REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Biznes

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Nadchodzi kolejna fala niechcianych wiadomości – przygotujmy się na SPAM

W ostatnich tygodniach zanotowano znaczące spadki wysyłanego spamu. Zazwyczaj okres świąteczny jest pod tym względem bardzo aktywny, a nasze skrzynki pękają w szwach pod naporem kolejnych niechcianych wiadomości. Ty razem jednak okres świąteczny okazał się czasem odpoczynku spamerów. Niestety nie na długo, gdyż już na początku stycznia niechciane wiadomości znów zapełniły skrzynki pocztowe komputerów na całym świecie.

Problemy z gwarancją – gdzie udać się po pomoc?

Dla wielu konsumentów gwarancja jest dokumentem, który potwierdza odpowiedzialność producenta za swój produkt. Dzięki niej mamy pewność, że producent naprawi sprzęt, gdy ten ulegnie awarii. Niestety nie zawsze jest tak, jakbyśmy tego chcieli. Wiemy już, że gwarancja jest zobowiązaniem, które każdy z producentów przyjmuje na siebie dobrowolnie. Stąd wiele pułapek i niejasności. Oczywiście nie oznacza to, że producent lub sprzedawca może umowę gwarancyjną lekceważyć. Jak więc zmusić opornego gwaranta do ustępstw i wywalczyć swoje prawa?

Gwarancja dożywotnia – jak to wygląda w rzeczywistości?

Wybierając sprzęt elektroniczny lub użytkowy do firmy, bardzo często zwracamy uwagę na długość gwarancji. Dostawcy sprzętu bardzo różnie określają czas obowiązywania gwarancji na oferowane przez siebie produkty. Może to być rok (co jest absolutnym minimum), dwa, trzy, a nawet pięć lat. Bardzo często jednak producenci w opisach reklamujących konkretne urządzenia kuszą nas następującym zdaniem: „Produkt objęty jest dożywotnią gwarancją producenta.” Czy w rzeczywistości wygląda to tak różowo?

Czy pracownik może być anonimowy w Internecie?

W Internecie nie nikt nie jest anonimowy. Nawet przy wielu staraniach, korzystaniu z serwerów pośredniczących, unikania wysyłania maili z przypadkowych miejsc. Zawsze jest mozliwość, że gdzieś popełniliśmy błąd. Dotyczy to również pracowników Twojej firmy.

REKLAMA

Jakie są tradycyjne rodzaje oszustw internetowych?

Powiedzenie "wiedza to potęga" jest również prawdziwe w odniesieniu do ochrony przed oszustwami internetowymi. Czasami, aby zorientować się, że ktoś próbuje nas oszukać, wystarczy tylko znać różne taktyki stosowane przez cyberprzestępców. Poniżej przedstawiamy najpowszechniejsze rodzaje oszustw.

Jak chronić firmowe komputery przed atakami na portalach społecznościowych?

Pracownicy, którzy odwiedzają portale społecznościowe w godzinach pracy, narażają firmę na znaczne straty. Portale te mogą być bowiem wykorzystane do różnego rodzaju ataków mających na celu zbieranie informacji, przechwytywania loginów i haseł, a także do reklamowania i spamowania.

Czy popularność firmy w Internecie może być niebezpieczna?


Coraz częściej firmy dzielą się niemal każdą informacją na blogach, w polach informacyjnych i profilach wpisują numery komunikatorów i telefonów kontaktowych. Nie zdają sobie jednak wtedy sprawy z tego, że te wszystkie drobne czynności mogą w przyszłości być dużym problemem. Jednym z największych jak brak kontroli nad opublikowanymi treściami.

Gwarancja door-to-door – na czym polega?

Dla wielu klientów bardzo silnym magnesem jest gwarancja door-to-door. Pod tą nazwą kryje się określenie „od drzwi do drzwi”, czyli mówiąc wprost, gwarancja realizowana w domu klienta. Czasami tego typu gwarancja skłania konsumenta do kupna określonego sprzętu, nawet, jeśli konkurencja oferuje lepszy sprzęt, ale tradycyjną gwarancję. Wróćmy jednak do gwarancji. O co w niej chodzi?

REKLAMA

Jak się bronić przed oszustwami internetowymi?

Oszustwa internetowe istniały niemal od początku Internetu. Każdego roku cyberprzestępcy wymyślają nowe techniki i taktyki mające na celu oszukanie użytkowników. W artykule wyjaśniamy, na czym polegają różne rodzaje oszustw, oraz podpowiadamy, jak się przed nimi chronić.

Haczyki i kruczki związane z gwarancją – na co uważać?

Z reguły gwarancja powinna dawać nam poczucie bezpieczeństwa i pewności. Kupując sprzęt elektroniczny do firmy chcemy być pewni, że będzie on niezawodny, a w razie awarii, nie będzie problemu z naprawą lub wymianą sprzętu na nowy. W każdej firmie niezbędny jest niezawodny i pewny sprzęt, a każdy zastój spowodowany awarią to strata czasu i pieniędzy. Dlatego też kupując sprzęt do firmy, warto zainteresować się warunkami gwarancji producenta. Na co zwrócić uwagę?

Bezpieczeństwo w Internecie - poradnik dla przedsiębiorcy

Warto pamiętać, że oprócz oszustw istnieje również wiele innych rodzajów zagrożeń - tj. szereg różnych szkodliwych programów, które potrafią kraść hasła, loginy, informacje dot. karty kredytowej oraz inne informacje osobiste - bez wyraźnego udziału oszusta.

Czy umowa pożyczki musi być zawarta na piśmie?

W podręcznikach ekonomicznych i prawniczych opisanych jest bardzo wiele, często nowatorskich sposobów pozyskiwania kapitału. Osoby fizyczne mogą w tym celu na przykład korzystać z hipoteki odwróconej czy sponsoringu. Źródłem finansowania firm mogą być fundusze venture capital, dotacje z UE itd. W praktyce jednak, wskazane wyżej źródła kapitału mają marginalne znaczenie w porównaniu z umową pożyczki.

Według jakich zasad prowadzić firmę w 2011 roku?

Na przełomie 2010 i 2011 roku stawiane jest pytanie o inwestycje, kredyty, oczekiwania wobec sprzedaży. Jakie kroki biznesowe warto podejmować, aby rok 2011 zakończył się dla firmy sukcesem? Zobacz, co radzi ekspert.

Jakie zmiany czekają przedsiębiorców w 2011 roku?

Zmiany w legislacji, usunięcie barier administracyjnych, a może zmiany w zakresie podejścia ustawodawcy do sposobu w jaki stanowione jest prawo? Przeczytaj czego może spodziewać się mały przedsiębiorca w 2011 roku?

Kiedy poręczyciel musi spłacić dług?

Poręczenie jest najczęstszym sposobem zabezpieczenia pożyczek i kredytów udzielanych przez banki. Często jesteśmy proszeni o udzielenie poręczenia lub sami musimy znaleźć osoby, które zgodzą się w ten sposób zabezpieczyć, np. zaciąganą przez nas pożyczkę. Życie daje jednak wiele przykładów, które mogą stanowić przestrogę przed tego rodzaju uprzejmościami. Czym jest poręczenie? Przeczytaj, co radzi ekspert.

Jak można się bronić podczas kontroli w firmie?

Przepisy ustawy o swobodzie działalności gospodarczej ograniczają czas trwania kontroli u przedsiębiorcy (w zależności od ilości zatrudnionych pracowników) do 12, 18, 24 lub 48 dni roboczych. Jakie są wyjątki od tych reguł? Przeczytaj co radzi ekspert.

Mniejsza wartość dolara przed komunikatem FED

Wczoraj w późnych godzinach wieczornych i dzisiaj rano eurodolar osiągnął dwa nowe maksima, odpowiednio 1,3703 i 1,3706. USD traciło na wartości w stosunku do innych walut, w tym brytyjskiego funta, który doznał wczoraj uszczerbku wskutek nadspodziewanie słabych wyników dynamiki wzrostu PKB za IV kwartał. Ten ostatni zdołał w niewielkim stopniu odreagować wczorajszy spadek.

ZUS IWA za 2010 złożysz tylko do 31 stycznia

Termin na złożenie "Informacji o danych do ustalenia składki na ubezpieczenie wypadkowe" ZUS IWA za 2010 r. upływa 31 stycznia 2011 roku. Kto powinien ją złożyć?

Operator VoIP – jak wybrać?

Jeśli zdecydowaliśmy się na korzystanie z usług technologii VoIP i zakupiliśmy już niezbędny sprzęt, jesteśmy na najlepszej drodze do ograniczenia wydatków na rozmowy telefoniczne w firmie. Musimy jeszcze wybrać operatora VoIP i założyć u niego konto. W Internecie znajdziemy setki usługodawców, którzy zachęcają nas do skorzystania ze swojej oferty. Na którego w takim razie powinniśmy się zdecydować? Na co powinniśmy zwracać uwagę?

Inspekcja Handlowa skontrolowała żywność

Podczas kontroli prowadzonych przez Inspekcję Handlową jakość 5 proc. sprawdzanych produktów wzbudziła wątpliwości. Część z nich została wycofana ze sprzedaży, a na firmy je produkujące nałożono kary finansowe.Tzw. zafałszowanie staje się coraz większym problemem dotyczącym żywności.

Ile kosztuje założenie sklepu internetowego?

Sklep internetowy to łatwe i proste przedsięwzięcie, które w zasadzie nie wymaga nakładów finansowych. Zbyt piękne, żeby było prawdziwe? Przeczytaj poradę eksperta i dowiedz się ile kosztuje prowadzenie e-sklepu.

Jak poradzić sobie ze szkodą ubezpieczeniową w leasingu?

Szkoda ubezpieczeniowa to skutek zdarzenia objętego ochroną ubezpieczeniową. W przypadku zaistnienia jej na przedmiocie leasingu, zwrócone mogą być koszty jego odtworzenia do stanu, w jakim znajdował się w momencie powstania szkody. Ewentualnie, koszty zakupu przedmiotu zastępczego, który odpowiada cechami i wartością przedmiotowi uszkodzonemu.

Jakie są zarobki sekretarek i asystentek?

Wielu pracodawców zdaje sobie z tego sprawę, że bez wykwalifikowanej osoby na stanowisku sekretarki - sprawne działanie firmy może zostać poważnie zakłócone. Coraz częściej asystentki muszą biegle władać językami obcymi, mieć ukończone odpowiednie kursy i szkolenia, czy obsługiwać specjalistyczne oprogramowanie. Niestety, jak pokazują dane, zarobki na tym stanowisku znacznie odbiegają od przeciętnego poziomu w kraju. Jakie są zatem zarobki sekretarek i asystentek?

RPP zdradza perspektywy na marzec

Dzisiaj rano nastąpiło umocnienie złotego. Notowania EUR/PLN znalazły się w rejonie 3,8630, zaś USD/PLN – w okolicach 2,8250. Wsparcie dla naszej rodzimej waluty stanowiły wczorajsze wzrosty na na amerykańskich giełdach oraz dzisiejsza poprawa na azjatyckich i europejskich parkietach.

Spółkę z o.o. założysz za 1 zł

Zastąpienie jednego modelu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością trzema oraz nowe zasady dotyczące kapitału zakładowego – to główne założenia przygotowywanego projektu k.s.h. Jakie zmiany czekają przedsiębiorców?

Wybieramy telefon do VoIP – co warto mieć na uwadze?

Jak wiemy, rozmowy VoIP możemy prowadzić, używając komputera i specjalnej aplikacji. Jest to świetne rozwiązanie, gdy usługi VoIP używamy bardzo sporadycznie lub gdy chcemy sprawdzić działanie tej technologii. Jeśli jednak mamy zamiar korzystać z tego rozwiązania na dłuższą metę, słuchawki i komputer nie są najwygodniejszą alternatywą. Jeśli telefonia internetowa ma nam zastąpić stacjonarną linię domową bądź firmową najlepszym rozwiązaniem będzie zakup telefonu IP.

Firmy żegnają kryzys

Rok 2010 przyniósł wzrost produkcji przemysłowej o 9,8% w stosunku do roku 2009. Jedynie w grudniu 2010 r. wzrosła o 11,5 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedzającego.

Zastępujemy tradycyjny telefon technologią VoIP – co jest niezbędne?

Telefon tradycyjny w firmie może być generatorem ogromnych kosztów. Można je co prawda zredukować korzystając z różnych konfiguracji pakietów lub po prostu redukując ilość rozmów do niezbędnego minimum. Jeśli jednak to nie przynosi pożądanego rezultatu, warto zainteresować się technologią telefonii internetowej VoIP. Co jest niezbędne do uruchomienia tej technologii w firmie?

Samsung Galaxy S2 – nieoficjalna specyfikacja

Do sieci trafiły kolejne przecieki dotyczące następcy Samsunga Galaxy S. W tym przypadku nowe plotki i cząstkowe dane techniczne skutecznie wzmagają apetyt na nowy model Galaxy S2. Jeśli te plotki się sprawdzą, szykuje się mała rewolucja na rynku. Miejmy tylko nadzieję, że po oficjalnej prezentacji modelu nie zrzedną nam miny.

