reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Unia pomoże małym firmom

Unia pomoże małym firmom

Komisja Europejska powróciła do pomysłu Jednolitego Rynku. Zakończenie projektu znacznie uprości spółkom z Polski i z innych państw członkowskich prowadzenie działalności na terenie całej Unii.

Jednolity rynek pozostaje centralnym elementem i główną siłą napędową gospodarki Unii Europejskiej.  Komisja Europejska ocenia, że pomimo postępów dokonanych od czasu stworzenia jednolitego rynku w 1992 r., jego potencjał nie został jeszcze wykorzystany.

Celem przyjętego przez Komisję Aktu o jednolitym rynku jest uruchomienie dwunastu projektów służących ożywieniu jednolitego rynku do 2012 r. Wspomnianych dwanaście dźwigni wzrostu, konkurencyjności i postępu społecznego obejmuje różnorodne dziedziny – od mobilności pracowników po finansowanie MŚP i ochronę konsumentów, poprzez treści cyfrowe, system podatkowy i sieci transeuropejskie. Ich zadaniem jest ułatwienie życia wszystkim podmiotom działającym na jednolitym rynku: przedsiębiorstwom, obywatelom, konsumentom i pracownikom.

-12 uruchamianych przez nas projektów pozwoli dać mu zdecydowany impuls, z którego skorzystają przedsiębiorstwa, pracownicy i konsumenci - oświadczył przewodniczący Komisji Europejskiej, Jose Manuel Barroso.

W oparciu o opinie zebrane podczas trwającej cztery miesiące debaty społecznej (ponad 850 opinii), jak również na podstawie opinii i konkluzji instytucji europejskich, Komisja zidentyfikowała 12 dźwigni służących stymulacji wzrostu gospodarczego i wzmocnieniu zaufania obywateli. Każdej z nich towarzyszy inicjatywa przewodnia, w stosunku do której Komisja zobowiązuje się przedstawić w ciągu najbliższych miesięcy wnioski, z nadzieją uzyskania ostatecznej zgody Parlamentu Europejskiego i Rady przed końcem 2012 r.

Polecamy: Jakie dotacje dla młodych przedsiębiorców w 2011 roku?

Źródło: Komisja Europejska

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Unia pomoże małym firmom rozwijając Rynek Jednolity.
Unia pomoże małym firmom rozwijając Rynek Jednolity.

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Studzińska

Prawnik, Mediator Stały przy Sądzie Okręgowym w Rzeszowie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama