt konsumencki i skredytować prowizję?

Nowe zasady udzielania kredytów konsumenckich wywołały wiele kontrowersji. Między innymi obawiano się zapisu, który znosił ograniczenie prowizji od kredytu konsumenckiego do 5 proc. Ponadto spłacając przed czasem kredyty konsumenckie o stałym oprocentowaniu, narażamy się na zapłacenie bankowi dodatkowej prowizji.

Zakład pogrzebowy – pomysł na biznes

Decydując się na założenie zakładu pogrzebowego nie musisz ubiegać się o pozwolenie, zezwolenie lub koncesję. Ustawodawca pozostawił przedsiębiorcom swobodę w zakresie podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na świadczeniu usług pogrzebowych.

Przedsiębiorca składa oświadczenie zamiast zaświadczenia

Po zmianach wprowadzonych przez ustawę deregulacyjną przedsiębiorcy mają prawo do składania oświadczeń w miejsce wymaganych dotychczas zaświadczeń. Chętni mogą nadal składać zaświadczenia.

Od karawanu odliczysz pełny VAT

Zakup karawanu umożliwia pełne odliczenie VAT oraz odliczanie VAT od paliwa i rat leasingowych. Przedsiębiorca planujący rozpoczęcie działalności polegającej na prowadzeniu zakładu pogrzebowego kupując karawan, nabywa auto o statusie pojazdu specjalnego.

REKLAMA

UOKiK kontroluje politykę cenową przedsiębiorców

Polityka cenowa przedsiębiorcy nie może zmierzać do eliminacji lub ograniczenia konkurencji w drodze porozumienia z innym przedsiębiorcą. UOKiK ma prawo do zbadania polityki cenowej firmy.

ABC małej firmy w 2012 roku

W 2012 roku przedsiębiorcy mogą cieszyć się z uproszczeń związanych z likwidacją niektórych formalności. Złą informacją jest gwałtowny wzrost wysokości składek ZUS.

Stopy procentowe bez zmian

Rada Polityki Pieniężnej nie zmieniła stóp procentowych. RPP spodziewa się spowolnienia gospodarczego.

O ile wzrastają koszty ogrzewania w trakcie mrozów?

Podczas mrozów trzeba liczyć się z rosnącymi kosztami ogrzewania. W przypadku domu o powierzchni 150 m kw. mówimy o kosztach ogrzewania wyższych nawet o kilkadziesiąt złotych za dobę. Przyjrzyjmy się kosztom ogrzewania w różnych wariantach.

REKLAMA

Terminy rozliczeń z ZUS

Terminy rozliczeń z ZUS. Dowiedz się w jakim terminie powinieneś się rozliczyć z ZUS.

Skarbówka nie zawsze może ścigać przedsiębiorcę w sieci

Nie każdy organ podatkowy może tropić naruszenia podatkowe. W szczególności śledzenie internautów nie należy do kompetencji dyrektora izby skarbowej. Materiały gromadzone przez organ podatkowy z przekroczeniem kompetencji nie stanowią dowodów w postępowaniu podatkowym.

Kiedy nie pobieramy podatku u źródła od dywidendy wypłacanej spółce niemieckiej

W sytuacji w jakiej polska spółka kapitałowa wypłaci dywidendę niemieckiemu udziałowcowi będącemu niemiecką spółka kapitałową, nie będzie ona zobowiązana do potrącenia i pobrania podatku u źródła, o ile zostaną spełnione przesłanki wskazane w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej jako u.p.d.o.p.).

Pracodawcy zatrudnią osoby z autyzmem

Autyzm to jeden z najgroźniejszych problemów zdrowotnych po AIDS, cukrzycy i raku - wynika z badań Organizacji Narodów Zjednoczonych. Komisja Europejska szacuje, że jest nim dotknięte od ok. 30 do nawet 63 na 10 000 osób. Autycy mają prawo do zatrudnienia.

Prawda i mity o złotej karcie kredytowej

Kiedyś posiadanie złotych kart kredytowych wiązało się z prestiżem i dostępem do specjalnych ofert. Teraz jednak złotą kartę kredytową może dostać nawet osoba, która nie jest zamożna. Mało tego, oprocentowanie na złotych kartach kredytowych czasem okazuje się wyższe niż w przypadku innych produktów, dostępnych w banku.

Wynajem czy kredyt?

Zakup mieszkania dla wielu osób jest marzeniem, celem. Szykują się do tej decyzji przez wiele lat. Proponując im przejściowo wynajem twierdzą, że wolą kupić mieszkanie, bo przecież lepiej płacić na swoje niż płacić komuś. Jednak czy faktycznie tak jest, czy nie jest to po prostu błędne myślenie? Kiedy w takim razie opłaca się bardziej wynajmować mieszkanie niż kupować na kredyt?

W którym banku sfinansować budowę energooszczędnej nieruchomości?

W skali wielu lat, na nieruchomościach niskoenergochłonnych można zaoszczędzić znaczne sumy pieniędzy. Z taką nieruchomością w ciągu roku zużyjemy niecałe 70 kWh energii elektrycznej, w przeliczeniu na m kw. Dzięki nieruchomościom pasywnym roczne zużycie prądu nie przekroczy 15 kWh.

Start-up i pierwsze konto bankowe dla firmy

Zanim dowiemy się czegoś więcej o koncie bankowym dla firmy, powinniśmy przemyśleć to, do czego rachunek będzie wykorzystywany. Eksperci finansowi przyjrzeli się kontom bankowym dla początkujących przedsiębiorców. Oferta kont bankowych dla start-upów jest bogata.

Wzrosło bezrobocie

Stopa bezrobocia wzrosła o 0,8 proc. W styczniu br. wyniosła 13,3 proc., wobec 12,5 proc. w grudniu - wynika z szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Partnerzy gospodarczy i handlowi Polski w UE - Grecja

Czy warto zakładać firmę w Grecji? W ramach Unii Europejskiej od wielu lat rozwija się współpraca Polski z innymi krajami członkowskimi. Zacieśnienie więzi handlowych jest nieodłącznym elementem polityki wewnętrznej i zewnętrznej UE.

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2012 - odpisy

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2012. Dowiedz się kto jest zobowiązany do tworzenia ZFŚS w 2012 roku oraz jakie są zasady dokonywania odpisu na ZFŚS.

Odpisy z KRS w formie elektronicznej

Po nowelizacji ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym odpisy z KRS można uzyskać w formie elektronicznej.

Ja w Internecie – czyli o tym, jak kształtować swój wirtualny wizerunek

Czy wiesz, jak bardzo Twój wizerunek w Internecie może wpływać na Twoją pozycję na rynku pracy? Czy to, co o Tobie mówi wyszukiwarka może Ci pomóc w budowaniu kariery a może wręcz przeciwnie? Czy zdajesz sobie sprawę z mocy social mediów i ich wpływu na decyzje pracodawców? W końcu czy dbasz o swój e-wizerunek? A może nadal wierzysz w to, że pozostajesz anonimowym użytkownikiem sieci?

Forma opodatkowania - jaka najpopularniejsza?

Podatek w formie skali podatkowej na pierwszym miejscu, a ryczałt na drugim - takie są najpopularniejsze formy opodatkowania wśród polskich przedsiębiorców. Która jest najkorzystniejsza dla twojej firmy?

Składki ZUS przedsiębiorców proporcjonalnie do dochodu?

Rząd debatuje nad zmianą systemu ubezpieczeń społecznych dla przedsiębiorców. Firmy miałyby płacić składki proporcjonalnie do dochodu.

Najlepsze konta firmowe z tanimi przelewami za granicę

Zakładając konto firmowe, warto wziąć pod uwagę to, jakiego rodzaju transakcje są dla nas niezbędne. Z kont firmowych będą wychodziły przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego, czasem również za granicę. Przyjrzyjmy się kontom firmowym dla firm o zasięgu europejskim.

Kiedy konto oszczędnościowe przestaje być opłacalne?

Trzymanie pieniędzy na koncie oszczędnościowym nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Jeżeli będziemy chcieli wyciągnąć pewną kwotę z konta oszczędnościowego drugi raz w miesiącu, większość banków pobierze za tą czynność dodatkową opłatę. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem bywa przechowywanie kapitału na kilku kontach oszczędnościowych.

Najlepsze kredyty konsolidacyjne w styczniu 2012 – ranking

Osoby, którym zdarzyło się zaciągnąć kilka kredytów naraz, w pewnym momencie powinny pomyśleć o kredycie konsolidacyjnym. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu nie trzeba pamiętać o terminach spłaty wszystkich zobowiązań. Z kredytem konsolidacyjnym można również zredukować koszty finansowania.

Rynek długu z perspektywy roku 2012

Wraz z Anno domini 2012 nastąpiło ocieplenie na rynkach ryzykownych aktywów, do których zaliczane są także polskie obligacje. Tylko w ciągu kilku pierwszych dni br. sytuacja rynkowa wydawała się mniej stabilna, co ma związek ze zmianami w zakresie działalności węgierskiego banku centralnego. Skutki przeobrażeń, do których rynki od początku były negatywnie nastawione, odbiły się także na rynku polskim.

Nowe formularze KRS 2012

Nowe formularze KRS obowiązują od 1 stycznia 2012 roku. Pobierz potrzebny formularz KRS.

INTRASTAT – vademecum

Do składania deklaracji INTRASTAT zobowiązani są przedsiębiorcy, którzy dokonują wymiany handlowej z państwami członkowskimi Unii Europejskiej. Pod warunkiem, że obrót przekroczy progi statystyczne. Ekspert wyjaśnia w jaki sposób poprawnie złożyć deklarację INTRASTAT.

Kredyt walutowy czy złotówkowy

Zanim zaciągasz kredyt hipoteczny jest wiele aspektów, nad którymi się zastanawiasz. Jednym z nich jest wybór waluty. Czy wybrać kredyt we franku szwajcarskim, a może lepiej w złotówkach? Otóż każda decyzja ma swoje wady i zalety. Wszystko oczywiście zależy od momentu, w jakim zawiera się zobowiązanie, oraz od Twojej sytuacji finansowej.

Wzrósł wskaźnik PMI

Wskaźnik PMI wzrósł pierwszy raz od października 2011 roku. W styczniu osiągnął poziom 52,2 pkt - podał HSBC.

Jak zaciągnąć tani kredyt hipoteczny?

Wiele osób, przeglądających oferty kredytów hipotecznych, zwraca uwagę głównie na to, jaką kwotę przyzna im bank i ile wyniesie oprocentowanie. Można jednak uniknąć wielu przykrych niespodzianek, jeżeli uwzględnimy również inne koszty, związane z kredytem hipotecznym, takie jak wysokość prowizji i ubezpieczenia wkładu własnego, opłata za wcześniejszą spłatę zobowiązania czy możliwość udania się na wakacje kredytowe. Ponadto na kredycie hipotecznym zaoszczędzimy pokaźną sumę, jeżeli wynegocjujemy niższą cenę mieszkania.

Rynki finansowe w obliczu przeceny surowców

Od kilku miesięcy na rynkach finansowych można zaobserwować zniżkowanie surowców. Największa przecena na rynku finansowym miała miejsce w przypadku miedzi i zboża. Zboże tanieje w wyniku zwiększonej podaży rynkowej.

INTRASTAT – termin składania

Termin składania deklaracji INTRASTAT jest uzależniony od okresu sprawozdawczego. Dowiedz się kiedy należy składać deklarację INTRASTAT.

Prawa autorskie a programy komputerowe

Czy przedsiębiorca prowadzący firmę nabywa prawa autorskie do programu komputerowego przygotowanego przez jego pracowników? Dowiedz się więcej o prawach autorskich do programów komputerowych.

Deklaracja INTRASTAT – jakie pola wypełnić?

