REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czym jest bankowy tytuł egzekucyjny i kiedy możliwe jest dochodzenie roszczenia na jego podstawie?

Prowadzenie działalności gospodarczej nie zawsze musi przynosić zyski. Może zaistnieć sytuacja, w której niestety powstanie strata. Nieuregulowanie jej w odpowiednim terminie może prowadzić do wszczęcia egzekucji przez wierzyciela. W zależności od osoby wierzyciela, istnieją różne formy wszczęcia egzekucji przeciwko dłużnikowi. Jedną z podstaw egzekucji może być bankowy tytuł wykonawczy zaopatrzony w klauzulę wykonalności wydaną przez sąd.

Jakie nabory dla przedsiębiorców w 2011 rok?

Od początku uruchomienia programów do 26 grudnia 2010 r. zostało już zakontraktowane 56,7% wszystkich środków na lata 2007-2013. Oznacza to, że środki unijne powoli się wyczerpują. Dotyczy to również funduszy dla przedsiębiorstw. Instytucje Wdrażające programy informują, że 2011 może być ostatnim rokiem, w którym środki unijne będą rozdawane na tak dużą skalę. Warto się przyjrzeć więc z jakich programów firma może jeszcze skorzystać i zacząć już na początku roku planować przyszłe inwestycje.

Jakie pakiety medyczne dla użytkowników konta osobistego są dostępne w Polsce?

Decyzja o skorzystaniu z pakietu medycznego, oferowanego przez bank, nie powinna być podjęta pochopnie – przypominają eksperci. W jakich sytuacjach firma ubezpieczeniowa może odmówić pokrycia kosztów opieki lekarskiej? Na jakie wydatki narażamy się, wybierając daną ofertę? Zobaczmy, co mamy do wyboru na rynku.

Czym jest sprawozdanie finansowe?

Sprawozdanie finansowe to zbiór danych księgowych, które dostarczają informacji o sytuacji majątkowej firmy. Obowiązek jego sporządzania wynika z ustawy. Właściwym terminem jest dzień zamknięcia ksiąg rachunkowych.

REKLAMA

Jak wykorzystać technologię na rzecz biznesu?

Znajomość języków obcych to jeden z głównych wyznaczników atrakcyjności na rynku pracy. Nie mniej cenna jest wiedza z zakresu innowacyjnych technologii, które odgrywają w biznesie kluczową rolę i stanowią najlepszy sposób na uzyskanie przewagi konkurencyjnej nad pozostałymi firmami. Tajemnicą sukcesu wielu z najlepszych jest umiejętne połączenie współczesnego potencjału technicznego z podnoszeniem kwalifikacji.

Dalszy ciąg konsolidacji eurodolara

W drugiej połowie zeszłego tygodnia główna para walutowa znalazła się w przedziale 1,4750-1,4900. Przetestowanie istotnego, psychologicznego oporu na poziomie 1,5000 mogłoby mieć miejsce, ale dane makroekonomiczne, które napłyną na rynek w najbliższych dniach, mają szansę utrzymać kurs EUR/USD w dotychczasowej konsolidacji.

Czy wiesz jak szybciej nauczyć się języka?

Nie ulega wątpliwości, że znajomość języków obcych cieszy się wielkim powodzeniem. Mowa tu zarówno o sferze zawodowej jak i prywatnej ponieważ rośnie liczba entuzjastów rozwijających się dla czystej przyjemności. Nauka języków obcych nie odbywa się tylko nad książkami albo w szkolnej ławce, kształcić się możemy każdego dnia i to w trakcie zwyczajnych czynności.

Umowa spółki w trybie on-line. Nowelizacja Kodeksu spółek handlowych i ustawy o KRS

Sejm zgodził się w piątek na poprawki Senatu do nowelizacji kodeksów: spółek handlowych i cywilnego oraz ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS). Dotyczą one m.in. powoływania spółek przez internet.

REKLAMA

Czy wiesz jak uczyć się języków obcych?

Nauki języków obcych podejmują się zarówno osoby młode jak i dorosłe, mające już liczne obowiązki zawodowe. Bez względu na motywację do kształcenia, każdemu przyda się garść użytecznych porad, dzięki którym języki obce przestaną być takie obce.

Jaka przyszłość czeka rekordy?

Dobre nastroje na światowych giełdach sprzyjają pobijaniu kolejnych rekordów na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jeżeli inwestorów nie powstrzyma prawdopodobieństwo podwyższenia stóp procentowych w Polsce i Eurolandzie, czeka nas rajd byków. Tylko czwartkowa decyzja EBC może zniechęcić graczy na zwyżkę.

Kiedy opłaca się wycofać wniosek o kredyt hipoteczny i jak to zrobić?

Banki często wprowadzają promocje, w ramach których istnieje możliwość dostania kredytu na preferencyjnych warunkach. Czy można wycofać wniosek kredytowy po przyznaniu kredytu i skorzystać z lepszej oferty w tym samym banku? Ekspertka finansowa podpowiada, co zrobić, żeby zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych na kredycie hipotecznym.

Z jakich powodów kupujemy mieszkania lub zamieniamy posiadane nieruchomości na inne?

Co drugi Polak planuje kupno lepszego niż posiadane mieszkania– zauważyli eksperci. Jedna osoba na dwadzieścia chce zamienić posiadane lokum na tańsze. Na co zwracamy uwagę przy wyborze nowej nieruchomości?

Już obowiązuje zerowa stawka VAT na usługi portowe

Od 1 kwietnia obowiązuje nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług (VAT). Tym samym usługi portowe są opodatkowane zerową stawką VAT - poinformowało w piątkowym komunikacie Ministerstwo Gospodarki.

Czy warto wnieść wkład własny przy zakupie mieszkania?

W niektórych bankach można uzyskać ofertę kredytu na sto procent wartości nieruchomości. W związku z tym wiele osób staje przed dylematem, czy wnieść kilkunastoprocentowy wkład własny, czy może lepiej zatrzymać te pieniądze i zaciągnąć kredyt na 100%.

Jaki wpływ na decyzje inwestycyjne mają non-farm payrolls?

Jak w krótkim czasie ocenić sytuację gospodarczą danego państwa? Eksperci podpowiadają, że najłatwiej jest sprawdzić dane na temat stopy bezrobocia oraz ilości nowo utworzonych miejsc pracy. Jedną z publikacji, które pozwalają trafnie oszacować globalną koniunkturę w USA, jest raport NFP.

Żłobek przyzakładowy - zasady odliczania od ZFŚS

Obecnie tylko niewielki procent dzieci chodzi do żłobka, a zdobycie miejsca w tego typu placówce graniczy niemal z cudem. Sytuację zmienia  ustawa o opiece nad dziećmi do lat 3, która znacznie upraszcza zakładanie placówek dla najmłodszych. Na dodatkowe ułatwienia mogą liczyć decydujący się na założenie żłobka pracodawcy.

Zwiastuny korekty

Zachowanie światowych parkietów sugeruje, że tradycji stanie się za dość i maj przyniesie odreagowanie na giełdach. Za wcześnie jest jednak, aby wyciągać jednoznaczne wnioski, chociaż nie ulega wątpliwości, że korekta na rynkach, zwłaszcza tych dojrzałych, byłaby wskazana. Nie powinna ona jednak mieć gwałtownego przebiegu.

Eurodolar coraz bliżej naruszenia szczytu z listopada 2010 r.

W piątek najwięcej uwagi inwestorzy poświęcili danym na temat amerykańskiego rynku pracy. Odnotowano zwiększenie liczby etatów w sektorze pozarolniczym o 216 tys., podczas gdy oczekiwano wzrostu na poziomie 190 tys. W marcu Amerykanom udało się również obniżyć stopę bezrobocia do 8,8 proc.

