REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Czy warto korzystac z zamienników do drukarek?

Natalia Rostworowska
Specjalista ds. obsługi klientów biznesowych z sektora finansowego
Czy warto korzystac z zamienników do drukarek?
Czy warto korzystac z zamienników do drukarek?
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj biuro czy firmę bez drukarki. Niestety, zakup drukarki laserowej nie jest wydatkiem jednorazowym, prędzej czy później czeka nas wymiana materiałów eksploatacyjnych. Wtedy staniemy przed dylematem wyboru: oryginalny toner czy nawet o 100 zł tańszy zamiennik? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze producenta alternatywnych tonerów do druku.

Zanim zdecydujemy się na zakup zamiennika, warto zwrócić uwagę na wszystkie istotne parametry oraz jaką renomę na rynku posiada jego producent. Takie zestawienie pozwoli nam dokonać trafnego wyboru, dzięki któremu nie tylko oszczędzimy, ale będziemy mieć zapewnioną jakość, wydajność i bezpieczeństwo drukowania.

REKLAMA

Wydajność kaset

REKLAMA

Wydajnością nazywamy całkowitą liczbę znormalizowanych (zaciemnionych w 5%) stron A4, które można wydrukować za pomocą jednej kasety. Przy wyborze producenta zamienników warto zwrócić uwagę na to, czy ich produkty są przebadane zgodnie z obowiązującymi normami zatwierdzonymi przez ISO (International Organization for Standarization): ISO/IEC 19752 (czarne) oraz ISO/IEC 19798 (kolorowe). Normy te opisują warunki, w jakich należy testować cartridge i zapewniają obiektywne oraz dokładne dane na temat jego wydajności. 

- ISO rygorystycznie określa zasady testowania wydajności tonerów. Brane są pod uwagę nie tylko wygląd i ustawienia dokumentu drukowanego, ale też liczba testowanych kaset oraz parametry środowiska – mówi Michał Prejzner, wiceprezes firmy Laserton. - Co najmniej dziewięć kaset jest testowanych do momentu ich wyczerpania w minimum trzech różnych drukarkach. Dzięki temu uzyskujemy wiarygodną ocenę średniej wydajności w granicach określonych wymaganiami statystycznymi – dodaje Prejzner.

ISO 9001 i ISO 14001

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Korzystanie przez producenta z systemu zarządzania jakością jest dla nas informacją, że stara się on minimalizować czynniki ryzyka, efektywnie podnosząc tym samym poziom zadowolenia z produktu. ISO 9001 to ciesząca się największym uznaniem na świecie norma jakości, z której korzysta ponad 1 100 000 organizacji w 180 krajach.

Producent, który posiada certyfikat z systemu zarządzania jakością (ISO 9001) i środowiskowy ( ISO14001), nie tylko dba o jakość oferowanych produktów, ale również minimalizuje wpływ swojej działalności na środowisko naturalne.

Zanim wybierzemy

Zanim wybierzemy toner danego producenta upewnijmy się, że posiadają one oznaczenie CE – czyli, że zostały wyprodukowany zgodnie z odpowiednimi normami europejskimi oraz, przed dopuszczeniem na rynek, przeszły szereg specjalistycznych testów. Warto też zasięgnąć opinii na temat danego producenta od innych użytkowników tonerów alternatywnych.

Podczas stosowania materiałów eksploatacyjnych, pochodzących od wiarygodnych i sprawdzonych producentów, nie ma praktycznie możliwości uszkodzenia sprzętu.

Znane i sprawdzone marki oferują produkty tworzone zgodnie z międzynarodowymi normami, dlatego mogą sobie pozwolić na deklarację, że przy uszkodzeniu drukarki wynikającym z używania ich produktu, zapewnią naprawę urządzenia.

Polecamy: serwis Mała firma

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raport: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe

Raport Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe. Jak firmy operujące na rynku polskim podchodzą do kwestii środowiskowych, społecznych i zarządzania przedsiębiorstwem (ESG)?

Przedsiębiorców Mikołaj uszczęśliwiłby najbardziej, dając im gotówkę na podróże lub rozwój pasji. Poprawa finansów firmy już nie jest priorytetem

W co zainwestowaliby przedsiębiorcy, gdyby dostali 100 tys. zł od Mikołaja? Nieruchomości i firma są daleko. Work life balance jest na topie także u przedsiębiorców, a specyficzna biznesowa jego odmiana wskazuje na podróże i rozwijanie pasji.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r. Kto może złożyć wniosek o umorzenie składek? Jakie warunki należy spełniać, by wystąpić z wnioskiem o umorzenie składek? Co będzie podlegało umorzeniu?

Polityka klimatyczna UE. Czy Europejski Zielony Ład osłabia konkurencyjność unijnej gospodarki

Europa ma coraz mniejszy udział w światowej gospodarce. W 2010 r. gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, natomiast w 2020 r. Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. Przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej - mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik.

REKLAMA

W biznesie jest miejsce na empatię

Rozmowa z Agatą Swornowską-Kurto, socjolożką, CEO w Grupie ArteMis i autorką kampanii „Bliżej Siebie”, o tym, dlaczego zrozumienie emocji i troska o zdrowie psychiczne pracowników są dziś podstawą długoterminowego sukcesu organizacji.

Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

REKLAMA

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

REKLAMA