Podlegasz obowiązkowi sprawozdawczości INTRASTAT? Dowiedz się jakie pola deklaracji INTRASTAT powinieneś wypełnić.

INTRASTAT – progi statystyczne 2012

Progi statystyczne INTRASTAT na 2012 rok. Dowiedz się jakie progi statystyczne dla INTRASTAT przyjęto na 2012 rok.

Od dziś wyższa składka rentowa

Od dziś, tj. 1 lutego 2012, zmienia się wysokość składki rentowej. Wzrost uderzy w przedsiębiorców.

Loterie online - jak nie dać się oszukać

Dostałeś powiadomienie o wygranej w loterii, w której nie brałeś udziału? Nie daj się nabrać. Przeczytaj poradnik, który pomoże zdemaskować oszustów.

Błędna stawka VAT w ofercie

Błędna stawka VAT w ofercie to nieprawidłowość w obliczaniu ceny, jeżeli nie zaistniały ustawowe przesłanki omyłki.

Elektroniczne zamówienia przyniosły oszczędności

Urząd Zamówień Publicznych opublikował dane statystyczne odnoszące się do licytacji oraz aukcji elektronicznych na platformach UZP. E-zamówienia przyniosły oszczędności.

Oszczędzanie w czasach kryzysu

Czy warto oszczędzać w czasach kryzysu? Czym charakteryzują się poszczególne produkty oszczędnościowe i które oferty są aktualnie najkorzystniejsze? Eksperci przekonują, że obecna sytuacja rynkowa sprzyja oszczędzającym.

Ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych w 2012 roku

Pod koniec roku dochodzi do weryfikacji cen energii elektrycznej. Co należy wiedzieć o cenach energii elektrycznej, które obowiązują od 2012 roku? Przyjrzyjmy się cenom energii elektrycznej w poszczególnych miastach.

Zakup auta na firmę – leasing czy kredyt samochodowy?

Dowiedz się w jaki sposób zaoszczędzić kupując auto na firmę. Jaka forma finansowania jest lepsza - kredyt czy leasing?

Zakup samochodu a odliczenie VAT w 2012

W okresie 2011/2012 nie ma możliwości nabycia samochodu na preferencyjnych zasadach obowiązujących od roku 2004. Prawo do odliczenia VAT przy zakupie auta jest ograniczone od 2011 roku.

Kryzys? Nie. Polacy nadal kupują

W grudniu 2011 roku sprzedaż detaliczna w ujęciu rocznym wzrosła o 8,6 proc. proc. - podał GUS. Polacy zrobili w grudniu jeszcze większe zakupy niż w 2010 roku.

Kiedy deweloper pokaże mieszkanie na budowie?

Osoby, zainteresowane mieszkaniem na rynku pierwotnym, często mają problem z podjęciem decyzji. Dlatego większość deweloperów zdecydowała się na oprowadzanie po mieszkaniach w budowie. Dzięki temu możemy sprawdzić ustawność i przekonać się, jaki widok będzie rozpościerał się z mieszkań na poszczególnych piętrach.

Firma nieruchomościowa na rynku Catalyst

Na obligacjach z rynku Catalyst, emitowanych przez firmy z branży nieruchomościowej, można średnio zarobić 10,13 proc. Większe poczucie bezpieczeństwa sprawia, że zysk jest mniejszy o przeszło 1 pkt. proc., bo taka jest różnica w oprocentowaniu obligacji zabezpieczonych i niezabezpieczonych, emitowanych przez firmę.

Franczyza

Franczyza to sposób na biznes dla osób, które oczekują wsparcia w stawianiu pierwszych kroków w świecie własnej działalności. Czy tylko dla nich? Nie zawsze. Ekspert podpowiada jakimi zasadami rządzi się franczyza.

Samochód poleasingowy dla firmy – vademecum

Samochód poleasingowy dla firmy to rozwiązanie zdecydowanie tańsze niż auto nowe. O czym należy pamiętać decydując się na dołączenie do firmy auta poleasingowego?

REKLAMA