Eurodolar coraz bliżej naruszenia szczytu z listopada 2010 r.

W piątek najwięcej uwagi inwestorzy poświęcili danym na temat amerykańskiego rynku pracy. Odnotowano zwiększenie liczby etatów w sektorze pozarolniczym o 216 tys., podczas gdy oczekiwano wzrostu na poziomie 190 tys. W marcu Amerykanom udało się również obniżyć stopę bezrobocia do 8,8 proc.

Cloud Computing – prognoza na przyszłość?

Wiele osób zastanawia się, czemu właśnie teraz jest tak głośno o usługach w chmurze? Prawda jest taka, że jesteśmy świadkami następującego przełomu, pewnej rewolucji, a w przeciągu najbliższych kilku lat rynek IT może się diametralnie zmienić. Jak zareagują na to mniejsze firmy i potężni giganci?

Nokia E6-00 – nowy biznesowy smartfon z klawiaturą QWERTY

Prawdopodobnie już wkrótce światło dzienne ujrzy nowy smartfon z klawiaturą QWERTY od Nokii. W sieci pojawia się coraz więcej informacji na temat nowego modelu o oznaczeniu E6-00. Tym, którzy pierwszy raz słyszą o modelu, przypominamy, iż chodzi o urządzenie klasy biznes, wykonane w klasycznej formie z dotykowym wyświetlaczem i fizyczną klawiaturą QWERTY. Co jeszcze można powiedzieć o tym urządzeniu?

Samsung E2230 – niedrogi i z dobrą baterią

Jeśli ktoś nie ma zamiaru zaznajamiać się z nowoczesną techniką zapakowaną w obudowę z dotykowym wyświetlaczem i woli rozwiązania tradycyjne, nie ma zamiaru korzystać z tabletów oraz wszelakich gadżetów tego typu i szuka dla siebie jedynie prostego telefonu z wytrzymałą baterią, to powinien poczekać na sprzęt Samsunga. Na horyzoncie widać już model E2230.

Spółka z o.o. w 24 godziny od 2012 r.

Przedsiębiorcy założą spółkę z o.o. w jeden dzień i to przez internet już w przyszłym roku. Z e-procedury wyłączone będzie wnoszenie wkładów niepieniężnych.

Usługi portowe bardziej konkurencyjne

Od 1 kwietnia 2011 r. obowiązuje zerowa stawka podatku VAT na usługi realizowane w portach morskich. Zdaniem Ministerstwa Gospodarki dotychczasowa 23-proc. stawka obniżała konkurencyjność polskich portów.

Po co biznesowi psychologia?

Adaptacja kulturowa to przystosowanie oryginalnej wersji testu do innej specyfiki kulturowej, dokonywane przy przenoszeniu testu stworzonego i funkcjonującego w jednym kraju do innego. Testy służą do badania właściwości indywidualnych istotnych dla przystosowania do wymagań środowiskowych, te zaś są w różnych kulturach różne. Wynika to przede wszystkim z odmienności warunków życia i wartości preferowanych w różnych kulturach.

Rachunki można sporządzać i przesyłać w formie elektronicznej

Zmieniły się warunki formalne niezbędne do prawidłowego wystawienia rachunku. Od 11 marca 2011 r. rachunek nie musi już zawierać czytelnego podpisu jego wystawcy oraz odcisku pieczęci, jeżeli wystawca się nią posługuje.

Czy można dokumentować fakturą zbiorczą regularne dostawy towarów?

Prowadzimy hurtownię. Z niektórymi odbiorcami łączą nas umowy na codzienne dostawy towarów. Dostawy te rozliczamy jedną fakturą zbiorczą wystawianą w ciągu 7 dni danego miesiąca za wszystkie dostawy wykonane w ciągu miesiąca. Przykładowo – 5 stycznia 2011 r. wystawiliśmy zbiorczą fakturę na dostawy towarów wykonane w grudniu ze stawką 22%.

