reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Komentarze rynkowe > Londyński Citigroup warty przeszło 1 mld funtów

Londyński Citigroup warty przeszło 1 mld funtów

W poniedziałek Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniżył prognozy wzrostu gospodarczego w 2011 r. dla USA, wczoraj możliwość podobnego posunięcia sugerowali członkowie Międzynarodowej Agencji Energii. Nadal są oni zdania, że popyt na ropę naftową zwiększy się w tym roku, ale jednocześnie alarmowali, że ceny powyżej 100 USD za baryłkę są szkodliwe dla globalnej koniunktury.

Te komentarze dość nieoczekiwanie przełożyły się na przecenę ropy naftowej. Negatywnie wpłynęły też na kondycję giełd, gdzie niedobra atmosfera panowała od rana, odkąd z Japonii napłynęły niepokojące wiadomości, dotyczące promieniowania z uszkodzonej elektrowni atomowej.

Inwestorzy wyraźnie mieli problem, jak podejść do sprawy taniejącej ropy naftowej. Z gospodarczego punktu widzenia to bez wątpienia dobra informacja, bo przyczynia się do ograniczenia presji inflacyjnej. Jednocześnie jednak, z perspektywy spółek, to niekorzystna wiadomość, gdyż firmy paliwowe są w tym roku motorem zwyżek na światowych giełdach. Zniżka cen ropy naftowej pogarsza to, jak są postrzegane.

Dowiedz się także: Co wpływa na wzrost cen srebra i złota?

Przebieg notowań w USA, gdzie najpierw było widać było przecenę firm paliwowych, a potem górę zaczynały brać pozytywne czynniki, dobrze odzwierciedla powyższe dylematy. Dziś jednak uwaga będzie skupiać się na drugiej branży, dzięki której w tym roku nastąpił wzrost na giełdach. Chodzi o firmy finansowe. Inwestorzy będą patrzeć na nie przez pryzmat wyników JP Morgan, które zostaną podane przed sesją.

Marzec był słabym miesiącem na brytyjskim rynku nieruchomości komercyjnych.

Polecamy serwis: Kursy walut

Marcowe dane o aktywności na brytyjskim rynku nieruchomości komercyjnych przyniosły rozczarowujące wiadomości. Zarówno w przypadku sektora publicznego, jak i prywatnego, nastąpił regres. Znacznie większy był w tym pierwszym przypadku. Według Savills 27% firm wskazywało w marcu na spadek aktywności, a 17% na jej wzrost. W sektorze państwowym bilans zamknął się blisko 23 pkt. proc. na minusie, a w prywatnym jedynie 2,5 pkt. proc. pod kreską. Nie należy spodziewać się przy tym żadnych zmian w perspektywie najbliższych 3 miesięcy. Marcowy odczyt indeksu aktywności był jednym ze słabszych w ciągu ostatnich 2 lat.

Ciekawostką jest wystawienie na sprzedaż londyńskiej siedziby Citigroup. Chodzi o kwotę, przekraczającą 1 mld funtów. Za tyle 42-piętrowy budynek został nabyty 4 lata temu. Przynosi on blisko 58 mln funtów rocznego dochodu z wynajmu. To 3. najwyższy budynek w Wielkiej Brytanii. Ma 42 piętra i 200 m wysokości.

Zespół Analiz
Home Broker

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Spadek cen ropy naftowej pozwala zahamować presję inflacyjną, ale jednocześnie uderza w firmy paliwowe, których dobre notowania podciągnęły indeksy giełdowe w górę.
Spadek cen ropy naftowej pozwala zahamować presję inflacyjną, ale jednocześnie uderza w firmy paliwowe, których dobre notowania podciągnęły indeksy giełdowe w górę.

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria klasyfikacyjna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama