REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Co sprawia najwięcej problemów programom do OCR?

Rozpoznawanie tekstu OCR z pewnością pomaga nam w pracy w biurze lub w domu, ale czasami sprawia ogromne problemy programom do rozpoznawania tekstu i komputerom, które muszą sobie poradzić z dużą ilością operacji. Co sprawia największe problemy podczas rozpoznawania tekstu?

Dlaczego rozpoznawanie tekstu jest pracochłonne?

Rozpoznawanie tekstu to ciężka praca nawet dla wydajnych komputerów. Aby jak najbardziej odciążyć maszynę, opracowywano nawet specjalne czcionki, których znaki są łatwiejsze do rozpoznania. Doskonale wiemy, jak funkcja OCR może ułatwić pracę w biurze i domu. Dlaczego proces OCR tak mocno obciąża komputer?

Czy technologia OCR pomoże w rozpoznaniu pisma odręcznego?

Ręczne przepisywanie tekstu to bardzo uciążliwe i monotonne zajęcie. Na szczęście istnieje takie coś jak OCR, czyli optyczne rozpoznawanie tekstu. Działa ono bardzo dobrze w przypadku tekstu drukowanego, ale jak poradzi sobie z tekstem pisanym? Czy funkcja OCR poradzi sobie z odręcznym pismem?

Koniec hossy nie jest jeszcze przesądzony

Dokładnie dwa lata temu zaczęła się hossa na GPW. Ostatnio jednak tendencje odwracają się. Czy 18 lutego 2012 roku hossa będzie świętować swoje trzecie urodziny? Kondycja warszawskiej giełdy pogarsza się, a szanse na kontynuowanie wzrostów są coraz mniejsze.

REKLAMA

Jak uwzględniać w zamówieniach dostepność dla osób niepełnosprawnych?

W myśl dyrektyw dotyczących zamówień publicznych w specyfikacjach technicznych zamieszczonych w dokumentacji zamówienia należy poruszyć kwestię dostępności robót, produktów lub usług, które są przedmiotem zamówienia. Dotyczy to również kryteriów dostępności dla niepełnosprawnych. W jaki sposób zawrzeć je w zamówieniu?

Jak przeprowadzić spotkanie podsumowujące z odrzuconymi oferentami?

Instytucja zamawiająca po udzieleniu zamówienia publicznego musi powiadomić o tym fakcie oferentów. Może to stanowić dobrą okazję do kontaktu z odrzuconymi oferentami w ogóle i do wspólnego rozważenia polityk instytucji zamawiającej, w szczególności w kwestiach społecznych.

Jakie są kryteria udzielania zamówień publicznych?

Oceniając jakość złożonych ofert, instytucja zamawiająca korzysta z określonych i opublikowanych wcześniej kryteriów udzielania zamówień, aby zadecydować, która oferta jest najlepsza. Jakie reguły powinna stosować? Przeczytaj.

Jak postępować z „rażąco niskimi ofertami”?

Na mocy dyrektyw dotyczących zamówień publicznych, jeśli instytucje zamawiające uważają ofertę za rażąco niską, przed jej odrzuceniem muszą poprosić o wyjaśnienia. Jak w takiej sytuacji powinny zachować się strony zamówienia? Przeczytaj.

REKLAMA

HTC Incredible, Desire i Wildfire – nowe odświeżone modele z S przy nazwie

Firma HTC nie daje się zaskoczyć konkurencji i co jakiś czas wprowadza na rynek nowe urządzenia. Tym razem, co prawda nie są to nowe, ale odświeżone wersje smartfonów: Incredible, Desire oraz Wildfire, niemniej jednak firma stara się, aby na rynku coś się działo. Nowe wydania telefonów odróżniać się będą od pierwowzorów dodatkową literą "S". W urządzeniach tych, zależnie od modelu, wprowadzono drobne zmiany w specyfikacji oraz wyglądzie. Poznajmy nowe, a raczej odświeżone modele telefonów HTC.

HTC Flyer – ciekawy tablet z mocnym wnętrzem

W ostatnich dniach firma HTC przeprowadza istny szturm na rynek przenośnych urządzeń. Jednym z modeli, które ostatnio ujrzały światło dzienne jest ciekawy tablet z 7 –calowym ekranem. Czy nowe urządzenie będzie konkurencją dla rynkowych wyjadaczy?

Umeox Apollo – czy chińska myśl techniczna zagrozi konkurentom?

Chińska firma Umeox zaprezentowała nowy smartfon Apollo, który ma szansę nieco namieszać na zapchanym już rynku „mądrych telefonów”. Co prawda urządzenie nie ma zaskakujących parametrów technicznych, jednak pewna nowość zastosowana w tym telefonie zwraca na niego uwagę. Co to takiego?

Jakie są zasady handlu na targowiskach?

Rozpoczęcie działalności gospodarczej, sprawy targowisk i hal targowych oraz podatek. To tylko niektóre kwestie, z którymi zmierzyć powinien się sprzedawca na lokalnym bazarze. Na co jeszcze musi zwrócić uwagę przed rozpoczęciem handlu? Przeczytaj poradę eksperta.

Jakie jest wsparcie pomostowe w projektach POKL?

Uczestnicy projektów realizowanych w ramach działania 6.2. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki mogą wnioskować o przyznanie wsparcia pomostowego związanego z rozpoczęciem i prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Wysokość udzielanego wsparcia oraz zasady jego przyznawania są określone w dokumentacji dotyczącej danego konkursu.

Jak dokształcić się za pieniądze unijne w Warszawie?

Jeśli ukończyłeś 45 lat, mieszkasz i pracujesz w województwie mazowieckim i chcesz podnieść swoje kwalifikacje zawodowe to teraz masz na to szansę. właśnie trwa nabór uczestników do projektu „Dojrzali, kompetentni w pracy”, który realizowany jest przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Warszawie we współpracy z władzami Warszawy i z Wojewódzkim Urzędem Pracy.

Jaka sytuacja panuje na rynku budownictwa mieszkaniowego?

Pod koniec roku polski rynek budowlany przyhamował. Czy budowlanka w 2011 roku będzie przejawiała większą aktywność niż w roku ubiegłym? Rozpoczęte w styczniu budowy nowych mieszkań przekraczają swoją liczbą o przeszło 40 proc. ilość tych, do których przystąpiono w analogicznym miesiącu rok wcześniej, jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Eksport w 2011 r. wzrośnie o 12 proc.

Procentowy wzrost eksportu w 2011 wyniesie 12 proc., a importu 14 proc. - ocenia Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, podsumowująca wyniki w handlu zagranicznym w 2010 roku.

Gdzie po dotację na założenie firmy reklamowej?

Założenie firmy reklamowej dzięki unijnej dotacji jest możliwe. Osoby zainteresowane otworzeniem takiego biznesu powinny niezwłocznie zainteresować się możliwościami jakie oferuje na ten cel Unia Europejska w ramach unijnego Programu Kapitał Ludzki. Dzięki udziałowi w projekcie można otrzymać nie tylko niezbędną wiedzę z zakresu przedsiębiorczości, ale także środki finansowe na rozpoczęcie własnego biznesu i pokrycie pierwszych wydatków z nim związanych.

Odpływ kapitału z GPW

Warszawska Giełda Papierów Wartościowych odsłoniła swoją rażącą słabość. Należy zadać sobie pytanie, co takiego się stało, że inwestorzy postanowili zrezygnować z posiadania polskich akcji. Wszak zarówno za decyzjami byków, jak i niedźwiedzi, zawsze stoją konkretne pobudki.

Odpływ kapitału z GPW

Warszawska Giełda Papierów Wartościowych odsłoniła swoją rażącą słabość. Należy zadać sobie pytanie, co takiego się stało, że inwestorzy postanowili zrezygnować z posiadania polskich akcji. Wszak zarówno za decyzjami byków, jak i niedźwiedzi, zawsze stoją konkretne pobudki.