Inspektorzy ZUS kontrolują firmę

Kontrolę wykonywania zadań i obowiązków w zakresie ubezpieczeń społecznych przez płatników składek przeprowadzają inspektorzy kontroli ZUS. W trakcie przeprowadzania kontroli mają oni prawo m.in. do badania wszelkich ksiąg, dokumentów finansowo-księgowych i osobowych oraz przesłuchiwania świadków.

Wchodzi w życie ustawa żłobkowa. Zwiększenie odpisu na ZFŚS

Firmy będą mogły zwiększyć odpis na fundusz socjalny, jeśli przeznaczą go na żłobek. Zakładanie miejsc opieki nad małymi dziećmi będzie prostsze. Osoby zatrudniające nianie będą mogły zgłosić je do ZUS i skorzystać z refundacji składek.

Inkubator Przedsiębiorczości powstanie w Turku

Ponad 11 mln zł będzie kosztować budowa Inkubatora Przedsiębiorczości, która rozpoczęła się w Tureckiej Strefie Inwestycyjnej (TSI) w Turku (Wielkopolska). Inwestycja ma się zakończyć w połowie przyszłego roku.

Wymiana euro sposobem na szybkie zmniejszenie inflacji

Rząd nie poprzestaje na podnoszeniu stóp procentowych. Wymienia na rynku euro, które pochodzi z UE i emituje obligacje, nominowane w walutach. Działania te zmierzają to zmniejszenia presji inflacyjnej poprzez umocnienie złotego.

Dobre nastroje na rynkach

Trudno się dziwić, że optymizm inwestorów, związany ze skutecznie przeprowadzonym atakiem na dom Osamy bin Ladena, przeszedł równie szybko, co pojawił się. Zwyżka notowań dolara okazała się pretekstem do sprzedaży amerykańskiej waluty. Tylko kurs USD/CAD nie podlegał tej regule, co jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę dzisiejsze wybory parlamentarne.

Optymistyczne dane z amerykańskiego rynku pracy

Przyrost nowych miejsc pracy w Ameryce przewyższył oczekiwania inwestorów. Niemalże wszystkie parkiety przyjęły tę wiadomość jednomyślnie – zwyżkując. Również polskie indeksy, WIG i WIG20, osiągnęły kolejne rekordy hossy.

Czy garnitur przedsiębiorcy to koszt podatkowy?

Strój firmowy będzie kosztem uzyskania przychodu tylko, gdy obowiązek jego noszenia wynika z przepisów o BHP lub, gdy spełnia on funkcje reklamowe. Natomiast wydatek o charakterze reprezentacyjnym nie stanowi kosztu podatkowego.

Ulga na internet a ekofaktura - porada

Czy z ulgi internetowej mogą korzystać podatnicy, którzy od operatora otrzymują elektroniczne obrazy faktur? Urząd Komunikacji Elektronicznej i ministerstwo Finansów twierdzą, że nie. Praktyka sądowa jest inna. Kto ma rację? Przeczytaj poradę eksperta.

Jakie wartości są najważniejsze dla menedżerów?

Pieniądze, popularność, władza, a może rodzina? Jeżeli zastanawiasz się jakie wartości są najważniejsze dla managerów, przeczytaj.

Do Niemiec exodusu nie będzie

Od 1 maja 2011 r. otwierają się dla Polaków rynki pracy Niemiec i Austrii. Nie należy spodziewać się masowej emigracji za chlebem - wynika z badań "Niedobór talentów".

30 kwietnia będą otwarte wszystkie urzędy skarbowe

W sobotę 30 kwietnia 2011 r., tuż przed upływem terminu składania zeznań za 2010 r., zaplanowano sobotę pracującą w urzędach skarbowych. W tym dniu urzędy będą pracować w godzinach od 9.00 do 13.00. Pamiętajmy, że ostatnim dniem na złożenie PIT-ów za 2010 rok (oprócz PIT-28, PIT-16A i PIT-19A, które trzeba było złożyć do końca stycznia) jest poniedziałek 2 maja 2011 r.

Dlaczego lokaty progresywne nie przynoszą dużych zysków?

Eksperci finansowi patrzą nieprzychylnym okiem na lokaty dynamiczne. Dlaczego ich średnie oprocentowanie prawie nigdy nie przekracza 5 proc. w skali roku? Owszem, może ono wynieść nawet 12 proc., ale jedynie o ostatnim miesiącu korzystania z depozytu.

Czy zwyżki na giełdach to tylko żart?

Już niebawem przekonamy się, w jakim stopniu wzrost giełdowych indeksów był pochodną zakończenia kwartału, a na ile znamionował siłę rynków finansowych. Ich odporność na złe wieści może być większa niż sądzimy.

Czy zwyżki na giełdach to tylko żart?

Już niebawem przekonamy się, w jakim stopniu wzrost giełdowych indeksów był pochodną zakończenia kwartału, a na ile znamionował siłę rynków finansowych. Ich odporność na złe wieści może być większa niż sądzimy.

Nonfarm payrolls powyżej 190 tys.?

Wczoraj zachowanie kursów walut było zdeterminowane przez trzy publikacje. O godz. 11.00 Eurostat podał do wiadomości dane na temat nieoczekiwanego wzrostu inflacji w strefie euro, która w marcu osiągnęła 2,6%, zwiększając się od początku lutego o 0,2%.

Jakie dane podlegają wpisowi do CEIDG?

Od 1 lipca przedsiębiorcy będą podlegali rejestracji w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Jakie dane będą wpisywane do rejestru?

Jak wybrać odpowiedni dla siebie ROR?

Na rynku pojawia się wiele reklam i ofert rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych. Czy są one jednak dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów? Ekspert podpowiada, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego konta.

Co zrobić, żeby nie stracić polisy na życie?

Nawet najlepiej wypłacalne osoby mogą odczuć skutki kryzysu. Co zrobić, jeżeli nie mamy z czego płacić składek na ubezpieczenie na życie? Ekspert radzi, jak wybrnąć z tarapatów, żeby nie stracić polisy.

Jakie dotacje dla młodych rolników w 2011 roku?

Mamy bardzo dobre informacje dla młodych rolników zainteresowanych otrzymaniem pomocy finansowej w ramach unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Nie dość, że nabór wniosków zaplanowano na przełom kwietnia i maja tego roku to jeszcze prawdopodobnie odbędzie się on na bardziej korzystnych zasadach niż poprzednie.

Mężczyzna pożegna się z zarządem

Rząd Niemiec zamierza przekonać największe spółki giełdowe do trzykrotnego zwiększenia liczby kobiet w swoich zarządach (do 10%). Jeżeli nie nastąpi to do połowy 2013 roku, firmy zostaną do tego zmuszone drogą ustawową.

Bariery dla firm na czarnej liście

W 2010 roku przybyło barier, które utrudniają prowadzenie działalności gospodarczej. PKPP Lewiatan przedstawiła „Czarną Listę Barier".

Najlepsze kredyty hipoteczne w marcu 2011 r. – porada

W marcu rynek kredytów hipotecznych uległ zasadniczym zmianom, w porównaniu z lutym. Eksperci zauważyli, że wśród nowych ofert pojawiły się kuszące hasła, takie jak marża 1 proc. i prowizja 0 proc. Czy te slogany mają jednak przełożenie na niższy koszt kredytowania?

Zmiany w VAT: rozliczenie zakupu złomu

1 kwietnia br. wchodzi w życie większość regulacji ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy – Prawo o miarach. Według nowych zasad będzie rozliczany m.in. zakup złomu.

REKLAMA