reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Dalszy ciąg konsolidacji eurodolara

Dalszy ciąg konsolidacji eurodolara

Notowania głównej pary walutowej w dalszym ciągu nie opuszczają przedziału 1,4400-1,4520. Dzisiaj na azjatyckim parkiecie kurs eurodolara przesunął się w stronę dolnej granicy tego rejonu, jednak im bardziej zbliżał się początek pracy europejskich giełd, tym bardziej euro umacniało się względem dolara, w rezultacie idąc w górę aż do 1,4500.

Wczoraj w godzinach wieczornych opublikowany został raport, zwany Beżową Księgą, opisujący bieżącą sytuację gospodarczą w USA. Wynika z niego, że amerykańska gospodarka rozwija się równomiernie w większości regionów dzięki wzrostowi w sektorze wytwórczym oraz poprawie sytuacji na rynku pracy.

Dzisiejsza sesja również nie zapowiada większej zmienności na rynku. Kalendarz makroekonomiczny pozostaje ubogi. Z danych makro poznamy dziś jedynie odczyty z USA dotyczące liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych oraz wielkość inflacji PPI za marzec. W przypadku pierwszej publikacji oczekuje się wyniku na poziomie 380 tys. Z kolei rynkowy konsensus zakłada wielkość wskaźnika inflacji producentów na poziomie 1,1 proc. m/m.

Ostatnie dni pokazują, że eurodolar wytracił paliwo do dalszych wzrostów. Po okresie silnej zwyżki naturalne jest pewne odreagowanie na rynku. Prawdopodobnie dziś kurs EUR/USD utrzyma się w przedziale wahań 1,4400-1,4520, w którym pozostaje od kilku sesji.

Dowiedz się także: Dlaczego w zeszłym tygodniu nastąpił spadek kursu EUR/PLN?

Na rynki bazowe nie napłynie dziś zbyt wiele istotnych informacji makroekonomicznych. W Europie, poza szwajcarskim indeksem ZEW, brak jest innych publikacji, a w USA znaczenie może mieć jedynie indeks PPI. Dane o tygodniowych zasiłkach dla bezrobotnych same w sobie nie będą miały większego znaczenia. Ponadto opublikowane zostaną kolejne, kwartalne wyniki amerykańskich spółek, w tym m.in. Google.

Polecamy serwis: Inwestycje

Dziś poznamy jedynie krajowe dane o podaży pieniądza w marcu. Konsensus prognoz przewiduje lekki spadek w ujęciu rocznym w stosunku do lutego. Dane te zwykle nie mają większego znaczenia dla rynków, jednak obecnie, po istotnym skoku inflacji, mogą być analizowane uważniej. Otwarcie sesji dla EUR/PLN nastąpiło na poziomie 3,9505. Po wczorajszym, silnym umocnieniu złotego, dziś możliwa jest lekka korekta notowań. Prawdopodobnie pojawią się też kolejne wypowiedzi przedstawicieli RPP, nawiązujące do wczorajszych danych o inflacji.

Sporządził:
Krzysztof Wołowicz
Michał Fronc
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Na dzień dzisiejszy nie zaplanowano wielu istotnych publikacji makroekonomicznych.
Na dzień dzisiejszy nie zaplanowano wielu istotnych publikacji makroekonomicznych.

CIT 2021. Komentarz199.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

DEWELOPERSKI.com

Blog o działalności deweloperskiej, kluczowych aspektach zarządzania i obrocie nieruchomościami

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama