reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Gołębi komentarz prezesa NBP

Gołębi komentarz prezesa NBP

Pierwsza część czwartkowej sesji przyniosła osłabienie euro w relacji do dolara. Kurs EUR/USD spadł do poziomu 1,4362, jednak w godzinach popołudniowych wspólna waluta zdołała odrobić część strat, powracając powyżej 1,4400.

Dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny był dość ubogi. O godzinie 14.30 poznaliśmy odczyt liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, który wyniósł 412 tys., podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 380 tys. Z kolei inflacja PPI spadła w marcu do 0,7 proc. m/m z 1,6 proc. m/m w lutym. Dane te nie wywarły jednak istotnego wpływu na rynek głównej pary walutowej.

Przeczytaj również: Dlaczego w zeszłym tygodniu nastąpił spadek kursu EUR/PLN?

Z kolei na krajowym rynku walutowym przez większą część dnia kurs złotego w relacji do euro oscylował wokół poziomu 3,9500. Po godzinie 15.00 rozpoczął się telewizyjny wywiad z prezesem Narodowego Banku Polskiego, prof. Markiem Belką. W swojej wypowiedzi stwierdził on, że ostanie dane na temat inflacji nie były do końca niespodziewane. Dodał, że RPP w dalszym ciągu będzie realizować określony kierunek polityki monetarnej, a decyzje w tym zakresie nie są podejmowane przede wszystkim w oparciu o ostatnie dane. Rada nie planuje również oddziaływać na kurs złotego za pomocą polityki stóp.

Polecamy serwis: Budżet domowy

Wypowiedź Prezesa NBP była dość łagodna i przełożyła się na blisko 1 groszowe osłabienie złotego w relacji do euro. W kolejnych dniach komentarze członków RPP mogą być ważnym czynnikiem, determinującym losy krajowej waluty.

Michał Fronc
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Łagodna wypowiedź prof. Marka Belki przełożyła się na osłabienie złotego w stosunku do euro o ok. 1 gr.
Łagodna wypowiedź prof. Marka Belki przełożyła się na osłabienie złotego w stosunku do euro o ok. 1 gr.

Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją39.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

MDDP Outsourcing

Nowoczesny outsourcing księgowości, kadr i płac

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama