reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > 31 stycznia ważnym terminem dla wielu podatników

31 stycznia ważnym terminem dla wielu podatników

Do końca stycznia 2011 roku wielu podatników musi zdążyć ze złożeniem deklaracji podatkowych. Ponadto tego dnia upływa termin rejestracji w urzędzie skarbowym umowy leasingu samochodu „z kratką” zawartej do końca 2010 roku.

Podatnicy rozliczających przychody z działalności gospodarczej oraz najmu (lub dzierżawy) prywatnego w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych muszą do 31 stycznia złożyć deklaracje roczne za 2010 rok na formularzu PIT-28.

Podatnicy rozliczający się w formie karty podatkowej powinni do poniedziałku 31 stycznia 2011 r. złożyć roczną deklarację o wysokości składki zdrowotnej odliczonej od karty podatkowej w 2010 r. na formularzu PIT-16A.

Również w tym terminie osoby duchowne powinny złożyć do urzędu skarbowego PIT-19A (czyli deklarację o wysokości składki na ubezpieczenie zdrowotne, zapłaconej i odliczonej od zryczałtowanego podatku dochodowego).

Polecamy: Limity ulg i odliczeń w PIT

Polecamy: Najczęstsze błędy w PIT-ach

31 stycznia 2011 r. to także ostateczny termin zawiadomienia urzędu skarbowego o umowie leasingu samochodu „z kratką” zawartej do końca 2010 r.. Zawiadomienia tego najlepiej dokonać bezpośrednio w urzędzie skarbowym poprzez przekazanie umowy i uzyskanie pieczęci urzędowej na swoim egzemplarzu umowy. Zawiadomienie to gwarantuje prawo do pełnego odliczania VAT od rat leasingowych z tytułu tej umowy.

Ponadto najpóźniej 31 stycznia 2011 r. trzeba złożyć do urzędu skarbowego:

1. deklarację roczną za 2010 r. o pobranych zaliczkach na podatek dochodowy (PIT-4R),

Jak wypełnić PIT-4R

2. deklarację roczną za 2010 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym (PIT-8AR) - PIT-8AR muszą złożyć płatnicy określeni w art. 41 ustawy o PIT, którzy w 2010 r. pobrali zryczałtowany podatek dochodowy np. od:

- wygranych w konkursach, grach i zakładach wzajemnych, oraz nagród związanych ze sprzedażą premiową,

- przychodów z umów zlecenia i o dzieło, jeżeli kwota należności określona w umowie zawartej z osobą niebędącą pracownikiem płatnika nie przekraczała 200 zł,

- świadczeń otrzymywanych przez emerytów lub rencistów będących byłymi pracownikami,

- świadczeń pieniężnych otrzymanych przez funkcjonariuszy służb mundurowych oraz żołnierzy.

3. deklarację o wysokości podatku dochodowego od dochodów z tytułu udziału w zyskach osób prawnych za 2010 r. (CIT-6AR)

4. deklarację o wysokości zryczałtowanego podatku dochodowego od dochodów (przychodów) osiągniętych przez podatnika mającego siedzibę lub zarząd na terytorium RP (CIT-6R)

5. deklarację o wysokości zryczałtowanego podatku dochodowego od dochodów (przychodów) osiągniętych przez podatników niemających siedziby lub zarządu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (CIT-10Z)

6. deklarację o wysokości podatku dochodowego od dochodów z dywidend oraz innych przychodów z tytułu udziału w zyskach osób prawnych, wydatkowanych na inne cele niż wymienione w oświadczeniu CIT-5 lub deklaracji CIT-6AR za 2010 r. (CIT-11R)

7. deklarację o wysokości przychodu za wywóz ładunków i pasażerów przyjętych do przewozu w porcie polskim, uzyskanego przez zagraniczne przedsiębiorstwo żeglugi handlowej od zagranicznych zleceniodawców za 2010 r. (CIT-9R)

8. zawiadomienie o zmianie roku podatkowego na inny okres kolejnych 12 miesięcy niż rok kalendarzowy (dotyczy wyłącznie podatników podatku dochodowego od osób prawnych - CIT, na podstawie art. 8 ustawy o CIT).

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Markiewicz

radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama