reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Zamiana kredytów > Najlepsze kredyty konsolidacyjne w styczniu 2012 – ranking

Najlepsze kredyty konsolidacyjne w styczniu 2012 – ranking

Osoby, którym zdarzyło się zaciągnąć kilka kredytów naraz, w pewnym momencie powinny pomyśleć o kredycie konsolidacyjnym. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu nie trzeba pamiętać o terminach spłaty wszystkich zobowiązań. Z kredytem konsolidacyjnym można również zredukować koszty finansowania.

Konsolidacja zobowiązań, czyli zamiana kilku kredytów na jeden, nie jest niczym nowym. Początkowo wśród konsolidowanych zobowiązań musiał znaleźć się kredyt, zabezpieczony hipoteką – taka była bowiem forma zabezpieczenia kredytu konsolidacyjnego. Od pewnego czasu banki umożliwiają nam także skonsolidowanie zobowiązań, które nie są zabezpieczone hipotecznie.

Wśród takich właśnie kredytów analitycy finansowi szukali najlepszej oferty dla klienta, chcącego wziąć kredyt konsolidacyjny na 50 000 zł. Kwotę tę przykładowy kredytobiorca chce spłacić w 60 równych ratach (czyli przez okres 5 lat), zaś sama oferta powinna być dostępna dla wszystkich – w tym także klientów dotychczas niezwiązanych z danym bankiem.

Szukasz kredytu? Sprawdź, która z 28 ofert jest najlepsza!

Zaciągnij kredyt, żeby spłacić poprzednie

Bezdyskusyjnym zwycięzcą rankingu kredytów konsolidacyjnych okazał się BZ WBK. Bank ten oferuje kredyt z niską miesięczną ratą, już od 1 018 zł, co przy rzeczywistym oprocentowaniu poniżej 11% robi imponujące wrażenie. Jak to możliwe? Otóż stosowane jest oprocentowanie od 7,99%, zaś stawka prowizji wynosi 5%. Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta w tym wypadku wynosi niecałe 61 000 zł (w tym 50 000 zł kredytu).

Zestawienie najlepszej propozycji kredytu konsolidacyjnego, oferowanego przez BZ WBK z ostatnimi dwoma ofertami, sklasyfikowanymi w naszym rankingu, bardzo dobitnie uświadamia, z jakimi rozbieżnościami w cenie poszczególnych ofert możemy mieć do czynienia. Proszę sobie wyobrazić, że różnica w miesięcznej racie, w stosunku do tych najmniej korzystnych propozycji – BGŻ oraz BOŚ, –  wynosi blisko 300 zł miesięcznie, co w ujęciu całego 5-letniego okresu spłaty pozwoli nam zaoszczędzić prawie 20 000 zł.

Polecamy serwis: Inwestycje

Wyślijmy wysokie raty na wakacje

Nowy kredyt konsolidujący pozwoli spłacić posiadane dotychczas pożyczki i nie posiada niemal żadnych słabych punktów. Umożliwia dostosowanie obciążenia z tytułu obsługi kredytów do naszej bieżącej sytuacji – poprzez możliwość rozłożenia spłaty na długi okres albo wręcz przeciwnie – pozwala scalić zobowiązania w jedność i w ten sposób bardziej zdyscyplinować siebie do wcześniejszej spłaty, bez konieczności ponoszenia obciążeń z tytułu odsetek od kredytu.

Co ważne, aby skonsolidować nasze stare kredyty, nie musimy ustanawiać dodatkowych zabezpieczeń spłaty, takich jak hipoteka na nieruchomości (oczywiście jest to również możliwe, dzięki temu nasz kredyt byłby tańszy, jednak znakomicie wydłużyłoby nam to proces otrzymania środków). Całość procedury przyznawania tego rodzaju kredytu najczęściej kończy się w trakcie jednej wizyty w placówce bankowej.

Jak już wyślemy nasze stare kredyty na zasłużony odpoczynek, możemy zastanowić się nad opcją skorzystania z dodatkowej ekstra gotówki, czyli wzięcia większej kwoty niż suma konsolidowanych zobowiązań – wtedy może również nam uda się trochę odpocząć – zazwyczaj bowiem nowa rata pozostaje niższa niż wszystkie pozostałe oddzielnie. I w tym tkwi właśnie największy urok kredytu konsolidacyjnego.

Eksperci TotalMoney.pl

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Kredyt konsolidacyjny pozwala obniżyć sumę wszystkich zobowiązań.
Kredyt konsolidacyjny pozwala obniżyć sumę wszystkich zobowiązań.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Brzostowska

Konsultant podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama