REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy inwestorzy mają powody do radości?

Piątkowe oświadczenie szefa FED doczekało się różnych interpretacji. Inwestorzy nie zareagowali nadmiernie emocjonalnie na informację o tym, że kroki, zmierzające do stymulacji gospodarki, nie zostały jeszcze podjęte. Przyjęli oni założenie, że FOMC wprowadzi odpowiednie środki działania w razie konieczności interwencji na rynku.

Czy inwestorzy mają powody do radości?

Piątkowe oświadczenie szefa FED doczekało się różnych interpretacji. Inwestorzy nie zareagowali nadmiernie emocjonalnie na informację o tym, że kroki, zmierzające do stymulacji gospodarki, nie zostały jeszcze podjęte. Przyjęli oni założenie, że FOMC wprowadzi odpowiednie środki działania w razie konieczności interwencji na rynku.

Nowe wymogi sanitarne dla fryzjerów i gabientów kosmetycznych

Ministerstwo zdrowia opublikowało projekt rozporządzenia określającego wymogi sanitarne dla branży kosmetycznej. Dla osób rozpoczynających działalność, projekt będzie oznaczał nowe zasady prowadzenia zakładów.

Konsumenci lekceważą kryzys?

Niestabilna sytuacja gospodarcza w USA oraz niektórych państwach Europy Zachodniej nie przełożyła się na gwałtowne osłabienie nastrojów zakupowych polskich konsumentów. W sierpniu br. odnotowano niewielkie pogorszenie nastrojów konsumenckich w stosunku do poprzedniego miesiąca - podał GUS.

REKLAMA

Wykorzystanie zaległego urlopu możliwe do 30 września

Wykorzystanie przez pracownika zaległego urlopu do 30 września, zamiast do końca pierwszego kwartału następnego roku, przewiduje jeden z zapisów tzw. ustawy deregulacyjnej bis, przyjętej 19 sierpnia przez Sejm. Ustawa trafiła do Senatu.

Ponad 65% środków z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców

Firmy z sektora MSP mogą w tym roku nadal ubiegać się o dotacje unijne wdrażane przez PARP oraz występować z wnioskami o uzyskanie premii technologicznej udzielanej przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Aplikacje można zgłaszać w trybie ciągłym do wyczerpania alokacji na dany rok.

Działalność detektywistyczna - zyskowny biznes

 Usługi detektywistyczne świadczyć można tylko po otrzymaniu koncesji i wpisu do Rejestru Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nakłady inwestycyjne są niewielkie, zyski mogą być duże. Dochody zależą od wyrobionej renomy firmy. Im działalność jest skuteczniejsza, tym więcej zleceń i większe zyski.

Jak rozliczać transport pasażerski na terenie Słowenii

Polski podatnik, który przewozi pasażerów w ramach transportu drogowego, ma obowiązek rozliczenia VAT proporcjonalnie w każdym z krajów, przez które przebiega trasa podróży. W związku z tym polskim podatnikom świadczącym tego rodzaju usługi niezbędna jest wiedza na temat rozliczeń VAT w poszczególnych krajach UE. Informujemy, jak powinno wyglądać rozliczenie tych usług w Słowenii.

REKLAMA

1 września rusza Krajowa Ewidencja Podatników

Od 1 września 2011 r. ma ruszyć Centralny Rejestr Podmiotów - Krajowa Ewidencja Podatników. Nowelizacja ustawy o zasadach ewidencji oraz identyfikacji podatników i płatników, która została opublikowana w Dzienniku Ustaw nr 171, poz. 1016, likwiduje również od 1 stycznia 2012 r. obowiązek posiadania NIP przez osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej.

Zmiany w użytkowaniu wieczystym

 Prezydent podpisał w piątek nowelizację ustawy, która przyspiesza i ułatwia przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości i rozszerza krąg podmiotów uprawnionych do wystąpienia z żądaniem przekształcenia.

Nie dojdzie do skupu obligacji

W piątek indeksy giełdowe przejawiały dużą nerwowość, co jest zrozumiałe w kontekście popołudniowego wystąpienia szefa Fed. Wypowiedź Bena Bernanke niestety rozczarowała, a na podjęcie konkretnych decyzji przyjdzie nam czekać do drugiej połowy września.

Czy fundusze aktywnej alokacji aktywów wypadają lepiej od klasycznych funduszy?

Wiele państw, które niedawno świeciły przykładem dla innych gospodarek, teraz boryka się z problemem wysokiego długu. Czy w związku z tym pojawi się drugie dno globalnego kryzysu? Ekspert szacuje, które fundusze inwestycyjne warto wybrać na niepewne czasy.

Czy zbliża się koniec Rodziny na Swoim?

Już we wrześniu do kredytu mieszkaniowego z rządowymi dopłatami przestaną kwalifikować się małżeństwa, które przekroczyły 35 rok życia. Kto skorzysta, a kto straci na nowych zasadach przyznawania dofinansowania? Eksperci przestrzegają, że o mieszkanie w „Rodzinie na Swoim” będzie bardzo trudno.

Ben Bernanke zwleka z podjęciem decyzji

Piątkowe notowania giełdowych indeksów podporządkowane były wystąpieniu Bena Bernanke, które miało miejsce o godz. 16.00. Tego dnia na rynek napłynęły także istotne publikacje makroekonomiczne ze Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

Wartość rynku restauracyjnego przekroczy 30 mld zł

 Restauratorzy zauważyli ożywienie w branży w pierwszej połowie 2011 roku. Już niedługo, dzięki Euro 2012, wartość rynku przekroczy 30 mld zł - informuje "Rzeczpospolita".

Innowacyjny outsourcing a informatyczne systemy zarządzania

Efektywna współpraca z firmą outsourcingową to między innymi dobrze zorganizowany obieg dokumentów i przepływ informacji. Tradycyjny model wykorzystywany w takiej współpracy najczęściej sprowadzał się do cyklicznego przesyłania dokumentacji księgowej lub kadrowej do firmy outsourcingowej w formie papierowej lub równolegle skanowanych dokumentów za pośrednictwem e-mail.

Planowanie w praktyce

Nieustanne zmiany rynkowo – gospodarcze wymagają od osób zarządzających przedsiębiorstwem znacznie więcej niż tylko działań koncentrujących się jedynie na bieżącym jego funkcjonowaniu. Aby móc myśleć o rozwoju i wzroście niezbędne staje się posiadanie wizji przyszłości oraz działań na nią wpływających.

Formuła Du Ponta - przykład wykorzystania w praktyce firmy

„Formuła Du Ponta”, nazywana też „Analizą Du Ponta” czy „Systemem Du Ponta” jest szczególnym narzędziem analizy finansowej przedsiębiorstwa. Zastosowana w niej hierarchiczna struktura wskaźników umożliwia nie tylko określenie i poznanie stopy zwrotu z zainwestowanego kapitału (ROI), ale pozwala też na analizę „przyczyny/momentu zmiany”.

Do którego banku udać się po kredyt gotówkowy – ranking z sierpnia 2011 r.

Banki przygotowały w sierpniu specjalne oferty dla osób, które potrzebują gotówki. Do której instytucji warto zwrócić się z prośbą o finansowanie? Eksperci przypominają, na co należy zwrócić szczególną uwagę, wypełniając wniosek kredytowy.

Sony Ericsson Live with Walkman – nowy Android z logo Walkman

Jakiś czas temu telefony marki Sony Ericsson z serii Walkman cieszyły się ogromną popularnością. Wiele osób, nie tylko młodego pokolenia chciało posiadać ten telefon miedzy innymi ze względu na niezwykle ciekawe i interesujące funkcje, których na próżno szukać nawet w najnowszych modelach telefonów. Czy nowy Sony Ericsson z logo Walkmana na obudowie będzie równie udany?

Samsung GALAXY Tab 10.1 – rozrywka i praca w jednym urządzeniu

Firma Samsung Electronics rozszerzyła swoją ofertę tabletów na polskim rynku o kolejny model. Tym razem jest to zapowiadany jakiś czas temu GALAXY Tab 10.1. Zdaniem producenta nowy tablet ma grubość zaledwie 8,6 mm i waży tyle, co kubek z kawą. Oczywiście nie wiemy jakich kubków używają panowie z firmy Samsung, ale z chęcią dowiemy się jakie parametry ma ich najnowszy tablet.

Spółka z o.o. w organizacji - porada

Spółka z o.o. w organizacji to spółka kapitałowa w swojej pierwszej formie ustrojowej. Co najważniejsze, tymczasowej. Ekspert wyjaśnia, krok po kroku, z czym wiąże się instytucja spółki z o.o. w organizacji.

Archos Arnova 7c G2 – tablet z 3G za rozsądną cenę

Jakiś czas temu tablety Archosa cieszyły się w Polsce dużym zainteresowaniem nie tylko dlatego, że rynek tabletów dopiero raczkował, ale również z powodu dobrego stosunku cent do jakości. Niestety rynek gadżetów elektronicznych zmienia się bardzo szybko i od jakiegoś czasu urządzenia tej firmy zeszły w cień większych producentów. Jednak firma Archos się nie poddaje i oferuje bardzo ciekawe urządzenie o nazwie Archos Arnova 7c G2.

LG Optimus Sol – słoneczny smartfon już wkrótce w Europie

Firma LG Electronics oficjalnie zapowiedziała nowy model smartfona, którego kodowa nazwa to Victor. Urządzenie pojawi się na rynku pod inną nazwą, a konkretniej LG Optimus Sol (E730). Nowy smartfon LG w którego nazwie nawiązano do słońca pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android, a jego cechą charakterystyczną jest ekran zapewniający wystarczającą jasność, aby korzystać z niego przy pełnym oświetleniu słonecznym. Czym jeszcze charakteryzuje się nowe urządzenie?

Przedsiębiorcy nie chcą kas z elektronicznym zapisem

Połowa małych firm zamiast kupować nowoczesne kasy z elektroniczną kopią zapisu woli tradycyjne kasy z papierowymi rolkami. Niższa cena jest tu powodem drugorzędnym- donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Wystąpienie szefa FED nie musi być najważniejsze

Dzisiaj o godz. 16.00 w Jackson Hole rozpocznie się wyczekiwane od tygodnia wystąpienie Bena Bernanke. Większość inwestorów jest zdania, że szef Fed nie zdecyduje się na kolejną rundę skupu obligacji, tzw. QE3. Może jednak zapowiedzieć wprowadzenie innych, nietypowych działań w przyszłości.

Wyprawka szkolna bez kłopotów?

Wyprawka szkolna to coroczna zmora rodziców. Dla księgarzy odwrotnie - jeden z kilku szczytów sprzedaży. Do tornistrów trafią podręczniki, notatniki, a czasem również telefony komórkowe lub laptopy. Na co uważać wybierając produkty?

Umorzenie zaległości w ZUS będzie znów możliwe

Prezydent podpisał w czwartek nowelę m.in. ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Pozwala ona umarzać zaległości wobec ZUS kobietom prowadzącym działalność gospodarczą, które były np. na zasiłku macierzyńskim.

Czy Ben Bernanke wyciągnie asa z rękawa?

Po dzisiejszym wystąpieniu Bena Bernanke można spodziewać się wszystkiego – zarówno worka z prezentami, jak i kota w worku. Jaką niespodziankę naszykuje inwestorom szef FED?

Operacje zbliżeniowe NFC – na czym to polega i jak działa?

Ostatnio coraz głośniej mówi się o technologii NFC, umożliwiającej komunikację na odległość do 20 cm. Z drugiej strony mało kto wie, czym charakteryzuje się ta funkcja i do czego dokładnie służy, nie mówiąc już o sposobie działania. Dowiedzmy się w takim razie, na czym polega technologia NFC i jak działa.

Wolna sieć WiFi w firmie – co może być przyczyną?

Bardzo często sieć WiFi w firmie nie działa najlepiej i ciężko znaleźć tego przyczynę. Nic dziwnego. Zazwyczaj sieci w firmach tworzone są niedbale i przez osoby, które nie mają na ten temat zielonego pojęcia. Jeśli więc w naszej firmie sieć WiFi nie działa tak, jak powinna, warto sprawdzić kilka rzeczy, które mogą być tego przyczyną.

Perspektywy i nadzieje związane z technologią NFC – czy to ma przyszłość?

Wiemy już czym są oraz jak działają operacje NFC. Trzeba przyznać, że jest to w pewnym sensie rewolucja na miarę kart płatniczych, które są na rynku już wiele, wiele lat. Jeśli technologia ta się sprawdzi, a jej bezpieczeństwo będzie na najwyższym poziomie, czeka nas prawdziwa rewolucja w płatnościach. Jakie perspektywy szerzy przed nami NFC?

Gdzie umieścić router WiFi w firmie?

Bardzo często w firmie nie przestrzega się podstawowych zasad związanych ze sprzętem IT. Obudowy komputerów umieszcza się w szafkach, gdzie dostęp chłodnego powietrza jest znikomy, kable są plątane w wielkie skupiska, przez co o awarię bardzo łatwo, a do jednego gniazdka podłączanych jest kilka przedłużaczy. Podobnie wygląda sprawa z routerami WiFi. Niewiele osób wie, że byle jakie ustawienie tego urządzenia ma wpływ na wydajność siec i. Na co więc zwracać uwagę?

Sprzedaż detaliczna rośnie, ale powoli

Wzrost sprzedaży detalicznej w lipcu br. osiągnął poziom 8,2 proc. - podał GUS. Co to oznacza dla przedsiębiorców?

Niższe dotacje z na założenie firmy juz od 1 września

Już od 1 września zmniejszą się dotacje na założenie działalności gospodarczej przez osoby bezrobotne. Dodatkowo firmy, które zatrudniają bezrobotnego otrzymają niższe kwoty refundacji wyposażenia stanowiska pracy.

Kasy rejestrujące - zmiany od 1 września br.

Od 1 września br. wchodzą w życie kolejne zmiany w ustawie o VAT. Zmiany te mają obowiązywać od 1 września br. i dotyczą kas rejestrujących. Mimo, że mają charakter techniczny, warto się z nimi zapoznać. 

Faktury VAT w 2011 r.

Jednym z obowiązków podatników VAT jest, co do zasady, wystawianie faktur. Realizacja tego obowiązku stwarza podatnikom wiele problemów, gdyż przepisy VAT rozróżniają wiele rodzajów faktur oraz różne terminy ich wystawiania. Wątpliwości budzi również wymagana przepisami treść faktur. Znajomość zasad prawidłowego wystawiania faktur jest niezmiernie ważna dla sprzedawców, gdyż wadliwe wystawianie faktur grozi pociągnięciem do odpowiedzialności karnej skarbowej. Również nabywcy powinni wiedzieć, jaką treść muszą zawierać otrzymywane przez nich faktury, gdyż błędnie wystawione faktury VAT mogą nie pozwalać na odliczenie podatku na nich naliczonego. W niniejszej publikacji zostały omówione wszelkie zagadnienia związane z wystawianiem faktur VAT. Publikacja uwzględnia zmiany w przepisach dotyczących faktur wprowadzone 1 stycznia 2011 r., w tym nowe rozporządzenie w sprawie faktur elektronicznych. Autorem poradnika jest Tomasz Krywan, doradca podatkowy, ekspert w zakresie VAT. Źródło: Prawo Przedsiębiorcy

Jak zdobyć środki na założenie i działalność firmy

Prowadzenie działalności gospodarczej jest nierozerwalnie związane z posiadaniem odpowiednich zasobów finansowych. Zachowanie płynności finansowej jest szczególnie trudne w dobie spowolnienia gospodarczego, kiedy kontrahenci lawinowo spóźniają się z regulowaniem zobowiązań. Dlatego dla przedsiębiorców tak ważne jest pozyskiwanie środków pieniężnych na prowadzenie działalności gospodarczej z innych źródeł niż tylko przychody ze sprzedaży towarów bądź usług.

Akcje Bank of America powędrowały do Buffeta

W dzień przed długo oczekiwanym wystąpieniem Bena Bernanke inwestorów nie niepokoiły żadne negatywne publikacje makroekonomiczne. Uczestnicy rynku liczą na to, że szef Fed zaproponuje podjęcie działań, które pozwoliłyby skutecznie stymulować amerykańską gospodarkę.

Uprawnienia firm windykacyjnych - porada

Problemy z terminową spłatą zobowiązań mogą spotkać każdą firmę. Czego można się spodziewać, gdy wierzytelność trafi do obsługi firmy windykacyjnej?

Działalność sezonowa a podatki - porada

Przedsiębiorcy prowadzący działalność sezonową muszą zapłacić podatek dochodowy od uzyskiwanych dochodów, ryczałt do uzyskiwanego przychodu lub kwotę wynikającą z karty podatkowej. Ekspert wyjaśnia jak opodatkowana może być działalność sezonowa.

Wzrosną stawki podatków i opłat lokalnych

Maksymalne stawki podatków i opłat lokalnych wzrosną od 2012 r. o 4,2 proc. - przewiduje opublikowany w czwartek przez resort finansów projekt obwieszczenia w tej sprawie. To skutek inflacji w pierwsze połowie 2011 r.

Łączenie najmu prywatnego opodatkowanego ryczałtem i najmu firmowego - porada

Czy możliwe jest połączenie najmu prywatnego opodatkowanego ryczałtem i najmu firmowego? Ekspert wyjaśnia wątpliwości podatników.

Gdy faktura zawiera błędy - porada

Przedsiębiorcy sporządzając faktury często popełniają błędy. Faktury stanowią dowody w rozliczeniu z organami podatkowymi, więc wymagają korekty. Co zrobić, gdy faktura zawiera błędy?

Na którym koncie oszczędnościowym zarobimy najwięcej? – ranking z sierpnia 2011 r.

W sierpniu pojawiło się wiele nowych rachunków oszczędnościowych w promocji. Które banki zmieniły oprocentowanie depozytów na kontach na korzyść klientów? Eksperci przeanalizowali poszczególne oferty.

Dzierżawa praw autorskich - porada

Czy prawa autorskie możemy dzierżawić? Na czym polega dzierżawa praw autorskich? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

80 mln z systemu viaTOLL

Od 3 lipca, przez pierwsze 54 dni funkcjonowania, system elektronicznego poboru opłat za korzystanie z dróg przyniósł Skarbowi Państwa prawie 80 mln złotych - poinformowała PAP w komunikacie rzeczniczka prasowa projektu viaTOLL Dorota Prochowicz.

Jak rozliczyć dochody uzyskiwane z agroturystyki?

Coraz częściej osoby fizyczne prowadzące gospodarstwa rolne decydują się na adaptację pomieszczeń na pokoje z łazienkami, które następnie wynajem ich turystom. Wątpliwości często budzi sposób opodatkowania takiego przychodu. Czy nadal jest to działalność rolnicza?

Dane w USA inne od oczekiwań

W środę po raz kolejny napłynęły twarde dane makroekonomiczne, które sugerują, że amerykańska gospodarka nie jest w tak opłakanym staniem, jak można by sądzić. W lipcu przybyło zamówień publicznych 4 proc. m/m, dwa raty więcej, niż się spodziewano, co pozwoliło odrobić czerwcowy spadek o 1,3 proc.

Dane w USA inne od oczekiwań

W środę po raz kolejny napłynęły twarde dane makroekonomiczne, które sugerują, że amerykańska gospodarka nie jest w tak opłakanym staniem, jak można by sądzić. W lipcu przybyło zamówień publicznych 4 proc. m/m, dwa raty więcej, niż się spodziewano, co pozwoliło odrobić czerwcowy spadek o 1,3 proc.

REKLAMA