Zachód lepszy dla innowacyjnych firm

Polska znajduje się w europejskim ogonie innowacyjności - wynika z opublikowanej przez Komisję Europejską tablicy innowacyjności. Liderami są Dania, Finlandia, Niemcy i Szwecja.

Znoszenie barier od marca w konsultacjach

Do końca lutego 2011 r. projekt zmian w przepisach stanowiących bariery administracyjne dla przedsiębiorców trafi do konsultacji społecznych i międzyresortowych - zapowiada Ministerstwo Gospodarki. Co to oznacza dla firm?

Firmy ofiarami nieuczciwych pracowników

Aż 77 proc. firm w ciągu ostatnich dwóch lat padło ofiarą nieuczciwych pracowników. Tak z badań Euler Hermes przeprowadzonych przy współpracy z Uniwersytetem Szczecińskim.

Wskaźnik Dobrobytu w lutym wzrósł o ok. 3 pkt

Wskaźnik Dobrobytu, odzwierciedlający ekonomiczną kondycję społeczeństwa w lutym wzrósł o ok. 3 pkt - poinformowało w komunikacie Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).

Rośnie awersja do polskich akcji

Zgodnie z podejrzeniami ekspertów rodzimy indeks największych spółek nie może stanąć na nogi. W dniu dzisiejszym zniżkował, a w reakcji na wieści zza oceanu zostaliśmy liderem spadków na europejskich parkietach.

Jak ocenić zdolności techniczne kandydata w zamówieniu publicznym?

Zdolności techniczne kandydata to jeden z elementów odgrywających kluczową rolę przy podejmowaniu decyzji dotyczącej wyboru wykonawcy. Na co zwracać uwagę podczas stosowania tego kryterium? Przeczytaj.

Jak wybrać wykonawcę w zamówieniu publicznym?

Decydując się na ogłoszenie zamówienia publicznego musimy być świadomi, że dążymy do wyboru najlepszej oferty. Jak zrobić to najskuteczniej? Podpowiadają nie tylko normy krajowe, lecz również unijne. Jakie kryteria wyboru zastosować? Przeczytaj poniższą poradę.

Najważniejsze programy do rozpoznawania tekstu

Wiemy już, co nieco o rozpoznawaniu tekstu, technikach wykorzystywanych przez programy i ogólnych zasadach działania tych procesów. Poznajmy teraz najpopularniejsze programy do OCR, które znacząco ułatwią nam pracę w firmie.

Jak dokładnie działa rozpoznawanie znaków?

OCR, czyli optyczne rozpoznawanie tekstu sprawdza się szczególnie w firmach, w których wymagane jest przenoszenie dokumentów papierowych do komputera. Niewiele osób jednak wie, jak działają programy OCR. Warto wiedzieć, że programy te stosują wiele rozmaitych technik pozwalających na rozpoznanie poszczególnych znaków.

Click 2 SMS – co to takiego i czy to działa?

Telemarketing – przez wielu znienawidzona, ale nadal bardzo skuteczna forma promocji swoich produktów i usług. Bardzo wiele firm sprzedaje swoje oferty poprzez stary i sprawdzony call center. Niekiedy klient jest zainteresowany i zamówi proponowany produkt od razu, niekiedy oddzwoni po zastanowieniu. Ale co zrobić w momencie, gdy konsument jest zainteresowany ofertą, ale w danej chwili nie może rozmawiać?

Czy firmy muszą płacić identyczne wynagrodzenie równorzędnym pracownikom?

Jeżeli prowadzisz małą firmę i zamierzasz zatrudnić pracowników na równorzędne stanowiska, to pamiętaj o zasadach ich wynagradzania. Czy musisz każdemu zapłacić tyle samo? Przeczytaj poradę eksperta.

Jak działa rozpoznawanie tekstu w komputerze?

Wiemy już, jak uciążliwe jest ręczne przepisywanie tekstów do komputera. Wiemy również, że istnieje idealne rozwiązanie, które wyręczy nas z tej uciążliwej pracy. Rozwiązanie to nazywa się OCR. Poznajmy teraz tajniki działania optycznego rozpoznawania tekstu, czyli zmiany grafiki na tekst.

Optyczne rozpoznawanie tekstu – co to takiego?

Osoby, które na co dzień dużo piszą, a konkretniej przepisują teksty doskonale wiedzą, jak uciążliwe jest to zadanie. Czytanie kilku wyrazów i notowanie ich w edytorze… i tak przez kilkadziesiąt minut lub kilka godzin non stop. Z pewnością wiele osób ucieszy fakt, że jest możliwość skrócenia tego procesu do kilkudziesięciu sekund. W jaki sposób? To komputer może za nas przepisać tekst, a wszystko to dzięki funkcji optycznego rozpoznawania tekstu. Jak to możliwe?

Czy można ogłosić zamówienie na towary etyczne?

Instytucja zamawiająca może chcieć zakupić towary, które przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju (zwane dalej „etycznymi towarami handlowymi”). W takim przypadku może uwzględnić w specyfikacjach przetargowych odpowiednie aspekty, ale nie może wymagać, aby produkty miały specyficzną etykietę/certyfikat potwierdzające etyczność handlu. Dlaczego?

Jak stosować warianty przy zamówieniach publicznych?

Zamawiający może przed ogłoszeniem zamówienia prowadzić dyskusje z oferentami. Mogą one ułatwić przeprowadzenie postępowania. Podobnie rzecz ma się w przypadku wariantów ofert. Jak je wykorzystać, aby uprościć procedurę?

LG Optimus Pad – wielkie możliwości za równie dużą cenę

W trakcie MWC, czyli Mobile World Congress 2011 firma LG Electronics oficjalnie zapowiedziała wprowadzenie na europejskie rynki tabletu Optimus Pad. Urządzenie jest odpowiednikiem modelu G-Slate, który jest już dostępny w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Urządzenie oferuje dość ciekawe parametry techniczne i może być konkurencją dla Samsunga czy Motoroli. Poznajmy bliżej nowe urządzenie marki LG.

Acer Iconia Smart – duży ekran w formacie 21:9

Nowości i zaskakujących modeli ciąg dalszy. Ciekawą serię kontynuuje firma Acer z nowym modelem smartfonu serii Iconia. Nowe urządzenie o nazwie Iconia Smart z pewnością spodoba się wielbicielom multimediów, w szczególności filmów, gdyż za sprawą dużego wyświetlacza w niecodziennym formacie 21:9, oglądanie filmów będzie czystą przyjemnością. Poznajmy bliżej nowe urządzenie firmy Acer.

Co jest najbardziej dochodowe: obligacje, wynajem mieszkania czy lokata w banku?

Podobnie jak w poprzednich miesiącach, zmieniła się nieznacznie rentowność najmu. Dowiedz się, co w chwili obecnej jest najbardziej opłacalne: wynajęcie mieszkania, zakup obligacji czy otwarcie lokaty bankowej? Zdaniem ekspertów z Open Finance i portalu Domiporta.pl ostatnio rentowność wyniosła 4,11 proc., a zatem była wyższa o 0,03 pkt. proc., w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Który bank oferuje kredyt hipoteczny z marżą poniżej 1 proc.?

Do 31 marca bank BZ WBK może przyznać nam kredyt hipoteczny z marżą 0,99 proc. Co zrobić, żeby dostać kredyt na tak korzystnych warunkach? Dowiedz się, czym zdaniem ekspertów propozycja BZ WBK wyróżnia się na tle konkurencji.

Jak stosować specyfikacje funkcjonalne lub dotyczące osiągów?

Dyrektywy odnoszące się do zamówień publicznych umożliwiają instytucjom zamawiającym dokonanie wyboru pomiędzy specyfikacjami opartymi na standardach technicznych lub na wymaganiach dotyczących osiągów, bądź funkcjonalnych. Na które się zdecydować? Jak je stosować?

Jakie są najlepsze fundusze parasolowe?

Poznaj zestawienie funduszy parasolowych, sporządzone przez ekspertów z Open Finance. Dowiedz się, co decyduje o tym, który fundusz jest najlepszy? Najlepiej wypadł KBC FIO, osiągając 12 pkt., ale walka o podium była zaciekła i tuż za tym funduszem uplasował się ING SFIO z wynikiem 11,5 pkt.

Groźba zamrożenia OFE nie po myśli inwestorów

W środę byki martwiły się o to, czy uda im się utrzymać indeks blue chipów powyżej 2700 punktów. To nie wróży nic dobrego dzisiejszej sesji. Nic nie jest jeszcze przesądzone, ale możemy spodziewać się dalszych spadków.

Groźba zamrożenia OFE nie po myśli inwestorów

W środę byki martwiły się o to, czy uda im się utrzymać indeks blue chipów powyżej 2700 punktów. To nie wróży nic dobrego dzisiejszej sesji. Nic nie jest jeszcze przesądzone, ale możemy spodziewać się dalszych spadków.

Coraz więcej reklamy w internecie

W ciągu minionego roku ilość czasu jaką Polacy spędzają w internecie, wzrosła o 40 proc. Telewizję oglądaliśmy tylko o 3,3 proc. dłużej niż rok wcześniej. Do internetu powoli przenosi się też reklama.

Konkurs na najbardziej innowacyjną śląską firmę

Do końca lutego przedsiębiorcy, wykorzystujący w swoich firmach nowatorskie rozwiązania, mogą zgłaszać się do konkursu na najbardziej innowacyjną śląską firmę oraz instytucję badawczo-rozwojową. Konkurs pod nazwą "Innowator Śląska 2010" zorganizowano po raz trzeci.

Jak uzyskać dofinansowanie kosztów uzyskania certyfikatów eksportowych?

Wsparcie udzielane jest w formie dotacji na pokrycie części kosztów związanych z uzyskaniem przez przedsiębiorcę certyfikatu wyrobu wymaganego na rynkach zagranicznych. W jaki sposób je uzyskać?

Rosną polsko-hiszpańskie obroty handlowe

50% zwiększyły się obroty handlowe między Polską i Hiszpanią od 1 maja 2004 roku. W 2010 r. osiągnęły wartość prawie 5,8 mld euro.

Polskie firmy pojadą do Uzbekistanu?

Dwustronna polsko-uzbekistańska współpraca może nabrać tempa, a to za sprawą Wystawy Narodowej w Taszkiencie. O ułatwieniach dla przedsiębiorców i ustabilizowanej sytuacji gospodarczej przekonywał Rafał Baniak podczas spotkania z przedstawicielami polskich firm. Rozmowy odbyły się 15 lutego w Warszawie.

Co zrobić, aby pracownicy pomogli zredukować koszty firmy?

Nasza firma dotkliwie odczuwa skutki spowolnienia gospodarczego. Trzeba podjąć trudne decyzje związane z redukcją kosztów, których nie sposób efektywnie wdrożyć bez zaangażowania kierowników i kluczowych specjalistów. Jak zdobyć ich zaangażowanie i wsparcie? Jak ich przekonać, że redukcja, chociaż bolesna, jest konieczna?

Jak korygować dane w dokumentach ubezpieczeniowych

Płatnik ponosi odpowiedzialność za prawidłowe sporządzanie i przekazywanie do ZUS dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych. Jeśli popełnił w nich błąd, powinien je niezwłocznie skorygować. Sposób korygowania dokumentów i termin, w jakim trzeba sporządzać te korekty, zależy od rodzaju dokumentu i rodzaju popełnionej nieprawidłowości.

GUS: Wynagrodzenie w styczniu wzrosło o 5,0 proc.

Przeciętne wynagrodzenie brutto w styczniu wyniosło 3.391,59 zł, co oznacza, że wzrosło o 5,0 proc. rok do roku, a miesiąc do miesiąca spadło o 11,9 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny.

REKLAMA