Samsung S5260 Star II – ciekawy telefon w przystępnej cenie

Firma Samsung zaprezentowała telefon S5260 Star II. Jest to następca bardzo popularnego, bo sprzedanego w nakładzie ponad 30 milionów sztuk modelu S5230 Star. Czy nowość powtórzy ogromny sukces poprzednika, czy tak jak w większości przypadków będzie tylko „odgrzewanym kotletem”?

Nowy wzór zgłoszenia VAT-R w 2011 roku

Niedługo możemy się spodziewać nowego wzoru zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R. Ministerstwo Finansów opublikowało dziś projekt rozporządzenia w tej sprawie.

Jak założyć gabinet stomatologiczny? – biznesplan

W planowaniu każdej działalności gospodarczej, również przy otwieraniu gabinetu stomatologicznego, niezbędne będzie przygotowanie dobrego biznes planu. Bezwzględnie pomoże Ci to w dalszych działaniach, a jeśli masz zamiar ubiegać się o kredyt, czy dotacje unijne biznes plan będzie od Ciebie wymagany, jako jeden z niezbędnych do przedstawienia dokumentów.

Jak założyć gabinet stomatologiczny? – pomysł

Myśląc o założeniu gabinetu stomatologicznego należy przede wszystkim przyjrzeć się swoim możliwościom finansowym. Ekspert podpowiada dlaczego gabinet stomatologiczny to dobry sposób na własny biznes.

Jak założyć gabinet stomatologiczny? – pozwolenia

Otwarcie gabinetu stomatologicznego związane jest ze spełnieniem przez przedsiębiorcę wielu wymogów prawnych i uzyskania odpowiednich pozwoleń. Jakich? Przeczytaj poradę eksperta.

Jak założyć gabinet stomatologiczny? – lokal

Gabinet powinien być przyjazny w swoim wyglądzie dla pacjentów a jednocześnie funkcjonalny dla pracowników. Metraż nie ma tu większego znaczenia, jeżeli w przemyślany sposób wykorzysta się każdy metr przeznaczonego pomieszczenia. Przeczytaj zalecenia eksperta dotyczące gabinetu stomatologicznego.

Czy można skanować i przechowywać kopie faktur w formacie PDF?

W przypadku, podatników, którzy wystawiają dużą ilość faktur pojawia się problem z przechowywaniem ich w postaci materialnej (papierowej). Wiąże się to z magazynowaniem ogromnych ilości dokumentów i dodatkowymi kosztami. Czy można skanować i przechowywać kopie faktur w formie elektronicznej? Przeczytaj poradę eksperta.

Jak przedsiębiorcy zarabiają na wyprzedażach?

Wyprzedaże, te zimowe czy też te, letnie potrafią niejednego kupującego przyprawić o zawrót głowy. Towary często są po przeceniane o 50% a nawet 70 i 80%. Zastanawiające jest to, czy taka obniżka cen opłaca się przedsiębiorcom i czy oni na tym tak naprawdę zarabiają?

Otwarcie tygodnia bez nerwów

Giełdy rozpoczęły nowy tydzień, znajdując się w dość stabilnej sytuacji, co zawdzięczają utrzymywaniu się dobrych nastrojów z poprzednich dni. W nocy eurodolar zdołał złamać opór na poziomie 1,36 i ustanowił nowe maksimum na wysokości 1,3642. Później górę wzięła jednak podaż, spychając parę walutową poniżej poziomu 1,36.

Firmowe auto - z ABS-em czy bez?

Jak zawsze wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań w technice motoryzacyjnej posiada wśród kierowców firmowych i flotowców swoich gorących zwolenników, ale również całą masę przeciwników. Tak było między innymi w przypadku obowiązkowych zagłówków, tak samo było w przypadku wprowadzenia pasów bezpieczeństwa i tak samo jest w przypadku systemu ABS.

Ekspert radzi: Jak środki unijne mogą zmienić firmę?

W powszechnej opinii na temat projektów unijnych wciąż pokutują mity z czasów, kiedy fundusze startowały w Polsce i nie zawsze były wykorzystywane rzetelnie, a wiele szkoleń miało wówczas jakość adekwatną do ceny – niską lub żadną. Dziś zmieniło się wiele, co potwierdzają osoby, które od kilku lat przygotowują projekty doradczo-szkoleniowe dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i zarządzają nimi.

Jak założyć żłobek i klub dziecięcy - pozwolenia

5 stycznia tego roku Sejm uchwalił ustawę o opiece nad dziećmi w wieku do lat trzech, która ma przynieść duże zmiany w działalności żłobków. Według jakich zasad będzie można założyć żłobek? Przeczytaj poradę eksperta.

Jak chronione jest know-how firmy?

Konkurencyjność przedsiębiorstw zależy w dużej mierze od jakości i sposobu wykorzystywania własnego know-how przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Nie trudno się więc domyślić jak ważna jest ochrona tej unikalnej wiedzy. Niestety pojęcie to nie jest powszechnie rozpoznawalne przez polskiego ustawodawcę. Czym zatem jest know-how z punktu widzenia polskiego prawa i w jaki sposób jest ono chronione?

Kiedy zarejestrujesz firmę w Urzędzie Skarbowym?

Do tej pory każdy podatnik chcący zarejestrować działalność gospodarczą musiał udać się w tym celu do urzędu miasta lub gminy. Od lipca takie formalności będzie można załatwić w Urzędzie Skarbowym.

Jak firmy konkurują o najlepszych pracowników?

Na rynku pracy istnieje duża konkurencja. Rywalizują ze sobą nie tylko pracownicy, ale także pracodawcy. Aby zatrzymać w swojej firmie najlepszych muszą wprowadzać indywidualne ścieżki kariery, indywidualnych doradców, kursy i szkolenia.

Kiedy przedsiębiorca musi płacić podwójną składkę zdrowotną?

- Mam zarejestrowaną jedną działalność gospodarczą. Niedawno założyłam nową spółkę z córką, zatrudnioną dodatkowo na etacie. Ja płacę dwie składki zdrowotne, córka również. Łącznie musimy odprowadzać aż cztery składki - żali się pani Maria z Łodzi. W takiej sytuacji znajduje się niejeden polski przedsiębiorca. Problem opłacania kilku składek dotyka wielu osób, które oprócz etatu pracują na umowę zlecenie czy prowadzą działalność gospodarczą. Pomimo rozżalenia przepisy są nieugięte.

Jak cyberprzestępcy tworzą i prezentują dane?

Strony promowane przy użyciu nielegalnych lub wątpliwych metod są natychmiast usuwane przez wyszukiwarki z wyników wyszukiwania. Dlatego właśnie cyberprzestępcy wykorzystują z reguły zautomatyzowane procesy tworzenia i optymalizacji takich stron; powoduje to przyspieszenie procesu i zwiększenie liczby nowych zainfekowanych zasobów sieciowych.

Jak powstała chmura antywirusowa?

Przeglądając zasoby internetowe lub uczestnicząc w dyskusjach, nie sposób nie natrafić na materiały i komentarze związane z wykorzystaniem technologii “chmury” w ochronie antywirusowej. Opinii na ten temat jest wiele, od oskarżania producentów o udział w krzykliwych kampaniach PR-owych przy braku jakichkolwiek korzyści wynikających z chmury antywirusowej, po stwierdzenia, że tak zwane chmury stanowią panaceum na wszystko. jak jest w rzeczywistości?

Jak działa chmura antywirusowa?

Termin „chmura antywirusowa” odnosi się do struktury wykorzystywanej przez firmę antywirusową do przetwarzania informacji uzyskiwanych z komputerów osób, które wykorzystują produkt do użytku domowego w celu zidentyfikowania nowych, niewykrywanych jeszcze zagrożeń. Ekspert tłumaczy jak chmura działa w praktyce.

Czym jest black hat SEO?

SEO (Search Engine Optimization) oznacza metody wykorzystywane w celu poprawy pozycji danej strony internetowej w wynikach wyświetlanych przez wyszukiwarkę w odpowiedzi na określone frazy zapytania. Obecnie wyszukiwarki stanowią kluczowe narzędzie podczas poszukiwania informacji; im łatwiej znaleźć stronę internetową, tym większe będzie zapotrzebowanie na oferowane przez nią usługi.

Jak działało szkodliwe oprogramowanie w 2010 roku - podsumowanie

Pod względem ewolucji szkodliwego oprogramowania rok 2010 niemal wcale nie różnił się od poprzedniego. Mówiąc ogólnie, ani trendy, ani cele ataków nie zmieniły się w dużym stopniu; chociaż niektóre rodzaje szkodliwej aktywności znacznie rozwinęły się.

REKLAMA